Berries
Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Blackberries 150G (C)
150g · £22.00/kg£3.30Tesco Raspberries 150G (C)
150g · £17.00/kg£2.55
Bananas
Banana Each (C)
1pk · £0.29 each£0.29
Citrus Fruit
Limes Each
1pk · £0.30 each£0.30Lemons 3Pack Express
3pk · £0.65 each£1.95Jaffa Orange Minimum 4 Pack (C)
5pk · £0.63 each£3.15Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g
600g · £4.50/kg£2.70
Apples & Pears
Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)
6pk · £0.35 each£2.10£1.85 Clubcard (£0.31 each)Tesco Granny Smith Apple 6 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Large Pink Lady Apples (C) Loose Class 1
1pk · £0.65 each£0.65Tesco Conference Pear Minimum 4 Pack
4pk · £0.50 each£2.00Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)
5pk · £0.69 each£3.45
Grapes
Tesco Red Seedless Grape Punnet (C)
500g · £4.80/kg£2.40Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G (C)
500g · £4.80/kg£2.40
Prepared Fruit
Tesco Pineapple Chunks 145G (FOS)
145g · £13.10/kg£1.90Tesco Watermelon 130G
130g · £14.62/kg£1.90Tesco Pink Lady Apple & Grape Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Apple & Strawberries 90g (FOS)
90g · £21.11/kg£1.90Tesco Watermelon Wedges 550G
550g · £7.82/kg£4.30£3.50 Clubcard (£6.36/kg)
Other Fruit
Tesco Mini Watermelon
1pk · £3.30 each£3.30Tesco Mango (C)
1pk · £1.10 each£1.10Zespri SunGold Kiwi 4 pack
4pk · £0.89 each£3.55