- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Save with Clubcard
Extra Plus Deep Clean Sugarfree Chewing Gum Bottle 30 Pieces
73g · £48.63/kg£3.55£2.95 Clubcard (£40.41/kg)Tesco Chicken Thighs 2Kg
2kg · £3.73/kg£7.45£6.70 Clubcard (£3.35/kg)Arctic Coffee Caramel Latte 1L
£3.00£2.70 ClubcardTesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g
600g · £4.50/kg£2.70£1.75 Clubcard (£2.92/kg)Mockingbird Raw Daily Greens, Cucumber, Spinach, Pineapple, Kiwi Juice with Vitamins 750ml
£5.35£4.50 ClubcardTropicana Original Orange With Juicy Bits 900Ml
£3.60£2.95 ClubcardTesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 ClubcardTesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g
440g · £13.52/kg£5.95£4.45 Clubcard (£10.11/kg)Extra Plus Hydro Sugarfree Chewing Gum Bottle 30 Pieces
67g · £52.99/kg£3.55£2.95 Clubcard (£44.03/kg)Mockingbird Raw Shield, Carrot, Orange, Ginger Juice with Vitamins 750ml
£5.35£4.50 ClubcardTesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Arctic Coffee Cafe Latte 1 Litre
£3.00£2.70 ClubcardLurpak Lighter Spreadable Butter Rapeseed Oil 400G
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)Oatly Whole Oat Drink Chilled 1L
£3.10£2.40 ClubcardPhiladelphia Original Soft Cream Cheese 280G
280g · £14.11/kg£3.95£3.00 Clubcard (£10.71/kg)Tesco Finest Comte Aop 180G
180g · £30.83/kg£5.55£4.95 Clubcard (£27.50/kg)Yeo Valley Organic 5% Greek Recipe Yogurt 450g
450g · £10.67/kg£4.80£3.80 Clubcard (£8.44/kg)Bertolli Original Spread 450G
450g · £9.00/kg£4.05£3.60 Clubcard (£8.00/kg)Oatly Semi Oat Drink Chilled 1L
£3.10£2.40 Clubcard
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco Finest Cave Aged Goat Cheese 200G
200g · £25.50/kg£5.10Tesco Finest Comte Aop 180G
180g · £30.83/kg£5.55£4.95 Clubcard (£27.50/kg)The Vegetarian Butcher Impeckable Vegan Chicken Breast 180g
180g · £21.39/kg£3.85Tesco Sweet Chilli Salmon Fillets 230g
230g · £35.43/kg£8.15Tesco Flamegrilled Roast Chicken Slices 160g
160g · £24.69/kg£3.95Tesco 2 Boneless Salmon Fillets 260G
260g · £22.50/kg£5.85Tesco Tuna & Sweetcorn 235g
235g · £9.36/kg£2.20Le Rustique Brie 200G
200g · £19.00/kg£3.80Tesco Feta Cubes 410G
410g · £9.39/kg£3.85Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G
450g · £10.78/kg£4.85Tesco Pink Lady Apples 5 Pack
5pk · £0.67 each£3.35Frubes Strawberry Kids Yoghurt Tubes Multipack 9x37g
9pk · £82.43/kg£3.05Tesco Finest 12 Pork British Chipolatas 375G
375g · £11.20/kg£4.20Tesco Pomegranates Each
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Tesco Lactose Free Greek Yogurt 400G
400g · £5.25/kg£2.10Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 1Kg
1kg · £2.05/kg£2.05Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack
12pk · £0.34 each£4.05Quorn 14 Cocktail Sausages 140g
140g · £21.07/kg£2.95£2.10 Clubcard (£15.00/kg)Tesco 2 Sweet Chill Hot Smoked Salmon Fillets 180G
180g · £39.72/kg£7.15Tesco Mozzarella 200g
200g · £8.75/kg£1.75Tesco Conference Pears Pack 610G
610g · £3.77/kg£2.30Tesco British Roast Chicken Slices 120g
120g · £20.00/kg£2.40Lurpak Garlic Butter 125G
125g · £24.80/kg£3.10Tesco 2 Pork & Egg Gala Pork Pie Slices 250G
250g · £14.60/kg£3.65Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g
600g · £4.50/kg£2.70£1.75 Clubcard (£2.92/kg)Tesco Wafer Thin Roast Chicken Slices 400g
400g · £6.63/kg£2.65Tesco British Salted Block Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Tesco Wild Rocket 60G
60g · £20.83/kg£1.25Stork Original Baking Spread 500G
500g · £6.50/kg£3.25Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G
280g · £14.11/kg£3.95£3.00 Clubcard (£10.71/kg)Tesco All Butter Croissants 8 Pack
8pk · £0.38 each£3.00Brioche Pasquier Pain Au Chocolat 6 Pack
6pk · £58.89/kg£2.65Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g
580g · £4.91/kg£2.85Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack
8pk · £0.20 each£1.60Premier Deli Roast Turkey Breast Slices 125g
125g · £30.80/kg£3.85Lurpak Lighter Spreadable Butter Rapeseed Oil 400G
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)Yeo Valley Organic 5% Greek Recipe Yogurt 450g
450g · £10.67/kg£4.80£3.80 Clubcard (£8.44/kg)Tesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 ClubcardCheestrings Original Cheese Snacks 4 Pack 80G
4pk · £112.50/kg£2.25Tesco British Unsalted Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Tesco British Mature Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.90Tesco 2 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 245 G
245g · £19.80/kg£4.85Tesco British Chicken Breast Fillets 1KG
1kg · £8.10/kg£8.10Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G
400g · £7.13/kg£2.85Tesco Chicken Wings 1KG
1kg · £2.80/kg£2.80Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g
450g · £6.33/kg£2.85
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable£3.50Unlock with Clubcard