Skip to:ContentFooter
Deliveroo

ASDA Superstore - Hatfield

Allergens and info

3.00 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (2151)

  • 0

    Coca-Cola Original Taste 12 x 330ml Cans

    3.96L · £1.88/L

    29% off

    £7.46

    £10.50

  • 0

    Walkers Prawn Cocktail Multipack Crisps 6 x 25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    SensationsThai Sweet Chilli Multipack Crisps 5x25g

    125g · £21.36/kg

    2 for £3.70

    £2.67

  • 0

    Walkers Salt & Vinegar Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Appletiser 6 x 250ml

    1.5L · £2.89/L

    29% off

    £4.33

    £6.10

  • 0

    McCain Frozen Potato Smiles 454g

    454g · £6.50/kg

    4 for £6.15

    £2.95

  • 0

    Birds Eye Southern Fried Breaded Chicken Popstars 150g

    150g · £24.67/kg

    4 for £6.15

    £3.70

  • 0

    Aunt Bessie's Mini Roast Potatoes 700g

    700g · £6.16/kg

    4 for £6.15

    £4.31

  • 0

    Salaam Basmati Rice 5kg

    5kg · £0.96/kg

    40% off

    £4.80

    £8.00

  • 0

    Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Diet Coke Bottle 2L

    2L · £1.28/L

    2 for £3.70

    £2.55

  • 0

    Walkers Roast Chicken Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • 0

    Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Pepperoni Pizzas 2x155g

    310g · £7.90/kg

    4 for £6.15

    £2.45

  • 0

    Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g

    220g · £16.59/kg

    4 for £6.15

    £3.65

  • 0

    Frozen Chicago Town Cheese & Tomato Pizza Subs 250g

    250g · £9.40/kg

    4 for £6.15

    £2.35

  • 0

    Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg

    24% off

    £7.45

    £9.80

  • 0

    Loyd Grossman Tomato & Sweet Red Pepper 350g

    350g · £10.57/kg

    2 for £4.30

    £3.70

  • 0

    Loyd Grossman Tomato & Mascarpone Pasta Sauce Jar 350g

    350g · £10.57/kg

    2 for £4.30

    £3.70

  • 0

    Loyd Grossman Tomato & Roasted Garlic Pasta Sauce 350g

    350g · £10.57/kg

    2 for £4.30

    £3.70

  • 0

    Walkers Smoky Bacon Multipack Crisps 6x25g

    150g · £18.20/kg

    2 for £3.70

    £2.73

  • View all (2151)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • ASDA British Chicken Breast Fillets

    1kg · £8.60/kg
    £8.60
  • Asda Succulent Extra Tasty Large Chicken in a bag 1.6kg

    1.6kg · £4.36/kg
    19% off
    £6.97£8.60
  • ASDA British Chicken Drumsticks

    2kg · £2.73/kg
    £5.45
  • ASDA Beef Lasagne 800g

    800g · £6.18/kg
    11% off
    £4.94£5.55
  • Shazans Diced Chicken Breast 750g

    750g · £12.00/kg
    £9.00
  • ASDA Strawberries 400g

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • ASDA Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • ASDA British Chicken Thighs

    2kg · £3.07/kg
    13% off
    £6.13£7.05
  • St Pierre 4 Brioche Burger Buns 4pk

    4pk · £0.55 each
    27% off
    £2.19£3.00
  • Shazans Halal Diced Chicken Breast 450g

    450g · £11.56/kg
    3 for £14.75
    £5.20
  • ASDA Mango Fingers 140g

    140g · £14.29/kg
    £2.00

Feast with the Faithful

View all (30)
  • Asda Chicken Korma with Pilau Rice Meal for 1 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • 7UP Zero Sugar 8 x 330ml

    2.64L · £1.41/L
    18% off
    £3.73£4.55
  • Haribo Tangfastics Sweets Bag 175g

    175g · £7.20/kg
    19% off
    £1.26£1.55
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Nibbles Chocolate 100 Gr

    100g · £24.00/kg
    £2.40
  • Asda Sweet Popcorn 100G

    100g · £11.00/kg
    £1.10
  • Frozen Chicago Town Cheese & Tomato Pizza Subs 250g

    250g · £9.40/kg
    4 for £6.15
    £2.35
  • Asda Beef Lasagne Ready Meal 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Asda Chicken Butter Masala Ready Meal 400G

    400g · £9.28/kg
    22% off
    £3.71£4.75
  • Asda 10 Garlic Baguette Slices 260g

    260g · £5.77/kg
    £1.50
  • Asda Italian Pepperoni Pennette Bake Ready Meal 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • ASDA 2 Garlic & Coriander Naans

    2pk · £0.50 each
    £1.00
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream 465ml

    465ml · £10.02/L
    32% off
    £4.66£6.85
  • Doritos Tangy Cheese Tortilla Chips Sharing Crisps 180g

    180g · £12.06/kg
    2 for £3.70
    £2.17
  • Dr Pepper 8 x 330ml Cans

    2.64L · £1.64/L
    22% off
    £4.33£5.55
  • Coca-Cola Zero Sugar 2L Bottle

    2L · £1.28/L
    2 for £3.70
    £2.55
  • Haribo Starmix Sweets Bag 175g

    175g · £7.20/kg
    19% off
    £1.26£1.55
  • Aero Bubbles Peppermint Mint Chocolate Sharing Bag 92G

    92g · £26.09/kg
    £2.40
  • Ben & Jerry's Ice Cream Tub Cookie Dough 465ml

    465ml · £10.02/L
    32% off
    £4.66£6.85
  • McCain Air Fryer Quick & Crispy French Fries 750g

    750g · £2.91/kg
    44% off
    £2.18£3.90
  • Birds Eye 38 Chicken Dippers 697g

    697g · £6.63/kg
    35% off
    £4.62£7.10

Easy Midweek Meals

View all (20)
  • ASDA Carbonara Pasta Bake 1.4kg

    1.4kg · £6.64/kg
    £9.30
  • ASDA Flavourful Lean Beef Steak Mince (Typically Less Than 5% Fat)

    500g · £12.70/kg
    £6.35
  • Asda 3 Crunchy & Fragrant Brown Onions

    3pk · £0.39 each
    £1.16
  • ASDA Meal for Four Beef Lasagne 1.4kg

    1.4kg · £6.64/kg
    £9.30
  • ASDA Beef Stir-Fry Strips 300g

    300g · £21.67/kg
    £6.50
  • Birds Eye 10 Omega 3 Fish Fingers 280g

    280g · £13.11/kg
    £3.67
  • ASDA Breaded Chicken Goujons 600g

    600g · £9.83/kg
    £5.90
  • Heinz Beef & Vegetable Chunky Big Soup 400g

    400g · £6.63/kg
    3 for £5.55
    £2.65
  • John West Tuna Chunks in Brine 4 x 132g

    372g · £11.75/kg
    3% off
    £4.37£4.50
  • Birds Eye Garden Peas 375g

    375g · £5.60/kg
    4 for £6.15
    £2.10
  • Asda Fusilli Pasta 500g

    500g · £1.80/kg
    £0.90
  • ASDA Penne 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Dolmio Stir in Pasta Sauce Carbonara 150g

    150g · £12.33/kg
    14% off
    £1.85£2.15
  • Dolmio Bolognese Original Pasta Sauce 450g

    450g · £7.11/kg
    2 for £4.30
    £3.20
  • Heinz Chicken Noodle Tinned Soup 400g

    400g · £5.00/kg
    5 for £6.15
    £2.00
  • ASDA Caesar Salad Kit 215g

    215g · £9.77/kg
    £2.10
  • Asda Steam Bags Carrot, Peas & Sweetcorn 4 x 160g (640g)

    640g · £4.22/kg
    £2.70
  • ASDA White Mushrooms 400g

    400g · £3.98/kg
    £1.59
  • Dolmio Bolognese Smooth Tomato Pasta Sauce 450g

    450g · £7.11/kg
    2 for £4.30
    £3.20
  • Asda Seasoned Sweet Potato Fries 500g

    500g · £5.40/kg
    £2.70

Off to Uni

View all (27)
  • Pot Noodle Beef & Tomato 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Quaker Oat So Simple Protein Original Porridge Sachets 8 x 37.75g

    308g · £14.94/kg
    3 for £7.40
    £4.60
  • Pot Noodle Original Curry 90 g

    90g · £10.00/kg
    £0.90
  • Asda All Purpose Cleaning Cloths 10pk

    10pk · £0.11 each
    £1.05
  • Birds Eye 12 Chicken Dippers 220g

    220g · £16.59/kg
    4 for £6.15
    £3.65
  • George Home Toilet Brush

    1pk · £1.70 each
    £1.70
  • Asda Zesty Lemon Washing Up Liquid 500ml

    500ml · £1.70/L
    £0.85
  • Ben's Original Pilau 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Birds Eye Southern Fried Breaded Chicken Popstars 150g

    150g · £24.67/kg
    4 for £6.15
    £3.70
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Chicken & Mushroom Flavour Pasta Sachet 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50
  • Madrí Excepcional 10 x 440ml

    4.4L · £4.44/L
    £19.55
  • Bens Original Chinese Style Microwave Rice 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Frozen Chicago Town Fully Loaded Deep Dish Pepperoni Pizzas 2x155g

    310g · £7.90/kg
    4 for £6.15
    £2.45
  • George Home York Stainless Steel Teaspoons 4pk

    4pk · £0.77 each
    £3.08
  • Ben's Original Spicy Mexican Style 220g

    220g · £7.73/kg
    3 for £3.70
    £1.70
  • Ariel Washing Liquid, 72 Washes, Original

    2.42L · £5.60/L
    £13.55
  • Shades by Asda Everyday Kitchen Towels 2 Rolls

    2pk · £1.50 each
    £3.00
  • Starbucks Multiserve Caramel Macchiato Iced Coffee 750ml

    750ml · £4.13/L
    28% off
    £3.10£4.30
  • Napolina Penne Pasta 500g

    500g · £3.70/kg
    £1.85
  • Batchelors Pasta 'n' Sauce Tomato, Onion & Herb 99g

    99g · £15.15/kg
    4 for £4.30
    £1.50

Too Early for Christmas? Never!

View all (20)
  • Maltesers Reindeer Gingerbread Chocolate Christmas Mini Treats Bag 59g

    59g · £26.27/kg
    £1.55
  • Ferrero Rocher Chocolate Pralines Gift Box of Chocolate 16 Pieces (200g)

    200g · £43.00/kg
    £8.60
  • HARIBO Selection Box 182g

    182g · £17.03/kg
    £3.10
  • Maltesers Reindeer Chocolate Christmas Advent Calendar 108g

    104g · £35.58/kg
    £3.70
  • Milkybar White Chocolate Advent Calendar 85g

    85g · £36.47/kg
    £3.10
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Santa Gift 110g

    110g · £25.00/kg
    £2.75
  • Cadbury Chocolate Christmas Selection Pack 78g

    78g · £26.28/kg
    £2.05
  • Mr Kipling Christmas Deep Filled Mince Pies 6 Pack

    6pk · £0.62 each
    £3.70
  • Kinder Milk Chocolate Christmas Mini Figures 6 x 15g

    90g · £34.44/kg
    £3.10
  • Swizzels Sweet Shop Advent Calendar 220g

    220g · £33.64/kg
    £7.40
  • Terry's Chocolate Orange Advent Calendar 106g

    106g · £34.91/kg
    £3.70
  • Cadbury Christmas Reindeer Cakes 4 Pack

    4pk · £0.85 each
    £3.40
  • Kinder Chocolate Hollow Santa Figure 55g

    55g · £28.18/kg
    £1.55
  • Cadbury Dairy Milk Winter Wonderland 100g

    100g · £18.50/kg
    £1.85
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Chunk Christmas Advent Calendar 348g

    348g · £35.34/kg
    £12.30
  • Galaxy Chocolate Large Christmas Selection Box 234g

    234g · £20.94/kg
    £4.90
  • Kit Kat Santa Milk Chocolate Christmas Figure 29g

    29g · £20.69/kg
    £0.60
  • Terry's Chocolate Orange Milk 157g

    145g · £20.34/kg
    £2.95
  • Cadbury Buttons Chocolate Christmas Selection Box 340g

    340g · £25.29/kg
    £8.60
  • Mr Kipling Frosty Fancies Christmas Cakes 8 Pack

    8pk · £0.39 each
    £3.10

Indulge In Something Exceptional

View all (26)
  • Exceptional by ASDA Italian Orzo 500g

    500g · £2.08/kg
    33% off
    £1.04£1.55
  • Exceptional by ASDA Pinot Grigio Trentino 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Asda Exceptional White Sourdough Loaf 500g

    500g · £6.00/kg
    £3.00
  • Exceptional by ASDA 4 All-Butter Pains Au Chocolat

    4pk · £0.74 each
    £2.95
  • Exceptional by Asda 4 All-Butter Croissants

    4pk · £0.73 each
    £2.93
  • Asda Extra Special Frozen Raw & Peeled Jumbo King Prawns 200g

    200g · £23.10/kg
    21% off
    £4.62£5.85
  • Exceptional by ASDA Sweet Pointed Peppers

    2pk · £0.93 each
    10% off
    £1.85£2.05
  • ASDA Exceptional Best in Season Easy Peelers 600g

    600g · £3.10/kg
    27% off
    £1.86£2.55
  • Asda Exceptional Manchego DOP 150g

    150g · £32.67/kg
    3 for £8.60
    £4.90
  • Exceptional by ASDA Aberdeen Angus 8oz Sirloin Steak 227g

    227g · £32.82/kg
    24% off
    £7.45£9.80
  • Exceptional by ASDA Mild & Delicate Scottish Smoked Salmon 100g

    100g · £58.50/kg
    3 for £14.75
    £5.85
  • Exceptional by Asda Chocolate Fudge Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by ASDA British Aberdeen Angus Lean Beef Mince

    500g · £15.90/kg
    £7.95
  • Exceptional by Asda Classic Coleslaw 300g

    300g · £6.97/kg
    5% off
    £2.09£2.20
  • Exceptional by ASDA British Potatoes 2kg

    2kg · £1.40/kg
    £2.80
  • ASDA Extra Special Prosecco Brut 75cl

    750ml · £13.13/L
    3 for £26.20
    £9.85
  • Exceptional by Asda Apple & Blackcurrant Crumble Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by ASDA Malbec 75cl

    750ml · £12.33/L
    3 for £26.20
    £9.25
  • Exceptional by Asda Hand Finished Red Velvet Cake

    1pk · £4.90 each
    £4.90
  • Exceptional by Asda 6 Free Range Golden Yolk Eggs 328g

    6pk · £0.46 each
    £2.75

Tickled Pink

View all (23)
  • Dove Pink Beauty Bar 2x 90 g

    180g · £13.39/kg
    £2.41
  • Schär Brioche Burger Buns 160g

    160g · £9.56/kg
    29% off
    £1.53£2.15
  • Sanex Skin Therapy Anti-Dryness Shower Gel Body Wash 450ml

    450ml · £15.00/L
    3 for £12.30
    £6.75
  • Young's Chip Shop 4 Omega 3 Fish Fillets 400g

    400g · £7.68/kg
    1% off
    £3.07£3.10
  • Palmolive Blushing Rose Scent Liquid Hand Wash Soap 300ml

    300ml · £4.07/L
    32% off
    £1.22£1.80
  • Extra Watermelon Flavour Sugarfree Chewing Gum Bottle 46 pieces

    64g · £46.88/kg
    £3.00
  • Swizzels Drumstick Squashies Original Raspberry & Milk Flavour 140g

    140g · £7.50/kg
    £1.05
  • St Pierre 4 Brioche Burger Buns 4pk

    4pk · £0.55 each
    27% off
    £2.19£3.00
  • Whitby Seafoods Scampi 360g

    370g · £11.68/kg
    9% off
    £4.32£4.75
  • Mr Kipling 6 Viennese Whirls

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Nairn's Fruit & Seed Oatcakes 225g

    200g · £9.75/kg
    £1.95
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £6.42/kg
    2 for £6.15
    £4.30
  • itsu hoisin duck 8 bao buns 256g

    256g · £18.95/kg
    £4.85
  • Domestos Thick Bleach Pink Power 750 ml

    750ml · £2.47/L
    £1.85
  • Young's 4 Fish Fillets in Golden Breadcrumb 600g

    600g · £9.50/kg
    £5.70
  • Kopparberg Alcohol-Free Variety Pack 10 x 330ml

    3.3L · £2.80/L
    12% off
    £9.24£10.50
  • Wall's 12 Cocktail Pork Sausage Rolls

    240g · £6.38/kg
    35% off
    £1.53£2.35
  • Little Moons Very Berry Mochi Sorbet Refreshos 192g (6 x 32g)

    192g · £22.76/kg
    29% off
    £4.37£6.15
  • 7Up Pink Lemonade 2 Litres

    2L · £1.20/L
    £2.40
  • Pizza Express Dough Boobs with Garlic Butter 200g

    200g · £11.05/kg
    52% off
    £2.21£4.60

Autumn Comforts

View all (24)
  • Asda Tomato & Mascarpone Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Mug Shot Macaroni Cheese Flavour Pasta 62g

    68g · £8.82/kg
    £0.60
  • Asda Chicken & Mushroom Soup 600G

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Twinings Superblends Moment of Calm Spiced Camomile & Vanilla 20 Tea Bags 30g

    30g · £141.67/kg
    £4.25
  • Asda Bake at Home 4 Cinnamon Swirls 318g

    318g · £11.86/kg
    18% off
    £3.77£4.60
  • The Bakery at ASDA Delicious Apple Crumble 500g

    500g · £9.80/kg
    £4.90
  • Kenco Smooth Instant Coffee 190g

    190g · £38.84/kg
    28% off
    £7.38£10.25
  • Taylors of Harrogate Yorkshire Gold 80 Tea Bags 250g

    250g · £19.60/kg
    £4.90
  • Asda Oatie Crumbles 300g

    300g · £2.33/kg
    18% off
    £0.70£0.85
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate 500g

    500g · £9.14/kg
    17% off
    £4.57£5.50
  • Asda Carrot & Coriander Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Ovaltine Original 300g

    300g · £17.67/kg
    £5.30
  • ASDA The Bakery Sticky Toffee Puddings 2 x 105g (210g)

    2pk · £1.63 each
    £3.25
  • Asda Mexican Chilli Bean Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • ASDA British Roast Potatoes 400g

    400g · £4.50/kg
    £1.80
  • Asda Giant Yorkshire Pudding 110g

    110g · £10.82/kg
    8% off
    £1.19£1.29
  • Ambrosia Rice Pudding 400g

    400g · £5.13/kg
    2 for £2.85
    £2.05
  • Asda Sweet Potato & Chilli Soup 600g

    600g · £3.08/kg
    18% off
    £1.85£2.25
  • Asda The Bakery Apple Pie

    1pk · £2.40 each
    £2.40
  • Asda Beef Stew & Dumplings Ready Meal 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • ASDA Superstore - Hatfield

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo