Cough, Cold & Flu
Benylin Chesty Coughs Non-drowsy 150ml
150ml · £48.00/L£7.20Benylin Mucus Cough Max Honey & Lemon 150ml
150ml · £46.67/L£7.00Covonia Dry & Tickly Cough Linctus 150ml
150ml · £42.67/L£6.40Benylin Children's Dry Cough & Sore Throat 125ml
125ml · £47.60/L£5.95Vicks Inhaler
1pk · £3.75 each£3.75Sudafed Blocked Nose Nasal Spray
15ml · £446.67/L£6.70Sudafed Sinus Max Strength Capsules 16's
16pk · £0.42 each£6.70Vicks VapoRub 50g
50g · £88.00/kg£4.40Beechams All In One Liquid 160ml
160ml · £41.88/L£6.70RestrictedBeechams Max Strength All In One Capsules 16's
16pk · £0.29 each£2.75 off£4.70£7.45RestrictedLemsip Max Cold & Flu Lemon 10 sachets
10pk · £0.80 each£8.00RestrictedLemsip Max Cold & Flu Capsules 16's
16pk · £0.40 each£6.45RestrictedLemsip Max Cold & Flu Blackcurrant 10 sachets
10pk · £0.77 each£7.70RestrictedLemsip Max Day & Night Capsules 16's
16pk · £0.49 each£7.85RestrictedHalls Soothers Blackcurrant 45g
45g · £25.56/kg£1.15Halls Cherry 32g
32g · £31.25/kg£1.00Jakemans Throat & Chest Soothing Menthol 41g
41g · £24.39/kg£1.00
Pain Relief
Galpharm Ibuprofen 200mg Caplets 16's
16pk · £0.05 each£0.80RestrictedAnadin Extra Caplets 16's
16pk · £0.14 each£1 off£2.30£3.30RestrictedNurofen Tablets 16's
16pk · £0.15 each£2.40RestrictedNurofen Express Capsules 16's
16pk · £0.34 each£5.45RestrictedPanadol Paracetamol Capsules 16's
16pk · £0.33 each£5.25RestrictedGalpharm Paracetamol 500mg Tablets 16's
16pk · £0.05 each£0.75RestrictedNuromol Dual Action Tablets 12's
12pk · £0.50 each£6.00RestrictedBonjela Adult 15g
15g · £476.67/kg£7.15Deep Heat Rub 67g
67g · £65.67/kg£4.40
Pharmacy
Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test
1pk · £3.20 each£3.20
Digestive Health
Gaviscon Double Action Mint 150ml
150ml · £58.67/L£8.80Gaviscon Double Action Tablets Mint 24's
24pk · £0.34 each£8.20Rennie Peppermint 24's
24pk · £0.16 each£3.90Phizz Daily 3-in-1 Orange 10 tablets
1pk · £4.50 each£1 off£4.50£5.50Dulcolax 8's
8pk · £0.28 each£2.20Imodium Instants
6pk · £1.16 each£6.95Pepto Bismol 120ml
120ml · £51.67/L£6.20
Allergy & Hayfever
Pirilieve Tablets 10's
10pk · £0.58 each£5.80Benadryl Allergy Relief Capsules 12's
12pk · £0.60 each£7.25
First Aid
Dettol Liquid 250ml
250ml · £16.20/L£4.05Savlon Antiseptic Cream 100g
100g · £50.50/kg£5.05Elastoplast Water Resistant Plasters 40's
40pk · £0.09 each£3.65