Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Harlesden

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Haribo Share The Happy Fizzy & Fruit Gums 352G

    352g · £11.08/kg
    £3.90
    £2.35 Clubcard (£6.68/kg)
  • Maggi Authentic Indian Tamarind Sauce 425g

    425g · £6.24/kg
    £2.65
    £2.35 Clubcard (£5.53/kg)
  • Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Finest Extra Fine Beans 200G

    200g · £11.00/kg
    £2.20
    £1.90 Clubcard (£9.50/kg)
  • Tesco Sweet Gem Lettuce

    2pk · £0.63 each
    £1.25
    £1.00 Clubcard (£0.50 each)
  • Arla LactoFREE Semi Skimmed Milk Drink 2L

    £4.00
    £3.40 Clubcard
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Bertolli Original Spread 450G

    450g · £9.00/kg
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Everest Paneer Block Cheese 226G

    226g · £16.15/kg
    £3.65
    £2.35 Clubcard (£10.40/kg)
  • Muller Corner Strawberry Shortcake & Chocolate Digestive Yogurts 6 x 124g

    6pk · £44.35/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£32.66/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Sanex Expert Skin Health Calming Shower Gel 450ml

    £4.60
    £2.50 Clubcard
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Port Royal Jamaican Chicken Patty 140g

    140g · £12.14/kg
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Soreen Banana Lunchbox Loaves 5 Pack

    150g · £15.33/kg
    £2.30
    £1.55 Clubcard (£10.33/kg)
  • Kleenex XL Tissues 90 Pack

    £3.40
    £2.25 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Red Velvet Cake 405g

    405g · £12.96/kg
    £5.25
  • Tesco Whole Roast Chicken 1kg

    1kg · £7.50/kg
    £7.50
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Everest Paneer Block Cheese 226G

    226g · £16.15/kg
    £3.65
    £2.35 Clubcard (£10.40/kg)
  • Tesco Finest Spaghetti Carbonara 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Port Royal Jamaican Chicken Patty 140g

    140g · £12.14/kg
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Lemon & Garlic King Prawns 150G

    150g · £37.67/kg
    £5.65
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 250G

    250g · £11.80/kg
    £2.95
  • Tesco Finest Vintage English Cheddar 300g

    300g · £17.50/kg
    £5.25
  • Tesco Finest All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Finest Dine In Golden-baked Potato Dauphinoise 400g

    400g · £9.50/kg
    £3.80
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g

    65g · £29.23/kg
    £1.90
    £1.25 Clubcard (£19.23/kg)
  • Tesco Pork Belly Slices 500g

    500g · £9.60/kg
    £4.80
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.33 each
    £1.00
  • Pizza Express Ready Rolled Pizza Dough 400G

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Shazans Halal Large Chicken Breast 950G

    950g · £10.21/kg
    £9.70
  • Tesco Finest Extra Fine Beans 200G

    200g · £11.00/kg
    £2.20
    £1.90 Clubcard (£9.50/kg)
  • Creamfields Mild White Cheddar 400G

    400g · £7.63/kg
    £3.05
  • Tesco Raspberries 150G

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Muller Corner Strawberry Shortcake & Chocolate Digestive Yogurts 6 x 124g

    6pk · £44.35/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£32.66/kg)
  • Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.34 each
    £4.05
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tarczynski Chicken Hot Dogs 180G

    2pk · £26.67/kg
    £2.40
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Hearty Food Co. Cheese & Tomato Pizza 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
  • Tesco Beef Stir Fry Strips 357G

    357g · £21.43/kg
    £7.65
  • Tesco Large Vegetable Stir Fry 570g

    570g · £4.82/kg
    £2.75
  • Tesco Chicken Jalfrezi and Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest GEM Avocado Twin Pack

    2pk · £1.98 each
    £3.95
  • Creamfields Mozzarella 210G

    210g · £3.57/kg
    £0.75
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 1Kg

    1kg · £2.05/kg
    £2.05
  • Tesco Finest All Butter Sultana Scones 4 Pack

    4pk · £0.73 each
    £2.90
  • Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.28 each
    £3.40
  • Tesco Baby Aubergines 350G

    350g · £9.00/kg
    £3.15

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Harlesden

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo