Tinned Tomatoes & Puree
Mutti Double Concentrate Tomato Puree 130g
130g · £17.31/kg£2.25Mutti Finely Chopped Tomatoes 400g
400g · £5.38/kg£2.15£1.60 Clubcard (£4.00/kg)Mutti Finely Chopped Tomatoes 4x400g
4pk · £2.13 each£8.50Tesco Italian Peeled Plum Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50Tesco Italian Chopped Tomatoes 400G
400g · £1.25/kg£0.50Dawtona Tomato Paste 190G
190g · £10.53/kg£2.00Mutti Tomato Passata 400g
400g · £7.50/kg£3.00Mutti Peeled Whole Plum Tomatoes 400g
400g · £5.38/kg£2.15£1.60 Clubcard (£4.00/kg)Tesco Tomato Passata 500G
500g · £1.40/kg£0.70
Baked Beans
Heinz Beanz With Richmond Pork Sausages 415g
415g · £6.27/kg£2.60Pamapol Beans With Sausages In Tomato Sauce 500G
500g · £6.10/kg£3.05Heinz No Added Sugar Beanz 415g
415g · £4.46/kg£1.85Heinz No Added Sugar Baked Beanz 4 x 415g
415g · £10.96/kg£4.55Tesco Baked Beans In Tomato Sauce 420G
420g · £0.95/kg£0.40Heinz Beanz In Tomato Sauce 415G
415g · £4.46/kg£1.85Heinz Beanz In Tomato Sauce 200G
200g · £6.50/kg£1.30Heinz Baked Beans In Tomato Sauce 4X415g
415g · £10.48/kg£4.35Heinz Baked Beanz Snap Pots 4 x 200g
4pk · £22.00/kg£4.402 for £6 Clubcard
Tinned Vegetables, Beans & Pulses
Batchelors Original Mushy Peas 300G
300g · £3.17/kg£0.95Tesco British Garden Peas In Water 290G
290g · £1.72/kg£0.50Green Giant Original Sweet Corn 198G
198g · £6.57/kg£1.30Tesco Peeled New Potatoes In Water 300G
180g · £6.11/kg£1.10Dunns River Black Beans In Salted Water 400G
400g · £2.88/kg£1.15Napolina Chickpeas In Water 400g
400g · £3.00/kg£1.20Napolina Red Kidney Beans In Water 400G
400g · £3.00/kg£1.20Napolina Cannellini Beans Water 400G
400g · £3.00/kg£1.20Old El Paso Refried Beans 435G
435g · £7.24/kg£3.15£2.25 Clubcard (£5.17/kg)Dunns River Red Kidney Beans 400G
400g · £2.88/kg£1.15Tesco Black Beans 400G
400g · £1.25/kg£0.50John West Light Lunch Mediterranean Style Tuna Salad 220G
220g · £13.18/kg£2.90£2.40 Clubcard (£10.91/kg)Napolina Five Bean Salad In Vinaigrette 400G
400g · £3.00/kg£1.20Napolina Lentils 400G
400g · £3.00/kg£1.20Tesco Sun Dried Tomatoes 285G
285g · £12.63/kg£3.60Tesco Baby Carrots In Water 300G
185g · £3.24/kg£0.60
Tinned Soup
Batchelors Cup A Soup Creamy Potato & Leek 4 Pack 107G
107g · £19.16/kg£2.05Heinz Cream Of Tomato Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Chicken Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Tomato Soup 4 X 400G
400g · £11.00/kg£4.40Grace Chicken Flavour Noodle Soup Mix 60G
60g · £17.50/kg£1.05Grace Pumpkin Soup Mix 50G
50g · £21.00/kg£1.05
Tinned Fish & Seafood
Princes Tuna Chunks In Brine 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Tesco Finest Cantabrian Anchovy Fillets in Oil 50g
50g · £41.00/kg£2.05Princes Tuna Chunks In Spring Water 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Tesco Mackerel in Sunflower Oil 125g
88g · £18.75/kg£1.65Tesco Tuna Chunks In Spring Water 145G
145g · £4.83/kg£0.70Tesco Tuna Steaks with a Little Spring Water 110g
110g · £16.82/kg£1.853 for £4.50 ClubcardTesco Tuna Steaks with a Little Sunflower Oil 110g
110g · £16.82/kg£1.853 for £4.50 ClubcardTesco Skinless Boneless Scottish Mackerel In Tomato Sauce 125G
125g · £13.20/kg£1.65Brunswick Sardines In Soya Oil 106G
106g · £18.87/kg£2.00John West Red Salmon 213G
213g · £34.74/kg£7.40GLENRYCK SARDINES IN TOMATO SAUCE 120G
120g · £8.75/kg£1.05Tesco Skinless Boneless Wild Pacific Pink Salmon 170G
170g · £22.35/kg£3.80Graal Mackerel Fillets In Tomato 170G
170g · £15.29/kg£2.60Tesco Mackerel in Spring Water 125g
88g · £18.75/kg£1.65Alva Sardines in Sunflower Oil 120g
120g · £8.75/kg£1.05Brunswick Sardines With Hot Peppers 106G
106g · £18.87/kg£2.00Grace Mackerel Tomato Sauce Hot & Spicy 425G
425g · £7.06/kg£3.00
Other Tinned & Pickled Food
Dawtona Pickled Gherkins 900G
900g · £4.00/kg£3.60Tesco Whole Pickled Gherkins 680G
680g · £2.57/kg£1.75Princes Corned Beef 340G
340g · £13.82/kg£4.70Spam Chopped Pork And Ham 340G
340g · £13.97/kg£4.75Wikinger 8 Hot Dogs 550G
550g · £5.45/kg£3.00£2.55 Clubcard (£4.64/kg)Grace 100% Halal Corned Beef 340G
340g · £14.71/kg£5.00Spichlerz Dish Of Meat Au Jus 280G
280g · £10.71/kg£3.00Heinz Spaghetti with Richmond Pork Sausages 400g
400g · £6.50/kg£2.60Heinz Spaghetti Hoops In Tomato Sauce 400G
400g · £4.00/kg£1.60Dunns River Creamed Coconut 200G
200g · £12.50/kg£2.50Tesco Coconut Milk 400Ml
£0.85Island Sun Coconut Milk 400Ml
£1.50£0.90 ClubcardGrace Premium Thai Coconut Milk 400Ml
£2.15Dunns River Coconut Milk 400Ml
£1.85Tesco Chicken In White Sauce 392G
392g · £6.63/kg£2.60Fray Bentos Meatballs In Tomato Sauce 380G
380g · £4.34/kg£1.65£1.45 Clubcard (£3.82/kg)Tesco Chilli Con Carne 392G
392g · £6.63/kg£2.60Tesco Pickled Sliced Beetroot 710G
710g · £3.03/kg£2.15Sarsons Medium & Tangy Silverskin Onions 460G
460g · £7.17/kg£3.30Tesco Finest Sweet & Fiery Beetroot 180G
180g · £10.83/kg£1.95Old El Paso Sliced Green Jalapenos 215G
215g · £11.86/kg£2.55£2.10 Clubcard (£9.77/kg)Vadasz Kimchi 275g
275g · £15.45/kg£4.25Aleyna Roasted Red Peppers 480G
480g · £6.04/kg£2.90Tesco Pickled Red Cabbage 340G
340g · £4.26/kg£1.45Dawtona Grated Beetroot 510G
510g · £4.02/kg£2.05Dawtona Sauerkraut 500G
500g · £4.90/kg£2.45Tesco Capers 190G
190g · £14.21/kg£2.70Dole Peaches In Strawberry Jelly 4X123g
4pk · £23.98/kg£2.95Dole Gold Pineapple Slices In Juice 432G
432g · £4.05/kg£1.75Dunns River Ackee In Salted Water 540G
540g · £20.83/kg£11.25Tropical Sun Jamaican Ackee In Salted Water 280G
280g · £21.96/kg£6.15Del Monte Prunes In Juice 410G
410g · £4.02/kg£1.65Dole Fruit Bowl Mandarins In Juice 4 X 113G
4pk · £27.43/kg£3.10£2.75 Clubcard (£24.34/kg)Del Monte Mandarins In Juice 300G
300g · £5.50/kg£1.65Del Monte Fruit Cocktail In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65Del Monte Peach Slices In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65Del Monte Pear Halves In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65