Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Save with Nectar Prices
    Save with Nectar Prices
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Autumn Flavours
    Autumn Flavours
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Spooky Season
    Spooky Season
  • Meal Deals & Bundles
    Meal Deals & Bundles
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Tomatoes & Peppers

  • Sainsbury's Taste the Difference Majestic Vine Tomatoes

    300g · £8.50/kg
    £2.55
  • Sainsbury's Large Vine Tomatoes 500g

    500g · £3.50/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Vittoria Cherry Vine Tomatoes

    400g · £9.38/kg
    £3.75
  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • Sainsbury's Jubilee Large Vine Tomatoes, Taste the Difference 450g

    450g · £5.67/kg
    £2.55
  • Sainsbury's Flavouripe Tomatoes

    6pk · £0.18 each
    £1.10
  • Sainsbury's Cherry Tomatoes

    330g · £3.03/kg
    £1.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Pomodorino Baby Plum Tomatoes

    250g · £8.40/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Taste the Difference Best of British Vine Tomatoes

    250g · £11.20/kg
    £2.80
  • Sainsbury's Plum Tomatoes

    500g · £3.80/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Baby Plum Tomatoes

    325g · £3.85/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Large Tomatoes, SO Organic 400g

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Sainsbury’s British Tomato Festive Variety Box, Taste the Difference 900g

    900g · £7.67/kg
    £6.90
  • Sainsbury's So Organic Cherry Tomatoes on the Vine

    200g · £12.00/kg
    £2.40
  • Sainsbury's Sundream Plum Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £10.20/kg
    £2.55
  • Sainsbury's Taste the Difference British Pomodorino Baby Plum Vine Tomatoes

    250g · £10.80/kg
    £2.70
  • Sainsbury's Sweet Peppers

    3pk · £0.77 each
    £2.30
  • Sainsbury's Taste the Difference Baby Sweet Peppers 270g

    270g · £9.44/kg
    £2.55
  • Sainsbury's Green Pepper

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Sainsbury's Mixed Sweet Pointed Peppers, Taste the Difference x2

    2pk · £1.00 each
    £2.00
  • Red Pepper

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Stamford Street Co. Peppers 600g

    600g · £3.08/kg
    £1.85
  • Sainsbury's Yellow Pepper

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Pointed Pepper

    1pk · £1.00 each
    £1.00
  • Sainsbury's So Organic Mixed Peppers

    3pk · £1.00 each
    £3.00
  • Sainsbury's Taste the Difference Padron Peppers 180g

    180g · £10.28/kg
    £1.85
  • Orange Pepper

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Sainsbury's Cherry Tomatoes 500g

    500g · £3.50/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Beef Tomato

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Sainsbury's So Organic Sweet Pointed Peppers

    2pk · £1.08 each
    £2.15
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Crunchino Peppers 200g

    200g · £11.00/kg
    £2.20

Cucumbers

  • Sainsbury's Whole Cucumber

    1pk · £1.05 each
    £1.05
  • Sainsbury's Baby Cucumbers

    200g · £6.50/kg
    £1.30
  • Sainsbury's Large Cucumber

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Sainsbury's Small Whole Cucumber

    180g · £4.17/kg
    £0.75

Avocados

  • Sainsbury's So Organic Ripe & Ready Avocados

    2pk · £1.70 each
    £3.40
  • Sainsbury's Avocado

    2pk · £1.03 each
    £2.05
  • Sainsbury's Avocados

    4pk · £0.86 each
    £3.45
  • Large Avocado

    1pk · £1.35 each
    £1.35
  • Sainsbury's Hass Avocado

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • Sainsbury's Ripen at Home Avocados

    4pk · £0.51 each
    £2.05

Onions & Leeks

  • Sainsbury's Leeks 500g

    500g · £3.80/kg
    £1.90
  • Sainsbury's SO Organic Leeks

    400g · £6.63/kg
    £2.65
  • Sainsbury's Large Spring Onions

    1pk · £1.40 each
    £1.40
  • Sainsbury's Spring Onions

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • Sainsbury's SO Organic Spring Onions

    1pk · £1.50 each
    £1.50
  • Sainsbury's Red Onions

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Sainsbury's Extra Large Onions

    2pk · £0.88 each
    £1.75
  • Sainsbury's Brown Onions x3

    3pk · £0.40 each
    £1.20
  • JS Red Onions x3

    3pk · £0.47 each
    £1.40
  • Sainsbury's British Shallots 400g

    400g · £4.38/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Onions

    3pk · £0.63 each
    £1.90
  • Sainsbury's Onions 1kg

    1kg · £1.10/kg
    £1.10
  • Sainsbury's So Organic Red Onions 500g

    500g · £3.60/kg
    £1.80
  • Sainsbury's So Organic Brown Onions 750g

    750g · £2.93/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Taste the Difference Echalion Shallots

    400g · £3.85/kg
    25% off
    £1.54£2.05
  • Stamford Street Co. Onions

    1kg · £1.15/kg
    £1.15
  • Sainsbury's Balsamic Borettane Onions, Taste the Difference 280g (175g*)

    175g · £19.14/kg
    £3.35

Potatoes

  • Sainsbury's Sweet Potato 1.25kg

    1.25kg · £1.56/kg
    £1.95
  • Sainsbury's Baking Sweet Potatoes 500g

    500g · £5.00/kg
    £2.50
  • Sainsbury's British Maris Piper Potatoes

    2kg · £1.28/kg
    £2.55
  • Sainsbury's Red Potatoes 2kg

    2kg · £0.90/kg
    £1.80
  • Sainsbury's Baking Potatoes

    2kg · £1.15/kg
    £2.30
  • Sainsbury's British White Potatoes

    2kg · £0.75/kg
    £1.50
  • Albert Bartlett Red Rooster Potatoes 2kg

    2kg · £1.33/kg
    £2.65
  • Sainsbury's British Mini Potatoes

    750g · £2.20/kg
    £1.65
  • Sainsbury's British Baby Potatoes

    1kg · £1.15/kg
    £1.15
  • Sainsbury's Taste the Difference Vivaldi Baking Potatoes

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Sainsbury's White Vivaldi Potatoes, Taste the Difference 2kg

    2kg · £1.09/kg
    25% off
    £2.18£2.90
  • Sainsbury's British Baking Potatoes

    4pk · £0.21 each
    £0.85
  • Sainsbury's Baby Salad Potatoes, SO Organic 750g

    750g · £2.60/kg
    £1.95
  • Sainsbury's British King Edward Potatoes 2kg

    2kg · £1.15/kg
    £2.30
  • Sainsbury's British Charlotte Potatoes

    1kg · £1.65/kg
    £1.65
  • Sainsbury's British Gems New Potatoes, Taste the Difference 750g

    750g · £2.40/kg
    £1.80

Garlic, Ginger, Herbs, Spices

  • Sainsbury's Ginger 100g

    100g · £15.00/kg
    £1.50
  • Sainsbury's Coriander 100g

    100g · £15.50/kg
    £1.55
  • Sainsbury's Flat Leaf Parsley 30g

    30g · £28.00/kg
    £0.84
  • Sainsbury's Basil 30g

    30g · £28.00/kg
    £0.84
  • Sainsbury's Thyme 20g

    20g · £45.00/kg
    £0.90
  • Sainsbury's Chives 20g

    20g · £55.00/kg
    £1.10
  • Sainsbury's Flat Leaf Parsley 100g

    100g · £13.50/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Parsley 6g

    6g · £208.33/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Basil

    1pk · £2.20 each
    £2.20
  • Sainsbury's Coriander 30g

    30g · £28.00/kg
    £0.84
  • Sainsbury's Mint 30g

    30g · £23.33/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Rosemary 20g

    20g · £35.00/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Dill 20g

    20g · £35.00/kg
    £0.70
  • Sainsbury's 10 Bay Leaves

    10pk · £0.09 each
    £0.90
  • Sainsbury's Fresh Oregano 20g

    20g · £40.00/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Thai Basil 20g

    20g · £52.50/kg
    £1.05
  • Sainsbury's Tarragon 20g

    20g · £35.00/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Curly Leaf Parsley 30g

