Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Enfield Southbury Rd

Allergens and info

0.20 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Fox's Biscuits Chocolate & Vanilla Crunch Creams 200g

    200g · £9.75/kg
    £1.95
    £1.60 Clubcard (£8.00/kg)
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Lurpak Unsalted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Lancashire Farm Greek Style Yogurt 1Kg

    1kg · £3.75/kg
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£3.05/kg)
  • Muller Corner Vanilla & Banana Yogurts with Chocolate Balls & Flakes 6 x 124g

    6pk · £44.35/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£32.66/kg)
  • SAMYANG CHEESE BULDAK HOT CHICKEN FLAVOUR RAMEN CUP 70G

    70g · £32.86/kg
    £2.30
    £1.95 Clubcard (£27.86/kg)
  • Light & Free Peach Greek Style Fat Free Yoghurt 4x115g

    460g · £7.07/kg
    £3.25
    £2.60 Clubcard (£5.65/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Smarties Split Pot Vanilla Flavour Yogurt 4X107g

    4pk · £35.51/kg
    £3.80
    £3.25 Clubcard (£30.37/kg)
  • Light & Free Strawberry Greek Style Fat Free Yoghurt 4x115g

    4pk · £28.26/kg
    £3.25
    £2.60 Clubcard (£22.61/kg)
  • Actimel Multifruit Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g

    650g · £10.77/kg
    £7.00
    £6.15 Clubcard (£9.46/kg)
  • Tesco Finest British S/A Pork Belly Slices 500G

    500g · £14.00/kg
    £7.00
    £5.00 Clubcard (£10.00/kg)
  • RICHMOND MEAT FREE FROZEN 12 VEGGIE TASTY SAUSAGES 456G

    456g · £7.24/kg
    £3.30
    £2.55 Clubcard (£5.59/kg)
  • SABRA HOUMOUS CLASSIC 250G

    250g · £12.40/kg
    £3.10
    2 for £4 Clubcard
  • Buldak Carbonara Spicy Hot Chicken Ramen Cup 80g

    80g · £33.13/kg
    £2.65
    £2.05 Clubcard (£25.63/kg)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £32.17/kg
    £3.70
    £2.00 Clubcard (£17.39/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Duda Frankfurter Style Sausage 480G

    480g · £10.94/kg
    £5.25
  • Tesco 12 Mini Savoury Eggs 216G

    216g · £9.72/kg
    £2.10
  • Tesco Pork Cocktail Sausages 70 Pack 560g

    560g · £6.61/kg
    £3.70
  • Cadbury Dairy Milk Dessert with Freddo 4x75g

    4pk · £62.00/kg
    £4.65
  • Tesco Finest Fillet Steak 210G

    210g · £67.86/kg
    £14.25
  • Tesco Korean Style Chicken Dragon Roll 175g

    175g · £19.43/kg
    £3.40
  • Tesco Finest Nduja, Mascarpone, Red Onion Ravioli 250G

    250g · £16.60/kg
    £4.15
  • Tesco Finest Dine In Mixed Berry Trifles 2x150G

    2pk · £31.00/kg
    £4.65
  • Tesco Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Finest British S/A Pork Belly Slices 500G

    500g · £14.00/kg
    £7.00
    £5.00 Clubcard (£10.00/kg)
  • Light & Free Peach Greek Style Fat Free Yoghurt 4x115g

    460g · £7.07/kg
    £3.25
    £2.60 Clubcard (£5.65/kg)
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100G

    100g · £35.50/kg
    £3.55
  • Tesco British Corned Beef 110g

    110g · £22.27/kg
    £2.45
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 10 Slices, 250 G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Wasabi Chicken Katsu Curry With Rice 450G

    450g · £13.89/kg
    £6.25
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Cheestrings Twisted Cheese Snacks 8Pk 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Tesco Beef Rump Steak 255G

    255g · £18.43/kg
    £4.70
  • Tesco Corn On The Cob Twinpack

    2pk · £0.85 each
    £1.70
  • Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Lancashire Farm Greek Style Yogurt 1Kg

    1kg · £3.75/kg
    £3.75
    £3.05 Clubcard (£3.05/kg)
  • Whitby Seafoods Panko Calamari 200g

    200g · £31.50/kg
    £6.30
  • Tesco Mashed Potato 450G

    450g · £3.00/kg
    £1.35
  • Tesco Grated Mozzarella 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Beef Mince 20% Fat 500g

    500g · £7.60/kg
    £3.80
  • Tesco Mature Cheddar 700G

    700g · £7.36/kg
    £5.15
  • Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack

    5pk · £0.40 each
    £2.00
    £1.80 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Pork Stir Fry Strips 250g

    250g · £17.60/kg
    £4.40
  • Tesco Ripen At Home Avocados 3Pack

    3pk · £0.88 each
    £2.65
  • Creamfields French Brie 200G

    200g · £11.50/kg
    £2.30
  • Tesco Finest Halloumi Cheese 225 G

    225g · £22.00/kg
    £4.95
  • Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g

    650g · £10.77/kg
    £7.00
    £6.15 Clubcard (£9.46/kg)
  • Actimel Multifruit Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g

    1kg · £6.65/kg
    £6.65
    £3.75 Clubcard (£3.75/kg)
  • Tesco Ripe Bananas 5 Pack

    5pk · £0.18 each
    £0.90
  • Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack

    2pk · £0.88 each
    £1.75
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Fage Total 5% Fat Greek Recipe Yogurt 450G

    450g · £10.78/kg
    £4.85
  • Lurpak Unsalted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g

    400g · £13.50/kg
    £5.40
    £4.25 Clubcard (£10.63/kg)
  • Tesco Continental Meat & Cheese Selection 200g

    200g · £28.75/kg
    £5.75
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • Tesco Raspberry Trifle 600g

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • Tesco British Pastrami Slices 100g

    100g · £24.00/kg
    £2.40
  • Muller Corner Vanilla & Banana Yogurts with Chocolate Balls & Flakes 6 x 124g

    6pk · £44.35/kg
    £5.50
    £4.05 Clubcard (£32.66/kg)
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.51 each
    £5.10
  • Light & Free Strawberry Greek Style Fat Free Yoghurt 4x115g

    4pk · £28.26/kg
    £3.25
    £2.60 Clubcard (£22.61/kg)
  • Pizza Express Dough Balls 200G

    200g · £24.00/kg
    £4.80
    £2.25 Clubcard (£11.25/kg)
  • Tesco Finest 0% Fat Greek Yogurt 500G

    500g · £6.20/kg
    £3.10
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Finest Smoked Dry Cure Streaky Bacon 240G

    240g · £20.42/kg
    £4.90
  • Tesco Honey & Mustard Chicken Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Enfield Southbury Rd

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo