Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Finchley

Allergens and info

3.80 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Little Dish Mild Chicken Korma Kids Meal 200G

    200g · £20.00/kg
    £4.00
    £3.65 Clubcard (£18.25/kg)
  • Nestle Nesquik Strawberry Flavour Cereal 310g

    310g · £13.71/kg
    £4.25
    £3.25 Clubcard (£10.48/kg)
  • Garnier Intensive 7 Days Ultra-Replenishing Lotion - Shea Butter 400ml

    £8.15
    £5.75 Clubcard
  • NIVEA Derma Control Defend Antiperspirant Deodorant Spray 250ml

    £5.70
    £3.10 Clubcard
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Zespri SunGold Kiwi 4pk

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.05 Clubcard (£0.76 each)
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
    £1.20 Clubcard (£1.20/kg)
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • Yeo Valley Greek Style Natural Yogurt 950G

    950g · £6.11/kg
    £5.80
    £3.50 Clubcard (£3.68/kg)
  • NIVEA Derma Control Restore Antiperspirant Deodorant Spray 250ml

    £4.60
    £3.10 Clubcard
  • Frubes Banana And Strawberry Yogurts 9X37g

    9pk · £82.43/kg
    £3.05
    £1.90 Clubcard (£51.35/kg)
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco Boneless Salmon Fillets 4 Pack 520g

    520g · £23.56/kg
    £12.25
    £10.85 Clubcard (£20.87/kg)
  • Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Yeo Valley Organic Little Yeos No Added Sugar Kids Yogurt 6x42g

    6pk · £63.10/kg
    £2.65
    £2.15 Clubcard (£51.19/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Cumberland Pie 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Spanish Spicy Chorizo Ring 225G

    225g · £15.11/kg
    £3.40
  • Tesco Cholesterol Reducing Blueberry Yogurt Drink 6 X100g

    600g · £6.83/kg
    £4.10
  • Warburtons Brown Sandwich Thins 6 Pack

    6pk · £0.32 each
    £1.90
  • Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G

    260g · £22.50/kg
    £5.85
  • Tesco Finest 2 Yellowfin Tuna Steaks 240g

    240g · £47.92/kg
    £11.50
    £7.50 Clubcard (£31.25/kg)
  • Tesco Finest Ribeye Steak 227G

    227g · £45.59/kg
    £10.35
  • Tesco Falafels 152g

    152g · £25.33/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Caramel Panna Cotta Dessert 2 X120g

    2pk · £25.00/kg
    £3.00
  • Tesco Chicken Drumsticks 2Kg

    2kg · £2.90/kg
    £5.80
  • Tesco Fat Free Cottage Cheese 300G

    300g · £7.33/kg
    £2.20
  • siggi's skyr Natural 0% fat Icelandic style yogurt 450g

    450g · £9.33/kg
    £4.20
    £2.85 Clubcard (£6.33/kg)
  • Tahira Slice Turkey Salami 125G

    125g · £24.80/kg
    £3.10
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.83/kg
    £1.25
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Beansprout & Vegetable Stir Fry 570g

    570g · £4.82/kg
    £2.75
  • Zespri SunGold Kiwi 4pk

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.05 Clubcard (£0.76 each)
  • Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.34 each
    £4.05
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Boneless Salmon Fillets 4 Pack 520g

    520g · £23.56/kg
    £12.25
    £10.85 Clubcard (£20.87/kg)
  • Arla Skyr Icelandic Style Yogurt - Vanilla 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
  • Najma Halal Breaded Chicken Nuggets 300G

    300g · £18.00/kg
    £5.40
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £4.91/kg
    £2.85
  • Tesco Finest Mortadella 140G

    140g · £28.21/kg
    £3.95
  • T. Organic Chicken Drumsticks 500g

    500g · £12.90/kg
    £6.45
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G

    100g · £35.50/kg
    £3.55
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • Onken Mango & Passion Fruit Yogurt 450G

    450g · £5.67/kg
    £2.55
  • Tesco British Turkey Thigh Joint 1.25Kg

    1kg · £9.90/kg
    £9.90
  • Creamfields Mild Cheddar 900g

    900g · £7.39/kg
    £6.65
  • Tesco Finest 0% Fat Greek Yoghurt 1KG

    1kg · £5.05/kg
    £5.05
  • Tesco Finest Mozzarella Di Bufala Campana PDO 200g

    200g · £14.50/kg
    £2.90
  • Tesco Organic Ripe & Ready Avocados Minimum 2 Pack

    2pk · £1.70 each
    £3.40
  • Tesco Garlic & Herb Chicken Kievs 375g

    375g · £15.73/kg
    £5.90
  • Frubes Banana And Strawberry Yogurts 9X37g

    9pk · £82.43/kg
    £3.05
    £1.90 Clubcard (£51.35/kg)
  • Tesco Blueberries 150G

    150g · £14.67/kg
    £2.20
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • Tesco Organic Unsalted Butter 250G

    250g · £15.00/kg
    £3.75
  • Tesco Grated Four Cheese 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Baby Button Mushrooms 200G

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Tesco 50% Reduced Fat Mature Grated Cheese 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Raspberries 150G

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Vivera Plant-Based Shawarma Kebab 175g

    175g · £16.29/kg
    £2.85
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • GetPro 18g Chocolate & Hazelnut High Protein Pudding 180g

    18g · £147.22/kg
    £2.65
  • Cheestrings Original 8Pk Cheese Snacks 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
    £1.20 Clubcard (£1.20/kg)

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Finchley

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo