Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Kensington

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Nakd Peanut Delight Raw Fruit & Nut Bar 4x35g

    4pk · £105.71/kg
    £3.70
    £2.95 Clubcard (£84.29/kg)
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Mozzarella Grated 500g

    500g · £10.70/kg
    £5.35
    £4.50 Clubcard (£9.00/kg)
  • Muller Corner Red Fruits & Blackberry Yogurts 6 X 136G

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • The Coconut Collab Plain Protein Coconut Yoghurt 350g

    350g · £9.14/kg
    £3.20
    £2.95 Clubcard (£8.43/kg)
  • Actimel Forest Fruit Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Gressingham Aromatic Shredded Duck 210g

    210g · £26.19/kg
    £5.50
    £4.50 Clubcard (£21.43/kg)
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Warburtons 6 Pizza Flavour Crumpets

    6pk · £0.33 each
    £1.95
    £1.60 Clubcard (£0.27 each)
  • Warburtons 6 Choc Chip Pancakes

    6pk · £0.38 each
    £2.30
    £1.75 Clubcard (£0.29 each)
  • Warburtons 6 Soft and Sliced Brioche Hotdog Rolls with Butter and Egg

    6pk · £0.55 each
    £3.30
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Warburtons 4 Soft and Sliced Seeded Brioche Burger Buns with Butter and Eggs

    4pk · £0.88 each
    £3.50
    £2.70 Clubcard (£0.68 each)
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Tesco Mini Corn Soft Shell Tacos 12 Pack

    300g · £5.33/kg
    £1.60
    £1.30 Clubcard (£4.33/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Beretta Bresaola Della Valtellina PGI 70g

    70g · £70.71/kg
    £4.95
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 70G

    70g · £22.86/kg
    £1.60
  • Tesco Finest Brie & Bacon Quiche 400g

    400g · £13.88/kg
    £5.55
  • Tesco Tikka Roast Chicken Breast Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Charlie Bigham's Fish Pie 655G

    655g · £17.94/kg
    £11.75
  • Tesco Shepherd's Pie 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco British Turkey Meatballs 12 Pack 336g

    336g · £13.69/kg
    £4.60
  • Hartley's 10 Cal Strawberry Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Tesco Finest Creamy Mash 450g

    450g · £9.78/kg
    £4.40
    £3.45 Clubcard (£7.67/kg)
  • Activia Strawberry & Mixed Fruit Gut Health Yoghurt Multipack 8x115g

    8pk · £48.70/kg
    £5.60
  • Isla Delice Halal Turkey Slices 4 Pack 100g

    4pk · £33.00/kg
    £3.30
  • Arla Protein Strawberry Yogurt Pouch 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • The Vegetarian Butcher Impeckable Vegan Chicken Breast 180g

    180g · £21.39/kg
    £3.85
  • Hearty Food Company Sweet & Sour Chicken with Egg Fried Rice 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Tesco Chicken Roast Dinner 400g

    400g · £12.75/kg
    £5.10
  • Tesco Greek Style Yogurt with Honey 450g

    450g · £4.67/kg
    £2.10
  • Honey Bun Jamaican Spiced Bun 795G

    795g · £7.74/kg
    £6.15
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 950G

    950g · £7.16/kg
    £6.80
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Tesco Mozzarella Grated 500g

    500g · £10.70/kg
    £5.35
    £4.50 Clubcard (£9.00/kg)
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 600G

    600g · £11.83/kg
    £7.10
  • Patak's Indian Black Dhal Ready Meal 270g

    270g · £13.70/kg
    £3.70
    £3.15 Clubcard (£11.67/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Takul Halal Kitchen 4 Vegetable Samosas 160G

    160g · £29.06/kg
    £4.65
  • Krakus Kielbasa Slaska 550G

    550g · £11.82/kg
    £6.50
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Bonne Maman Raspberry Yoghurt 4x115g

    4pk · £31.74/kg
    £3.65
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • T. Organic Chicken Drumsticks 500g

    500g · £12.90/kg
    £6.45
  • Tesco 2 Lemon & Pepper Sea Bass Fillets 200G

    200g · £35.75/kg
    £7.15
  • Tesco Red Onions 3Pack Minimum

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Shazans Skinless Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £6.00/kg
    £6.00
  • Muller Corner Red Fruits & Blackberry Yogurts 6 X 136G

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £13.43/kg
    £4.70
  • Tesco Butter Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Mozzarella 200g

    200g · £7.75/kg
    £1.55
  • Tesco Parmigiano Reggiano Cheese 200 G

    200g · £25.75/kg
    £5.15
  • Tesco Limes Minimum 5 Pack

    5pk · £0.27 each
    £1.35
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • YO! Crispy Salmon Dragon Rolls 202g

    202g · £24.26/kg
    £4.90
  • Tesco Garlic 4 Pack

    4pk · £0.24 each
    £0.95
  • Tesco Prime Cuts Honey Roast Ham 6 Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco Tenderstem Broccoli Spears 330G

    330g · £8.64/kg
    £2.85
  • The Laughing Cow Original Cheese Spread Triangles x16 240g

    240g · £17.29/kg
    £4.15
  • Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Hovis Seed Sensations Seven Seeds Sliced Bread 800g

    800g · £3.06/kg
    £2.45
  • Tesco Bake at Home Ciabatta Rolls 4 pack

    240g · £7.29/kg
    £1.75
  • GetPRO 25g Protein Yoghurt Pouch - Banana 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Tesco Ripe & Ready Avocado

    1pk · £0.85 each
    £0.85

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Kensington

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo