Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - West Ealing

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • KETTLE Sea Salt & Balsamic Vinegar of Modena 130g

    130g · £27.69/kg
    £3.60
    £2.60 Clubcard (£20.00/kg)
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Kit Kat Chunky Milk Chocolate Bars Multipack 40g 4 Pack

    4pk · £76.25/kg
    £3.05
    £2.25 Clubcard (£56.25/kg)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Properoni Classic Sliced Pepperoni 80g

    80g · £53.13/kg
    £4.25
    £3.75 Clubcard (£46.88/kg)
  • Patak's Indian Flame Baked Plain Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.15 Clubcard (£1.08 each)
  • Original Source Mint Shower Gel 250M

    £2.25
    £1.60 Clubcard
  • Nestle Mini Mix Selection Box 296g

    296g · £20.44/kg
    £6.05
    £3.65 Clubcard (£12.33/kg)
  • Jason's Recipe No 01 The Great White Straight Up Sourdough Loaf 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Mutti Peeled Whole Plum Tomatoes 400g

    400g · £5.38/kg
    £2.15
    £1.60 Clubcard (£4.00/kg)
  • Nishaan Garlic Paste 283G

    283g · £9.72/kg
    £2.75
    £2.15 Clubcard (£7.60/kg)
  • Extra Plus Hydro Sugarfree Chewing Gum Bottle 30 Pieces

    67g · £52.99/kg
    £3.55
    £2.95 Clubcard (£44.03/kg)
  • Haribo Starmix 175G

    175g · £9.71/kg
    £1.70
    £1.00 Clubcard (£5.71/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Tesco Finest Finely Sliced Wiltshire Cured Ham 120g

    120g · £37.50/kg
    £4.50
  • Happy Egg Free Range Eggs Large 10 Pack

    10pk · £0.48 each
    £4.75
  • Tesco British Cooked Ham Slices 120g

    120g · £20.42/kg
    £2.45
  • Tesco Fajita Chicken Grain Bowl 370g

    370g · £15.81/kg
    £5.85
  • New Covent Garden Vegetable Soup (Made with 10 Vegetables) 560g

    560g · £5.54/kg
    £3.10
  • Tesco All Butter Pain Au Chocolat 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Finest Baby Potatoes 750G (C)

    750g · £2.13/kg
    £1.60
  • St.Ewe Rich Yolk Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.68 each
    £4.05
    £3.60 Clubcard (£0.60 each)
  • Tesco British Salted Block Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Butter Brioche Rolls 8 Pack

    8pk · £0.24 each
    £1.95
  • Tesco Mature Cheddar 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Ginsters Original Cornish Pasty 227G

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Brown Onions 3 Pack

    3pk · £0.35 each
    £1.05
  • Cully & Sully Chicken & Vegetable Soup 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Ripe & Ready Avocados Twin Pack

    2pk · £0.90 each
    £1.80
  • Tesco British Chicken Thighs 600G (C)

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Warburtons Crumpets 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
    £0.90 Clubcard (£0.15 each)
  • Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)

    300g · £3.33/kg
    £1.00
  • Tesco Spinach & Ricotta Fresh Tortelloni 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack

    4pk · £0.43 each
    £1.70
  • Tesco Finest Unsmoked Dry Cure Streaky Bacon 240G

    £4.90
  • Warburtons Half And Half Medium Bread 800G

    800g · £2.19/kg
    £1.75
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)
  • Tesco Finest White Sourdough Loaf 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £13.43/kg
    £4.70
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £5.00/kg
    £2.90
  • Tesco Coriander 15G (C)

    15g · £66.67/kg
    £1.00
  • Tesco Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Warburtons Original Farmhouse 800g

    800g · £2.38/kg
    £1.90
  • Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g

    6pk · £160.00/kg
    £3.20
    £2.25 Clubcard (£112.50/kg)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Muller Corner Vanilla Chocolate Yogurt 124g

    124g · £8.87/kg
    £1.10
  • Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)

    100g · £7.00/kg
    £0.70
  • Cathedral City Minis Mature Cheddar Cheese 6x20g

    6pk · £145.00/kg
    £2.90
    £2.60 Clubcard (£130.00/kg)
  • Tesco Chestnut Mushroom 250G

    250g · £5.20/kg
    £1.30
  • Tesco Flat Leaf Parsley 15G (C)

    15g · £66.67/kg
    £1.00
  • Warburtons Thin Plain Bagels 6 Pack

    6pk · £0.39 each
    £2.35
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg (c)

    1kg · £1.75/kg
    £1.75
  • Dairylea Cheese Spread Triangles 8 pack 8x15.6G

    125g · £18.40/kg
    £2.30
  • Tesco Broccoli 375G

    375g · £2.53/kg
    £0.95
  • Tesco Wholemeal Pitta Bread 6 Pack Classic

    6pk · £0.10 each
    £0.60
  • Tesco Baby Potatoes 750G

    750g · £1.13/kg
    £0.85
  • Tesco Baby Corn 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco Finest Baby Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55
  • The Gym Kitchen Chicken & Chorizo Meatballs 160g

    160g · £28.75/kg
    £4.60
  • Tesco Chicken & Bacon Caesar Salad 265G

    265g · £12.08/kg
    £3.20
  • Tesco Chicken Bacon & Stuffing Sandwich

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Finest Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco Wensleydale Cheese with Cranberries 200g

    200g · £17.25/kg
    £3.45
  • Tesco Korean Style Chicken Dragon Roll 175g

    175g · £19.43/kg
    £3.40
  • Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 250g

    250g · £16.00/kg
    £4.00

Meal deals

  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - West Ealing

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo