Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Save with Clubcard
    Save with Clubcard
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Custard, Cream & Jelly Desserts

  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Chocolate Choux Buns 2 Pack

    2pk · £1.10 each
    £2.20
    £1.80 Clubcard (£0.90 each)
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Creme Eclairs 2 Pack

    2pk · £2.30 each
    £4.60
  • Tesco Finest Dine In Salted Caramel Profiteroles 6pk

    124g · £37.50/kg
    £4.65
  • Tesco Ready To Serve Custard 400G

    400g · £3.75/kg
    £1.50
  • Tesco Finest Vanilla Custard 500g

    500g · £7.50/kg
    £3.75
  • Ambrosia Low Fat Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Devon Custard 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Devon Custard 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Tesco Ready To Serve Custard 1Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
  • Ambrosia Light 30% Less Sugar & Fat Custard 500G

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • Ambrosia Ready To Eat Devon Custard 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
  • Tesco Finest Mixed Berry Trifle 550g

    550g · £11.91/kg
    £6.55
    £5.85 Clubcard (£10.64/kg)
  • The Delicious Dessert Company 2 Millionaire Eclairs

    2pk · £1.85 each
    £3.70
  • Bonne Maman Salted Caramel Creme 2 x 90g

    2pk · £27.22/kg
    £2.45
  • Hartley's Strawberry Jelly 125g

    125g · £8.00/kg
    £1.00
  • Hartley's Sugar Free Raspberry Jelly 125g

    115g · £8.70/kg
    £1.00
  • Tesco Creme Caramel 4x100g

    400g · £4.88/kg
    £1.95
  • Tesco Toffee Sundae 125g

    125g · £16.80/kg
    £2.10
  • Tesco Chocolate Sundae 125g

    125g · £16.80/kg
    £2.10
  • Yorkie Milk Chocolate Dessert 2x65g

    2pk · £43.85/kg
    £2.85
    £1.65 Clubcard (£25.38/kg)
  • Tesco Strawberry Trifle 600G

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu Dessert 400g

    400g · £16.25/kg
    £6.50
  • Tesco Gooseberry Fool 114g

    114g · £11.40/kg
    £1.30
  • Tesco Tiramisu 2 x 85g

    170g · £16.47/kg
    £2.80
  • Dole Fruit In Orange Flavour Jelly - Mandarins 4 x 123g

    4pk · £23.98/kg
    £2.95
  • Ms Molly's Jelly & Custard Dessert 3 Pack 375G

    375g · £3.33/kg
    £1.25
  • Tesco Tiramisu Dessert 500g

    500g · £9.30/kg
    £4.65
  • Tesco Finest Coffee & Amaretto Tiramisu 2x85g

    2pk · £54.71/kg
    £4.65
  • Gü Chocolate & Honeycomb Dessert 2x86.5g

    2pk · £56.98/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£40.12/kg)
  • Tesco Finest Dine In Mixed Berry Trifles 2x150G

    2pk · £31.00/kg
    £4.65
  • Tesco Strawberry Trifles 3 x 135g (405g)

    405g · £5.06/kg
    £2.05
  • Cadbury Dairy Milk Buttons Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Nestle Milkybar Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Nestle Rolo Dessert 2X65g

    2pk · £36.15/kg
    £2.35
    £1.30 Clubcard (£20.00/kg)
  • Cadbury Dairy Milk Trifle 2 x 90g

    2pk · £28.89/kg
    £2.60
  • Hartley's 10 Cal Raspberry Jelly 175g

    175g · £6.86/kg
    £1.20
  • Tesco Belgian Chocolate Profiteroles 12 Pack

    12pk · £0.41 each
    £4.95
  • Ms Molly's Belgian Chocolate Eclairs 2 Pack

    2pk · £0.55 each
    £1.10
  • Tesco Fresh Custard 500G

    500g · £5.90/kg
    £2.95
  • The Delicious Dessert Company Sticky Toffee Eclairs 2 Pack

    2pk · £1.85 each
    £3.70
  • Ms Mollys Chocolate Layered Dessert 100G

    100g · £14.00/kg
    £1.40
  • Tesco Raspberry Trifle 600g

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • Cadbury Dairy Milk Caramel Trifle 550G

    550g · £9.00/kg
    £4.95
  • Muller Light Dessert Milk Chocolate 4x90g

    4pk · £30.00/kg
    £2.70

Sponge Puddings

  • Auntys Golden Syrup Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Auntys Sticky Toffee Steamed Puddings 2 X 95G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Auntys Spotted Dick Steamed Puddings 2 Pack 190G

    95g · £20.53/kg
    £1.95
  • Tesco Finest Sticky Toffee Pudding Meal Deal 230g

    230g · £20.00/kg
    £4.60
  • Tesco Bread & Butter Puddings 2 Pack 120g

    2pk · £28.75/kg
    £3.45
  • Tesco Sticky Toffee Pudding 400G

    400g · £13.88/kg
    £5.55

Cheesecakes

  • English Cheesecake Company 2 Vanilla & Biscoff Cheesecake Slices 180g

    180g · £27.22/kg
    £4.90
  • Tesco Finest Dark Chocolate Mirror Glazed Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Tesco Finest 2 Sticky Toffee Cheesecake Slices 180g

    2pk · £47.22/kg
    £4.25
  • Gu Strawberry & Clotted Cream Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Gu New York Cheesecake Dessert (2x70g)

    2pk · £60.00/kg
    £4.20
  • Gu Salted Caramel Cheesecake Dessert (2x82g)

    2pk · £59.76/kg
    £4.90
  • Gü Zillionaire Cheesecake Dessert 2 x 84.5g

    2pk · £58.33/kg
    £4.90
    £3.45 Clubcard (£41.07/kg)
  • Tesco Finest Dark Chocolate Mirror Glaze Cheesecake Slices 180g

    2pk · £51.67/kg
    £4.65
  • Tesco Finest New York Vanilla Cheesecake 500g

    500g · £12.60/kg
    £6.30
  • Tesco Strawberry Cheesecake 3 X 100G

    3pk · £32.50/kg
    £3.25
  • Tesco Vanilla Cheesecake 500g

    500g · £12.00/kg
    £6.00
    £5.70 Clubcard (£11.40/kg)

Chilled Desserts

  • Kinder Milk Slice Milk And Honey 3 X 28G

    3pk · £57.14/kg
    £1.60
  • Milkybar Milk Slices 4X26g

    4pk · £69.23/kg
    £1.80
  • Tesco Finest Sicilian Lemon & Stem Ginger Possets 2 x 93g

    2pk · £50.00/kg
    £4.65
  • Ambrosia Rice Pudding 150G

    150g · £8.33/kg
    £1.25
  • Ambrosia Ready To Eat Creamed Rice Pudding 4 X 120G

    4pk · £30.83/kg
    £3.70
  • Muller Rice Vanilla Custard Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Muller Rice Original Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Muller Rice Strawberry Low Fat Dessert 170G

    170g · £6.76/kg
    £1.15
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Mousse 100G

    100g · £16.00/kg
    £1.60
  • Tesco Strawberry Mousse 6 x 55g

    6pk · £22.73/kg
    £1.25
  • Aero Chocolate Mousse 4 X59g

    4pk · £41.53/kg
    £2.45
  • Nestle Aero Peppermint Chocolate Mousse 4x58g

    4pk · £42.24/kg
    £2.45
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Cadbury Dairy Milk Pots Of Joy Chocolate Dessert 4X60g

    4pk · £49.17/kg
    £2.95
  • Tesco Chocolate Mousse 6 x 55g

    6pk · £22.73/kg
    £1.25
  • Bonne Maman Chocolate Mousse Dessert 2x70g

    2pk · £35.00/kg
    £2.45

Cakes

  • Tesco Finest Lemon Drizzle Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Finest Carrot Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Ms Molly's Madeira Celebration Cake

    1pk · £6.00 each
    £6.00
  • Tesco Finest Victoria Sponge Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco Finest Red Velvet Cake 405g

    405g · £12.96/kg
    £5.25
  • Tesco Iced Madeira Cake

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Tesco Toasty Walnut Cake

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Tesco Classic Madeira Cake

    1pk · £2.15 each
    £2.15
  • Tesco Fuzzy Caterpillar Cake

    1pk · £12.00 each
    £12.00
  • Tesco Slinky White Chocolate face Caterpillar cake

    1pk · £12.00 each
    £12.00
  • Ms Molly's Raspberry Swiss Roll

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Ms Molly's Jumbo Chocolate & Vanilla Swiss Roll

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Half & Half Cake

    1pk · £21.00 each
    £21.00
  • Tesco Finest Chocolate Cake 6 Servings

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • McVitie's Jamaica Ginger Sticky Pudding Cake

    1pk · £2.10 each
    £2.10
  • Tesco Genoa Fruit Cake

    1pk · £3.30 each
    £3.30
  • Tesco Happy Birthday Chocolate Cake

    1pk · £16.00 each
    £16.00
  • Tesco Lemon Loaf Cake Baked in the Tray

    1pk · £2.50 each
    £2.50

Crumbles, Pies & Tarts

  • Tesco Free From Assorted Jam Tarts 6 Pack

    6pk · £0.53 each
    £3.15
  • Tesco Free From Cherry Bakewell Tarts 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Mr Kipling Cherry Bakewell Cake Tarts 6 Pack

    6pk · £0.73 each
    £4.35
    £2.60 Clubcard (£0.43 each)
  • Mr Kipling Vanilla Birthday Cake Tarts 4 Pack

    4pk · £0.68 each
    £2.70
    £1.45 Clubcard (£0.36 each)
  • Tesco Assorted 6 Jam Fruity Tarts

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco Treacle Tart 395g

    395g · £14.05/kg
    £5.55
  • Tesco Free From Caramelised Apple Crumble Pies 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
  • Tesco Bramley Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Tesco Free From Bramley Apple Pies 4 Pack

    4pk · £0.79 each
    £3.15
  • Mr Kipling Bramley Apple & Blackcurrant Pies 6 Pack

    6pk · £0.72 each
    £4.30
  • Mr Kipling Deliciously Good Toffee Apple Pies 6 Pack

    6pk · £0.50 each
    £3.00
    £1.80 Clubcard (£0.30 each)
  • Tesco Fresh Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05
  • Tesco Finest Zingy Raspberry, Passion Fruit and Pistachio Tarts 160g

    2pk · £66.25/kg
    £5.30
  • Tesco Cherry Bakewell Tarts - Almond, Plum, Raspberry 6 Pack

    6pk · £0.28 each
    £1.70

Canned Desserts

  • Ambrosia Low Fat Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Ambrosia Rice Pudding 400G

    400g · £5.13/kg
    £2.05
  • Tesco Rice Pudding 400G

    400g · £3.25/kg
    £1.30
  • View Ice Cream

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo