Berries
Tesco Organic Blueberries 150G
150g · £25.00/kg£3.75Rosedene Farms Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Finest Blueberries 150G
150g · £24.00/kg£3.60Tesco Blueberries 500G
500g · £10.90/kg£5.45Tesco Blueberries 250G
250g · £11.60/kg£2.90Tesco Blueberries Snack Pot 90g
90g · £23.89/kg£2.152 for £2.50 ClubcardTesco Cherries Punnet 200G
200g · £16.25/kg£3.25Tesco Strawberries 227G
227g · £11.45/kg£2.60Tesco Finest Strawberries 227G
227g · £18.28/kg£4.15Tesco Raspberries 150G
150g · £17.00/kg£2.55Tesco Raspberries 250G
250g · £17.00/kg£4.25Tesco Blackberries 150G
150g · £22.00/kg£3.30Tesco Strawberries 400G
400g · £7.25/kg£2.90Rosedene Farms Strawberries 227G
227g · £8.81/kg£2.00
Bananas
Tesco Ripe Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Small Bananas 6 Pack
6pk · £0.15 each£0.90Tesco Ripen At Home Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90
Citrus Fruit
Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g
600g · £4.50/kg£2.70£1.75 Clubcard (£2.92/kg)Jaffa Easy Peelers 600g
600g · £5.25/kg£3.15Tesco Lemons 4 Pack
4pk · £0.49 each£1.95£1.70 Clubcard (£0.43 each)Tesco Limes Minimum 5 Pack
5pk · £0.27 each£1.35Tesco Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Jaffa Seedless Lemons 4 Pack
4pk · £0.79 each£3.15Tesco Organic Unwaxed Lemons Minimum 3 Pack
3pk · £0.73 each£2.20Suntrail Farms Price Lemons Minimum 4 Pack
4pk · £0.28 each£1.10Jaffa ALIZZA Fruit 2 Pack
2pk · £1.15 each£2.30Jaffa Jumbo Orange Minimum 4 Pack
4pk · £0.79 each£3.15Tesco Sweet Easy Peelers 600g
600g · £2.83/kg£1.70Jaffa Orange Pack
5pk · £0.63 each£3.15Tesco Oranges Each
1pk · £0.50 each£0.50Suntrail Farms Price Orange Minimum 5 Pack
5pk · £0.23 each£1.15Tesco Orange Minimum 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.50 Clubcard (£0.30 each)Tesco Red Grapefruit
1pk · £0.60 each£0.60
Apples & Pears
Tesco Jazz Apple 6 Pack
6pk · £0.48 each£2.90£2.50 Clubcard (£0.42 each)Tesco Pink Lady Apples 5 Pack
5pk · £0.67 each£3.35Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack
4pk · £0.95 each£3.80£3.20 Clubcard (£0.80 each)Rosedene Farms Gala Apples 6 Pack
6pk · £0.38 each£2.30Tesco Gala Apples
5pk · £0.42 each£2.10£1.55 Clubcard (£0.31 each)Tesco Mini Pink Lady Apples
6pk · £0.48 each£2.85Rosedene Farms Small Apple 6 Pack
6pk · £0.21 each£1.25Tesco Finest Apples Minimum 4 Pack
4pk · £1.10 each£4.40Tesco British Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Golden Delicious Apple Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Granny Smith Apples Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Tesco Braeburn Apple Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Parrs Toffee Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Milk Chocolate Decorated Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Milk Chocolate Retro Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Tesco Cox Apple Minimum 5 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Parrs Toffee Apple with Caramelised biscuit Crumb Topping
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Tesco Organic Gala Apples 630G
630g · £4.60/kg£2.90£2.55 Clubcard (£4.05/kg)Tesco Ready to Eat Conference Pears 4 Pack
4pk · £0.73 each£2.90Rosedene Farms Small Pear Pack 550G
550g · £2.55/kg£1.40Tesco Finest Best in Season Pears 4 Pack
4pk · £0.93 each£3.70Tesco Conference Pears Pack 610G
610g · £3.77/kg£2.30Tesco Ready To Eat Seasonal Pears 4Pack 550G
550g · £4.18/kg£2.30
Grapes
Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Finest Green Grapes Seedless 500G
500g · £7.10/kg£3.55Tesco Finest Red Grapes Seedless 500G
500g · £7.10/kg£3.55Cotton Candy Seedless Grapes 400g
400g · £7.75/kg£3.10Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 ClubcardTesco Black Seedless Grapes 500G
500g · £4.80/kg£2.40Tesco Finest Grapes Selection Seedless 500g
500g · £7.70/kg£3.85Tesco Large Selection Grapes 800G Pack
800g · £5.31/kg£4.25Cotton Candy Seedless Grapes Snack Pot 125g
125g · £14.00/kg£1.752 for £2.50 Clubcard
Prepared Fruit
Tesco Rainbow Fruit Platter 200g
200g · £18.00/kg£3.60TESCO Pomegranate 350g
350g · £13.00/kg£4.55Tesco Pineapple Chunks 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Watermelon Wedges 550G
550g · £7.82/kg£4.30£3.50 Clubcard (£6.36/kg)Tesco Pomegranate Seeds 80G
80g · £23.75/kg£1.90NERGI Kiwi Berries 125g
125g · £26.00/kg£3.25£2.90 Clubcard (£23.20/kg)Tesco Melon & Grapes 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Fruit Salad Selection 435G
435g · £9.89/kg£4.30Tesco Apple With Peanut Butter Dip 110G
110g · £21.36/kg£2.35Tesco Fruit, Cheese & Crackers Snack Pack 150g
150g · £29.33/kg£4.40Tesco Apple Snack Pack 80G
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Apple & Grape Snack Pack 80G
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Pineapple 450g
450g · £8.22/kg£3.70Tesco Fruit Kebabs 290G
290g · £18.62/kg£5.40Tesco Kiwi, Melon & Strawberries 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Grapes & Strawberries 115G
115g · £16.52/kg£1.90Tesco Watermelon & Mango 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Melon, Kiwi & Strawberry 125g
125g · £15.20/kg£1.90Tesco Tropical Fruit Salad 425G
425g · £3.29/kg£1.40Tesco Tropical Tray 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Watermelon Chunks 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Melon Medley 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Pineapple Chunks 145G
145g · £13.10/kg£1.90Tesco Mango Chunks 120G
120g · £15.83/kg£1.90Tesco Mango & Passion Fruit Pot 250g
250g · £15.60/kg£3.90Tesco Mango Chunks 120G (FOS)
120g · £15.83/kg£1.90Tesco Pink Lady Apple Pot 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Pink Lady Apple & Grape Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Pink Lady Apple And Grape Snack Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Pink Lady Apple Slices 350G
350g · £10.43/kg£3.65Tesco Coconut 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Melon Fingers 80g
80g · £12.50/kg£1.00TESCO Pomegranate 200g
200g · £14.25/kg£2.85Tesco Melon Slices 450G
450g · £6.89/kg£3.10Tesco Grape & Berry Medley 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Watermelon 600g
600g · £9.25/kg£5.55Tesco Apple, Grape & Cheese Snack Pack 110g
110g · £17.27/kg£1.90Tesco Pineapple Chunks 145G (FOS)
145g · £13.10/kg£1.90Tesco Mango 250G
250g · £12.40/kg£3.10
Other Fruit
Tesco Figs Minimum 3 Pack
3pk · £0.93 each£2.80£1.80 Clubcard (£0.60 each)Tesco Perfectly Ripe Kiwi
4pk · £0.48 each£1.90Tesco Ripen at Home Kiwi Fruit 6 Pack
6pk · £0.25 each£1.50Tesco Perfectly Ripe Mango
1pk · £0.95 each£0.95Tesco Coconut Each
1pk · £1.75 each£1.75Tesco Passion Fruit 3 Pack
3pk · £0.55 each£1.65Tesco Perfectly Ripe Mango Twin Pack
2pk · £1.15 each£2.30Jaffa Supersweet Pineapple
1pk · £3.10 each£3.10Tesco Pomegranates Each
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Zespri SunGold Kiwi 4pk
4pk · £0.89 each£3.55£3.05 Clubcard (£0.76 each)Zespri Jumbo Sungold Kiwifruit
1pk · £1.40 each£1.40Tesco Pineapple
1pk · £1.20 each£1.20Tesco Ripe Papaya Each
1pk · £2.80 each£2.80Tesco Dragon Fruit Each
1pk · £4.05 each£4.05£3.60 Clubcard (£3.60 each)Tesco Plums 400G
400g · £5.38/kg£2.15Kiwi Fruit Each (C)
1pk · £0.65 each£0.65Tesco Mini Watermelon
1pk · £3.30 each£3.30Tesco Persimmons Minimum 2 Pack
2pk · £1.20 each£2.40Tesco Honeydew Melon
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Tesco Watermelon
1pk · £4.70 each£4.70Tesco Galia Melon Each
1pk · £2.85 each£2.85£2.50 Clubcard (£2.50 each)Tesco Finest Snowball Melon
1pk · £3.15 each£3.15Suntrail Farms Nectarines Minimum 4
4pk · £0.61 each£2.45Tesco Finest Plums Minimum 4 Pack
4pk · £0.99 each£3.95Suntrail Farms Plums 1Kg
1kg · £2.50/kg£2.50£2.20 Clubcard (£2.20/kg)