Cough, Cold & Flu
Lemsip Max Cold & Flu Sachets - Blackcurrant with Paracetamol 10s
10pk · £0.74 each£7.40RestrictedLemsip Max Cold & Flu Sachets - Lemon & Paracetamol 10s
10pk · £0.74 each£7.40RestrictedSudafed Sinus Max Strength Capsules with Paracetamol, Caffeine, Phenylephrine 16s
16pk · £0.40 each£6.40RestrictedLemsip Max Cold & Flu Capsules - Lemon with Paracetamol 16s
16pk · £0.38 each£6.00RestrictedBeechams Max Strength All In One Cold & Flu Capsules 16s
16pk · £0.45 each£7.25RestrictedBeechams All in One Cold and Flu Relief liquid with Paracetamol 160 ml
£6.10RestrictedLemsip Max Day & Night Cold & Flu Relief Capsules - Paracetamol 16s
16pk · £0.50 each£8.05RestrictedHalls Soothers Blackcurrant Sweets with Liquid Centres 45g
45g · £22.22/kg£1.00Strepsils Honey & Lemon Lozenges x36 for Sore Throat
36pk · £0.22 each£8.05£6.90 Clubcard (£0.19 each)Ultra Chloraseptic Anaesthetic Throat Spray - Original Menthol 15ml
£6.95Strepsils Extra Triple Action Sore Throat Lozenges - Blackcurrant 24s
24pk · £0.32 each£7.70£6.50 Clubcard (£0.27 each)Sudafed Congestion Headache Relief Capsules, Day & Night 16s
16pk · £0.40 each£6.40RestrictedStrepsils Sore Throat & Cough Lozenges 24 Pack
24pk · £0.32 each£7.70Covonia Dry & Tickly Cough Linctus 150ml
£6.20Strepsils Orange Sore Throat Lozenges with Vitamin C - 36s
36pk · £0.18 each£6.40Lemsip Max Sachets - Honey & Gingered Powder with Paracetamol 10s
10pk · £0.74 each£7.40RestrictedLemsip Max All in One Capsules - Cold, Flu, Sore Throat Relief 16s
16pk · £0.52 each£8.30RestrictedLemsip Max All in One Lemon Sachets Paracetamol Cold Flu 8 Pack
8pk · £1.00 each£8.00RestrictedVicks First Defence Cold Virus Blocker Nasal Spray 15ml
£9.45£8.40 ClubcardSudafed Mucus Relief Triple Action Cold & Flu Tablets 16s
16pk · £0.43 each£6.85RestrictedVicks VapoRub 4In1 Cold Symptom Relief Jar 100g
100g · £70.00/kg£7.00Sudafed Sinus-Ease Nasal Spray 15ml
£7.50Otrivine Blocked Nose Relief Decongestant Nasal Spray 10ml
£5.00Otrivine Sinusitis Relief Decongestant Nasal Spray 0.1% 10ml
£6.00Sudafed Blocked Nose Spray 15ml
£6.00£4.25 ClubcardBenylin Children's Dry Cough and Sore Throat Syrup 125ml
£5.90BRONCHO 5 in 1 Multi Symptom Syrup 120ml
£9.70Vicks Inhaler Fast Acting Blocked Nose Relief Stick
1pk · £3.20 each£3.20£2.70 Clubcard (£2.70 each)Benylin Mucus Cough Max Syrup - Honey & Lemon 150ml
£7.10£4.90 ClubcardBenylin Chesty Cough Relief Liquid - Guaifenesin, Levomenthol 150ml
£7.20£4.90 Clubcard
Pain Relief
Anadin Extra Pain Relief Caplets - Aspirin, Paracetamol, Caffeine 16s
16pk · £0.21 each£3.35RestrictedTesco Health Pain Relief Tablets - Paracetamol 500mg 16s
16pk · £0.02 each£0.35RestrictedPanadol Paracetamol 500mg Fast Pain relief Liquid Capsules 16s
16pk · £0.42 each£6.75RestrictedNurofen Express Pain Relief 200mg Liquid Capsules - Ibuprofen 16s
16pk · £0.38 each£6.00RestrictedPanadol Extra Advance Pain Relief 500mg Paracetamol and 65mg Caffeine Tablets 16s
16pk · £0.28 each£4.55RestrictedPanadol Extra Soluble Paracetamol Pain Relief Tablets 500mg 24s
24pk · £0.29 each£7.00RestrictedTesco Health Ibuprofen 200mg Pain Relief Tablets 16s
16pk · £0.02 each£0.35RestrictedNuromol Dual Action Pain Relief Tablets - Ibuprofen, Paracetamol 16s
16pk · £0.47 each£7.45RestrictedNurofen Express Sodium Ibuprofen 256mg Pain Relief Caplets 16s
16pk · £0.33 each£5.30RestrictedALKA SELTZER XS Double Action Tablets 20 pack
20pk · £0.33 each£6.55RestrictedNurofen Targeted Pain Relief Tablets - Ibuprofen 200mg 16s
16pk · £0.16 each£2.55RestrictedNurofen Express Pain Relief 256mg Tablets - Sodium Ibuprofen 16s
16pk · £0.33 each£5.30RestrictedDeep Heat Pain Relief Heat Rub Cream 67g
67g · £59.70/kg£4.00Voltarol Joint & Back Pain Relief Diclofenac 2.32% Gel 50g
50g · £280.00/kg£14.00Bonjela Adult Mouth Ulcer Relief Cool Mint Gel 15g
15g · £526.67/kg£7.90Zovirax Cold Sore Treatment Cream Aciclovir Tube 2g
2g · £4,550.00/kg£9.10£8.00 Clubcard (£4,000.00/kg)Bonjela Adult Ulcer Gel (Sugar Free) 15g
15g · £526.67/kg£7.90
Pharmacy
Hedrin All In One Shampoo - Head Lice Treatment 100ml
£13.25Canesten Thrush Combi Pessary & Cream Combination
1pk · £21.35 each£21.35CanesOasis Cystitis Relief Cranberry Sachets 6s
6pk · £1.23 each£7.35
Digestive Health
Dioralyte Blackcurrant 6's
6pk · £1.00 each£6.00Liquid I.V. Hydration Multiplier Electrolyte Powder Mix Passion Fruit 3x16g
16g · £371.88/kg£5.95AnuSol Soothing Relief Suppositories 12s
12pk · £0.79 each£9.45Imodium Original Diarrhoea Relief Capsules & Tablets - 1 Dose 6s
6pk · £0.63 each£3.80Senokot Adult Senna Fruit Laxative & Constipation Relief Tablets 20s
20pk · £0.24 each£4.75Fybogel Hi-Fibre Orange Constipation Relief Sachets - Ispaghula Husk Fibre Drink 10s
10pk · £0.71 each£7.10Fybogel Hi-Fibre Lemon Laxative Drink Constipation Relief Sachets 10s
10pk · £0.71 each£7.10Senokot Max Strength Adult Senna Fruit Laxative Tablets 10s
10pk · £0.48 each£4.75Dulcolax Laxative Constipation Relief Tablets 20s
20pk · £0.21 each£4.10Imodium Instants Diarrhoea Relief Tablets - On-the-go 6s
6pk · £1.28 each£7.65AnuSol Piles Treatment Cream 23g
23g · £258.70/kg£5.95Buscopan IBS Relief Tablets - Pain & Discomfort Relief 20s
20pk · £0.50 each£9.95Gaviscon Double Action Mint Oral Suspension for Heartburn & Indigestion Relief 150ml
£8.65£7.75 ClubcardPepto Bismol 120ML
£6.50Nexium Control Heartburn & Indigestion Tablets 14s
14pk · £1.11 each£15.50£12.50 Clubcard (£0.89 each)Gaviscon Double Action Mixed Berries Chewable Heartburn & Indigestion Tablets 24s
24pk · £0.31 each£7.40Gaviscon Double Action Mint Chewable Heartburn & Indigestion Tablets 24s
24pk · £0.31 each£7.40Gaviscon Double Action Mint Heartburn & Indigestion Chewable Tablets 48s
48pk · £0.30 each£14.25Gaviscon Double Action Mint Heartburn & Indigestion Chewable Tablets 12s
12pk · £0.39 each£4.65Rennie 750mg Medicated Chewing Gum Peppermint 10 Pieces
10pk · £0.37 each£3.70Guardium Acid Reflux Control Gastro-resistant Tablets 7s
7pk · £1.10 each£7.70Rennie Peppermint Heartburn & Indigestion Chewable Tablets 24s
24pk · £0.16 each£3.85Gaviscon Double Action Heartburn & Indigestion Liquid Mixed Berry 250ml
£13.00Gaviscon Double Action Heartburn & Indigestion Liquid Mint 250ml
£13.00
Allergy & Hayfever
Allevia 120Mg Hayfever Relief 30 Pack
30pk · £0.45 each£13.45Piriteze Children's Hayfever & Allergy Relief Sugar Free Banana Syrup 2 Years+ 70ml
£7.35Beconase Allergy Nasal Spray for Hayfever Relief 100 Dose
100pk · £0.09 each£8.80Optrex Soothing Itchy Eye Relief Drops 10ml
£6.60Piriteze Hayfever & Allergy Relief Film Coated Tablets 30s
30pk · £0.40 each£12.00Pirilieve Hayfever Relief Fexofenadine 120mg Tablets 10s
10pk · £0.68 each£6.75
Sexual Health & Wellness
Clearblue Digital Pregnancy Test With Weeks 2 Pack
2pk · £9.00 each£18.00Clearblue Ultra Early Advanced Pregnancy Test 2 Tests
2pk · £6.63 each£13.25Durex Naturals Water Based Extra Sensitive Lubricant Gel 100ml
£14.25£12.80 ClubcardDurex Intensity Premium Latex-Free condoms 9s
9pk · £2.28 each£20.50£17.25 Clubcard (£1.92 each)Durex Nude Ultra Thin Condoms Enhanced Sensitivity Regular Fit 6s
6pk · £2.12 each£12.70Durex Thin Feel Ultra Thin Condoms Regular Fit 12 Pack
12pk · £1.48 each£17.75KY Jelly Water Based Lubricant 57g
57g · £122.81/kg£7.00Durex Intensity Premium Latex-Free Condoms 5s
5pk · £2.72 each£13.60Durex Play Water Based Feel Lubricant Gel 50ml
£6.00£5.00 ClubcardDurex Originals Extra Safe Condoms Regular Fit 12 Pack
12pk · £1.39 each£16.65Durex Water Based Lubricant Gel - Strawberry 100ml
£13.60Clearblue Double Check & Date Pregnancy Test Combo Pack with 2 Tests Kit
2pk · £7.75 each£15.50
Vitamins & Supplements
Berocca Energy Release Natural Orange Flavour Sugar Free 15 Effervescent Tablets
15pk · £0.51 each£7.653 for 2 ClubcardNutriburst Multivitamin Xtra Mixed Berry Flavour Sugar free 14 Vitamin Gummies
14pk · £0.33 each£4.60Tesco Health Effervescent Vitamin C Plus Zinc Tablets - Orange Flavour 20s
20pk · £0.06 each£1.203 for 2 Clubcard
Eye & Ear Care
Optrex Moisturising Eye Drops For Dry Eyes 10ml
£6.60Optrex Double Action Rehydrating Eye Drops For Dry Eyes 10ml
£15.50Optrex ActiMist Double Action Spray Dry Irritated Eyes 10ml
£14.75Keep It Handy Lens Cleaning Wipes
30pk · £0.06 each£1.75
First Aid
Germolene Antiseptic Cream 55G
55g · £69.09/kg£3.80Compeed Medium Blister Plasters 6s
6pk · £1.28 each£7.70Elastoplast Water Resistant Plasters and Strips 40s
40pk · £0.09 each£3.50Heal Gruffalo Kids Plasters Assorted 30 Pack
30pk · £0.10 each£2.85Elastoplast Paw Patrol Plasters 20'S
20pk · £0.18 each£3.50
Incontinence
TENA Incontinence Pants Super Size Large 12 pack
12pk · £1.16 each£13.95