Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Kensington

Allergens and info

1.60 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Maoam Stripes Bag 140g

    140g · £11.07/kg
    £1.55
    £1.25 Clubcard (£8.93/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Muller Corner Red Fruits & Blackberry Yogurts 6 X 136G

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • St Ewe Original Large Free Range Eggs 10 Pack

    10pk · £0.51 each
    £5.10
    £4.15 Clubcard (£0.42 each)
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Royal Halal Lamb Kheema 350g

    350g · £13.14/kg
    £4.60
    £4.05 Clubcard (£11.57/kg)
  • Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • L'Oreal Revitalift Core White Serum 30Ml

    £20.25
    £10.00 Clubcard
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Oral-B Pro Expert Whitening Toothpaste 75Ml

    £4.95
    £2.50 Clubcard
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Glade ONE Refill Sensual Sandalwood & Jasmine 13ml

    £3.45
    £2.45 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 70G

    70g · £22.86/kg
    £1.60
  • Tesco Flamegrilled Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Isla Delice Halal Turkey Slices 4 Pack 100g

    4pk · £33.00/kg
    £3.30
  • Tesco BBQ Roast Chicken Drumsticks 350g

    350g · £12.14/kg
    £4.25
  • Tesco Finest Brie & Bacon Quiche 400g

    400g · £13.88/kg
    £5.55
  • Charlie Bigham's Fish Pie 655G

    655g · £17.94/kg
    £11.75
  • Premier Deli Roast Turkey Breast Slices 125g

    125g · £30.80/kg
    £3.85
  • Quorn Lasagne 400g

    400g · £12.38/kg
    £4.95
  • Activia Strawberry & Mixed Fruit Gut Health Yoghurt Multipack 8x115g

    8pk · £48.70/kg
    £5.60
  • Tesco Chicken Roast Dinner 400g

    400g · £12.75/kg
    £5.10
  • Tesco Shepherd's Pie 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco British Turkey Meatballs 12 Pack 336g

    336g · £13.69/kg
    £4.60
  • Charlie Bigham's Chicken Tikka & Rice 805G

    805g · £14.60/kg
    £11.75
  • Tesco Sweet Chilli Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
    £3.55 Clubcard (£22.19/kg)
  • Patak's Indian Black Dhal Ready Meal 270g

    270g · £13.70/kg
    £3.70
    £3.15 Clubcard (£11.67/kg)
  • The Vegetarian Butcher Impeckable Vegan Chicken Breast 180g

    180g · £21.39/kg
    £3.85
  • Arla Protein Strawberry Yogurt Pouch 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Tesco Finest Fillet Steak 210G

    210g · £67.86/kg
    £14.25
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Takul Halal Kitchen 4 Vegetable Samosas 160G

    160g · £29.06/kg
    £4.65
  • Muller Corner Red Fruits & Blackberry Yogurts 6 X 136G

    6pk · £40.44/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£29.78/kg)
  • Tesco Special Fried Rice 350G

    350g · £13.43/kg
    £4.70
  • Tesco 4 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 485G

    485g · £17.53/kg
    £8.50
  • Tesco Greek Style Yogurt with Honey 450g

    450g · £4.67/kg
    £2.10
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Bonne Maman Raspberry Yoghurt 4x115g

    4pk · £31.74/kg
    £3.65
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.35 each
    £1.05
  • Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg

    1kg · £4.50/kg
    £4.50
    £4.45 Clubcard (£4.45/kg)
  • T. Organic Chicken Drumsticks 500g

    500g · £12.90/kg
    £6.45
  • Tesco 2 Lemon & Pepper Sea Bass Fillets 200G

    200g · £35.75/kg
    £7.15
  • Krakus Kielbasa Slaska 550G

    550g · £11.82/kg
    £6.50
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Cathedral City Extra Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £13.43/kg
    £4.70
  • Tesco Tenderstem Broccoli Spears 330G

    330g · £8.64/kg
    £2.85
  • Shazans Skinless Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £6.00/kg
    £6.00
  • YO! Crispy Salmon Dragon Rolls 202g

    202g · £24.26/kg
    £4.90
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Tesco Prime Cuts Honey Roast Ham 6 Slices 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • YO! Chicken Katsu Bento 333g

    333g · £14.56/kg
    £4.85
  • Piatnica Semi-Fat Curd Cheese 250g

    250g · £10.80/kg
    £2.70
  • Tesco Cherry Tomatoes 300G

    300g · £4.33/kg
    £1.30
  • Tesco Indian Tarka Dahl 300G

    300g · £11.17/kg
    £3.35
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G

    100g · £35.50/kg
    £3.55
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 10 x 20g

    10pk · £195.00/kg
    £3.90
  • Tesco Pink Lady Apples 5 Pack

    5pk · £0.67 each
    £3.35
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Blueberries 500G

    500g · £10.90/kg
    £5.45
  • Tesco Red Onions 3Pack Minimum

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • Tesco Fresh Mashed Potato 800G

    800g · £2.69/kg
    £2.15
  • Tesco Chicken Wings 1KG

    1kg · £2.80/kg
    £2.80

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

New

View all (11)
  • Beams Jaffa Cake Cocktail Baileys 5cl, Orange Liqueur 5cl and 2 x Glasses

    2pk · £6.25 each
    £12.50
  • Beams The Vodka Collection 3 x 5cl Gift Set

    £12.50
  • Cockburns Port Trio Gift Set

    £8.50
  • Hotel Chocolat Tasting Selection Gift Set

    1pk · £19.00 each
    £19.00
  • Beams The Pink Gin Collection 3 x 5cl Gift Set

    £12.50
  • Jack Daniels Hip Flask Gift Set

    £15.00
  • Bottega Rose Gold 200Ml, Candle & Bath Roses Giftset

    1pk · £15.00 each
    £15.00
  • Edinburgh Gin Hugo Spritz Cocktail Kit

    1pk · £14.85 each
    £14.85
  • Disaronno Mini Tumbler & Monty Truffle Gift Set

    1pk · £7.50 each
    £7.50
  • HOTEL Chocolat Chocolate Cream Espresso Martini 5cl with Mini Martini Glass

    1pk · £9.90 each
    £9.90
  • Aperol Spritz +1 Signature Glass

    1pk · £14.85 each
    £14.85

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Kensington

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo