- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
Tropicana Tropical Juice 850Ml
£3.60£3.15 ClubcardCadbury Wispa Chocolate Bar 8x 23.7g
190g · £20.26/kg£3.85£3.65 Clubcard (£19.21/kg)SAMYANG CHEESE BULDAK HOT CHICKEN FLAVOUR RAMEN CUP 70G
70g · £32.86/kg£2.30£1.95 Clubcard (£27.86/kg)Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Galia Melon Each
1pk · £2.85 each£2.85£2.50 Clubcard (£2.50 each)Zespri SunGold Kiwi 4pk
4pk · £0.89 each£3.55£3.05 Clubcard (£0.76 each)Tesco Sliced Greens 300G
300g · £8.33/kg£2.50£2.20 Clubcard (£7.33/kg)Clover Original Spread 500G
500g · £7.00/kg£3.50£2.65 Clubcard (£5.30/kg)Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g
65g · £29.23/kg£1.90£1.25 Clubcard (£19.23/kg)Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 280G
280g · £14.11/kg£3.95£3.00 Clubcard (£10.71/kg)Activia Rhubarb Gut Health Yoghurt Multipack 4x115g
4pk · £32.17/kg£3.70£2.00 Clubcard (£17.39/kg)Frubes Banana And Strawberry Yogurts 9X37g
9pk · £82.43/kg£3.05£1.90 Clubcard (£51.35/kg)Actimel Strawberry Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g
1kg · £6.65/kg£6.65£3.75 Clubcard (£3.75/kg)Tesco British Diced Chicken Breast 400G
400g · £12.88/kg£5.15£4.60 Clubcard (£11.50/kg)Tesco Chicken Thighs 2Kg
2kg · £3.73/kg£7.45£6.70 Clubcard (£3.35/kg)Tesco Finest Wild Garlic Crispy Chicken Kievs 386g
386g · £19.95/kg£7.70£7.50 Clubcard (£19.43/kg)Tesco Finest Strong And Robust Scottish Smoked Salmon 100G
100g · £70.00/kg£7.00£5.55 Clubcard (£55.50/kg)Sabra Houmous Extra 200G
200g · £15.50/kg£3.102 for £4 ClubcardPetits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g
4pk · £28.82/kg£2.45£1.90 Clubcard (£22.35/kg)Tesco Finest Coleslaw 500g
500g · £6.50/kg£3.25£2.55 Clubcard (£5.10/kg)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Tiramisu Dessert 500g
500g · £9.30/kg£4.65Tesco Zingy Corn Salsa 165g
165g · £10.61/kg£1.75Wasabi Chicken Katsu Curry With Rice 450G
450g · £13.89/kg£6.25Richmond Meat-Free Sausages 8 Pack 304g
304g · £9.21/kg£2.80Violife Original Slices Vegan Cheese Alternative 175g
175g · £20.57/kg£3.60Tesco Mature Cheddar 400G
400g · £8.63/kg£3.45Tesco Medium Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.28 each£3.40Nightingale Farms Peppers 375G
375g · £6.40/kg£2.40Two Chicks Liquid Egg Whites 500 Ml
£4.65Tesco Fat Free Cottage Cheese 300G
300g · £7.33/kg£2.20Warburtons Soft Pancakes 6 Pack
6pk · £0.28 each£1.70Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack
4pk · £0.84 each£3.35£2.75 Clubcard (£0.69 each)Milkybar Milk Slices 4X26g
4pk · £69.23/kg£1.80Tesco Finest Wild Garlic Crispy Chicken Kiev 395g
395g · £22.91/kg£9.05Tesco Finest Strong And Robust Scottish Smoked Salmon 100G
100g · £70.00/kg£7.00£5.55 Clubcard (£55.50/kg)Tesco British Diced Chicken Breast 400G
400g · £12.88/kg£5.15£4.60 Clubcard (£11.50/kg)Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G
450g · £10.78/kg£4.85Tesco Blueberries 500G
500g · £10.90/kg£5.45Tesco Finest Wild Garlic Crispy Chicken Kievs 386g
386g · £19.95/kg£7.70£7.50 Clubcard (£19.43/kg)Cathedral City Lighter Mature Cheddar Cheese 350 G
350g · £13.43/kg£4.70Tesco Finest Lemon Curd Yogurt 150G
150g · £8.67/kg£1.30Tesco Wafer Thin Roast Chicken Slices 400g
400g · £6.63/kg£2.65Tesco Finest Ribeye Steak 227G
227g · £45.59/kg£10.35Tesco Smoked Gammon Joint 750g
750g · £9.07/kg£6.80FAGE Total 0% Fat Greek Yoghurt with Strawberry 150g
150g · £12.67/kg£1.90Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack
8pk · £0.24 each£1.95Tesco Chicken Thighs 2Kg
2kg · £3.73/kg£7.45£6.70 Clubcard (£3.35/kg)Tesco Wild Rocket 60G
60g · £20.83/kg£1.25Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g
65g · £29.23/kg£1.90£1.25 Clubcard (£19.23/kg)Nestle Milkybar Dessert 2X65g
2pk · £36.15/kg£2.35£1.30 Clubcard (£20.00/kg)Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 280G
280g · £14.11/kg£3.95£3.00 Clubcard (£10.71/kg)Cheestrings Twisted Cheese Snacks 8Pk 160G
8pk · £180.00/kg£3.60Tesco Caesar Salad Kit 250G
250g · £9.20/kg£2.30Leerdammer Light Cheese Slices 160g
160g · £19.38/kg£3.10Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G
260g · £22.50/kg£5.85Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G
450g · £5.67/kg£2.55Zespri SunGold Kiwi 4pk
4pk · £0.89 each£3.55£3.05 Clubcard (£0.76 each)Tesco 16 Seafood Sticks 250G
250g · £6.20/kg£1.55Actimel Strawberry Immune Support Yogurt Drink Family Pack 14x100g
1kg · £6.65/kg£6.65£3.75 Clubcard (£3.75/kg)Tesco Carrots 1Kg
1kg · £0.80/kg£0.80Nestle Rolo Dessert 2X65g
2pk · £36.15/kg£2.35£1.30 Clubcard (£20.00/kg)Onken Set Natural Yogurt 450g
450g · £6.22/kg£2.80Warburtons Thin Sliced Seeded Protein Bagels 4 Pack
4pk · £0.59 each£2.35£1.85 Clubcard (£0.46 each)Tesco 10 Red Leicester Slices 250G
250g · £12.60/kg£3.15Tesco Finest 14 Month Genuine Parma Ham 78G
78g · £50.64/kg£3.95Tesco Grated Four Cheese 250g
250g · £11.60/kg£2.90Tesco Finest Coleslaw 500g
500g · £6.50/kg£3.25£2.55 Clubcard (£5.10/kg)Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack
6pk · £0.35 each£2.10H.W. Nevills Pain Au Chocolat 8 Pack
8pk · £0.26 each£2.10Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00Frubes Banana And Strawberry Yogurts 9X37g
9pk · £82.43/kg£3.05£1.90 Clubcard (£51.35/kg)Tesco British Chicken Breast Fillets 650G
650g · £7.92/kg£5.15Tesco Finest Chocolate Cake 6 Servings
1pk · £5.25 each£5.25Clover Original Spread 500G
500g · £7.00/kg£3.50£2.65 Clubcard (£5.30/kg)Tesco Pink Lady Apple Pot 80G
80g · £23.75/kg£1.90St Pierre Burger Buns 4 pack
4pk · £0.83 each£3.30
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard