Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Iceland - East Finchley

Allergens and info

1.80 mi

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Beer, Wine & Spirits
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • World Foods
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Offers (867)

  • 0

    Coca Cola 24pk Zero

    7.92L · £1.26/L

    £4.41 off

    £9.99

    £14.40

  • 0

    Walkers 20 Pack Variety Crisps

    500g · £9.00/kg

    £1.32 off

    £4.50

    £5.82

  • 0

    Iceland Barbeque Chicken Wings 850 g

    850g · £5.65/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland Crispy Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 50 (approx.) Crispy Chicken Breast Dippers 900g

    900g · £5.33/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Dr Pepper 8 x 330ml Cans

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Fanta Orange 8 x 330ml Cans

    8pk · £1.82/L

    2 for £8.40

    £4.80

  • 0

    Fanta Orange Zero 8 x 330ml Cans

    8pk · £1.82/L

    2 for £8.40

    £4.80

  • 0

    Iceland 320g Mozzarella & Cheddar Balls

    320g · £9.38/kg

    3 for £6

    £3.00

  • 0

    Iceland 10 Pack Tempura King Prawns

    130g · £23.08/kg

    3 for £6

    £3.00

  • 0

    Goodfella's Stonebaked Thin Pepperoni 332g

    332g · £10.84/kg

    3 for £6

    £3.60

  • 0

    Iceland 450g Buttermilk Chicken Tenders

    450g · £10.67/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland Hot & Spicy Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Iceland 4 Pack Garlic & Herb Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg

    3 for £12

    £4.80

  • 0

    Diet Coke Cola 8 x 330ml Cans

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Coca Cola 8pk Zero

    2.64L · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    Pepsi Cream Soda Flavour 8 x 330ml

    8pk · £2.05/L

    2 for £8.40

    £5.40

  • 0

    SUN Bites Sweet Chilli High Fibre Snacks Multipack Crisps 6x25g

    6pk · £18.40/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Walkers Baked Snacks Sea Salt Multipack Crisps 6x22g

    6pk · £20.91/kg

    3 for £6

    £2.76

  • 0

    Walkers Prawn Cocktail Multipack Crisps 6 x 25g

    6pk · £18.40/kg

    3 for £6

    £2.76

  • View all (867)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Wall's 4 Mini Pickle Topped Pork Pies 200g

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Iceland 240g Thin Cut Beef Sizzle Steaks

    240g · £22.50/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Cathedral City Nibbles 5 x 16g

    5pk · £30.00/kg
    £2.40
  • Iceland 1.1kg Chicken Wings

    1.1kg · £4.64/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • TGI Fridays 330g Sesame Chicken Popcorn With Tennessee Style Glaze

    330g · £16.36/kg
    £5.40
  • Iceland 400g Seedless Black Grapes

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 250g Baby Plum Tomatoes

    250g · £4.80/kg
    £1.20
  • Müller Light 4 x 160g (640g)

    4pk · £4.97/kg
    £3.18
  • Iceland 325g 5% Lean Beef Mince

    325g · £16.62/kg
    £5.40
  • Iceland 1 Thick Cut Rump Steak

    454g · £26.43/kg
    £12.00
  • Iceland 200g Baby Cucumbers

    200g · £9.00/kg
    £1.80
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable 250g

    250g · £11.52/kg
    £0.96 off
    £2.88£3.84
  • Actimel Strawberry Immune Support Yoghurt Drink Multipack, 8x100g

    8pk · £5.63/kg
    2 for £4.80
    £4.50
  • Delicatessen Fine Eating Cocktail Frankfurters 200g

    200g · £6.00/kg
    £1.20
  • Anchor Salted Butter 200g

    200g · £15.60/kg
    £3.12
  • Kraft 165g Philadelphia

    165g · £16.36/kg
    £2.70
  • Cathedral City Our Mature Cheddar 350g

    350g · £10.29/kg
    £3.60
  • Clover 500g

    500g · £4.56/kg
    £2.28
  • Herta The Original 10 Classics Frankfurters 350g

    350g · £9.77/kg
    £3.42
  • Delicatessen Fine Eating Swedish Style Meatballs 200g

    200g · £6.00/kg
    £1.20
  • Iceland 500g Vine Ripened Tomatoes

    500g · £4.20/kg
    £2.10
  • Iceland Chicken & Sweetcorn Deli Filler 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Warburtons 6 Original Thin Bagels

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Iceland 10 Unsmoked Back Bacon 300g

    300g · £8.00/kg
    3 for £6
    £2.40
  • PinKids 8 Pack Apples

    £2.70
  • Heinz Original Sandwich Spread 300g

    300g · £6.80/kg
    £2.04
  • Mattessons Smoked Pork Sausage Original 130g

    130g · £16.54/kg
    3 for £6
    £2.15
  • Iceland 227g Strawberries

    227g · £14.54/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Iceland 1kg Onions

    1kg · £1.50/kg
    £1.50
  • Iceland 200g Mini Sweet Bite Peppers

    200g · £9.90/kg
    £1.98
  • Mr Kipling 6 Cherry Bakewells

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Florette Iceberg 150g

    150g · £8.00/kg
    £1.20
  • Herta The Original 10 Chicken Frankfurters 350g

    350g · £9.77/kg
    £3.42
  • Island Delight 140g Jerk Chicken Jamaican Pattie

    140g · £11.14/kg
    5 for £6
    £1.56
  • Daily Bakery 4 Pack Ciabatta Rolls

    £1.80
  • Iceland 200g Melon Medley

    200g · £10.15/kg
    2 for £3.60
    £2.03
  • Onken Cherry 450g

    450g · £5.20/kg
    £2.34
  • 5 Chicken Satay Skewers with a Tomato Ketchup Dip 55g

    55g · £27.27/kg
    £1.50

Month End Madness!

View all (32)
  • Clover 1kg

    1kg · £5.10/kg
    2 for £6
    £5.10
  • Dairylea 6pk Jumbo Dunkers

    246g · £16.10/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Dairylea Dunkers Ritz Cheese Snacks 6 x 43g

    6pk · £15.35/kg
    2 for £6
    £3.96
  • Activia Peach Fat Free No Added Sugar Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Strawberry Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Rhubarb Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    4pk · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Activia Cherry Fat Free No Added Sugar Gut Health Fruit Yoghurt Multipack 4x115g

    460g · £3.72/kg
    £1.71 off
    £1.71£3.42
  • Heinz Baked Beans 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • Heinz No Added Sugar Baked Beans in a Rich Tomato Sauce 4 x 415g

    415g · £7.23/kg
    £0.60 off
    £3.00£3.60
  • HP Brown Sauce 600g

    600g · £5.00/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Seriously Good Mayonnaise 775g

    775g · £3.87/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Original 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz Barbecue Sauce 570ml

    570ml · £5.26/L
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 700g Tomato Ketchup

    700g · £4.29/kg
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Heinz Light Mayonnaise 815g

    815g · £3.68/kg
    £1.80 off
    £3.00£4.80
  • Heinz Salad Cream Light 30% Less Fat 605g

    605g · £4.96/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Heinz 50% Less Sugar & Salt Tomato Ketchup 665g

    605ml · £4.96/L
    £1.38 off
    £3.00£4.38
  • Kellogg's Frosties 470g

    470g · £6.38/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Kellogg's Corn Flakes 670g

    670g · £4.48/kg
    £1.20 off
    £3.00£4.20
  • Walkers Wotsits Really Cheesy Snacks Multipack Cheese Crisps 20x16.5g

    20pk · £13.64/kg
    £0.60 off
    £4.50£5.10

Deal Of The Week!

  • Vita Coco 1ltr Natural Coconut Watr

    1L · £2.40/L
    £1.20 off
    £2.40£3.60
  • Vita Coco 1ltr Pressed Coconut Water

    1L · £2.40/L
    £1.20 off
    £2.40£3.60

Back To School!

View all (155)
  • Mr Kipling 6 Country Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 5 Mini Battenbergs

    5pk · £0.30 each
    £1.50 off
    £1.50£3.00
  • Mr Kipling 6 Cherry Bakewells

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple Pies

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Bakewell Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • Mr Kipling 6 Bramley Apple & Blackcurrant Pies

    6pk · £0.30 each
    £1.80 off
    £1.80£3.60
  • Mr Kipling 6 Lemon Layered Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • 7days Cocoa Croissant 185g

    185g · £6.49/kg
    £0.60 off
    £1.20£1.80
  • Mr Kipling 6 Angel Slices

    6pk · £0.28 each
    £1.65 off
    £1.65£3.30
  • 7 Days Double Croissant Cocoa Flavoured & Vanilla Flavour Fillings 5 x 37g (185g)

    5pk · £6.49/kg
    £0.60 off
    £1.20£1.80
  • ROBINSONS Summer Fruits 1 Litre

    1L · £2.40/L
    2 for £3.60
    £2.40
  • ROBINSONS Peach 1 Litre

    1L · £2.40/L
    2 for £3.60
    £2.40
  • Yazoo Strawberry Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Yazoo Chocolate Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Happy Monkey Orange & Mango Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Yazoo Banana Milk Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £3.60
    £2.52
  • Robinsons 66ml Apple & Blackcurrant Mini

    66ml · £50.00/L
    2 for £5.40
    £3.30
  • Happy Monkey Apple & Blackcurrant Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10

Viral Picks & Customer Favourites!

View all (15)
  • Iceland 300g Halloween Spooky Chicken Shapes

    300g · £8.00/kg
    £2.40
  • Myprotein 350g Chicken Korma With Rice

    350g · £14.57/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • TGI Fridays 6 Pack Seasoned Tornado Potato Skewers

    450g · £10.67/kg
    £4.80
  • Myprotein 350g Chicken Carbonara

    350g · £14.57/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • Myprotein 350g Mango & Habanero Chicken With Rice

    350g · £14.57/kg
    3 for £14.40
    £5.10
  • Slimming World 550g Tomato & Mozzarella Pasta

    550g · £10.36/kg
    3 for £15
    £5.70
  • Myprotein 375g Takeaway Hot Chicken Tikka Masala

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Myprotein 375g Char Siu Honey Chicken

    375g · £15.20/kg
    2 for £10.80
    £5.70
  • Slimming World 550g Chicken Burrito Lasagne

    550g · £10.36/kg
    3 for £15
    £5.70
  • Greggs Limited Edition 2 Katsu Chicken Bakes 316g

    316g · £13.29/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland 20 Pack Breaded Chicken Goujons (Non Flashed)

    320g · £9.38/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Iceland 1.2kg Chunky Chips

    1.2kg · £2.00/kg
    £2.40
  • Pukka 2x Chicken & Vegetable Pies

    2pk · £10.31/kg
    £3.30
  • Pukka 2x Beef & Vegetable Pies

    2pk · £10.31/kg
    £3.30
  • The Fish Market 900g Cooked & Peeled King Prawns

    900g · £13.33/kg
    £12.00

Traitors - Who Can You Trust?

View all (94)
  • The Traitors Chews 120g

    120g · £10.00/kg
    £1.20
  • The Traitors 12 Pack The Round Table Jalapeno Wheel

    288g · £20.83/kg
    £6.00
  • Bernard Matthews 6 Cheesy Hamwich 345g

    345g · £7.83/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 7 Chicken Dinosaurs 350g

    350g · £7.71/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews Chicken Mini Kievs 295g

    295g · £9.15/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 8 Chicken Unicorns 336g

    336g · £8.04/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Bernard Matthews 6 Golden Chicken Drummers 300g

    300g · £9.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • The Traitors 45.5g Chocolate Biscuit

    45.5g · £26.37/kg
    £1.20
  • The Traitors 2 Pack Death By Chocolate Brownies

    166g · £18.07/kg
    £3.00
  • The Traitors 4 Pack Chocolate Muffins

    380g · £14.21/kg
    £5.40
  • Iceland 200g Red Pepper Houmous

    200g · £11.10/kg
    3 for £6
    £2.22
  • Iceland 2 Pack Scotch Eggs

    226g · £9.29/kg
    3 for £6
    £2.10
  • Iceland 7 Slices Extra Free Honey Roast Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 7 Slice Extra Free Peppered Ham

    117g · £23.08/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Cooked Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 6 Roast Chicken

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 4 Pack Sliced Thick Gammon Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 100g Finely Sliced Honey Roast Ham

    100g · £27.00/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Tuna & Sweetcorn Deli Filler 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 2 Pack All Day Breakfast Scotch Eggs

    226g · £13.27/kg
    3 for £6
    £3.00

New For September!

View all (31)
  • Fang-Tastic 1 Unit Halloween Gel Window Stickers

    £1.80
  • Fang-Tastic 2 Pack Fright Tape

    £1.20
  • HARIBO 10 Trick or Treat Mini Bags 160g

    160g · £11.25/kg
    £1.80
  • Cadbury Treatsize Sharing Selection 223g

    223g · £18.83/kg
    £4.20
  • Screamers Dip & Lick 15 Strawberry Flavour Sour Dip 225g

    225g · £10.67/kg
    £2.40
  • Sour Patch Kids 350g

    350g · £9.43/kg
    £3.30
  • Jelly Beans 80g

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Vanilla Flavour Marshmallows 40g

    40g · £30.00/kg
    £1.20
  • Skittles Fruits Sweets Funsize 324g

    324g · £10.19/kg
    £3.30
  • Brompton House Halloween Brownies 6 x 20g (120g)

    6pk · £10.00/kg
    £1.20
  • TGI Fridays 2 Pack Rocky Road Slices

    136g · £22.06/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack S'Mores Brownies

    146g · £20.55/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Cookies & Cream Muffins

    204g · £14.71/kg
    £3.00
  • TGI Fridays 2 Pack Indulgent Chocolate Muffins

    214g · £14.02/kg
    £3.00
  • McVitie's 5 Vanilla Cheesecake Flavour Dessert Cake Bars

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • McVitie's 5 Dessert Cake Bars Raspberry Ripple Flavour

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • Roberts 608g Build Your Own Haunted Chocolate House

    608g · £10.86/kg
    £6.60
  • Scream 5 Toffee Apple Mini Loaves 150g

    150g · £10.00/kg
    £1.50
  • Scream 5 Cookies & Cream Flavour Mini Loaves 150g

    150g · £10.00/kg
    £1.50
  • Cadbury 4 Pumpkin Patch Cakes

    4pk · £0.90 each
    £3.60

Protein Picks!

View all (87)
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites with Peri Mayo 68g

    68g · £22.06/kg
    £1.50
  • Iceland 270g Chinese Chicken Wings

    270g · £11.56/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 130g Cooked Chicken Breast Chunks

    130g · £22.15/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 5sl Roast Turkey

    80g · £33.75/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 385g

    385g · £14.03/kg
    £5.40
  • Chicken Tikka 250g

    250g · £9.60/kg
    3 for £6
    £2.40
  • Iceland 80g BBQ Chicken Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 370g Barbecue Chicken Drumsticks

    370g · £8.43/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 160g Sweet Chilli Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Tikka Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 370g Roasted Chkn Drumstk

    370g · £8.43/kg
    3 for £6
    £3.12
  • Iceland 160g Cooked Chicken Slc

    160g · £18.00/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland Roast Chicken Breast Fillets 190g

    190g · £17.05/kg
    £3.24
  • Iceland Cooked Chicken Breast Slices 190g

    190g · £15.16/kg
    3 for £6
    £2.88
  • Iceland 80g Cooked Chicken Breast Slices

    80g · £15.00/kg
    £1.20
  • Iceland 400g Roasted Chicken Thighs

    400g · £9.00/kg
    £3.60
  • Müller Myprotein Yogurt Vanilla Flavour 210g

    210g · £8.57/kg
    £1.80
  • Müller Myprotein Yogurt Strawberry Flavour 210g

    210g · £8.57/kg
    £1.80
  • Müller Myprotein Chocolate Flavor Mousse 200g

    200g · £15.00/kg
    5 for £6
    £3.00
  • Müller Myprotein Banana Split Flavour Mixers 140g

    140g · £12.86/kg
    5 for £6
    £1.80

Trending Now!

View all (53)
  • Babycham Sparkling Perry 4 x 200ml

    4pk · £6.00/L
    £4.80
  • Snowball Lemonade Advocaat & Lime 4 x 200ml

    4pk · £9.75/L
    £7.80
  • Cherry B Cherry Wine 200ml

    200ml · £48.00/L
    £9.60
  • Cherry Bucks Fizz Sparkling Cocktail 75cl

    75cl · £5.20/L
    £3.90
  • Peach Bellini Sparkling Cocktail 75cl

    75cl · £5.20/L
    £3.90
  • Bucks Fizz Sparkling Cocktail 75cl

    75cl · £5.20/L
    £3.90
  • Dandelione Vino Spumante Rosato 750ml

    750ml · £12.40/L
    £9.30
  • Baileys Original Irish Cream Liqueur 17% vol 70cl

    700ml · £29.14/L
    £20.40
  • Carthy's Winter Edition Country Cream Liqueur 70cl

    70cl · £13.29/L
    £1.50 off
    £9.30£10.80
  • Dandelione Prosecco 750ml

    750ml · £12.40/L
    £9.30
  • Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites with Peri Mayo 68g

    68g · £22.06/kg
    £1.50
  • Deli Speciale Pickle Platter 240g

    240g · £22.50/kg
    £5.40
  • Iceland 120g Fully Loaded Ploughman's Mix

    120g · £25.00/kg
    £3.00
  • Deli Speciale Stuffed Cherry Peppers 120g

    120g · £20.00/kg
    £2.40
  • Pastry Pantry 2 Pack Butter Enriched Ultimate Sausage Rolls

    240g · £12.00/kg
    £2.88
  • Smoky Sub Melt 100g

    100g · £28.80/kg
    £2.88
  • Iceland 100g Roast Pork Loin

    100g · £27.00/kg
    £2.70
  • Pastry Pantry 2 Pack Hog Roast Sausage Rolls

    140g · £21.43/kg
    £3.00
  • McVitie's 5 Vanilla Cheesecake Flavour Dessert Cake Bars

    5pk · £0.48 each
    £2.40
  • McVitie's 5 Dessert Cake Bars Raspberry Ripple Flavour

    5pk · £0.48 each
    £2.40

Food Hall Chicken Shack

View all (17)
  • Iceland 600g Southern Fried Chicken Popsters

    600g · £7.00/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Iceland Takeaway 500g Southern Fried Boneless Thighs

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 450g Southern Fried Crsp Shrd Ch

    450g · £10.67/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Southern Fried Crunchy Coated Chicken Strips 500g

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 475g Southern Fried Chicken Chunks

    475g · £10.11/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Southern Fried Chicken Wings 600g

    600g · £7.50/kg
    3 for £12
    £4.50
  • Branston Baked Beans in a Rich, Thick, Tomatoey Sauce 410g

    410g · £2.93/kg
    £1.20
  • Coca-Cola Original Taste 1.25L Bottle

    1.25L · £2.26/L
    £2.82
  • Diet Coke Cola 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Coca-Cola Zero Sugar 1.25L Bottle

    1.25L · £1.92/L
    £2.40
  • Pepsi Max Cherry 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Pepsi Max 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    2 for £3
    £1.98
  • Coca-Cola Original Taste 1.75L Bottle

    1.75L · £1.85/L
    £3.24
  • Pepsi 1.25 Litres

    1.25L · £1.58/L
    £1.98
  • Iceland Ridiculously Crispy Skin on French Fries 1.2kg

    1.2kg · £2.75/kg
    £3.30
  • Iceland Luxury 330g Coleslaw

    330g · £8.18/kg
    3 for £6
    £2.70
  • Iceland 875g Mini Corn Cobs

    875g · £2.74/kg
    3 for £6
    £2.40

Food Hall Steak Night

View all (9)
  • Iceland Luxury 400g Cheddar Cheese Mash

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Iceland Luxury 170g Green Vegetable Medley

    170g · £21.18/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Iceland Luxury 400g Carrot & Swede Mash

    400g · £6.75/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland Luxury 400g Mashed Potato

    400g · £6.75/kg
    £2.70
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Cathedral City 500g Our Cheesy Potato Dauphinoise

    500g · £10.80/kg
    £5.40
  • Iceland 400g Beef Rump Steaks

    400g · £18.00/kg
    £2.40 off
    £7.20£9.60
  • Iceland 1 Thick Cut Sirloin Steak

    340g · £35.29/kg
    £12.00
  • Iceland 1 Thick Cut Rump Steak

    454g · £26.43/kg
    £12.00

Food Hall Burger Night

View all (15)
  • Warburtons 6 Soft & Sliced White Rolls

    6pk · £0.24 each
    £0.24 off
    £1.44£1.68
  • Warburtons 4 Large Rolls

    4pk · £0.50 each
    £0.24 off
    £1.98£2.22
  • Iceland Luxury 4 Sliced Brioche Rolls

    4pk · £0.45 each
    £1.80
  • Iceland 40 Pack Crispy Chicken Nuggets

    840g · £5.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack British Beef Quarter Pounders

    454g · £9.25/kg
    £4.20
  • Iceland 4 Minted Lamb Quarter Pounder 454g

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland 4 Pack Double Cheeseburger

    454g · £11.89/kg
    3 for £14.40
    £5.40
  • Iceland Battered Onion Rings 600g

    600g · £4.00/kg
    £2.40
  • Iceland Sweet Potato Fries 600g

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Iceland 1.25 Steak Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 1.25 Crinkle Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40
  • Iceland 10 Pack Mature Cheddar 10 Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 10 Pack Mild Cheddar Slices

    250g · £13.68/kg
    2 for £5.40
    £3.42
  • Iceland 440g Creamy Coleslaw

    440g · £6.14/kg
    £2.70
  • Florette Sweet & Crunchy 180g

    180g · £6.67/kg
    £1.20

Food Hall The Big Slice

View all (7)
  • Ben & Jerry's Cookie Dough Ice Cream Tub 465ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60
  • Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie Ice Cream Tub 465 ml

    465ml · £9.68/L
    £2.10 off
    £4.50£6.60
  • Iceland 385g Woodfired BBQ Meat Feast

    385g · £8.57/kg
    £3.30
  • Iceland 375g Woodfired Spicy Pepperoni Pizza

    375g · £8.80/kg
    £3.30
  • Iceland 320g Mozzarella & Cheddar Balls

    320g · £9.38/kg
    3 for £6
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Crispy Chilli Cheese Nuggets (Non Flashed)

    200g · £15.00/kg
    £3.00
  • Iceland 14 Pack Mozzarella Sticks (Non Flashed)

    210g · £14.29/kg
    £3.00

Food Hall China Town

View all (7)
  • Iceland Special Fried Rice 350g

    350g · £8.57/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Sweet & Sour Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Chow Mein 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Sharwood's Prawn Crackers 60g

    60g · £40.00/kg
    £2.40
  • Mayflower Chinese Style Extra Hot Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Mayflower Chinese Style Medium Curry Sauce Mix 255g

    255g · £7.06/kg
    £1.80
  • Sharwood's Chinese Curry Sauce 425g

    425g · £7.62/kg
    £3.24

Food Hall Curry Classics

View all (9)
  • Sharwood's 8 Plain Poppadoms

    8pk · £0.35 each
    £2.76
  • Sharwood's Mango Chutney 227g

    227g · £11.89/kg
    £2.70
  • Iceland Chicken Tikka Masala 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Chicken Korma 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland Creamy Butter Chicken 375g

    375g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 2 Garlic & Coriander Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Iceland 2 Naan Breads 220g

    220g · £6.55/kg
    £1.44
  • Leicester Bakery Limited 2 Hand Made Garlic & Coriander Naan Breads

    2pk · £4.50/kg
    £1.80
  • Iceland 1.25 Straight Cut Chips

    1.25kg · £1.92/kg
    £2.40

Food Hall Chippy Tea

View all (10)
  • Harry Ramsdens 2 Chip Shop Style Jumbo Haddock Fishcakes 300g

    300g · £14.00/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Haddock Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's 2 Jumbo Battered Atlantic Cod Fillets 500g

    500g · £20.40/kg
    £10.20
  • Harry Ramsden's 6 Jambo Battered Cod Fillet Fish Fingers 500g

    500g · £13.20/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's Jumbo Crispy Battered Wholetail Scampi 300g

    300g · £22.00/kg
    £6.60
  • Harry Ramsden's Chip Shop Chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's Chip Shop Curry Sauce Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10
  • Harry Ramsden's Battered Potato Slices 500g

    500g · £8.40/kg
    £4.20
  • Harry Ramsden's 4 Battered Jumbo Pork Sausages 528g

    528g · £9.09/kg
    £4.80
  • Harry Ramsden's Chip Shop Mushy Pea Pots 2 x 150g (300g)

    2pk · £7.00/kg
    £2.10

Chilled 2 For £4.80

View all (43)
  • Happy Monkey Orange & Mango Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 100% Pressed Apple Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Don Simon Mango Passionfruit Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Happy Monkey Strawberry & Banana Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Orange Smooth 1L

    1L · £2.64/L
    2 for £4.80
    £2.64
  • Happy Monkey Apple & Blackcurrant Smoothies 4 x 180ml

    4pk · £4.17/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Don Simon Mixed Berries Smoothie 1L

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Iceland 100% Pure Squeezed Orange Juice 1 Litre

    1L · £2.70/L
    2 for £4.80
    £2.70
  • Elmlea Double 500ml

    500ml · £6.00/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Iceland 10 Pack Mixed Weight Eggs

    2 for £4.80
    £2.52
  • Cravendale Whole 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Cravendale Semi Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Arla BOB Skimmed 2L

    2L · £1.50/L
    2 for £4.80
    £3.00
  • Big Milk Whole Milk for Big Kids Aged 1+ 2L

    2L · £1.59/L
    2 for £4.80
    £3.18
  • Actimel Strawberry Immune Support Yoghurt Drink Multipack, 8x100g

    8pk · £5.63/kg
    2 for £4.80
    £4.50
  • Alpro Almond No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.64/L
    2 for £4.80
    £2.64
  • Alpro Oat Original Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Alpro Oat No Sugar Chilled Dairy Free Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Alpro Soya Plant-Based Chilled Drink 1L

    1L · £2.52/L
    2 for £4.80
    £2.52
  • Florette Crunchy 220g

    220g · £12.27/kg
    2 for £4.80
    £2.70

Grocery 2 For £4.80

View all (20)
  • Tetley Pure Green 50 Tea Bags 100g

    100g · £33.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Tetley Green Tea Lemon Tea Bags x50

    100g · £33.00/kg
    2 for £4.80
    £3.30
  • Furocity 60g Chocolate Orange Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Caramel Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Furocity 60g Brownie Protein Bar

    60g · £45.00/kg
    2 for £4.80
    £2.70
  • Heinz Tomato Ketchup Zero Added Sugar & Salt 400ml

    400ml · £9.00/L
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Brown Sauce 450g

    450g · £8.00/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Heinz Salad Cream Original 425g

    425g · £8.47/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Original Woodsmoke Barbecue Sauce 465g

    465g · £7.74/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Heinz 480g Top Down Bbq Sauce

    480g · £8.25/kg
    2 for £4.80
    £3.96
  • Nando's Mild Peri-Peri Mayo 265g

    265g · £10.87/kg
    2 for £4.80
    £2.88
  • Blue Dragon Original Sweet Chilli Sauce 315g

    315g · £11.43/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Fruity 470g

    470g · £7.66/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • HP Honey BBQ Sauce 465g

    465g · £7.74/kg
    2 for £4.80
    £3.60
  • Nando's Sweet Chilli Jam Medium 285g

    285g · £10.53/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Nando's Peri-Ketchup 280g

    280g · £10.71/kg
    2 for £4.80
    £3.00
  • Hellmann's Light Mayonnaise 430ml

    430ml · £7.53/L
    2 for £4.80
    £3.24
  • Hellmann's Real Mayonnaise 430ml

    430ml · £7.53/L
    2 for £4.80
    £3.24
  • Diet Coke Cola 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90
  • Coca-Cola Zero Sugar 3L Bottle

    3L · £1.30/L
    2 for £4.80
    £3.90

Frozen 3 For £12

View all (32)
  • Iceland Made With 100% Fish Fillet Strips Crispy 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 8 Wonderful Cod Breaded Fish Fingers 240g

    240g · £20.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 300g Cooked & Peeled King Prawns

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Young's Golden Scampi in Our Crispy Breadcrumb 220g

    220g · £24.55/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland 14 Breaded Cod Fishcakes 700g

    700g · £6.86/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Young's 4 Fish Steaks in a Creamy Butter Sauce 560g

    560g · £9.64/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Young's Chip Shop 2 Extra Large Beer Batter Fish 300g

    300g · £18.00/kg
    3 for £12
    £5.40
  • Iceland Made with 100% Fish Fillet Strips Salt & Vinegar 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Birds Eye 14 Fish Fingers 350g

    350g · £13.71/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Stateside Diner Chinese Pork Ribs 570g

    570g · £8.42/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Minced Beef & Onion

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Stateside Diner BBQ Pork Ribs 570g

    570g · £8.42/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.2kg Chicken Thighs

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 500g Diced Chicken Breast

    500g · £9.60/kg
    £4.80
  • Iceland 1.2k Chicken Wings

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 1.7k Chicken Drumsticks

    1.7kg · £2.82/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 600g Chicken Breast Fillets

    600g · £8.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 500g 5% Fat Chicken Mince

    500g · £9.60/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 24 Pack Thick Cumberland Sausages

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 24 Pack Thick Pork Sausages

    1.2kg · £4.00/kg
    3 for £12
    £4.80

Frozen 5 For £6

View all (7)
  • Birds Eye 8 The Original Potato Waffles 454g

    454g · £5.29/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Birds Eye 8 Battered Fish Fingers 224g

    224g · £12.05/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Whitby Seafoods Breaded Prawns 132g

    132g · £20.45/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Birds Eye 4 Breaded Cod Fish Cakes 198g

    198g · £13.64/kg
    5 for £6
    £2.70
  • Richmond 8 Thick Pork Sausages 344g

    344g · £6.98/kg
    5 for £6
    £2.40
  • Birds Eye Garden Peas 375g

    375g · £5.60/kg
    5 for £6
    £2.10
  • Birds Eye Green Cuisine 10 Veggie Fingers 284g

    284g · £7.61/kg
    5 for £6
    £2.16

Slimming World 3 For £12

View all (8)
  • Slimming World 500g Carrot & Coriander Soup

    500g · £8.40/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Slimming World Free Food Lunch Bowls Yakitori Chicken & Rice 400g

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World chips 1kg

    1kg · £4.20/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Slimming World 400g Bang Bang Chicken Lunch Bowl

    400g · £12.00/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 2 Pack Apple Blackberry Cinnamon Crumbles

    230g · £20.87/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World Seasoned Potato Wedges 800g

    800g · £5.25/kg
    3 for £12
    £4.20
  • Slimming World 2 Pack Rhubarb Strawberry Apple Crumbles

    230g · £20.87/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Slimming World 300g Dauphinoise Potatoes

    300g · £14.00/kg
    3 for £12
    £4.20

Summer BBQ Skewers!

View all (5)
  • Iceland 4 Pack Garlic & Herb Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Satay Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Chicken Breast Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland 4 Pack Salt & Pepper Chicken Skewers

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80
  • Iceland Ready Cooked Sweet Chilli Chicken Skewers 340g

    340g · £14.12/kg
    3 for £12
    £4.80

Shop by category

  • Exclusive Brands
  • Soft Drinks
  • Ice Cream & Lollies
  • Crisps Snacks & Biscuits
  • Frozen Chicken & Meat Products
  • Sweets & Chocolate
  • Dairy
  • Beer, Wine & Spirits
  • Best Ever Pizza Range!
  • Party Food
  • Fresh Fruit, Veg & Salad
  • Frozen Chips & Potato Products
  • Frozen Ready Meals
  • Bakery
  • Vape & Accessories
  • Tea, Coffee & Beverages
  • Food Cupboard
  • Fresh Meat & Poultry
  • Chilled Snacks & Cooked Meats
  • Yoghurts & Desserts
  • The Meat Free Range
  • World Foods
  • Frozen Pies & Pasties
  • Frozen Fruit & Veg
  • Frozen Fish & Seafood
  • Frozen Desserts
  • Toiletries
  • Baby & Infant
  • Household
  • Pet
  • Iceland - East Finchley

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo