Skip to:ContentFooter
Deliveroo

One Stop

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping

Offers (192)

  • 0

    Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L

    £1.35 off

    £2.05

    £3.40

  • 0

    Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L

    £1.35 off

    £2.05

    £3.40

  • 0

    Fox's Party Rings 125g

    125g · £8.40/kg

    £0.65 off

    £1.05

    £1.70

  • 0

    Oreo Double Creme 157g

    157g · £7.96/kg

    £0.75 off

    £1.25

    £2.00

  • 0

    Oreo Original 154g

    154g · £8.12/kg

    £0.75 off

    £1.25

    £2.00

  • 0

    Beechams Max Strength All In One Capsules 16's

    16pk · £0.29 each

    £2.75 off

    £4.70

    £7.45

    Restricted

  • 0

    Regina XXL Absorb Kitchen Roll 1 roll

    1pk · £3.00 each

    £1.75 off

    £3.00

    £4.75

  • 0

    Energizer Max Plus AA 4 pack

    4pk · £1.75 each

    2 for £9

    £7.00

  • 0

    Arla Protein Strawberry Yogurt Pouch 200g

    200g · £6.25/kg

    £0.65 off

    £1.25

    £1.90

  • 0

    Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg

    £1 off

    £2.00

    £3.00

  • 0

    Lurpak 200g

    200g · £12.25/kg

    £1.25 off

    £2.45

    £3.70

  • 0

    Oral-B Pro Expert Toothpaste Clean Mint 75ml

    75ml · £48.00/L

    £1.85 off

    £3.60

    £5.45

  • 0

    Energizer Max AA 8 pack

    8pk · £1.02 each

    2 for £11

    £8.15

  • 0

    Kellogg's Coco Pops 420g

    1pk · £2.70 each

    £1.30 off

    £2.70

    £4.00

  • 0

    McVitie's Toasting Waffles 8's

    8pk · £0.21 each

    £0.80 off

    £1.65

    £2.45

  • 0

    Sharwood's Balti Sauce 420g

    420g · £5.12/kg

    £1.05 off

    £2.15

    £3.20

  • 0

    Sharwood's Butter Chicken Sauce 420g

    420g · £5.12/kg

    £1.05 off

    £2.15

    £3.20

  • 0

    Sharwood's Korma Sauce 420g

    420g · £5.12/kg

    £1.05 off

    £2.15

    £3.20

  • 0

    Sharwood's Madras Sauce 420g

    420g · £5.12/kg

    £1.05 off

    £2.15

    £3.20

  • 0

    Sharwood's Tikka Masala Sauce 420g

    420g · £5.12/kg

    £1.05 off

    £2.15

    £3.20

  • View all (192)

In-store Price Match 🪙✅

  • McVitie's Hobnobs Chocolate Oaty Flapjacks 5's

    10pk · £0.13 each
    £0.24 off
    £1.25£1.49
  • Young's Chip Shop Fish & Chips 300g

    300g · £9.17/kg
    2 for £5
    £2.75

Back to Routine 🎒

View all (23)
  • Walkers Quavers Cheese 6 pack

    16g · £125.00/kg
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Walkers Wotsits Really Cheesy 6 pack

    6pk · £0.33 each
    £0.75 off
    £2.00£2.75
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Jacob's Cheddars 150g

    150g · £10.67/kg
    £0.45 off
    £1.60£2.05
  • McVitie's Toasting Waffles 8's

    8pk · £0.21 each
    £0.80 off
    £1.65£2.45
  • Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg
    £1 off
    £2.00£3.00
  • Nestle Shreddies The Frosted One 500g

    500g · £6.70/kg
    £1.25 off
    £3.35£4.60
  • McCoy's Classic Variety 6 pack

    6pk · £0.36 each
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Jelly 175g

    175g · £4.86/kg
    £0.25 off
    £0.85£1.10
  • Cadbury Milk Chocolate Spread 400g

    400g · £9.25/kg
    £1.45 off
    £3.70£5.15
  • McCoy's Flame Grilled Steak 6 pack

    6pk · £0.36 each
    £0.85 off
    £2.15£3.00
  • Nestle Cheerios Multigrain 390g

    390g · £7.69/kg
    £1 off
    £3.00£4.00
  • Muller Corner Choc Balls & Banana Flakes 4 pack

    4pk · £0.74 each
    £0.50 off
    £2.95£3.45
  • Kellogg's Crunchy Nut Granola Fruit & Nut 380g

    380g · £8.95/kg
    £0.95 off
    £3.40£4.35
  • Weetos Chocolatey Hoops 420g

    420g · £7.86/kg
    £1.05 off
    £3.30£4.35
  • Tesco Mini Chocolate Chip Muffins 16's

    16pk · £0.18 each
    £0.95 off
    £2.85£3.80
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £7.39/kg
    £0.90 off
    £3.40£4.30
  • McVitie's Hobnobs Chocolate Oaty Flapjacks 5's

    10pk · £0.13 each
    £0.24 off
    £1.25£1.49
  • McVitie's Digestives Milk Chocolate Slices 5's

    10pk · £0.14 each
    £0.24 off
    £1.41£1.65

Essentials For Less 💙

View all (21)
  • Cravendale Whole Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    2 for £4.50
    £3.15
  • Cravendale Semi Skimmed Milk 2 litre

    2L · £1.58/L
    2 for £4.50
    £3.15
  • Leerdammer Original Cheese Slices 8's

    160g · £20.00/kg
    2 for £5.50
    £3.20
  • Tesco Prime Cuts 6 Crumbed Ham Slices120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Prime Cuts 6 Roast Chicken Slices 120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Prime Cuts 4 Roast Beef Slices 90g

    90g · £32.22/kg
    2 for £5
    £2.90
  • 12 Pork Chipolatas 400g

    400g · £10.63/kg
    2 for £7.50
    £4.25
  • Tesco Grated Mozzarella 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Mature Cheddar Cheese 220g

    220g · £15.00/kg
    2 for £5.50
    £3.30
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Mature Cheddar Cheese Slices 250g

    250g · £16.00/kg
    2 for £5.50
    £4.00
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £18.03/kg
    2 for £10
    £5.50
  • Tesco Hot & Spicy Chicken Tenders 305g

    305g · £18.03/kg
    2 for £10
    £5.50
  • Tesco Unsmoked Streaky Bacon 300g

    300g · £10.50/kg
    2 for £5
    £3.15
  • Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco Corned Beef 110g

    110g · £26.36/kg
    2 for £5
    £2.90
  • 6 Pork & Caramelised Red Onion Sausages 400g

    400g · £10.50/kg
    2 for £7.50
    £4.20
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100g

    100g · £38.00/kg
    2 for £5.50
    £3.80

This Week's Star Buys ⭐

View all (32)
  • Fox's Party Rings 125g

    125g · £8.40/kg
    £0.65 off
    £1.05£1.70
  • Fruit Shoot Apple & Blackcurrant 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Oreo Original 154g

    154g · £8.12/kg
    £0.75 off
    £1.25£2.00
  • Fruit Shoot Orange 200ml 4 pack

    200ml · £10.25/L
    £1.35 off
    £2.05£3.40
  • Cadbury Dairy Milk Caramel 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Oreo 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Daim 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Chocolate Fingers 114g

    114g · £17.54/kg
    £1 off
    £2.00£3.00
  • Cadbury Dairy Milk 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Randoms 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Cadbury Dairy Milk Wholenut 120g

    120g · £16.25/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Cadbury Dairy Milk Fruit & Nut 110g

    110g · £17.73/kg
    £0.65 off
    £1.95£2.60
  • Rowntree's Jelly Tots 150g

    150g · £9.67/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Rowntree's Randoms Juicers 140g

    140g · £10.36/kg
    £0.50 off
    £1.45£1.95
  • Dettol Cleansing Surface Wipes 72's

    72pk · £0.05 each
    £1.25 off
    £3.40£4.65
  • Oreo Double Creme 157g

    157g · £7.96/kg
    £0.75 off
    £1.25£2.00
  • Surf Liquid Tropical Lily 24 wash

    648ml · £7.56/L
    £1.45 off
    £4.90£6.35
  • Skittles Fruits 136g

    136g · £10.29/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Starburst Fruit Chews Original 138g

    138g · £10.14/kg
    £0.25 off
    £1.40£1.65
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £7.39/kg
    £0.90 off
    £3.40£4.30

Quality You Know And Trust 🍓🥑

View all (10)
  • Tesco Honey Roast Ham 120g

    120g · £24.17/kg
    2 for £5
    £2.90
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.07/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Tesco Stone Baked Mighty Meat Feast Pizza 327g

    327g · £12.23/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Tesco Grated Mozzarella 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Grated Mature Cheddar Cheese 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55
  • Tesco Buttermilk Chicken Tenders 305g

    305g · £18.03/kg
    2 for £10
    £5.50
  • Tesco 10 Unsmoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco 10 Smoked Back Bacon Rashers 300g

    300g · £8.50/kg
    2 for £5
    £2.55
  • Tesco Grated Parmigiano Reggiano 100g

    100g · £38.00/kg
    2 for £5.50
    £3.80
  • Tesco Grated Mozzarella & Cheese Mix 250g

    250g · £14.20/kg
    2 for £5.50
    £3.55

Ready Meals Multibuy 🍴

View all (14)
  • Tesco Chicken Chow Mein 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • One Stop Beef Dinner 400g

    400g · £8.88/kg
    2 for £6
    £3.55
  • One Stop Chicken Dinner 400g

    400g · £8.88/kg
    2 for £6
    £3.55
  • Tesco Stone Baked Classic Margherita Pizza 306g

    306g · £13.07/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Tesco Stone Baked Mighty Meat Feast Pizza 327g

    327g · £12.23/kg
    2 for £6
    £4.00
  • Young's Admiral's Pie 300g

    300g · £10.00/kg
    2 for £5
    £3.00
  • Tesco Macaroni Cheese 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Beef Lasagne 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Chicken Tikka Masala with Pilau Rice 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Ristorante Pepperoni Salame Pizza 320g

    320g · £12.97/kg
    2 for £6
    £4.15
  • Ristorante Mozzarella Pizza 335g

    335g · £12.39/kg
    2 for £6
    £4.15
  • Tesco Spaghetti Carbonara 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Tomato & Mozzarella Pasta Bake 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30
  • Tesco Spaghetti & Meatballs 400g

    400g · £10.75/kg
    2 for £7
    £4.30

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • One Stop

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo