- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with More Card
Earn points and save on your order. Link or sign up now.
Offers (836)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Lake District Sliced Mature Cheese 160g
160g · £14.63/kg10% off£2.34£2.60Morrisons Medium Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.28 each£3.40Strawberries 227g
227g · £11.01/kg£2.50Warburtons Bread Gluten Free White Loaf 300g
300g · £7.83/kg£2.35Morrisons British Chicken Thighs 1kg
1kg · £4.15/kg£4.15Vegetable Selection With Babycorn 225g
225g · £8.22/kg£1.85Morrisons British Thinly Sliced Roast Chicken 120g
120g · £20.00/kg£2.40Schar Gluten Free Pizza Bases 300g
300g · £13.00/kg£3.90Muller x My Protein Salted Caramel Chocolate Mousse
200g · £15.00/kg£3.00Morrisons Lasagne 750g
750g · £7.20/kg£5.40Morrisons Chicken Legs 1.35kg
1.35kg · £3.30/kg£4.45Gressingham Duck Breast Fillet 250g
250g · £24.00/kg£6.00Morrisons Italian Meat Feast Pasta Bake Ready Meal 400G
400g · £11.25/kg£4.50Olympus Feta Cheese
200g · £15.10/kg10% off£3.02£3.35Morrisons Chicken Mince 500g
500g · £6.10/kg£3.05Morrisons Market St 4 Salmon Fillets 440g
440g · £22.61/kg£9.95Morrisons British Beef Steak Mince 5% Fat 500g
500g · £12.40/kg£6.20Morrisons Large Free Range Eggs 12 pack
12pk · £0.33 each£3.95Morrisons Shin Of Beef 500g
500g · £15.60/kg£7.80Morrisons Savers Plain Soft Cheese 200g
200g · £5.50/kg£1.10Boursin Garlic & Herbs Cheese 150g
150g · £23.67/kg£3.55Morrisons Savers Roast Chicken Fillets 235g
235g · £12.98/kg£3.05Chuckle 12 Large Free Range Eggs For Farmers
12pk · £0.34 each£4.10Morrisons Cypriot Halloumi
200g · £10.75/kg£2.15Morrisons Savers Grated Mature Cheddar Cheese 250g
250g · £9.20/kg£2.30Fyffes Bananas 5pk
5pk · £0.17 each£0.85Arla Protein Strawberry Yogurt 200g
200g · £8.75/kg£1.75Morrisons Market St British Pork Shoulder Steaks 500g
500g · £10.40/kg£5.20Unwaxed Lemon 4 pk
4pk · £0.38 each£1.50Najma Wafer Thin Turkey 125g
125g · £28.80/kg£3.60Shazans Chicken Thigh Fillet 600g
600g · £9.42/kg£5.65Morrisons The Best Spaghetti Carbonara Ready Meal 400g
400g · £14.25/kg£5.70Morrisons Grana Padano 200g
200g · £19.75/kg£3.95Morrisons Salmon Fillets 220g
220g · £23.86/kg£5.25Muller x My Protein Chocolate Mousse
200g · £15.00/kg£3.00Carrots 1kg
1kg · £0.90/kg£0.90Morrisons Unsalted British Butter 250g
250g · £8.80/kg£2.20Morrisons Ripen At Home Avocados 4 Pack
4pk · £0.44 each£1.75Mattessons Smoked Turkey Rashers 150g
150g · £20.00/kg£3.00Morrisons Chicken Fillet 330g
330g · £8.33/kg£2.75Morrisons Hot Smoked Sweet Chilli Salmon Fillets 180g
180g · £39.72/kg£7.15Morrisons Shredded Iceberg Lettuce 130g
130g · £5.00/kg£0.65
More Card prices
Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons The Best Chocolate Cake 406g
406g · £9.98/kg£4.05£2.84 loyalty card (£7.00/kg)Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g
200g · £15.00/kg£3.00£2.10 loyalty card (£10.50/kg)Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Jacobs Mini Cheddars Original 6 X 23g
138g · £16.67/kg£2.30£1.61 loyalty card (£11.67/kg)Morrisons Conference Pears 4pk
4pk · £0.58 each£2.30£1.61 loyalty card (£0.40 each)Morrisons Pork Sausage Rolls 444g
6pk · £0.41 each£2.45£1.72 loyalty card (£0.29 each)Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g
125g · £12.40/kg£1.55£1.09 loyalty card (£8.72/kg)Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Cadbury Milk Chocolate Fingers 189g
189g · £15.61/kg£2.95£2.07 loyalty card (£10.95/kg)Morrisons Apple Juice 3x200ml
600ml · £2.42/L£1.45£1.02 loyalty card (£1.70/L)Morrisons Canned Coconut Milk 400ml
400ml · £3.00/L£1.20£0.84 loyalty card (£2.10/L)Grahams Gold Smooth 1 litre
1L · £2.35/L£2.35£1.65 loyalty card (£1.65/L)Quavers Cheese Crisps 6 x 16g
96g · £23.44/kg£2.25£1.58 loyalty card (£16.46/kg)Clover Spread Butter 500g
500g · £5.30/kg£2.65£1.86 loyalty card (£3.72/kg)Snack Apple Bag 80g
80g · £9.38/kg£0.75£0.53 loyalty card (£6.63/kg)Morrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g
125g · £10.80/kg£1.35£0.95 loyalty card (£7.60/kg)Morrisons Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.50/kg£1.25£0.88 loyalty card (£1.76/kg)
🌟 The Best 🌟
Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 187ml
187ml · £19.79/L£3.70Morrisons The Best Sliced Wiltshire Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Gluten Free 6 Lincolnshire Thick Sausages 400g
400g · £8.38/kg£3.35Morrisons The Best Caramelised Balsamic Onion Chutney 205g
205g · £10.24/kg£2.10Morrisons The Best Meringue Nests 8 pack
8pk · £0.30 each£2.40Morrisons The Best Jalapeno Chilli Jam Chutney 230g
215g · £9.77/kg£2.10Morrisons The Best Fruity Moroccan Couscous 220g
220g · £12.68/kg10% off£2.79£3.10Morrisons The Best Hampshire Breed Sliced Whole Ham 120g
120g · £32.50/kg£3.90Morrisons The Best Roast Garlic & Herb Flatbread 225g
225g · £18.67/kg£4.20Morrisons The Best Carrot Cake 415g
£4.05Morrisons The Best Yogurt Dressed Coleslaw 300g
300g · £10.00/kg£3.00Morrisons The Best Macaroni Cheese Ready Meal 400g
400g · £14.25/kg£5.70MORRISONS THE BEST KING PRAWNS COCKTAIL 200G
200g · £24.50/kg£4.90Morrisons The Best Blueberry Pancakes 4pk
4pk · £0.53 each£2.10The Best Asparagus Tips 125g
125g · £19.20/kg£2.40Morrisons The Best Sea Salt & Black Pepper Crisps 125g
125g · £12.00/kg3 for £3£1.50Morrisons The Best Trentino Pinot Grigio 75cl
750ml · £14.00/L£10.50Morrisons The Best Unsmoked Thick Cut Back Bacon 240g
240g · £18.75/kg£4.50Morrisons The Best 4 Sliced Brioche Buns
4pk · £0.39 each£1.55Morrisons The Best Sicilian Lemon Sparkling Lemon Drink 4 x 330ml
1.32L · £2.73/L£3.60
In Store Prices 🏷️🏷️
Rubicon Sparkling Passion Fruit 500ml
500ml · £3.90/L£1.95Capri Sun Orange 330ml
330ml · £4.55/L£1.50Aussie Colour Mate Conditioner 200ml
200ml · £22.50/L£4.50Morrisons LED GLS A60 40W 470LM 4.2W ES
2pk · £2.00 each£4.00Wilkinson Sword Masterful Shave Sensitive Shave Gel 200ml
200ml · £15.00/L£3.00Vitabiotics Wellman 30 pack
30pk · £0.21 each£6.30Sanex Spray Dermo Sensitive 200ml
200ml · £15.00/L£3.00Morrisons Travel First Aid Kit
£7.35Johnsons Baby Shampoo Relaxing 500ml
500ml · £8.00/L£4.00Nivea Visage Daily Essentials Scrub 150ml
150ml · £33.33/L£5.00Sambucol Black Elderberry Immuno Forte Liquid 120ml
120ml · £93.33/L£11.20Aveeno Skin Relief Moisturising Lotion Very Dry Skin
300ml · £31.67/L£9.50Morrisons Cod Liver Oil 500mg 120s
120pk · £0.04 each10% off£4.86£5.40Duracell Rechargeable AA 1300mAh Batteries
4pk · £3.19 each£12.75Morrisons The Best Bag Asparagus Design
£1.60Adnams Ghost Ship Bottle Beer 0.5%
500ml · £3.12/L£1.56Mieszko Cream Fudge 215g
215g · £9.30/kg£2.00Aquafresh Big Teeth Toothbrush
£2.00Smint Spearmint Tin 50 pack
50pk · £0.03 each£1.65Tate & Lyle Black Treacle 454g
454g · £3.48/kg10% off£1.58£1.75
Student Deals 📚
Morrisons Chocolate Sponge Puddings 2pk 210g
210g · £10.33/kg30% off£2.17£3.10Morrisons Golden Vegetable Rice 250g
250g · £4.20/kg£1.05Morrisons Cheese & Tomato Pasta Pot
300g · £4.80/kg30% off£1.44£2.05Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g
80g · £10.13/kg30% off£0.81£1.15Regina Blitz Household Towel 2 Rolls
2pk · £2.02 each30% off£4.03£5.75Morrisons Non Bio Laundry Pods 21pk
21pk · £0.11 each30% off£2.21£3.15Morrisons Bbq Saucers 70g
70g · £17.86/kg£1.25Morrisons The Best Spaghetti Bolognese 400g
400g · £10.08/kg30% off£4.03£5.75Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g
99g · £10.61/kg30% off£1.05£1.50Morrisons Cotton Laundry Cleanser 1.5 litre
1.5L · £3.27/L£4.90Morrisons Scouring Sponges 8 pack
8pk · £0.18 each£1.45KTC Chopped Tomatoes 400g
400g · £1.50/kg30% off£0.60£0.85Dr Oetker Natural Vanilla Extract 35ml
35ml · £57.14/L£2.00The Best Mash Potato 400g
400g · £4.30/kg30% off£1.72£2.45Morrisons Cream of Tomato Soup 400g
400g · £1.50/kg30% off£0.60£0.85Morrisons Non Scratch Sponges 8 pack
8pk · £0.18 each£1.45O C B Virgin Unbleached Slim & Filters
30% off£1.30£1.85Birds Eye 10 Potato Waffles 567g
567g · £3.53/kg30% off£2.00£2.85Morrisons Instant Chicken Flavour Noodles 85g
85g · £5.41/kg30% off£0.46£0.65Morrisons Chicken Korma & Rice 400g
400g · £7.88/kg30% off£3.15£4.50
McVities
McVities Ginger Nuts Biscuits 250g
250g · £6.84/kg10% off£1.71£1.90McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g
266g · £9.14/kg10% off£2.43£2.70McVities Hob Nobs Original 255g
255g · £7.45/kg2 for £3£1.90
Back To Routine
Cleaning Cloths 5 pack
5pk · £0.20 each£1.00New York Bakery Co Plain Bagels 5 pack
5pk · £0.39 each£1.95Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack
4pk · £0.45 each30% off£1.79£2.55Morrisons Fat Free Natural Yogurt 500g
500g · £1.96/kg30% off£0.98£1.40Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g
500g · £2.40/kg£1.20£0.84 loyalty card (£1.68/kg)Gingerbread Person
30% off£1.05£1.50Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g
450g · £8.44/kg£3.80£2.66 loyalty card (£5.91/kg)Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g
125g · £10.40/kg£1.30£0.91 loyalty card (£7.28/kg)Morrisons Savers Raspberry Mini Rolls
6pk · £0.15 each£0.90Morrisons Roast Chicken Slices 180g
180g · £21.11/kg£3.80£2.66 loyalty card (£14.78/kg)Morrisons Croissants 6 pack
6pk · £0.26 each30% off£1.54£2.20Morrisons British Thinly Sliced Honey Roast Ham 120g
120g · £14.33/kg30% off£1.72£2.45Morrisons British Thinly Sliced Cooked Ham 120g
120g · £14.00/kg30% off£1.68£2.40Cadbury Milk Chocolate Fingers
114g · £23.68/kg£2.70£1.89 loyalty card (£16.58/kg)Mini Babybel Original Cheese 6x20g
120g · £17.50/kg30% off£2.10£3.00Morrisons All Day Breakfast Wrap
30% off£2.77£3.95Wildlife Choobs Kids Strawberry Yogurt Tubes 6 x 37g
222g · £6.76/kg£1.50Jacobs Mini Cheddars Original 6 X 23g
138g · £16.67/kg£2.30£1.61 loyalty card (£11.67/kg)Quorn Vegan Smoky Ham Free Slices 100g
100g · £22.80/kg30% off£2.28£3.25Pineapple 145g
145g · £8.97/kg30% off£1.30£1.85