Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Hackney

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Lemons 4 Pack

    4pk · £0.49 each
    £1.95
    £1.70 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard
  • Applewood Original Smoky Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
    £2.90 Clubcard (£15.68/kg)
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Tesco Finest Strong And Robust Scottish Smoked Salmon 100G

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.55 Clubcard (£55.50/kg)
  • TESCO 8 Golden Fish Finger with Mushy Peas 280g

    280g · £12.50/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Cadbury Milk Chocolate Caramel Mini Rolls Cakes 10 pack

    10pk · £0.52 each
    £5.15
    £3.50 Clubcard (£0.35 each)
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tesco 10 Halloumi-Style Fries 170G

    170g · £16.18/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Frozen Mini Vegetable Spring Rolls 12 Pack 216g

    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 12 Pigs in Blankets 240g

    240g · £12.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco Potato Wedges with Ranch Seasoning & Smoky BBQ Dip 400g

    400g · £7.50/kg
    £3.00
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Sirloin Steak 227G

    227g · £34.36/kg
    £7.80
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco Shawarma Style Chicken Thighs 700G

    700g · £15.00/kg
    £10.50
  • Tesco Baby Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Dine In Green Vegetable Medley 220g

    220g · £17.05/kg
    £3.75
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • The Vegetarian Butcher What the Cluck 160g

    160g · £24.38/kg
    £3.90
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Greek Feta Cheese 200 G

    200g · £13.75/kg
    £2.75
  • Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £9.56/kg
    £4.30
  • This Isn't Pork Plant Based Sausages 270G

    270g · £19.44/kg
    £5.25
  • Tesco British Baby Chestnut Mushrooms 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Ms Molly's Madeira Celebration Cake

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Tesco Wafer Thin Honey Roast Ham Slices 400g

    400g · £5.25/kg
    £2.10
  • Tesco Finest Spanish Chorizo 225G

    225g · £12.67/kg
    £2.85
  • Tesco Little Gem Lettuce Twin Pack

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Tesco Peri Peri Spatchcock with Sauce 1.5kg

    1kg · £9.50/kg
    £9.50
  • Tesco Finest White Sourdough Loaf 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco All Rounder Potatoes 2Kg

    2kg · £0.93/kg
    £1.85
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Finest Strong And Robust Scottish Smoked Salmon 100G

    100g · £70.00/kg
    £7.00
    £5.55 Clubcard (£55.50/kg)
  • Tesco Finest Sirloin Steak 227G

    227g · £44.93/kg
    £10.20
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Tesco Quick Cook Rump Beef Steak 175g

    175g · £27.14/kg
    £4.75
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.33 each
    £2.00
  • Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.33 each
    £3.95
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Pizza Express American Pizza 250G

    250g · £24.00/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£14.00/kg)
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Shazans Halal Beef Burgers Quart Pounders 454G

    454g · £14.76/kg
    £6.70
  • Tesco Sliced Brioche Loaf 500G

    500g · £4.20/kg
    £2.10
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Herta Classic Frankfurter Hot Dogs 10 Pack 350G

    350g · £10.14/kg
    £3.55
  • Tesco Lemons 4 Pack

    4pk · £0.49 each
    £1.95
    £1.70 Clubcard (£0.43 each)
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • Tesco British Chicken Drumsticks 1Kg

    1kg · £2.65/kg
    £2.65
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
    £4.60 Clubcard (£11.50/kg)
  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.90 each
    £1.80
  • St Pierre Burger Buns 4 pack

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Tesco Finest Spaghetti Carbonara 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Actimel Blueberry Immunity Live Yoghurt Drink Multipack 8X100g

    8pk · £43.50/kg
    £4.35
  • Tesco Finest Italian Smoked Scamorza Mozzarella 180G

    180g · £21.39/kg
    £3.85
  • Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
    2 for £4 Clubcard

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Hackney

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo