Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Queens Rd Peckham

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Sabra Houmous Extra 200G

    200g · £15.50/kg
    £3.10
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Finest Spanish Roasted Red Pepper & Vegetable Tortilla 250g

    250g · £19.80/kg
    £4.95
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G

    300g · £6.67/kg
    £2.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Oatly Whole Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Mini Babybel Light Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Oatly Semi Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Bury Black Pudding 4 Slices 230G

    230g · £7.61/kg
    £1.75
    £1.45 Clubcard (£6.30/kg)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Activia Strawberry Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco British Beef Rump Steak 255G

    255g · £18.43/kg
    £4.70
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Sweet Chilli Chicken Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G

    300g · £6.67/kg
    £2.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Chorizo with a Sherry & Honey Glaze 180g

    180g · £31.67/kg
    £5.70
    3 for £10 Clubcard
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 6 Pack

    6pk · £0.57 each
    £3.40
  • Tesco Mini Carrot 320G

    320g · £5.47/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Finest Rye & Mixed Seed Sourdough loaf 400G

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Mini Babybel Light Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.33 each
    £1.00
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Tesco Beansprout & Vegetable Stir Fry 320g (EXP)

    320g · £7.03/kg
    £2.25
  • Soreen Malt Loaf 2 Slices 45G

    45g · £28.89/kg
    £1.30
  • Tofoo Co Tempeh 200G

    200g · £17.00/kg
    £3.40
  • Bury Black Pudding 4 Slices 230G

    230g · £7.61/kg
    £1.75
    £1.45 Clubcard (£6.30/kg)
  • Tesco Spinach & Ricotta Fresh Tortelloni 300g

    300g · £9.33/kg
    £2.80
  • The Gym Kitchen BBQ Shredded Chicken 160g

    160g · £28.75/kg
    £4.60
  • Tesco Feta Semi Dried Tomato Pasta 290G

    290g · £11.03/kg
    £3.20
  • Tesco 12 Beef Meatballs 336G

    336g · £14.58/kg
    £4.90
  • T, Sweet & Sour Chicken & Egg Fried Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Butternut Squash & Provola Girasoli 250G

    250g · £16.60/kg
    £4.15
  • Tesco Potato Gnocchi 400g

    400g · £6.00/kg
    £2.40
  • Activia Strawberry Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £8.04/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£4.35/kg)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Chicken & Stuffing Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • The Collective Suckies Strawberry Kids Yoghurt Pouch 90g

    90g · £14.44/kg
    £1.30
  • Serious Pig Snacking Cheese, 24g

    24g · £85.42/kg
    £2.05
  • Tesco Maple Cooked Bacon 50g

    50g · £85.00/kg
    £4.25
  • Tesco 2 Skinless & Boneless Basa Fillets 250G

    250g · £8.80/kg
    £2.20
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Lasagne Al Forno 700g

    700g · £12.93/kg
    £9.05
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.83/kg
    £1.25
  • Muller Rice Original Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Tesco Finest Sirloin Steak 227G

    227g · £44.93/kg
    £10.20
  • Tesco Flat Leaf Parsley 15G (C)

    15g · £56.67/kg
    £0.85
  • Tesco Baby Corn 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese Snacks 3 Pack 126G

    126g · £21.83/kg
    £2.75
  • Tesco Watermelon & Mango 230G

    230g · £13.48/kg
    £3.10
  • Tesco Finest Slow Cooked Beef Ragu Ravioli 250G

    250g · £16.60/kg
    £4.15
  • Tesco Cauliflower Each

    1pk · £1.40 each
    £1.40
  • The Laughing Cow Original Cheese Spread Triangles x8 120g

    120g · £21.25/kg
    £2.55
  • Tesco Finest Chicken Primavera Tortiglioni 380g

    380g · £15.79/kg
    £6.00
  • Nomadic Yogurt & Oat Clusters - Double Choc 169g

    169g · £14.20/kg
    £2.40
  • Tesco Southern Fried Chicken Wrap (C)

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Premier Deli Roast Turkey Breast Slices 125g

    125g · £30.80/kg
    £3.85
  • Tesco Gouda Cheese 10 Slce, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco 20 Chicken Poppers 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
    2 for £4 Clubcard
  • Tesco Party Salad 455G

    455g · £8.35/kg
    £3.80
  • Tesco Falafel and Houmous Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Ashoka Punjabi Choley & Rice 250g

    250g · £11.40/kg
    £2.85
  • Tesco Express Green Beans 220G

    220g · £5.45/kg
    £1.20
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £54.71/kg
    £4.65
  • Oykos Strawberry Luxury Greek Style Yoghurt Dessert 4x110g

    4pk · £26.82/kg
    £2.95
  • Yamas Authentic Greek Feta Pdo 150G

    150g · £17.67/kg
    £2.65

Meal deals

View all (4)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Queens Rd Peckham

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo