- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with More Card
Earn points and save on your order. Link or sign up now.
Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Offers (841)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Morrisons Italian Lasagne 1.3kg
1.3kg · £6.92/kg£9.00Morrisons Medium Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.28 each£3.40Lowicz Half Fat Twarog 250g
250g · £6.68/kg10% off£1.67£1.85Strawberries 227g
227g · £11.01/kg£2.50Muller x My Protein Salted Caramel Chocolate Mousse
200g · £15.00/kg£3.00Morrisons Market St 4 Salmon Fillets 440g
440g · £22.61/kg£9.95Morrisons Chicken Thigh Fillets 1kg
1kg · £8.40/kg£8.40Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g
450g · £4.76/kg30% off£2.14£3.05Morrisons Savers Beef Steak 170g
170g · £21.47/kg£3.65Morrisons Market St British Sirloin Steak 227g
227g · £37.22/kg£8.45Morrisons Italian Parmigiano Reggiano Parmesan Cheese 200g
200g · £24.25/kg£4.85Morrisons Whole Chicken Large 1.7-1.9Kg
1.7kg · £3.91/kg£6.65Morrisons Chicken Mince 500g
500g · £6.10/kg£3.05Kerrygold Unsalted Butter 200g
200g · £15.50/kg£3.10Two Chicks Free Range Liquid Egg White 500g
500g · £8.40/kg£4.20Beef Denver Steak 300g
300g · £22.00/kg£6.60Morrisons Large Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.33 each£3.95Morrisons British 20% Beef Steak Mince 500g
500g · £7.10/kg£3.55Whole Medium Chicken 1.45kg-1.65kg
1.45kg · £4.38/kg£6.35Apetina Paneer Cheese 225g
225g · £12.00/kg£2.70Shazans Tandoori Chicken Drumsticks 900g
900g · £5.94/kg£5.35Morrisons Chicken Legs 1.35kg
1.35kg · £3.30/kg£4.45Warburtons Bread Wholemeal Medium Loaf 400g
400g · £3.13/kg£1.25Green Grapes 400g
400g · £6.13/kg£2.45Chavroux Goats Cheese Log
150g · £19.53/kg10% off£2.93£3.25Morrisons Salted British Butter 250g
250g · £8.00/kg£2.00Morrisons Breaded Chicken Mini Fillets 300g
300g · £16.00/kg£4.80Morrisons Medium Free Range Eggs 6 pack
6pk · £0.33 each£1.95Large Mild Onions 3 pack
3pk · £0.83 each£2.50Morrisons Chicken Fillet 330g
330g · £8.33/kg£2.75Morrisons British Chicken Drumsticks 1kg
1kg · £2.65/kg£2.65Carrots 1kg
1kg · £0.90/kg£0.90Onken 0% Fat Vanilla 450G
450g · £5.33/kg£2.40Salad Tomatoes 750g
750g · £2.35/kg20% off£1.76£2.20Morrisons Ham & Cheese Sandwich
30% off£2.56£3.65Gressingham Duck Breast Fillet 250g
250g · £24.00/kg£6.00Onions 1kg
1kg · £1.00/kg£1.00
More Card prices
Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g
125g · £12.40/kg£1.55£1.09 loyalty card (£8.72/kg)Morrisons The Best Chocolate Cake 406g
406g · £9.98/kg£4.05£2.84 loyalty card (£7.00/kg)Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g
200g · £15.00/kg£3.00£2.10 loyalty card (£10.50/kg)Morrisons Bbq Sauce 450g
450g · £3.44/kg£1.55£1.24 loyalty card (£2.76/kg)Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Jacobs Mini Cheddars Original 6 X 23g
138g · £16.67/kg£2.30£1.61 loyalty card (£11.67/kg)Morrisons Whole Cucumber
£1.05£0.74 loyalty cardMorrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g
125g · £10.80/kg£1.35£0.95 loyalty card (£7.60/kg)Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Cadbury Milk Chocolate Fingers 189g
189g · £15.61/kg£2.95£2.07 loyalty card (£10.95/kg)Morrisons Apple Juice 3x200ml
600ml · £2.42/L£1.45£1.02 loyalty card (£1.70/L)Morrisons Canned Coconut Milk 400ml
400ml · £3.00/L£1.20£0.84 loyalty card (£2.10/L)Quavers Cheese Crisps 6 x 16g
96g · £23.44/kg£2.25£1.58 loyalty card (£16.46/kg)Clover Spread Butter 500g
500g · £5.30/kg£2.65£1.86 loyalty card (£3.72/kg)Snack Apple Bag 80g
80g · £9.38/kg£0.75£0.53 loyalty card (£6.63/kg)Morrisons Vegetable Oil 1 litre
1L · £1.55/L£1.55£1.09 loyalty card (£1.09/L)Morrisons Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.50/kg£1.25£0.88 loyalty card (£1.76/kg)Red Grapes 400g
400g · £5.50/kg£2.20£1.54 loyalty card (£3.85/kg)
🌟 The Best 🌟
Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 187ml
187ml · £19.79/L£3.70Morrisons The Best Sliced Wiltshire Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Gluten Free 6 Lincolnshire Thick Sausages 400g
400g · £8.38/kg£3.35Morrisons The Best Caramelised Balsamic Onion Chutney 205g
205g · £10.24/kg£2.10Morrisons The Best Meringue Nests 8 pack
8pk · £0.30 each£2.40Morrisons The Best Jalapeno Chilli Jam Chutney 230g
215g · £9.77/kg£2.10Morrisons The Best Hampshire Breed Sliced Whole Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Roast Garlic & Herb Flatbread 225g
225g · £18.67/kg£4.20Morrisons The Best Carrot Cake 415g
£4.05Morrisons The Best Yogurt Dressed Coleslaw 300g
300g · £10.00/kg£3.00Morrisons The Best Macaroni Cheese Ready Meal 400g
400g · £14.25/kg£5.70MORRISONS THE BEST KING PRAWNS COCKTAIL 200G
200g · £24.50/kg£4.90Morrisons The Best Blueberry Pancakes 4pk
4pk · £0.53 each£2.10Morrisons The Best Sea Salt & Black Pepper Crisps 125g
125g · £12.00/kg3 for £3£1.50Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 75cl
750ml · £14.00/L£10.50Morrisons The Best Unsmoked Thick Cut Back Bacon 240g
240g · £18.75/kg£4.50Morrisons The Best 4 Sliced Brioche Buns
4pk · £0.39 each£1.55Morrisons The Best Sicilian Lemon Sparkling Lemon Drink 4 x 330ml
1.32L · £2.73/L£3.60Morrisons The Best New Zealand Sauvignon Blanc Blush 75cl
750ml · £16.00/L£12.00Morrisons The Best Spinach & Ricotta Ravioli 250g
250g · £15.12/kg10% off£3.78£4.20
In Store Prices 🏷️🏷️
Rubicon Sparkling Passion Fruit 500ml
500ml · £3.90/L£1.95Aussie Colour Mate Conditioner 200ml
200ml · £22.50/L£4.50Morrisons LED GLS A60 40W 470LM 4.2W ES
2pk · £2.00 each£4.00Wilkinson Sword Masterful Shave Sensitive Shave Gel 200ml
200ml · £15.00/L£3.00Vitabiotics Wellman 30 pack
30pk · £0.21 each£6.30Sanex Spray Dermo Sensitive 200ml
200ml · £15.00/L£3.00Morrisons Travel First Aid Kit
£7.35Johnsons Baby Shampoo Relaxing 500ml
500ml · £8.00/L£4.00Nivea Visage Daily Essentials Scrub 150ml
150ml · £33.33/L£5.00Sambucol Black Elderberry Immuno Forte Liquid 120ml
120ml · £93.33/L£11.20Aveeno Skin Relief Moisturising Lotion Very Dry Skin
300ml · £31.67/L£9.50Morrisons Cod Liver Oil 500mg 120s
120pk · £0.04 each10% off£4.86£5.40Duracell Rechargeable AA 1300mAh Batteries
4pk · £3.19 each£12.75Morrisons The Best Bag Asparagus Design
£1.60Adnams Ghost Ship Bottle Beer 0.5%
500ml · £3.12/L£1.56Mieszko Cream Fudge 215g
215g · £9.30/kg£2.00Aquafresh Big Teeth Toothbrush
£2.00Smint Spearmint Tin 50 pack
50pk · £0.03 each£1.65LOreal Wrinkle Expert Fortifying Care Day 65+ 50ml
50ml · £100.00/L£5.00Tate & Lyle Black Treacle 454g
454g · £3.48/kg10% off£1.58£1.75
Student Deals 📚
Morrisons Golden Vegetable Rice 250g
250g · £4.20/kg£1.05Morrisons Cheese & Tomato Pasta Pot
300g · £4.80/kg30% off£1.44£2.05Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g
80g · £10.13/kg30% off£0.81£1.15Regina Blitz Household Towel 2 Rolls
2pk · £2.02 each30% off£4.03£5.75Morrisons Non Bio Laundry Pods 21pk
21pk · £0.11 each30% off£2.21£3.15Morrisons Bbq Saucers 70g
70g · £17.86/kg£1.25Potato & Egg Salad 275g
275g · £9.31/kg30% off£2.56£3.65Morrisons The Best Spaghetti Bolognese 400g
400g · £10.08/kg30% off£4.03£5.75Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £10.61/kg30% off£1.05£1.50Morrisons Cotton Laundry Cleanser 1.5 litre
1.5L · £3.27/L£4.90KTC Chopped Tomatoes 400g
400g · £1.50/kg30% off£0.60£0.85Dr Oetker Natural Vanilla Extract 35ml
35ml · £57.14/L£2.00The Best Mash Potato 400g
400g · £4.30/kg30% off£1.72£2.45Morrisons Cream of Tomato Soup 400g
400g · £1.50/kg30% off£0.60£0.85Morrisons Non Scratch Sponges 8 pack
8pk · £0.18 each£1.45Morrisons Mexican Style Green Jalapenos 340g
340g · £3.71/kg30% off£1.26£1.80O C B Virgin Unbleached Slim & Filters
30% off£1.30£1.85Birds Eye 10 Potato Waffles 567g
567g · £3.53/kg30% off£2.00£2.85Morrisons Instant Chicken Flavour Noodles 85g
85g · £5.41/kg30% off£0.46£0.65Morrisons Instant Barbecue Beef Flavour Noodles 85g
85g · £4.94/kg30% off£0.42£0.60
McVities
McVities Milk Chocolate Hob Nob Biscuits 262g
262g · £10.11/kg2 for £3£2.65McVities Ginger Nuts Biscuits 250g
250g · £6.84/kg10% off£1.71£1.90McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g
266g · £9.14/kg10% off£2.43£2.70McVities Hob Nobs Original 255g
255g · £7.45/kg2 for £3£1.90
Back To Routine
Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g
160g · £15.75/kg30% off£2.52£3.60Pineapple 300g
300g · £5.97/kg30% off£1.79£2.55Cleaning Cloths 5 pack
5pk · £0.20 each£1.00Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.45 each30% off£1.79£2.55Morrisons Fat Free Natural Yogurt 500g
500g · £1.96/kg30% off£0.98£1.40Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Gingerbread Person
30% off£1.05£1.50Morrisons Finger Rolls
6pk · £0.20 each£1.20Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons Savers Raspberry Mini Rolls
6pk · £0.15 each£0.90Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Croissants 6 pack
6pk · £0.26 each30% off£1.54£2.20Morrisons Wafer Thin Honey Cured Ham 170g
170g · £7.24/kg30% off£1.23£1.75Morrisons British Thinly Sliced Cooked Ham 120g
120g · £14.00/kg30% off£1.68£2.40Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Mini Babybel Original Cheese 6x20g
120g · £17.50/kg30% off£2.10£3.00Morrisons All Day Breakfast Wrap
30% off£2.77£3.95Wildlife Choobs Kids Strawberry Yogurt Tubes 6 x 37g
222g · £6.76/kg£1.50Jacobs Mini Cheddars Original 6 X 23g
138g · £16.67/kg£2.30£1.61 loyalty card (£11.67/kg)Quorn Vegan Smoky Ham Free Slices 100g
100g · £22.80/kg30% off£2.28£3.25