Custard, Cream & Jelly Desserts
No.1 2 Double Chocolate Eclairs 210g
210g · £28.57/kg£6.00Waitrose Milk Chocolate Eclairs 170g
170g · £9.41/kg£1.60Waitrose 12 Belgian Chocolate Profiteroles 230g
230g · £22.17/kg£5.10No. 1 Madagascan Vanilla Fresh Custard 500g
500g · £7.60/kg£3.80Ambrosia Deluxe Vanilla Custard Dessert 400g
400g · £6.88/kg£2.75Ambrosia Devon Custard Dessert Pots 4x120g
480g · £8.02/kg£3.85Ambrosia Devon Custard Can 400g
400g · £6.13/kg2 for £2.80£2.45Ambrosia Light Custard Can 400g
400g · £6.13/kg2 for £2.80£2.45Hartley's 10 Cal Jelly Raspberry 175g
175g · £6.86/kg£1.20Waitrose 2 Tiramisu 2x90g
180g · £15.00/kg£2.70No.1 2 Raspberry Panna Cotta Desserts 2x100g
200g · £28.50/kg£5.70Nestle Rolo Chocolate & Toffee Dessert 2x65g
130g · £19.23/kg£2.50Bonne Maman Creme Caramel Dessert 4x100g
400g · £10.00/kg£4.00Waitrose Raspberry Trifle 135g
135g · £20.74/kg£2.80No.1 2 Hazelnut & Chocolate Tiramisu Pots 2x80g
160g · £37.50/kg£6.00Waitrose Chocolate Trifle 500g
500g · £9.50/kg£4.75Bonne Maman 2 Chocolate Pots 2x115g
230g · £14.35/kg£3.30Waitrose Chocolate Surprise 150g
150g · £10.67/kg£1.60Waitrose Raspberry Jelly 175g
175g · £12.00/kg£2.10Waitrose Strawberry Trifle 600g
600g · £5.93/kg25% off£3.56£4.75No.1 2 Tiramisu Pots 2x80g
160g · £35.63/kg£5.70Waitrose Crème Caramel 4x100g
400g · £5.25/kg£2.10Hartley's Raspberry Jelly 135g
135g · £11.11/kg£1.50Hartley's Jelly Strawberry 135g
135g · £11.11/kg£1.50Waitrose 3 Strawberry Trifles 3x135g
405g · £8.67/kg10% off£3.51£3.90Waitrose Caramel Panna Cotta 2x120g
240g · £12.50/kg£3.00No.1 Pistachio Tiramisu 450g
450g · £13.87/kg20% off£6.24£7.80Ambrosia Devon Custard Dessert Pot 150g
150g · £8.67/kg£1.30Waitrose 4 Chocolate Eclairs 4x39g
156g · £19.23/kg£3.00Waitrose 2 Chocolate Eclairs 2s
1pk · £2.70 each£2.70Waitrose 2 Cream & Chocolate Choux Buns 2x85g
170g · £17.65/kg£3.00Waitrose Fresh Devonshire Custard 500g
500g · £6.00/kg£3.00Bonne Maman Creme Brulee Dessert 2x100g
200g · £20.00/kg£4.00Cadbury Flake Chocolate Dessert 75g
75g · £24.00/kg£1.80Waitrose Tiramisu 500g
500g · £9.00/kg£4.50Pots & Co Little Pots 70% Chocolate Ganache 4x50g
200g · £16.75/kg33% off£3.35£5.00Bonne Maman Salted Caramel Creme Dessert 2x90g
180g · £15.28/kg£2.75Pots & Co. Lemon & Lime Posset 2x91g
182g · £27.47/kg£5.00
Sponge Puddings
No.1 Sticky Toffee Pudding 400g
400g · £18.00/kg£7.20£5.76 loyalty card (£14.40/kg)Waitrose 2 Sticky Toffee Puddings 2x115g
230g · £15.65/kg£3.60No.1 Sticky Cinnamon Bun Pudding 205g
205g · £23.41/kg20% off£4.80£6.00Gü Chocolate Melting Middle 2x90g
180g · £28.33/kg£5.10Aunty's Golden Syrup Steamed Puds 2x95g
190g · £10.00/kg£1.90Waitrose 2 Syrup Sponge Puddings 2x105g
210g · £17.14/kg£3.60No.1 Sticky Toffee Pudding 2x115g
230g · £24.78/kg£5.70Waitrose Sticky Toffee Pudding 450g
450g · £12.00/kg£5.40No.1 Melt in the Middle Chocolate Puddings 2x142g
284g · £20.07/kg£5.70No.1 Pear & Pecan Upside Down Pudding 500g
500g · £14.40/kg£7.20
Cheesecakes
No.1 Basque Cheesecake 430g
430g · £16.74/kg20% off£7.20£9.00Waitrose 2 New York Cheesecake Slices 192g
192g · £25.00/kg£4.80Gu Zillionaire's Cheesecake 2x84.5g
169g · £22.66/kg25% off£3.83£5.10Waitrose Belgian Chocolate Cheesecake 475g
475g · £12.53/kg£5.95Gü Salted Caramel Cheesecakes 2x82g
164g · £31.10/kg£5.10Waitrose Lemon Curd Swirl Cheesecake 475g
475g · £12.53/kg£5.95English Cheesecake Co. 2 Lemon & Mascarpone Slices 180g
180g · £28.33/kg£5.10English Cheesecake Co. 2 Vanilla & Biscoff Slices 180g
180g · £28.33/kg£5.10Gü Free From Spanish Lemon Cheesecakes 2x92g
184g · £20.38/kg25% off£3.75£5.00Essential Frozen Cheesecake Blackcurrant 500g
500g · £9.20/kg£4.60Gü Spanish Lemon Cheesecakes 2x85g
170g · £30.00/kg£5.10Waitrose Cinnamon Swirl Cheesecake 490g
490g · £14.69/kg£7.20
Chilled Desserts
No.1 12 Macarons 180g
180g · £45.00/kg£8.10£6.48 loyalty card (£36.00/kg)Bonne Maman Strawberry Mousse Dessert 4x70g
280g · £16.96/kg£4.75Bonne Maman Chocolate Mousse Dessert 4x70g
280g · £16.96/kg£4.75Bonne Maman Blackcurrant Mousse Dessert 2x70g
140g · £19.64/kg£2.75Nestlé Aero Milk Choc Bubbly Mousse 4x59g
236g · £10.59/kg£2.50Bonne Maman Mango Yoghurt Mousse 2x70g
140g · £19.64/kg£2.75Waitrose Chocolate Mousse 100g
100g · £16.00/kg£1.60Bonne Maman Clementine & Lemon Yoghurt Mousse 2x70g
140g · £19.64/kg£2.75Ambrosia Rice Pudding Dessert Pots 4x120g
480g · £7.00/kg15% off£3.36£3.95Gü Dark Chocolate Mousses with Ganache 2x70g
140g · £27.36/kg25% off£3.83£5.10Ambrosia Rice Pudding Dessert Pot 150g
150g · £8.67/kg£1.30Bonne Maman Pear & Chocolate Mousse Dessert 2x90g
180g · £15.28/kg£2.75Bonne Maman Baba au Rhum Dessert 2x140g
280g · £14.29/kg£4.00Müller Rice Apple Low Fat Pudding 170g
170g · £6.76/kg4 for £2.40£1.15Waitrose Cappuccino Mousse 100g
100g · £16.00/kg£1.60Sushi Daily 2 Chocolate Mochi each
1pk · £3.55 each£3.55Muller Rice Original Low Fat Pudding 170g
170g · £6.76/kg4 for £2.40£1.15
Cakes
Waitrose Make It Special Chocolate Birthday Cake 1.191kg
1.19kg · £16.62/kg£19.80Waitrose Lemon Loaf Cake each
1pk · £3.60 each£3.60Waitrose Victoria Sandwich Cake each
1pk · £5.15 each£5.15Waitrose Lemon Drizzle Cake each
1pk · £5.15 each£5.15Waitrose Coffee & Walnut Cake each
1pk · £4.12 each20% off£4.12£5.15Waitrose Free From Carrot Cake with Cream Cheese Frosting each
1pk · £4.80 each£4.80No.1 Chocolate Indulgent Cake each
1pk · £7.90 each£7.90Waitrose Raspberry Swiss Roll each
1pk · £2.50 each£2.50No.1 Luscious Lemon Drizzle Cake each
1pk · £7.90 each£7.90Waitrose Ginger Loaf Cake each
1pk · £3.35 each£3.35Waitrose Cherry Madeira Cake 350g
350g · £10.14/kg£3.55Waitrose Banana Loaf Cake Each
1pk · £3.35 each£3.35Waitrose Red Velvet Chocolate Cake each
1pk · £4.12 each20% off£4.12£5.15Waitrose Chocolate Cake each
1pk · £4.12 each20% off£4.12£5.15No.1 Coffee & Walnut Loaf Cake Each
1pk · £7.80 each£7.80Mr Kipling Battenberg 230g
230g · £15.65/kg£3.60Waitrose Genoa Cake each
1pk · £3.55 each£3.55Irwin's Banana & Chia Loaf 360g
360g · £7.36/kg£2.65No.1 Iced Fruit Cake Bar 400g
500g · £13.20/kg£6.60£5.28 loyalty card (£10.56/kg)Waitrose Carrot Cake each
1pk · £5.15 each£5.15£4.12 loyalty card (£4.12 each)Waitrose Country Style Fruit Cake each
1pk · £5.15 each£5.15Waitrose Rich Fruit Cake each
1pk · £3.55 each£3.55Waitrose Rose Bouquet Cake each
1pk · £22.20 each£22.20Waitrose S'mores Celebration Cake Each
1pk · £22.20 each£22.20Waitrose Daisy Cake 634g
634g · £23.66/kg£15.00Waitrose Chocolicious Celebration Cake 752g
752g · £19.95/kg£15.00Waitrose Decorate Your Own Cake 890g
890g · £14.83/kg£13.20Fiona Cairns Golden Sponge Pink Boutique Cake each
1pk · £24.00 each£24.00Waitrose White Chocolate & Raspberry Cake 909g
909g · £24.42/kg£22.20No.1 Carrot Cake each
1pk · £7.90 each£7.90No.1 Hand Decorated Matured Rich Fruit Cake 1.5kg
1.5kg · £11.25/kg20% off£16.88£21.10No.1 Belgian Chocolate Torte 535g
535g · £16.82/kg£9.00Waitrose Cecil Chocolate Sponge Cake each
1pk · £11.40 each£11.40Fiona Cairns Raspberry & Pistachio Cake each
1pk · £24.00 each£24.00Fiona Cairns Lemon & Elderflower Loaf Cake each
1pk · £9.60 each£9.60Waitrose Free From Victoria Sandwich 1Each
1pk · £4.80 each£4.80No.1 Victoria Sponge each
1pk · £7.90 each£7.90
Crumbles, Pies & Tarts
Waitrose 2 Apple & Cream Turnovers 2s
1pk · £3.00 each£3.00Waitrose 4 Bramley Apple Pies 4s
1pk · £3.60 each£3.60Mr Kipling Bramley Apple & Blackcurrant, Bramley Apple & Cherry Pies 6 Pack 6s
1pk · £4.10 each£4.10Mr Kipling 4 Birthday Cake Tarts 4s
4pk · £0.75 each£3.00No.1 Belgian Chocolate & Morello Cherry Tart 600g
600g · £15.00/kg£9.00Waitrose 2 Egg Custard Tarts 2x86.5g
173g · £7.40/kg20% off£1.28£1.60Waitrose 6 Jam Tarts 6s
1pk · £1.60 each£1.60Waitrose 4 Cherry Bakewell Tarts 4s
1pk · £3.60 each£3.60Waitrose Free From Gluten Cherry Bakewells 205g
205g · £15.85/kg£3.25No.1 Sicilian Lemon Tart 530g
530g · £16.98/kg£9.00No.1 2 Ultimate Apple Crumbles 230g
230g · £24.78/kg£5.70Waitrose Bramley Apple & Blackberry Crumble 500g
500g · £10.80/kg£5.40Waitrose Bramley Apple Pie 550g
550g · £9.82/kg£5.40Waitrose 2 Bramley Apple Crumbles 250g
250g · £14.40/kg£3.60Waitrose Bramley Apple Crumble 500g
500g · £10.80/kg£5.40No.1 Morello Cherry Crumble 500g
500g · £14.40/kg£7.20Waitrose Morello Cherry Pie 550g
550g · £9.82/kg£5.40No.1 2 Sicilian Lemon Tarts 2x75g
150g · £40.00/kg£6.00Waitrose 2 Rhubarb Crumbles 250g
250g · £14.40/kg£3.60Waitrose Lemon Tart 300g
300g · £15.33/kg£4.60No.1 Apple Crumble Danish Tart 470g
470g · £19.15/kg£9.00No.1 Molten Belgian Chocolate Tart 620g
620g · £14.52/kg£9.00Waitrose Free From 4 Millionaire's Brownie Tarts 195g
195g · £23.08/kg£4.50No.1 Morello Cherry & Almond Tart 390g
390g · £23.08/kg£9.00£7.20 loyalty card (£18.46/kg)Waitrose Treacle Tart 300g
300g · £15.33/kg£4.60Waitrose Bakewell Tart 290g
290g · £15.86/kg£4.60
Canned Desserts
Rachel's Organic Divine Rice Pudding 2x150g
300g · £9.33/kg£2.80Ambrosia Deluxe Rice Pudding Can 400g
400g · £6.88/kg£2.75Ambrosia Rice Pudding Can 400g
400g · £6.13/kg2 for £2.80£2.45Essential Rice Pudding 400g
400g · £3.00/kg£1.20