    30g · £23.33/kg
    £0.70
  • Sainsbury's 4 Lime Leaves

    4pk · £0.59 each
    £2.35
  • Sainsbury's Sage 20g

    20g · £35.00/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Inspired to Cook Chopped Parsley Freshly Frozen 50g

    50g · £40.00/kg
    £2.00
  • Sainsbury's Finger Chillies 80g

    80g · £16.25/kg
    £1.30
  • Sainsbury's Rocket Chillies

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Taj Whole Green Chilli 300g

    300g · £5.67/kg
    £1.70
  • Sainsbury's Scotch Bonnet Chillies 60g

    60g · £15.83/kg
    £0.95
  • Sainsbury's Green Chillies 65g

    65g · £11.54/kg
    £0.75
  • Sainsbury's Red Chillies 65g

    65g · £10.77/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Garlic x4

    4pk · £0.28 each
    £1.10
  • Sainsbury's Large Garlic

    1pk · £0.60 each
    £0.60
  • Sainsbury’s Garlic, So Organic Min x3

    3pk · £0.35 each
    £1.05
  • The Original Black Garlic 1 Whole Bulb

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Sainsbury's Bird Eye Chillies 20g

    20g · £40.00/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Mixed Chillies 80g

    80g · £8.75/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Garlic

    1pk · £0.25 each
    £0.25

Prepared Vegetables

  • Sainsbury's Taste the Difference Mini Sweet Spear Carrots 240g

    240g · £6.25/kg
    £1.50
  • Sainsbury's Butternut Squash Slices, Inspired to Cook 400g

    400g · £4.63/kg
    £1.85
  • Sainsbury's Babycorn & Mange Tout 200g

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Sainsbury's Diced Onions, Inspired to Cook 200g

    200g · £4.00/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Baby Vegetable Stir Fry 220g

    220g · £15.23/kg
    £3.35
  • Sainsbury's Sugar Snaps Peas, Tenderstem Broccoli & Asparagus 200g

    200g · £15.50/kg
    £3.10
  • Sainsbury's Carrots, Sweetcorn, Peas & Broccoli with a Salt and Pepper Butter 350g

    350g · £7.57/kg
    £2.65
  • Sainsbury's Sweet & Crunchy Stir Fry 600g

    600g · £4.17/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Carrot, Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £5.00/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Sainsbury's Oriental Vegetable Stir Fry 300g

    300g · £7.00/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Broccoli, Carrot, Babycorn & Sugarsnap Peas 240g

    240g · £10.83/kg
    £2.60
  • Sainsbury's Taste the Difference Cocktail Beetroot 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Sainsbury's Sliced Red Onions, Inspired to Cook 150g

    150g · £7.33/kg
    £1.10
  • Sainsbury's Taste the Difference Orange & Gold Sweet Spear Carrots 380g

    380g · £9.21/kg
    £3.50
  • Sainsbury's Traditionally Sliced Runner Beans 160g

    160g · £11.88/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Carrot Batons 400g

    400g · £4.00/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Taste the Difference Babycorn & Pak Choi Stir Fry with Garlic and Ginger 220g

    220g · £12.95/kg
    £2.85
  • Sainsbury's Rainbow Stir Fry 300g

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Sainsbury's Chunky Mediterranean Style Vegetables 600g

    600g · £5.92/kg
    £3.55
  • Fullgreen Riced Cauliflower 200g

    200g · £14.50/kg
    £2.90
  • Sainsbury's Beans, Tenderstem & Baby Corn 240g

    240g · £14.17/kg
    £3.40
  • Sainsbury's Vegetable Selection with Herb Butter 340g

    340g · £8.97/kg
    £3.05
  • Sainsbury's Purple Sprouting Broccoli, Mangetout & Extra Fine Beans, Taste the Difference 160g

    160g · £17.50/kg
    £2.80
  • Sainsbury's Cooked Beetroot in Natural Juices 500g

    500g · £2.40/kg
    £1.20
  • Sainsbury's Edamame Stir Fry 300g

    300g · £7.00/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Tender Green Medley 160g

    160g · £15.63/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £6.88/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Mediterranean Style Vegetables 400g

    400g · £6.88/kg
    £2.75
  • Sainsbury's Carrot Batons 80g

    80g · £8.75/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Pepper Slices 70g

    70g · £10.00/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Beansprouts 300g

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Sainsbury's Mushroom Stir Fry 320g

    300g · £7.00/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Casserole Vegetables 700g

    700g · £3.21/kg
    £2.25
  • Sainsbury's Carrot Broccoli & Sprouts 480g

    480g · £5.73/kg
    £2.75
  • Sainsbury's Fig & Balsamic Beetroot Summer Edition, Taste the Difference 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Sainsbury's Taste the Difference Tenderstem Stir Fry 220g

    220g · £12.95/kg
    £2.85
  • Sainsbury's Tenderstem Broccoli Extra Fine Beans & Pak Choi with Garlic, Taste the Difference 160g

    160g · £17.50/kg
    £2.80
  • Sainsbury's Beetroot Dipped in Malt Vinegar 300g

    300g · £4.17/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Mixed Pepper Stir Fry 300g

    300g · £7.00/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Taste the Difference Sweet Chilli Cocktail Beetroot 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Sainsbury's Mixed Vegetable Stir Fry 325g

    300g · £7.00/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Biancoli Stir Fry with Garlic & Ginger, Taste the Difference 220g

    220g · £15.23/kg
    £3.35
  • Sainsbury's Spring Greens 200g

    200g · £8.25/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Taste the Difference Orange and Cinnamon Beetroot 200g

    200g · £9.25/kg
    £1.85
  • Sainsbury's Purple Sprouting Broccoli Stir Fry with Coriander, Taste the Difference 220g

    200g · £16.75/kg
    £3.35

Broccoli & Cauliflower

  • Sainsbury's Broccoli 160g

    160g · £10.31/kg
    £1.65
  • Sainsbury's SO Organic Broccoli

    300g · £5.33/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Tenderstem Broccoli 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Sainsbury's SO Organic Tenderstem Broccoli 200g

    200g · £15.50/kg
    £3.10
  • Sainsbury's Purple Sprouting Broccoli Spears 200g

    200g · £13.00/kg
    £2.60
  • Sainsbury's Broccoli Florets 900g

    900g · £1.78/kg
    £1.60
  • Sainsbury's Tenderstem Broccoli 200g

    200g · £14.25/kg
    £2.85
  • Sainsbury's Bellaverde Stem Broccoli 200g

    200g · £12.25/kg
    £2.45
  • Sainsbury's Cauliflower

    1pk · £1.50 each
    £1.50
  • Sainsbury's Stamford Street Co. Cauliflower

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Sainsbury's Baby Cauliflowers x2

    2pk · £1.58 each
    £3.15
  • Sainsbury's Baby Romanesco Cauliflower x2

    2pk · £1.70 each
    £3.40
  • Sainsbury's Cauliflower, Extra Large

    1pk · £2.75 each
    £2.75

Mushrooms

  • Sainsbury's Sliced White Mushrooms 250g

    250g · £6.60/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Closed Cup White Mushrooms 400g

    400g · £3.38/kg
    £1.35
  • Sainsbury's Closed Cup Chestnut Mushrooms 300g

    300g · £5.00/kg
    £1.50
  • Sainsbury's Baby Button White Mushrooms 200g

    200g · £6.50/kg
    £1.30
  • Sainsbury's Super Chestnut Mushrooms 300g

    300g · £5.83/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Baby Button Chestnut Mushrooms 200g

    200g · £8.75/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Large Flat White Mushrooms 250g

    250g · £5.60/kg
    £1.40
  • Sainsbury's Speciality Mushroom Mix, Taste the Difference

    200g · £13.75/kg
    £2.75
  • Sainsbury's SO Organic White Mushrooms 300g

    300g · £6.00/kg
    £1.80
  • Sainsbury's Closed Cup White Mushrooms 625g

    625g · £3.36/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Shiitake Mushrooms, Taste the Difference

    120g · £13.17/kg
    25% off
    £1.58£2.10
  • Sainsbury's Portabello Mushrooms 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Sainsbury's White Closed Cup Mushrooms Loose

    1kg · £3.35/kg
    £3.35
  • Sainsbury's SO Organic Chestnut Mushrooms 300g

    300g · £10.00/kg
    £3.00
  • Merchant Gourmet Dried Porcini Mushrooms 30g

    30g · £165.00/kg
    £4.95

Carrots & Root Vegetables

  • Sainsbury's SO Organic Carrots 750g

    750g · £2.20/kg
    £1.65
  • Sainsbury's Carrots 1kg

    1kg · £0.80/kg
    £0.80
  • Sainsbury's Carrots

    500g · £1.00/kg
    £0.50
  • Sainsbury's Taste the Difference Rainbow Chantenay Carrots 400g

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • Sainsbury's Chantenay Carrots 400g

    400g · £2.88/kg
    £1.15
  • Sainsbury's SO Organic Bunched Carrots 400g

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Sainsbury's British Sweet Spear Carrots, Taste the Difference 450g

    450g · £3.76/kg
    25% off
    £1.69£2.25
  • Stamford Street Co. Carrots 1kg

    1kg · £0.90/kg
    £0.90
  • Sainsbury's Parsnips 500g

    500g · £1.70/kg
    £0.85
  • Sainsbury's Bunched Beetroot 500g

    500g · £5.50/kg
    £2.75
  • Sainsbury's Cooked Beetroot in Natural Juices 250g

    250g · £4.20/kg
    £1.05
  • Sainsbury's Swede 525g

    1pk · £1.43/kg
    £0.75
  • Sainsbury's British Heritage Baby Parsnips, Taste the Difference 230g

    230g · £9.35/kg
    £2.15
  • Sainsbury's Turmeric 100g

    100g · £17.00/kg
    £1.70
  • Sainsbury's Radish 240g

    240g · £3.33/kg
    £0.80
  • Polish Specialities Beetroot with Horseradish 270g

    270g · £4.63/kg
    £1.25
  • Superdrug Mousse Firm Hold 300ml

    300ml · £3.67/L
    £1.10
  • Sainsbury's SO Organic Cooked Beetroot 250g

    250g · £5.60/kg
    £1.40
  • Kohlrabi

    400g · £4.50/kg
    £1.80

Other Vegetables

  • Sainsbury's Courgettes 500g

    500g · £4.00/kg
    £2.00
  • Sainsbury's SO Organic Courgettes 300g

    300g · £10.17/kg
    £3.05
  • Sainsbury's Baby Courgettes 200g

    200g · £12.50/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Chargrilled Courgette Ribbons, Inspired to Cook 280g

    280g · £10.71/kg
    £3.00
  • Polish Specialities Red Cabbage 650g

    720ml · £2.01/L
    £1.45
  • Aubergine

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Odysea Aubergine Imam 310g

    310g · £11.77/kg
    £3.65
  • Sainsbury's Baby Aubergines 200g

    200g · £10.00/kg
    £2.00
  • Sainsbury's British Rhubarb

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Sainsbury's 2 Lemon Grass

    2pk · £9.33/kg
    £0.70
  • Sainsbury's Lemon Grass 4g

    4g · £312.50/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Samphire 90g

    90g · £21.11/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Celery

    1pk · £0.85 each
    £0.85
  • Sainsbury's Celery Sticks 250g

    250g · £5.40/kg
    £1.35
  • Sainsbury's SO Organic Celery

    1pk · £1.80 each
    £1.80
  • Sainsbury's Okra

    175g · £13.71/kg
    £2.40
  • Cofresh Bhindi Whole Baby Okra 300g

    300g · £4.17/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Babycorn 175g

    175g · £14.29/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Sweetcorn Cob

    2pk · £0.73 each
    £1.45
  • Sainsbury's Sweetcorn Cobettes x4

    4pk · £0.36 each
    £1.45
  • Stamford Street Co. Sweetcorn 950g

    950g · £1.84/kg
    £1.75
  • Sainsbury's Asparagus Spears 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Sainsbury's British Asparagus Tips 125g

    100g · £23.00/kg
    £2.30
  • Sainsbury's Asparagus, So Organic 200g

    200g · £16.50/kg
    £3.30
  • Sainsbury's Pak Choi 250g

    250g · £8.40/kg
    £2.10
  • Sainsbury's Chinese Leaf

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Good 4 U Super Sprouts Super Greens 60g

    60g · £29.17/kg
    £1.75
  • Good4U Super Sprouts Super Beans 150g

    150g · £12.67/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Choi Sum 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Sainsbury's Fine Green Beans 200g

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Fine Green Beans

    200g · £8.65/kg
    25% off
    £1.73£2.30
  • Sainsbury's Hand Shelled Peas 160g

    160g · £12.81/kg
    £2.05
  • Sainsbury's Dwarf Beans 300g

    300g · £5.17/kg
    £1.55
  • Sainsbury's Edamame Beans 175g

    175g · £14.86/kg
    £2.60
  • Sainsbury's Runner Beans 225g

    225g · £11.11/kg
    £2.50
  • Sainsbury's Savoy Cabbage

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Sainsbury's Taste The Difference British Cavolo Nero

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Sainsbury's White Cabbage

    1pk · £1.20 each
    £1.20
  • Sainsbury's Sweetheart Cabbage

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Sainsbury's Red Cabbage

    1pk · £1.10 each
    £1.10
  • Sainsbury's 300g Red Cabbage, Taste the Difference

    300g · £13.83/kg
    £4.15
  • Sainsbury's Cabbage, SO Organic

    1pk · £1.95 each
    £1.95
  • Sainsbury's Curly Leaf Kale

    200g · £6.25/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Cavolo Nero, Sweetheart Cabbage, Savoy & Kale 200g

    200g · £11.00/kg
    £2.20
  • Sainsbury's Greens

    500g · £2.50/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Rainbow Chard, Taste the Difference 200g

    200g · £10.75/kg
    £2.15
  • Sainsbury's Whole Leaf Kale 250g

    250g · £7.60/kg
    £1.90
  • Sainsbury's Brussels Sprouts 200g

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Sainsbury's Brussels Sprouts 500g

    500g · £2.50/kg
    £1.25
  • Sainsbury's Baby Brussels Sprouts

    300g · £7.67/kg
    £2.30
  • View all (64)

Offers

  • Sainsbury's Vittoria Cherry Vine Tomatoes, Taste the Difference 250g

    250g · £8.40/kg
    25% off
    £2.10£2.80
  • Sainsbury's Taste the Difference Echalion Shallots

    400g · £3.85/kg
    25% off
    £1.54£2.05
  • Sainsbury's White Vivaldi Potatoes, Taste the Difference 2kg

    2kg · £1.09/kg
    25% off
    £2.18£2.90
  • Sainsbury's Carrot, Broccoli & Cauliflower 240g

    240g · £5.00/kg
    £0.30 off
    £1.20£1.50
  • Sainsbury's Shiitake Mushrooms, Taste the Difference

    120g · £13.17/kg
    25% off
    £1.58£2.10
  • Sainsbury's British Sweet Spear Carrots, Taste the Difference 450g

    450g · £3.76/kg
    25% off
    £1.69£2.25
  • Sainsbury's Taste the Difference Extra Fine Green Beans

    200g · £8.65/kg
    25% off
    £1.73£2.30
  • View Salad & Herbs

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo