Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Coulsdon

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Dolmio Classics Meatballs Fusilli Pasta Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
    £3.55 Clubcard (£14.20/kg)
  • Pringles Sour Cream & Onion Sharing Crisps 165g

    165g · £16.67/kg
    £2.75
    £1.75 Clubcard (£10.61/kg)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Watermelon Wedges 550G

    550g · £7.82/kg
    £4.30
    £3.50 Clubcard (£6.36/kg)
  • Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G

    300g · £6.67/kg
    £2.00
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Finest Shiitake Mushrooms 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
    £2.10 Clubcard (£16.80/kg)
  • Tesco Chopped Soy & Miso Salad Kit 295g

    295g · £10.85/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£9.49/kg)
  • Tesco Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
    £1.45 Clubcard (£5.80/kg)
  • Alpro Almond No Sugar Long Life Dairy Free Drink 1L

    £2.70
    £1.95 Clubcard
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Chopped Caesar Salad Kit 260g

    260g · £12.31/kg
    £3.20
    £2.80 Clubcard (£10.77/kg)
  • Alpro Barista Coconut Chilled Dairy Free Drink 750ml

    £2.00
    £1.75 Clubcard
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Petits Filous Kids Strawberry & Raspberry Yoghurt Big Pots 4 x 85g

    4pk · £28.82/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£22.35/kg)
  • Activia Kefir Strawberry Gut Health Yoghurt Drink 280ml

    £2.15
    £1.40 Clubcard
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco Soft Cheese Stuffed Peppers 145g

    145g · £26.55/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Simply Smashed Avocado 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75
    £1.50 Clubcard (£15.00/kg)
  • Oatly Whole Oat Drink Chilled 1L

    £3.10
    £2.40 Clubcard
  • Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £6.89/kg
    £3.10
    £2.00 Clubcard (£4.44/kg)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Finest Rye & Mixed Seed Sourdough loaf 400G

    400g · £6.50/kg
    £2.60
  • Tesco Coriander 15G (C)

    15g · £56.67/kg
    £0.85
  • Tesco Sausage Bacon & & Egg Triple

    1pk · £3.50 each
    £3.50
  • Tesco Soft Cheese Stuffed Peppers 145g

    145g · £26.55/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Falafel and Houmous Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £13.43/kg
    £4.70
  • Pizza Express Garlic Dough Balls 95 G

    95g · £31.58/kg
    £3.00
    £1.25 Clubcard (£13.16/kg)
  • Tesco Spinach 250G

    250g · £6.80/kg
    £1.70
    £1.45 Clubcard (£5.80/kg)
  • Tesco Tomato & Mozzarella Pasta Bake 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Chicken Breast Fillets 650g (c)

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Rachel's Organic Divine Rice 2 X150g

    2pk · £18.33/kg
    £2.75
  • Tesco Loose Red Peppers(C)

    1pk · £0.75 each
    £0.75
  • Tesco White Toastie Bread Thick Sliced 800g

    800g · £1.00/kg
    £0.80
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Tesco Basil 15G

    15g · £60.00/kg
    £0.90
  • Tesco 4 Belgian Chocolate Eclairs

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.85 Clubcard (£0.46 each)
  • Tesco Shredded Iceberg 130g (c)

    130g · £5.00/kg
    £0.65
  • Tesco Just Ham Sandwich

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco Coleslaw 300g

    300g · £5.17/kg
    £1.55
  • Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G

    255g · £6.08/kg
    £1.55
  • Cadbury Flake Milk Chocolate Dessert 75G

    75g · £22.00/kg
    £1.65
    £1.30 Clubcard (£17.33/kg)
  • Hartley's Sugar Free Raspberry Jelly 125g

    115g · £8.70/kg
    £1.00
  • Warburtons Protein Soft Pittas 4 Pack

    4pk · £0.55 each
    £2.20
    £1.90 Clubcard (£0.48 each)
  • graham's THE family DAIRY Protein 25g Mango Passionfruit & Papaya Pouch 200G

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Tesco Spaghetti Bolognese 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Green Olives with Slow Roasted Tomatoes 160g

    160g · £24.06/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Vegetable Samosa 110g

    110g · £15.91/kg
    £1.75
  • Tesco Finest Mozzarella & Pesto Pasta Salad 235G

    235g · £18.51/kg
    £4.35
  • Deli Kitchen 4 Greek Style Flatbreads 320g

    320g · £7.97/kg
    £2.55
  • The Real Greek Giant Bean & Aubergine Salad 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Yamas Authentic Greek Feta Pdo 150G

    150g · £17.67/kg
    £2.65
  • Tuna & Sweetcorn Sandwich

    1pk · £2.35 each
    £2.35
  • Tesco Cheese Sandwich No Mayonnaise

    1pk · £1.60 each
    £1.60
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Tesco Potato Salad 300g (C)

    300g · £5.00/kg
    £1.50
  • Schar Gluten-Free Soft Seeded Loaf Bread 300g

    300g · £12.50/kg
    £3.75
  • Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G

    300g · £6.67/kg
    £2.00
    3 for 2 Clubcard
  • Gü Chocolate Melt in the Middle Pudding 2 x 90g

    2pk · £54.44/kg
    £4.90
  • Tesco Celery Sticks 250G

    250g · £4.40/kg
    £1.10
  • Tesco 10 Extra Mature Cheddar Slices 250G

    250g · £12.60/kg
    £3.15
  • Tesco Finest Dine In Mixed Berry Trifles 2x150G

    2pk · £31.00/kg
    £4.65
  • Tesco Finest Wild Garlic Crispy Chicken Kiev 395g

    395g · £22.91/kg
    £9.05
  • Tesco Finest Extra Mature English Cheddar Cheese 350G

    350g · £15.00/kg
    £5.25
  • Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G

    450g · £5.67/kg
    £2.55
  • Tesco Fresh Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05
  • Tesco Chicken Caesar Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Dolmio Classics Meatballs Fusilli Pasta Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
    £3.55 Clubcard (£14.20/kg)
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Rustlers Bbq Pork Rib Sandwich 157G

    157g · £18.79/kg
    £2.95
    £2.45 Clubcard (£15.61/kg)
  • Tesco Southern Fried Chicken Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Tesco Finest Belgian Chocolate Mousse 100G

    100g · £16.00/kg
    £1.60
  • Tesco Finest Victoria Sponge Cake

    1pk · £5.25 each
    £5.25
  • Tesco 6 Pork Sausage Rolls 360g

    360g · £5.28/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Baby Tomatoes 220G

    220g · £11.59/kg
    £2.55

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Coulsdon

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo