Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Harlesden

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Katsu Chicken Bites 200g

    200g · £17.50/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Tenderstem & Mixed Vegetables 160G

    160g · £14.38/kg
    £2.30
    3 for 2 Clubcard
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Applewood Original Smoky Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
    £2.90 Clubcard (£15.68/kg)
  • Lancashire Farm Whole Milk Yogurt 1Kg

    1kg · £2.65/kg
    £2.65
    £2.00 Clubcard (£2.00/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Smoked Thick Cut Back Bacon 300G

    300g · £5.67/kg
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£5.00/kg)
  • Lancashire Farm Greek Style Yogurt 1Kg

    1kg · £3.75/kg
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£3.05/kg)
  • Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.50 Clubcard (£55.00/kg)
  • Ashoka Mixed Pickle 500G

    500g · £4.90/kg
    £2.45
    £1.95 Clubcard (£3.90/kg)
  • Jason's Superb Sprouted Grains Sourdough Bread 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Sticky Chicken Kebabs 10 Pack 180g

    180g · £14.72/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Mozzarella Sticks 12 Pack 180g

    180g · £10.28/kg
    £1.85
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 12 Frozen Hot & Spicy Prawns 132G

    132g · £18.94/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest 12 Beef & Herb Meatballs 336G

    336g · £18.30/kg
    £6.15
  • Shazans Chicken Thigh Fillet 600G

    600g · £10.42/kg
    £6.25
  • Tesco Chicken Korma With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Ham Mushroom Mascarpone Woodfired Pizza 450g

    450g · £12.44/kg
    £5.60
  • Tesco Tenderstem & Mixed Vegetables 160G

    160g · £14.38/kg
    £2.30
    3 for 2 Clubcard
  • Jason's Superb Sprouted Grains Sourdough Bread 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.93/kg
    £8.20
  • Tesco Finest Red Velvet Cake 405g

    405g · £12.96/kg
    £5.25
  • Tesco British Chicken Legs 1Kg

    1kg · £2.95/kg
    £2.95
  • Miekovita Gouda Cheese Slices 500G

    500g · £12.90/kg
    £6.45
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Finest Wiltshire Finely Sliced Ham 200g

    200g · £32.25/kg
    £6.45
  • Tesco 6 Pork Sausage Rolls 360g

    360g · £5.28/kg
    £1.90
  • Suntrail Farms Nectarines Minimum 4

    4pk · £0.61 each
    £2.45
  • Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Cherry 500ml

    £2.90
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.48 each
    £4.75
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Tesco Lamb Rogan Josh With Pilau Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Celery

    1pk · £0.90 each
    £0.90
  • Tesco Breaded Chicken Goujons 270g

    270g · £11.48/kg
    £3.10
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Tesco British Chicken Breast Mini Fillets 400G

    400g · £13.25/kg
    £5.30
  • Tesco Blueberries 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 1Kg

    1kg · £9.20/kg
    £9.20
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Smoked Thick Cut Back Bacon 300G

    300g · £5.67/kg
    £1.70
    £1.50 Clubcard (£5.00/kg)
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Whole Cucumber Each

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Jaffa Easy Peelers 600g

    600g · £5.25/kg
    £3.15
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta Bake 750G

    750g · £7.20/kg
    £5.40
  • Tesco Red Onions 3Pack Minimum

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Lancashire Farm Greek Style Yogurt 1Kg

    1kg · £3.75/kg
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£3.05/kg)
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Tesco Finest Italian Meats Wood Fired Pizza 405g

    405g · £13.83/kg
    £5.60
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Bonne Maman Chocolate Mousse Dessert 2x70g

    2pk · £35.00/kg
    £2.45
  • Jaffa Jumbo Orange Minimum 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Taste Original Chicken Satay Skewers 200g

    200g · £26.00/kg
    £5.20
  • Tesco Finest Scottish Smoked Salmon Mild and Delicate 100g

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.50 Clubcard (£55.00/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Trifle 2 x 90g

    2pk · £28.89/kg
    £2.60
  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.90 each
    £1.80
  • Lancashire Farm Whole Milk Yogurt 1Kg

    1kg · £2.65/kg
    £2.65
    £2.00 Clubcard (£2.00/kg)
  • Tesco Finest Chocolate Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Flora Buttery Spread with Natural Ingredients 450G

    450g · £6.44/kg
    £2.90
  • Tesco White Cabbage Each

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Yakult Original 8 X 65Ml

    8pk · £0.64 each
    £5.15

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Harlesden

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo