- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Co-op Membership
Save on your order. Link or sign up now.
Going the extra mile
This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Offers (1049)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Co-op Irresistible Chicken Tikka Biryani 380g
380g · £15.39/kg£5.85Babybel Mini Original Cheese 12 x 20g
240g · £19.79/kg£4.75Co-op Honest Value 4 British Beef Sizzle Steaks 300g
300g · £18.33/kg£5.50Wasabi Spicy Korean Chicken & Fried Rice 400G
400g · £15.00/kg£6.00Co-op Ripe Avocado
1pk · £1.50 each£1.50Co-op Seedless Mixed Grapes 500g
500g · £5.60/kg£2.80Co-op Seedless Green Grapes 500g
500g · £5.20/kg£2.60Co-op Irresistible Vine Tomatoes 420g
420g · £6.43/kg£2.70Co-op Raspberries 150g
150g · £18.00/kg£2.70Co-op Italian Parmesan Cheese Wedge 170g
170g · £24.71/kg£4.20Co-op Space to Thrive British Piri Piri Chicken Wings 350g
350g · £11.71/kg£4.10Co-op British Chicken Breast Fillets 580G
580g · £9.05/kg2 for £8.90£5.25Co-op Irresistible Easy Peelers 600G
500g · £4.70/kg£2.35Co-op British Mild White Cheddar 400g
400g · £10.13/kg£4.05Co-op Strawberries
227g · £13.00/kg£2.95Co-op British Chicken Thigh Fillets 500G
500g · £10.90/kg2 for £8.90£5.45Müller Myprotein Chocolate Flavour Pudding 200g
200g · £10.25/kg£2.05Co-op 2 Salmon Fillets Skin-on and Boneless 220g
220g · £22.50/kg2 for £8.90£4.95Co-op Cook's Kitchen Diced Pancetta 100g
100g · £19.50/kg£1.95Kerrygold Spreadable 400g
400g · £12.13/kg£4.85Co-op Space to Thrive British Chicken Breast Strips 250g
250g · £12.20/kg£3.05Co-op Irresistible 30 Months Matured Parmigiano Reggiano Cheese 170g
170g · £27.94/kg£4.75Co-op Medium Free Range Eggs 12S
12pk · £0.27 each£3.20Flora Buttery 450g
450g · £4.78/kg£0.55 off£2.15£2.70Co-op Blueberries 150g
150g · £17.33/kg£2.60Co-op Irresistible Blueberries 125g
150g · £23.00/kg£3.45Co-op British Grated Mature Cheddar Cheese 250g
250g · £14.20/kg£3.55Co-op 4 Hand Picked Oranges
4pk · £0.69 each£2.75Co-op Irresistible 9 Month Matured Somerset Extra Mature Cheddar 320g
320g · £14.38/kg£4.60Co-op Blueberries Large Punnet 225g
225g · £15.33/kg£3.45Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 250g
250g · £15.00/kg£3.75Muller Corner Vanilla Chocolate Balls and Banana Chocolate Flakes Yogurts
4pk · £4.33/kg£1.30 off£2.15£3.45Co-op Smoked Bacon Lardons 200g
200g · £17.00/kg£3.40Co-op 4 Pink Lady Apples
4pk · £0.71 each£2.85Co-op Irresistible Strawberries
227g · £17.84/kg2 for £6.55£4.05
Co-op Member Prices
Co-op British Chicken Breast Fillets 300g
300g · £10.00/kg£3.00£2.29 loyalty card (£7.63/kg)Co-op Outdoor Bred British Unsmoked Rindless Back Bacon 300g
300g · £8.50/kg£2.55£1.49 loyalty card (£4.97/kg)Co-op British Fresh Semi-Skimmed Milk 1.13L (2 Pints)
1.14L · £1.19/L£1.35£1.20 loyalty card (£1.06/L)Co-op Royal Gala Apples 6 Pack
6pk · £0.45 each£2.70£1.59 loyalty card (£0.27 each)Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 475G
475g · £13.68/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.42/kg)Co-op Smooth Orange Juice 1L
1L · £2.30/L£2.30£1.75 loyalty card (£1.75/L)Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.40 loyalty card (£1.75/kg)Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre
1L · £2.35/L£2.35£1.49 loyalty card (£1.49/L)Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65£0.45 loyalty card (£1.13/kg)Co-op Irresistible Wood Fired Prosciutto Cotto, Garlic Mushroom & Mascarpone 491g
491g · £13.24/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.15/kg)Co-op British Free Range, 6 Large Eggs
6pk · £0.38 each£2.30£1.69 loyalty card (£0.28 each)Co-op Fusilli 500g
500g · £1.80/kg£0.90£0.69 loyalty card (£1.38/kg)Co-op Diet Indian Tonic Water 1L
1L · £0.70/L£0.70£0.49 loyalty card (£0.49/L)Co-op Tomato Ketchup Top Down 550G
550g · £2.45/kg£1.35£0.89 loyalty card (£1.62/kg)Co-op Irresistible Chocolate for Change 45% Cocoa Dark Milk Chocolate 100g
100g · £30.50/kg£3.05£2.55 loyalty card (£25.50/kg)Co-op Irresistible Guatemalan Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Irresistible Sumatran Fairtrade Coffee Beans 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Broccoli
1pk · £0.90 each£0.90£0.80 loyalty card (£0.80 each)Co-op Chilled Irresistible Wood Fired Pepperoni & Hot Honey Pizza 471g
471g · £13.80/kg£6.50£4.00 loyalty card (£8.49/kg)Co-op Penne 500g
500g · £1.70/kg£0.85£0.69 loyalty card (£1.38/kg)
Top Deals 🔥
Served - Indian: 1 Main + 2 Sides
£9.00Exclusive: Sandwich Filler + Bread Rolls
£1.80Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Sausages + Mash
£3.00Lunch Meal Deal
£5.00Premium Lunch Meal Deal
£6.50M&M’s Crispy Pouch 107g
107g · £20.19/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40M&M's Peanut Milk Chocolate Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40Revels Milk Chocolate Bag 101g
101g · £21.39/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Minstrels Milk Chocolate Bag 118g
118g · £18.31/kg10% off£2.16£2.40Maltesers Milk Chocolate Bag 93g
93g · £23.23/kg10% off£2.16£2.40
Top Picks 🌟
Patak's The Original Korma Curry & Rice 250g
250g · £13.20/kg£3.30Blue Dragon Chicken Fried Rice 250g
250g · £13.20/kg£3.30Activia Kefir Drink Strawberry 280ML
280ml · £5.54/L£1.55Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer
2L · £1.63/L2 for £4£3.25Breakfast Bundle
£4.00Volvic Touch of Fruit Sugar Free Strawberry Natural Flavoured Water 1.5L
1.5L · £1.27/L2 for £2.90£1.90
Back to Routine ⏰☕
Sausages + Mash
£3.00Exclusive: Sandwich Filler + Bread Rolls
£1.80Fridge Raiders Slow Roasted Chicken Bites 45g
45g · £23.33/kg30% off£1.05£1.50Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut & Chocolate Granola 380g
380g · £7.92/kg30% off£3.01£4.30Co-op Mixed Fruit Muesli 500g
500g · £3.22/kg30% off£1.61£2.30Quaker Oat So Simple Original Big Pack Porridge Sachets 12x27g
12pk · £9.51/kg30% off£3.08£4.40Co-op Honey Raisin & Almond Granola 500g
500g · £4.34/kg30% off£2.17£3.10Co-op 24 Wholewheat Biscuits
24pk · £0.06 each30% off£1.54£2.20Strings & Things Cheestrings 4 x 20g (80g)
80g · £19.25/kg30% off£1.54£2.20Co-op British Red Leicester Cheese 240g
240g · £10.08/kg30% off£2.42£3.45Co-op Porridge Oats 500g
500g · £1.34/kg30% off£0.67£0.95Co-op Mixed Berry Granola 500g
500g · £4.34/kg30% off£2.17£3.10Kelloggs Krave Choc Nut 410G
410g · £7.51/kg30% off£3.08£4.40Co-op Irresistible Petits Pois & Smoked Ham Soup 600G
600g · £4.20/kg30% off£2.52£3.60Co-op Chunky Vegetable Soup 600G
600g · £2.80/kg30% off£1.68£2.40Co-op Irresistible Cream of Tomato Soup 600G
600g · £4.20/kg30% off£2.52£3.60Twinings Lemon & Ginger 20 Single Tea Bags 30g
30g · £116.67/kg£3.50Munch Bunch Double Up Fromage Frais Strawberry Vanilla 4 x 85g (340g)
4pk · £5.88/kg3 for £4.50£2.00Babybel Mini Original Cheese 6 x 20g
120g · £25.00/kg£3.00Wildlife Choobs Strawberry, Raspberry and Apricot Flavour Yogurt Tubes 6x37g
6pk · £6.08/kg£1.35
Student Shop 🍜🎓🥫
Co-op White Toastie Bread Loaf 800G
800g · £1.13/kg£0.90Co-op Irresistible Fruit Granola
1pk · £2.20 each£2.20Served - Indian: 1 Main + 2 Sides
£9.00Fresh Pasta + Sauce + Flatbread
£5.00Kellogg's Crunchy Nut 460g
460g · £7.39/kg£1 off£3.40£4.40Co-op Porridge Oats 500g
500g · £1.34/kg30% off£0.67£0.95M&M's Peanut Large Milk Chocolate Bag 200g
200g · £14.25/kg£1 off£2.85£3.85Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g
175g · £8.29/kg£1.45Schwartz Garlic Granules 50g
50g · £49.00/kg2 for £3.85£2.45Schwartz Crushed Chilli Flakes 29g
29g · £84.48/kg2 for £3.85£2.45Co-op Smoked Paprika 46g
46g · £29.35/kg£1.35Knorr Chicken Stock Cubes 8x 10 g
8pk · £30.00/kg£2.40Co-op Ground Black Pepper 25G
25g · £58.00/kg£1.45Co-op British Table Salt 750g
750g · £1.20/kg£0.90Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre
1L · £2.35/L£2.35£1.49 loyalty card (£1.49/L)Heinz Cream of Tomato Soup 4 x 400g
4pk · £3.09/kg£4.95Сo-ор Italian Chopped Tomatoes in Tomato Juice 400g
400g · £1.63/kg£0.65£0.45 loyalty card (£1.13/kg)John West No Drain Tuna Steak with a Little Spring Water MSC 3x100g
3pk · £13.33/kg£1.75 off£4.00£5.75Heinz Baked Beanz 200g
200g · £6.50/kg2 for £1.65£1.30Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £13.13/kg3 for £3£1.30
Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷
Co-op Fairtrade Small Bananas
6pk · £0.21 each£1.25Co-op Fairtrade Baby Plum Tomatoes 225g
225g · £7.11/kg£1.60Co-op Fairtrade 99 160 Tea Bags
500g · £6.00/kg£3.00Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g
250g · £9.60/kg£2.40Co-op Fairtrade Rich Roast Instant Coffee 100g
100g · £30.50/kg£3.05Co-op Fairtrade Bananas
5pk · £0.26 each£1.30Co-op Irresistible Chocolate for Change 45% Cocoa Dark Milk Chocolate 100g
100g · £30.50/kg£3.05£2.55 loyalty card (£25.50/kg)Maltesers Chocolate Treat Bag 68g
68g · £26.47/kg£1.80Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g
74g · £32.43/kg£2.40Co-op Irresistible Guatemalan Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Irresistible Ethiopian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Fairtrade Intense Blend Ground Coffee 200g
200g · £19.25/kg£3.85Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g
200g · £23.25/kg£4.65£4.15 loyalty card (£20.75/kg)Co-op Fairtrade Latte Sachets 7 x 17g (119g)
7pk · £13.03/kg£1.55Co-op Premium Roses
1pk · £11.00 each£11.00Co-op Fairtrade Roses
1pk · £6.05 each£6.05Co-op Gift Bouquet
1pk · £6.60 each£6.60Co-op Florist Bright & Blissful Bouquet
1pk · £8.80 each£8.80Co-op Fairtrade Elegance Bouquet
1pk · £11.00 each£11.00Co-op Florist Fairtrade Rose and Stocks
1pk · £8.25 each£8.25
Cleaning Event 🧼✨🧽
Finish Ultimate Deep Clean & Shine Dishwasher Tablets Regular - 55 Tabs
55pk · £0.21 each£4.50 off£11.35£15.85Fairy Original Power Dishwasher Tablets, Lemon, 22 Capsules, 1st Time Clean, No Rewash
22pk · £0.25 each£1 off£5.55£6.55Domestos Original Thick Bleach 750 ml
750ml · £2.13/L£1.60Domestos Power Foam Toilet & Bathroom Arctic Fresh 450ml
450ml · £5.67/L£1.05 off£2.55£3.60Comfort Fabric Conditioner Honeysuckle & Sandalwood 900 ml (30 washes)
900ml · £2.78/L£0.60 off£2.50£3.10Comfort Creations Fabric Conditioner Strawberry & Lily 30 wash 900ml
900ml · £2.78/L£0.60 off£2.50£3.10Cif Infinite Clean All in One Cleaner Lavender & Eucalyptus 280 ml
280ml · £17.86/L£5.00Fairy Max Power Washing Up Liquid Original 545ML
545ml · £5.14/L£1.10 off£2.80£3.90Fairy Non Bio Detergent Gel,38 Washes 1.254 L, Sensitive skin
1.25L · £6.58/L£3 off£8.25£11.25Ariel Washing Liquid, 38 Washes, Original
1.25L · £6.50/L£1.75 off£8.15£9.90Persil Laundry Washing Liquid Detergent Non Bio 53 washes (1.431 L)
1.43L · £5.94/L£2.50 off£8.50£11.00Persil Bio 53 Washes 1431ml
1.43L · £5.94/L£2.50 off£8.50£11.00Persil Bio 4 in 1 fast-dissolving laundry capsules, 34 washes
496g · £16.73/kg£1 off£8.30£9.30Persil Non Bio 4 in 1 fast-dissolving laundry capsules, 34 washes
496g · £16.73/kg£1 off£8.30£9.30Co-op Ultra Absorbent Multi Purpose Towel
1pk · £2.00 each£2.00Mr Sheen Multi-Surface Polish Original
250ml · £11.00/L£2.75Co-op Super Soft Quilted Bathroom Tissue 6 Longer Rolls
6pk · £0.83 each£4.95Andrex 6 Complete Clean XL Mega Rolls
6pk · £0.91 each£1.25 off£5.45£6.70Co-op 15 Antibacterial Floor Wipes
15pk · £0.10 each£1.55Andrex® Classic Clean Toilet Tissue, 9 Rolls
9pk · £0.77 each£6.95
Online Exclusive Deals 🍫
M&M’s Crispy Pouch 107g
107g · £20.19/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Counters Milk Chocolate Buttons Pouch Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40M&M's Peanut Milk Chocolate Bag 112g
112g · £19.29/kg10% off£2.16£2.40Revels Milk Chocolate Bag 101g
101g · £21.39/kg10% off£2.16£2.40Galaxy Minstrels Milk Chocolate Bag 118g
118g · £18.31/kg10% off£2.16£2.40Maltesers Milk Chocolate Bag 93g
93g · £23.23/kg10% off£2.16£2.40
3 for £3 Quick Meals 🍜
Pot Noodle Original Curry Flavour 90g
90g · £15.56/kg3 for £3£1.40Pot Noodle Original Curry King Pot 114 g
114g · £14.91/kg3 for £3£1.70Pot Noodle Bombay Bad Boy King Pot 114g
114g · £14.91/kg3 for £3£1.70Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £13.13/kg3 for £3£1.30Batchelors Pasta 'n' Sauce Chicken & Mushroom Flavour 99g
99g · £13.13/kg3 for £3£1.30Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese, Leek & Ham Flavour 99g
99g · £13.13/kg3 for £3£1.30Batchelors Super Noodles Chicken Flavour 90g
90g · £14.44/kg3 for £3£1.30Batchelors Super Noodles BBQ Beef Flavour 90g
90g · £14.44/kg3 for £3£1.30Batchelors Super Noodles Curry Flavour 90G
90g · £14.44/kg3 for £3£1.30Batchelors Pasta 'n' Sauce Cheese & Broccoli 65g
65g · £20.00/kg3 for £3£1.30Nissin Soba Wok Style Classic 109G
109g · £12.84/kg3 for £3£1.40Nissin Soba Wok Style Chilli 111G
111g · £12.61/kg3 for £3£1.40Marshalls Cheesey Mac 'N' Cheese 190g
190g · £9.47/kg3 for £3£1.80Bens Original Wholegrain Microwave Rice 220g
220g · £5.00/kg3 for £3£1.10Pot Noodle Sweet & Sour Flavour 90g
90g · £15.56/kg3 for £3£1.40Pot Noodle Flame Grilled Steak Standard Pot 90 g
90g · £15.56/kg3 for £3£1.40Ben's Original Egg Fried Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Ben's Original Golden Vegetable Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Ben's Original Savoury Chicken Flavour Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75Ben's Original Mixed Pepper Microwave Rice 220g
220g · £7.95/kg3 for £3£1.75
Store Price Match 🥦
Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55£1.40 loyalty card (£1.75/kg)Co-op All Butter Curved Croissants 194G
194g · £8.51/kg£1.65Co-op Broccoli
1pk · £0.90 each£0.90£0.80 loyalty card (£0.80 each)Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre
2L · £0.43/L£0.85Co-op Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10£0.95 loyalty card (£0.32 each)Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply
4pk · £0.56 each£2.25Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G
65g · £10.00/kg£0.65Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread Loaf 400G
400g · £3.00/kg£1.20Warburtons Farmhouse Soft Bread 800g
800g · £2.50/kg£2.00Heinz Nature Creamed Porridge 120G
120g · £9.58/kg£1.15Warburtons Danish Lighter White Bread 400g
400g · £3.63/kg£1.45Heinz Nature Cheesy Tomato Pasta 120G
120g · £9.58/kg£1.15Warburtons Original Seeded Batch Bread 400g
400g · £3.50/kg£1.40Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g
20g · £37.50/kg£0.75Co-op Wholemeal Farmhouse Bread 400G
400g · £2.50/kg£1.00Aptamil Growing Up Milk Drink 200ML
200ml · £7.75/L£1.55Cow & Gate 3 Toddler Milk from 1 Year 200ml
200ml · £5.75/L£1.15Aptamil 3 Toddler Milk 1-2 Years 800g
800g · £18.75/kg£15.00Warburtons Super Toastie Extra Thick Sliced Soft White Bread 800g
800g · £1.94/kg£1.55
Sandwiches, Wraps & Soups 🥪
Premium Lunch Meal Deal
£6.50Lunch Meal Deal
£5.00Co-op Mexican Style Bean & Cheese Wrap
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Tuna Crunch Sub Roll with Lettuce & Mayo
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Ham & Cheese Sub Roll with Mustard Mayo
1pk · £3.45 each£3.45Coop Ham Hock + Potato Salad 225G
225g · £16.44/kg£3.70Co-op Cajun Chicken Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Co-op Irresistible Italian Mortadella & Mascarpone Focaccia
1pk · £4.60 each£4.60Co-op Southern Fried Chicken & Gherkin Sub
1pk · £4.50 each£4.50Yo! Veggie Selection 226g
226g · £20.80/kg£4.70Yo! Chicken Katsu Dragon Rolls 209g
209g · £26.32/kg£5.50Yo! Rainbow Salmon Poke 289g
289g · £20.76/kg£6.00Holy Moly Guacamole & Chips 77G
76g · £25.66/kg£1.95Co-op Prawn Mayo Sandwich
1pk · £3.45 each£3.45Co-op Chicken & Bacon Caesar Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Co-op Chicken & Bacon Sandwich
1pk · £3.75 each£3.75Co-op Southern Fried Chicken Wrap
1pk · £3.90 each£3.90Co-op Irresistible Aberdeen Angus Steak Grab Bag EACH
1pk · £4.95 each£4.95Co-op Chicken Mayo Sandwich
1pk · £2.75 each£2.75Co-op Creamy Leek & Potato Soup 600g
600g · £4.00/kg£2.40