- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
Ambrosia Deluxe Custard - Madagascan Vanilla 2 x 120g
2pk · £20.00/kg£2.40£2.05 Clubcard (£17.08/kg)Tesco Mashed Potato 450g
450g · £3.00/kg£1.353 for 2 ClubcardTesco Health Faster Healing Hydrocolloid Dressings 5s
5pk · £0.77 each£3.85£3.45 Clubcard (£0.69 each)Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g
600g · £4.50/kg£2.70£1.75 Clubcard (£2.92/kg)Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Chopped Soy & Miso Salad Kit 295g
295g · £10.85/kg£3.20£2.80 Clubcard (£9.49/kg)Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg
1kg · £4.50/kg£4.50£4.45 Clubcard (£4.45/kg)Tesco Frozen Mini Vegetable Spring Rolls 12 Pack 216g
£1.753 for 2 ClubcardTesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 Clubcard£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 ClubcardMonday Haircare Volume Conditioner 350Ml
£6.60£4.95 ClubcardJason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g
450g · £6.33/kg£2.85£2.55 Clubcard (£5.67/kg)Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack
6pk · £0.73 each£4.35£2.60 Clubcard (£0.43 each)Cadbury Milk Chocolate Caramel Mini Rolls Cakes 10 pack
10pk · £0.52 each£5.15£3.50 Clubcard (£0.35 each)Deliciously Ella Chocolate Dipped Fruit And Nuts 90g
90g · £42.22/kg£3.80£3.00 Clubcard (£33.33/kg)Tesco 6 Mini Garlic Stuffed Mushrooms 185g
185g · £13.24/kg£2.453 for 2 ClubcardTesco 4 Belgian Chocolate Eclairs
4pk · £0.55 each£2.20£1.85 Clubcard (£0.46 each)£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardTesco 10 Halloumi-Style Fries 170G
170g · £16.18/kg£2.753 for 2 Clubcard
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Gochujang Chicken Grain Bowl 360g
360g · £16.25/kg£5.85Tesco Finest Coffee and Walnut Cake
1pk · £5.25 each£5.25Tesco Finest Rump Steak 255G
255g · £33.14/kg£8.45Ms Molly's Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack
2pk · £0.55 each£1.10Tesco 2 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 245 G
245g · £19.80/kg£4.85Tesco British Chicken Thigh Fillets 600G
600g · £11.83/kg£7.107 Days Croissant with Cocoa Filling 60g
60g · £14.17/kg£0.85Shazans Halal Large Chicken Breast 950G
950g · £10.21/kg£9.70Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g
750g · £10.93/kg£8.20Tesco Tiramisu Dessert 500g
500g · £9.30/kg£4.65Tesco Medium Whole Chicken 1.3-1.7kg
1kg · £4.50/kg£4.50£4.45 Clubcard (£4.45/kg)Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg
1kg · £12.10/kg£12.10£11.00 Clubcard (£11.00/kg)Tesco Chocolate Filled Crepes 6 pack
192g · £14.58/kg£2.80Tesco British Chicken Breast Fillets 650G
650g · £7.92/kg£5.15Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g
500g · £10.60/kg£5.30Tesco British Chicken Drumsticks 1Kg
1kg · £2.65/kg£2.65Tesco Fresh Cream Raspberry Turnover 2 Pack, 148 G
148g · £15.54/kg£2.30Tesco Tempura Chicken Nuggets 300g
300g · £15.17/kg£4.55Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack
6pk · £0.73 each£4.35£2.60 Clubcard (£0.43 each)Tesco Chopped Soy & Miso Salad Kit 295g
295g · £10.85/kg£3.20£2.80 Clubcard (£9.49/kg)Tesco Mashed Potato 450g
450g · £3.00/kg£1.353 for 2 ClubcardRichmond Meat-Free Sausages 8 Pack 304g
304g · £9.21/kg£2.80Tesco Limes Minimum 5 Pack
5pk · £0.27 each£1.35Tesco British Chicken Thighs 1Kg
1kg · £3.95/kg£3.95Tesco Egg Custard Tarts 4 Pack
4pk · £0.34 each£1.35Tesco Coleslaw 300g
300g · £5.17/kg£1.55Tesco Iceberg Lettuce 200G
200g · £4.00/kg£0.80Delicio Gluten Free Garlic Baguette 170G
170g · £18.53/kg£3.15Tesco Sweet Peppers 500G
500g · £4.60/kg£2.30Tesco Caesar Salad Kit 250G
250g · £9.20/kg£2.30Rosedene Farms Strawberries 227G
227g · £8.81/kg£2.00Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Hovis Seed Sensations Seven Seeds Sliced Bread 800g
800g · £3.06/kg£2.45Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs
4pk · £0.55 each£2.20£1.85 Clubcard (£0.46 each)Ms Molly's Strawberry Jam Doughnuts 2 Pack
2pk · £0.55 each£1.10Tesco Red Onions 3Pack Minimum
3pk · £0.40 each£1.20Tesco Perfectly Ripe Mango
1pk · £0.95 each£0.95Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g
600g · £4.50/kg£2.70£1.75 Clubcard (£2.92/kg)Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g
580g · £4.40/kg£2.55Tesco Pork Loin Steaks 480g
480g · £8.23/kg£3.95Tesco Ripe & Ready Avocado
1pk · £0.85 each£0.85Tesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 ClubcardTesco Butter Brioche Rolls 8 Pack
8pk · £0.24 each£1.95Tesco Crispy Salad 220g
220g · £10.00/kg£2.20Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00Tesco Beef Rump Steak 255G
255g · £18.43/kg£4.70Tesco Jalapenos Chillies 80g
80g · £15.63/kg£1.25Suntrail Farms Price Lemons Minimum 4 Pack
4pk · £0.28 each£1.10Tesco 6 Mini Garlic Stuffed Mushrooms 185g
185g · £13.24/kg£2.453 for 2 ClubcardTesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Finest Green Grapes Seedless 500G
500g · £7.10/kg£3.55Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g
450g · £6.33/kg£2.85£2.55 Clubcard (£5.67/kg)Tesco 4 Quarter Pounder Beef Burger 454g
454g · £11.12/kg£5.05Tesco Cabbage And Leek
300g · £7.50/kg£2.25
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard