Chips, Fries & Potatoes
Waitrose Frozen Potato Rosti 750g
750g · £5.73/kg£4.30Waitrose Hash Brown Fries 300g
300g · £14.00/kg£4.20No.1 Frozen Triple Cooked Chips 750g
750g · £5.60/kg£4.20McCain Frozen Potato Hash Browns 625g
625g · £5.44/kg£3.40Waitrose Frozen 12 Yorkshire Puddings 230g
230g · £8.70/kg£2.00Strong Roots Crispy Sweet Potato Fries 500g
500g · £9.20/kg£4.60Waitrose Frozen Crisp & Fluffy Chunky Chips 1Kg
1kg · £3.60/kg£3.60Aunt Bessie Homestyle Roast Potatoes 600g
600g · £5.17/kg£3.10Essential Frozen Crinkle Cut Oven Chips 900g
900g · £2.00/kg£1.80Waitrose Sweet Potato Fries 300g
300g · £14.00/kg£4.20McCain Frozen 4 Baked Jacket Potatoes 800g
800g · £5.88/kg£4.70Birds Eye The Original Potato Waffles 10s 567g
567g · £5.20/kg£2.95Waitrose Frites 300g
300g · £7.77/kg25% off£2.33£3.10Strong Roots Crispy Skinny Fries 750g
750g · £4.24/kg33% off£3.18£4.75McCain Frozen Home Chips Crinkle Cut 1.6Kg
1.6kg · £3.38/kg£5.40Waitrose Waffle Fries 300g
300g · £14.00/kg£4.20McCain Frozen Crispy French Fries 900g
900g · £4.44/kg£4.00Essential Frozen Straight Cut Oven Chips 900g
900g · £2.00/kg£1.80McCain Frozen Home Chips Straight Cut 1.6Kg
1.6kg · £3.38/kg£5.40Albert Bartlett Classic Fries 900g
900g · £4.39/kg£3.95Bannisters Farm Frozen Ready Baked Potatoes 800g
800g · £5.25/kg£4.20Albert Bartlett Deep Crinkle Cut Chips 900g
900g · £4.39/kg£3.95Essential Frozen French Fries 900g
900g · £1.67/kg£1.50
Side Dishes
itsu Chicken Gyoza 12s 240g
240g · £22.50/kg£5.40Waitrose Frozen Beer Battered Onion Rings 350g
350g · £10.29/kg£3.60Waitrose Extra Mature Cheddar & Emmental Souffles Strength 2 2x80g
160g · £32.19/kg£5.15Waitrose Frozen Mashed Potato 700g
700g · £3.14/kg£2.20itsu Vegetable Fusion Gyoza 20s 270g
270g · £20.00/kg£5.40itsu Chicken Soup Dumplings 168g
168g · £22.92/kg£3.85
Frozen Vegetables
Waitrose Frozen Edamame Beans 500g
500g · £5.40/kg25% off£2.70£3.60Cooks' Ingredients Frozen Soffritto Mix 500g
500g · £3.70/kg£1.85Essential Frozen Whole Leaf Spinach 750g
750g · £2.40/kg£1.80Cooks' Ingredients Frozen Chopped Shallots 300g
300g · £6.17/kg£1.85Cooks' Ingredients Frozen Chopped Garlic 100g
100g · £32.00/kg2 for £3.60£3.20Duchy Organic Frozen Garden Peas 500g
500g · £5.20/kg£2.60Essential Frozen British Petits Pois 725g
725g · £2.76/kg£2.00Essential Frozen British Garden Peas 725g
725g · £2.00/kg£1.45Waitrose Frozen Grilled Vegetable Mix 500g
500g · £7.00/kg£3.50Essential Frozen British Broccoli Florets 900g
900g · £2.00/kg£1.80Birds Eye Garden Peas 800g
800g · £4.63/kg£3.70Essential Mixed Vegetables 1Kg
1kg · £1.55/kg£1.55Essential Frozen Supersweet Sweetcorn 750g
750g · £2.27/kg£1.70Birds Eye Petits Pois 960g
960g · £5.00/kg£4.80Essential Frozen British Broad Beans 500g
500g · £3.70/kg£1.85Birds Eye Petits Pois 545g
545g · £6.79/kg£3.70Waitrose Extra Fine Whole Green Beans 500g
500g · £4.20/kg£2.10Essential Frozen British Chunky Vegetable Mix 750g
750g · £2.28/kg10% off£1.71£1.90Essential Frozen British Garden Peas 1.25Kg
1.25kg · £1.73/kg20% off£2.16£2.70Birds Eye Garden Peas 375g
375g · £5.87/kg£2.20Essential Frozen British Petits Pois 1.25Kg
1.25kg · £2.44/kg£3.05Cooks' Ingredients Frozen Butternut Vine Squash Chunks 500g
500g · £3.80/kg£1.90Cooks' Ingredients Frozen Diced Onions 500g
500g · £3.70/kg£1.85all plants Butterbean & Green Nourish Bowl 290g
290g · £12.41/kg£3.60Duchy Organic Frozen Petits Pois 500g
500g · £5.80/kg£2.90
Pizza
Crosta Mollica Pizzeria Margherita Pizza 403g
403g · £19.35/kg£7.80Crosta Mollica 2 Frozen Margherita Sourdough Pizzas 436g
436g · £16.51/kg£7.20Dr. Oetker Mozzarella Ristorante Pizza 335g
335g · £4.99/kg55% off£1.67£3.70Crosta Mollica Margherita Vesuvio Pizza Bites 270g
270g · £21.85/kg£5.90Schär Gluten Free Pizza Margherita 300g
300g · £13.67/kg£4.10Crosta Mollica 2 Frozen Stromboli Sourdough Pizzas 434g
434g · £16.59/kg£7.20Crosta Mollica Pizzeria Fiorentina Pizza 443g
443g · £17.61/kg£7.80
Ready Meals
Waitrose Frozen Pea & Asparagus Risotto for 2 800g
800g · £7.19/kg£5.75No.1 Food Lovers’ Takeaway for 4 🥘
£22.00No.1 Prawn Panang 460g
460g · £18.26/kg£8.40No.1 Beef Rendang 460g
460g · £19.57/kg£9.00Waitrose Frozen Beef Lasagne 400g
400g · £10.50/kg2 for £7.20£4.20Aunt Bessie's Frozen Toad in the Hole 190g
190g · £14.21/kg£2.70Waitrose Frozen Chicken & King Prawn Paella for 2 800g
800g · £8.25/kg£6.60
Burgers & Hot Dogs
all plants Golden Sweet Potato Veggie Burger 160g
160g · £14.75/kg25% off£2.36£3.15
Meat & Poultry
Waitrose Frozen Breaded Chicken Breast Chunks 300g
300g · £16.33/kg£4.90Essential Frozen Chicken Steaks 4 380g
380g · £8.55/kg£3.25Waitrose Frozen Breaded Chicken Breast Mini Fillets 380g
380g · £13.68/kg£5.20Birds Eye 38 Chicken Dippers 697g
697g · £10.90/kg£7.60Waitrose Barbecue Chicken Bites 250g
250g · £18.00/kg£4.50Waitrose Frozen Southern Fried Chicken Mini Fillets 380g
380g · £13.68/kg£5.20No.1 Wild Garlic Chicken Kyiv with Jersey Butter 440g
440g · £22.50/kg£9.90
Seafood
Waitrose Frozen 2 Breaded Cod Fillets 300g
300g · £20.00/kg£6.00Birds Eye 8 Cod Breaded Fish Fingers 240g
240g · £22.29/kg£5.35Waitrose 10 Tempura King Prawns 120g
120g · £32.50/kg£3.90Young's Gastro Wholetail Scampi 220g
220g · £40.00/kg£8.80Waitrose 2 Breaded Haddock Fillets 300g
300g · £20.00/kg£6.00Birds Eye Gluten Free Fish Fingers 360g
360g · £13.89/kg£5.00Waitrose Frozen 6 Battered Haddock Fish Fingers 330g
330g · £16.36/kg£5.40Waitrose 6 Frozen Breaded Cod Fingers 330g
330g · £16.36/kg£5.40Waitrose 6 Breaded Haddock Fingers 330g
330g · £16.36/kg£5.40Waitrose Frozen 2 Smoked Haddock Fish Cakes 230g
230g · £19.13/kg£4.40Young's Gastro Jumbo Wholetail Scampi 230g
230g · £39.13/kg£9.00Essential 10 Frozen Cod Fish Fingers MSC 300g
300g · £14.83/kg£4.45Waitrose 2 Battered Cod Fillets 300g
300g · £20.00/kg£6.00Waitrose Essential ASC Cooked King Prawn 250g
250g · £22.80/kg£5.70Waitrose Raw Squid Rings 250g
250g · £37.40/kg£9.35Waitrose Frozen Line Caught Cod Fillets MSC 475g
475g · £31.58/kg£15.00Waitrose Essential MSC Peeled Prawns 300g
300g · £24.00/kg£7.20Waitrose Frozen 2 Thai Prawn Fish Cakes 230g
230g · £19.57/kg£4.50Waitrose Breaded Chunky Haddock 350g
350g · £23.14/kg£8.10
Frozen Fruit
Essential Frozen Blueberries 400g
400g · £9.88/kg£3.95Essential Frozen Berries 1Kg
1kg · £5.70/kg£5.70Essential Frozen Dark Sweet Pitted Cherries 400g
400g · £10.50/kg£4.20Essential Frozen Mango Chunks 450g
450g · £8.78/kg£3.95Essential Frozen Raspberries 350g
350g · £12.00/kg£4.20Waitrose Frozen British Raspberries 300g
300g · £15.83/kg£4.75Essential Frozen Strawberries 400g
400g · £9.88/kg£3.95Waitrose Frozen Forest Fruit Mix 450g
450g · £8.67/kg£3.90Waitrose Frozen Strawberry & Banana Smoothie Mix 480g
480g · £8.65/kg£4.15Waitrose Frozen British Summer Fruits 300g
300g · £15.83/kg£4.75
Meat Alternatives
Moving Mountains Plant Based No Chicken Burgers 180g
180g · £20.00/kg£3.60THIS Isn't Roast Chicken & Stuffing 325g
325g · £24.62/kg£8.00Linda McCartney's Frozen Vegan Sausages 270g
270g · £9.19/kg20% off£2.48£3.10Quorn Vegetarian Mince 300g
300g · £11.83/kg£3.55PlantLiving: Frozen Mushroom Wellington with Seeded Stuffing 450g
450g · £11.73/kg20% off£5.28£6.60Linda McCartney's 2 Frozen Vegetarian Mozzarella 1/4lb Burgers 227g
227g · £10.93/kg20% off£2.48£3.10Quorn Vegetarian Pieces 300g
300g · £11.83/kg£3.55Quorn Vegetarian Pieces 200g
200g · £13.00/kg£2.60Linda McCartney Vegetable Burger 200g
1pk · £2.10 each£2.10Quorn Mince 200g
200g · £13.00/kg£2.60Quorn Vegetarian Crispy Nuggets 300g
300g · £11.83/kg£3.55
Savoury Pastries
Waitrose Frozen 15 Cocktail Sausage Rolls 285g
285g · £13.68/kg£3.90Linda McCartney's 2 Frozen Deep Dish Country Pies 380g
380g · £9.34/kg£3.55Waitrose Frozen Chicken, Ham Hock & Leek Pie For 2 400g
400g · £13.20/kg20% off£5.28£6.60
Desserts & Sweet Pastries
Waitrose 6 Frozen Pains aux Raisins 576g
576g · £9.90/kg£5.70Waitrose Greek Style Honey Ripple Frozen Yogurt 480ml
480ml · £8.75/L£4.20No.1 Frozen French Apple Tarte Tatin 545g
545g · £14.86/kg£8.10Waitrose Frozen Apricot and Almond Tart 490g
490g · £14.29/kg£7.00Unearthed 6 Pastel De Nata 6x60g
360g · £15.28/kg£5.50No.1 Frozen Sicilian Lemon Meringue Pie 480g
480g · £16.88/kg£8.10TruFru Strawberries White & Milk Chocolate 200g
200g · £36.00/kg£7.20Waitrose Frozen French Lemon Tart 435g
435g · £16.09/kg£7.00Waitrose New York Vanilla Cheesecake 540g
540g · £9.06/kg15% off£4.89£5.75Waitrose Frozen Raspberry Meringue Roulade 450g
450g · £16.00/kg£7.20Waitrose Frozen Normandy Apple Tart 440g
440g · £15.91/kg£7.00Waitrose 8 Frozen Pains au Chocolat 480g
480g · £12.50/kg£6.00
Bread & Pastry Sheets
Essential 2 Garlic Baguettes 338g
338g · £3.85/kg£1.30
Ice
The Ice Co° Premium Ice Cubes 2Kg
2kg · £0.93/kg£1.85