Skip to:ContentFooter
Deliveroo

ASDA - Hayes

Allergens and info

2.10 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (2167)

  • 0

    Coca-Cola Original Taste 12 x 330ml Cans

    3.96L · £1.88/L

    29% off

    £7.46

    £10.50

  • 0

    Walkers Prawn Cocktail Multipack Crisps 6 x 25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    SensationsThai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    125g · £21.36/kg

    2 for £3.70

    £2.67

  • 0

    Walkers Salt & Vinegar Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Strings & Things Cheestrings 80g

    80g · £23.63/kg

    16% off

    £1.89

    £2.25

  • 0

    Exceptional by Asda Chocolate Fudge Cake

    1pk · £2.45 each

    50% off

    £2.45

    £4.90

  • 0

    Asda Succulent Boneless Chicken Thigh Fillets 650g

    650g · £11.46/kg

    3 for £14.75

    £7.45

  • 0

    ASDA Thin Cut Beef Steaks

    400g · £14.00/kg

    3 for £14.75

    £5.60

  • 0

    Asda Tender Chicken Breast Fillets 600g

    600g · £9.25/kg

    3 for £14.75

    £5.55

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Walkers Roast Chicken Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    ASDA Flavourful Reduced Fat Beef Steak Mince 500g (Typically Less Than 12% Fat)

    500g · £11.70/kg

    3 for £14.75

    £5.85

  • 0

    Shazans Halal Diced Chicken Breast 450g

    450g · £11.56/kg

    3 for £14.75

    £5.20

  • 0

    Exceptional by ASDA Delicate & Flavoursome 2 Scottish Salmon Fillets 240g

    240g · £31.46/kg

    3 for £14.75

    £7.55

  • 0

    The Happy Egg Co. Free Range, 10 Large Eggs

    10pk · £0.40 each

    18% off

    £4.02

    £4.90

  • 0

    Indomie Special Chicken Flavour Noodles 5 x 75g (375g)

    375g · £6.59/kg

    35% off

    £2.47

    £3.80

  • 0

    innocent 100% pure Coconut Water 1 Litre

    1L · £2.47/L

    53% off

    £2.47

    £5.25

  • 0

    Walkers Smoky Bacon Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Doritos Tangy Cheese Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg

    2 for £3.70

    £2.17

  • View all (2167)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • ASDA British Chicken Breast Fillets

    1kg · £8.55/kg
    £8.55
  • Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 165g

    165g · £7.52/kg
    55% off
    £1.24£2.75
  • ASDA British Chicken Breast Fillets

    2kg · £7.90/kg
    £15.80
  • ASDA 12 Free Range Medium Eggs

    12pk · £0.29 each
    £3.50
  • Exceptional by Asda Authentic Fat Free Greek Yogurt 500g

    500g · £5.80/kg
    £2.90
  • Asda Tender Diced Chicken Breast 400g

    400g · £12.25/kg
    £4.90
  • Onken 0% Fat Vanilla Yogurt 450g

    450g · £4.11/kg
    29% off
    £1.85£2.60
  • Just Essentials by Asda Salad Tomatoes

    6pk · £0.20 each
    £1.22
  • Exceptional by ASDA Raw & Peeled Jumbo King Prawns 160g

    160g · £28.13/kg
    £4.50
  • Asda Creamy & Flavoursome Sweet Potatoes 1kg

    1kg · £1.53/kg
    £1.53
  • Babybel Mini Original x12 240G

    200g · £18.00/kg
    £3.60
  • ASDA Blueberries 300g

    300g · £12.83/kg
    £3.85
  • Müller Corner Chocolate Digestive and Strawberry Shortcake Yogurts 6 x 124g (744g)

    744g · £6.25/kg
    2 for £6.15
    £4.65
  • Asda Tender Lean Diced Beef

    700g · £16.00/kg
    £11.20
  • Lancashire Farm Natural Bio Yogurt 1kg

    1kg · £2.13/kg
    18% off
    £2.13£2.60
  • Shazans Halal Diced Chicken Breast 450g

    450g · £11.56/kg
    3 for £14.75
    £5.20
  • Actimel Kids Strawberry Banana Yoghurt Drink 4 x 100g (400g)

    400g · £6.13/kg
    £2.45
  • Asda Succulent Boneless Chicken Thigh Fillets 650g

    650g · £11.46/kg
    3 for £14.75
    £7.45
  • Crosta Mollica 6 Wholeblend Midi Piadina Flatbreads 240g

    240g · £10.21/kg
    £2.45
  • ASDA Raspberries 150g

    150g · £16.33/kg
    £2.45
  • ASDA Baby Plum Tomatoes 300g

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • ASDA Seedless Green Grapes 500g

    500g · £4.90/kg
    £2.45
  • Asda Light & Fluffy Maris Piper Potatoes 2kg

    2kg · £1.10/kg
    £2.20

Baby Event

View all (56)
  • Pampers Baby-Dry Nappy Pants Size 7, 50 Nappies

    50pk · £0.32 each
    2 for £23.40
    £15.95
  • Dew Disinfect Baby Bottle Sterilising Water 65ml

    65ml · £30.46/L
    34% off
    £1.98£3.00
  • Ella's Kitchen Raspberry + Mango Puff Pops From 10 Months 4 x 9g (36g)

    36g · £68.89/kg
    10% off
    £2.48£2.75
  • Kiddylicious Fruity Bakes, Apple, Infant Snack, 12 Months+, Multipack, 6 x 22g (132g)

    132g · £22.65/kg
    8% off
    £2.99£3.25
  • Organix Summer Fruits Rice Cake Clouds 7+ Months 40g

    40g · £38.50/kg
    21% off
    £1.54£1.95
  • Milton 30 Antibacterial Surface Wipes

    30pk · £0.09 each
    23% off
    £2.70£3.50
  • Pampers Premium Protection New Baby Size 1, 80 Nappies, 2kg-5kg

    80pk · £0.20 each
    2 for £23.40
    £15.95
  • Kiddylicious Cheesy Flavour Veggie Straws 4 x 12 (48g)

    48g · £52.08/kg
    23% off
    £2.50£3.25
  • Pampers Premium Protection Size 6, 48 Nappies

    48pk · £0.33 each
    2 for £23.40
    £15.95
  • Kiddylicious Banana & Pumpkin Melty Buttons 9 Months+ 6g

    6g · £166.67/kg
    5 for £3.70
    £1.00
  • Kiddylicious Strawberry Fruity Bakes 12+ Months

    132g · £22.65/kg
    8% off
    £2.99£3.25
  • Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g

    20g · £36.50/kg
    23% off
    £0.73£0.95
  • Pampers Premium Protection Nappy Pants Size 6, 24 Nappies, 15kg+, Essential Pack

    24pk · £0.26 each
    16% off
    £6.22£7.40
  • Organix Strawberry Weaning Wands Organic Baby Snacks Puffs 25g 6 months+

    25g · £49.20/kg
    15% off
    £1.23£1.45
  • Huggies® DryNites®, Pyjama Pants, Girl, 4-7 Years (17-30kgs), 10 Pants

    10pk · £0.43 each
    33% off
    £4.32£6.45
  • Kiddylicious Fruit Wriggles, Strawberry, Infant Snack, 12months+, 12g

    12g · £83.33/kg
    5 for £3.70
    £1.00
  • Kiddylicious Biscotti, Banana, Baby Snack, 7 Months+, Multipack, 6 x 20g

    120g · £24.92/kg
    8% off
    £2.99£3.25
  • Childs Farm Bluey-Berry Hair & Body Wash 250ml

    250ml · £14.72/L
    25% off
    £3.68£4.90
  • Pampers Premium Protection Nappy Pants Size 5, 27 Nappies, Essential Pack

    27pk · £0.23 each
    16% off
    £6.22£7.40
  • Kiddylicious Crispy Tiddlers, Raspberry, Infant Snack, 12 Months+, 12g

    12g · £80.00/kg
    5 for £3.70
    £0.96

Off to Uni

View all (30)
  • Chicago Town Meat Supreme Pizza Subs 2 x 125g (250g)

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Pot Noodle Beef & Tomato 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Quaker Oat So Simple Protein Original Porridge Sachets 8 x 37.75g

    308g · £14.94/kg
    3 for £7.40
    £4.60
  • Madrí Excepcional 10 x 440ml

    4.4L · £2.98/L
    £13.10
  • Asda All Purpose Cleaning Cloths 10pk

    10pk · £0.11 each
    £1.05
  • Pot Noodle Original Curry 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g

    220g · £16.59/kg
    4 for £6.15
    £3.65
  • George Home Toilet Brush

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • Napolina Fusilli Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • Asda Everyday White Shades 4 Rolls

    4pk · £0.61 each
    £2.45
  • Birds Eye Southern Fried Breaded Chicken Popstars 150g

    150g · £24.67/kg
    4 for £6.15
    £3.70
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • George Home York Stainless Steel Teaspoons 4pk

    4pk · £0.77 each
    £3.08
  • Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Pepperoni Pizzas 2x155g

    310g · £7.90/kg
    4 for £6.15
    £2.45
  • Ariel Washing Liquid, 72 Washes, Original

    2.42L · £5.60/L
    £13.55
  • Starbucks Multiserve Caramel Macchiato Iced Coffee 750ml

    750ml · £4.13/L
    28% off
    £3.10£4.30
  • Shades by Asda Everyday Kitchen Towels 2 Rolls

    2pk · £1.50 each
    £3.00
  • Pot Noodle Chicken & Mushroom 90g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g

    220g · £6.82/kg
    3 for £3.70
    £1.50
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.70/L
    £0.85

Autumn Comforts

View all (24)
  • Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g

    318g · £14.47/kg
    £4.60
  • Twinings Strong English Breakfast 80 Tea Bags 250g

    250g · £28.40/kg
    £7.10
  • Asda Tomato & Mascarpone Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Chunky Minestrone Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda Mexican Chilli Bean Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Mug Shot Macaroni Cheese Flavour Pasta 62g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Ambrosia Devon Custard Dessert Can 400g

    400g · £5.13/kg
    2 for £2.85
    £2.05
  • Options Belgian Choc 220g

    220g · £16.00/kg
    47% off
    £3.52£6.65
  • Mug Shot Pasta Snack Creamy Cheese 68g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • ASDA Cottage Pie 800g

    800g · £6.18/kg
    11% off
    £4.94£5.55
  • Twinings Superblends Moment of Calm Spiced Camomile & Vanilla 20 Tea Bags 30g

    30g · £141.67/kg
    £4.25
  • Mug Shot Pasta Snack Tomato & Herb 64g

    64g · £9.38/kg
    £0.60
  • The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g

    500g · £9.80/kg
    £4.90
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g

    500g · £9.14/kg
    17% off
    £4.57£5.50
  • Kenco Smooth Instant Coffee 190g

    190g · £38.84/kg
    28% off
    £7.38£10.25
  • Taylors of Harrogate Yorkshire Gold 80 Tea Bags 250g

    250g · £19.60/kg
    £4.90
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Ovaltine Original 300g

    300g · £17.67/kg
    £5.30
  • Asda Oatie Crumbles 300g

    300g · £2.83/kg
    £0.85
  • ASDA The Bakery Sticky Toffee Puddings 2 x 105g (210g)

    2pk · £1.63 each
    £3.25

Indulge In Something Exceptional

View all (26)
  • Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by ASDA 12 Italian Inspired Meatballs 340g

    340g · £17.94/kg
    3 for £14.75
    £6.10
  • Exceptional by Asda 6 Triple Chilli Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Asda Extra Special Colombian Roast Coffee Beans 227g

    227g · £21.59/kg
    2 for £8.60
    £4.90
  • Exceptional by Asda Hand Finished Red Velvet Cake

    1pk · £2.45 each
    50% off
    £2.45£4.90
  • Exceptional by Asda Vine Ripened Tomatoes

    4pk · £0.64 each
    £2.55
  • Asda Exceptional White Sourdough Loaf 500g

    500g · £6.00/kg
    £3.00
  • Exceptional by ASDA 4 All-Butter Pains Au Chocolat

    4pk · £0.70 each
    5% off
    £2.80£2.95
  • Exceptional by ASDA Spanish Chorizo 225g

    225g · £14.44/kg
    £3.25
  • Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers

    2pk · £0.93 each
    10% off
    £1.85£2.05
  • Exceptional by Asda 4 All-Butter Croissants

    4pk · £0.70 each
    5% off
    £2.78£2.93
  • Asda Extra Special Frozen Raw & Peeled Jumbo King Prawns 200g

    200g · £23.10/kg
    21% off
    £4.62£5.85
  • Exceptional by Asda 6 Bacon & Maple Syrup Pork Sausages 400g

    400g · £9.75/kg
    2 for £6.15
    £3.90
  • Exceptional by ASDA Malbec 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £58.50/kg
    3 for £14.75
    £5.85
  • Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg
    24% off
    £7.45£9.80
  • Exceptional by ASDA British Aberdeen Angus Lean Beef Mince

    500g · £15.90/kg
    £7.95
  • Exceptional by ASDA Triple Cooked Beef Dripping Skin-on Chunky Chips 750g

    750g · £4.93/kg
    £3.70
  • Exceptional by Asda Classic Coleslaw 300g

    300g · £6.97/kg
    5% off
    £2.09£2.20
  • Exceptional by Asda Chocolate Fudge Cake

    1pk · £2.45 each
    50% off
    £2.45£4.90

Easy Midweek Meals

View all (20)
  • Birds Eye Garden Peas 375g

    375g · £5.60/kg
    4 for £6.15
    £2.10
  • John West Tuna Chunks in Brine 4 x 132g

    372g · £11.75/kg
    3% off
    £4.37£4.50
  • ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince (Typically Less Than 5% Fat)

    500g · £12.70/kg
    £6.35
  • Asda 3 Crunchy & Fragrant Brown Onions

    3pk · £0.39 each
    £1.16
  • Heinz Chicken Noodle Tinned Soup 400g

    400g · £5.00/kg
    5 for £6.15
    £2.00
  • ASDA Firm & Flavoursome Baby Potatoes 1kg

    1kg · £1.20/kg
    £1.20
  • Dolmio Stir In Pasta Sauce Smoked Bacon & Tomato 150G

    150g · £12.00/kg
    £1.80
  • Birds Eye 10 Omega 3 Fish Fingers 280g

    280g · £13.11/kg
    £3.67
  • Asda Seasoned Sweet Potato Fries 500g

    500g · £5.40/kg
    £2.70
  • Napolina Spaghetti Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • ASDA Breaded Chicken Goujons 600g

    600g · £9.83/kg
    £5.90
  • Branston Baked Beans in Tomato Sauce 4 x 410g

    1.64kg · £2.26/kg
    £3.70
  • ASDA White Mushrooms 400g

    400g · £3.98/kg
    £1.59
  • Dolmio Bolognese Original Pasta Sauce 450g

    450g · £6.78/kg
    2 for £4.30
    £3.05
  • Dolmio Bolognese Smooth Tomato Pasta Sauce 450g

    450g · £6.78/kg
    2 for £4.30
    £3.05
  • Dolmio Stir in Pasta Sauce Carbonara 150g

    150g · £12.33/kg
    14% off
    £1.85£2.15
  • ASDA Penne 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Heinz Beef & Vegetable Chunky Big Soup 400g

    400g · £6.63/kg
    3 for £5.55
    £2.65
  • Asda Fusilli Pasta 500g

    500g · £1.80/kg
    £0.90
  • Asda Steam Bags Carrot, Peas & Sweetcorn 4 x 160g (640g)

    640g · £4.22/kg
    £2.70

Tickled Pink

View all (12)
  • Swizzels Drumstick Squashies Original Raspberry & Milk Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • Whitby Seafoods Scampi 360g

    370g · £11.68/kg
    9% off
    £4.32£4.75
  • Young's Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets 400g

    400g · £7.68/kg
    1% off
    £3.07£3.10
  • Pukka Chicken & Mushroom Pie

    212g · £9.81/kg
    33% off
    £2.08£3.10
  • Napolina Rigatoni Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £6.42/kg
    2 for £6.15
    £4.30
  • Nairn's Fruit & Seed Oatcakes 225g

    200g · £9.75/kg
    £1.95
  • Rowntree's Fruit Pastilles Ice Lollies 8x65ml

    520ml · £5.94/L
    37% off
    £3.09£4.90
  • Kopparberg Alcohol-Free Variety Pack 10 x 330ml

    3.3L · £2.80/L
    12% off
    £9.24£10.50
  • itsu hoisin duck 8 bao buns 256g

    256g · £18.95/kg
    £4.85
  • Pizza Express Dough Boobs with Garlic Butter 200g

    200g · £11.05/kg
    52% off
    £2.21£4.60
  • Walkers Classic Pack 20 x 25g

    500g · £10.02/kg
    23% off
    £5.01£6.51

Too Early for Christmas? Never!

View all (6)
  • Ferrero Rocher Chocolate Pralines Gift Box of Chocolate 16 Pieces (200g)

    200g · £43.00/kg
    £8.60
  • Cadbury Roses Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • Cadbury Heroes Chocolate Assortment Tub 475 g

    475g · £12.95/kg
    £6.15
  • Quality Street 550g

    550g · £12.82/kg
    £7.05
  • Terry's Chocolate Orange Milk 157g

    145g · £20.34/kg
    £2.95
  • Celebrations Milk Chocolate Sharing Tub 500g

    500g · £12.30/kg
    £6.15

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • ASDA - Hayes

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo