Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Caterham

Allergens and info

5.00 mi

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Ella's Kitchen Organic Cottage Pie Baby Food Pouch 7m+ 130g

    130g · £16.15/kg
    £2.10
    5 for 4 Clubcard
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Tesco Red Seedless Grapes 500G

    £2.40
    £2.15 Clubcard
  • Zespri SunGold Kiwi 4pk

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.05 Clubcard (£0.76 each)
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • ProActiv Spread - Buttery Taste 250g

    250g · £14.40/kg
    £3.60
    £3.10 Clubcard (£12.40/kg)
  • Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g

    650g · £10.77/kg
    £7.00
    £6.15 Clubcard (£9.46/kg)
  • Heinz Apple, Pear & Banana Fruit Puree Pouch Baby Food 100g

    100g · £16.00/kg
    £1.60
    5 for 4 Clubcard
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • Cathedral City Plant Based Mature Cheddar Cheese Flavour Vegan Grated 150g

    150g · £22.00/kg
    £3.30
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Finest Lemon Crispy Chicken Schnitzel 355g

    355g · £24.37/kg
    £8.65
    £6.40 Clubcard (£18.03/kg)
  • Tesco 2 Gammon Steaks with BBQ Glaze 300g

    300g · £23.50/kg
    £7.05
    £5.95 Clubcard (£19.83/kg)
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Cathedral City Chicken & Bacon Pasta Bake 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
    £4.70 Clubcard (£11.75/kg)
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    £6.00
    Clubcard
  • Organix Mini Cheese Crackers Organic Toddler Snacks Multipack 4x20g 12 months+

    4pk · £145.00/kg
    £2.90
    5 for 4 Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Lamb Shank In Mint Gravy 450G

    450g · £20.00/kg
    £9.00
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Free From Tiger Rolls 260g

    260g · £15.96/kg
    £4.15
  • Yakult Original 8 X 65Ml

    8pk · £0.64 each
    £5.15
  • Tesco Sweet Peppers 500G

    500g · £4.60/kg
    £2.30
  • Tesco Tenderstem Broccoli Spears 330G

    330g · £8.64/kg
    £2.85
  • Galbani Mozzarella Cucina Fresh Italian Soft Cheese 400 g

    £5.80
  • Tesco Baby Button Mushrooms 200G

    200g · £7.50/kg
    £1.50
  • Tesco Raspberries 150G

    150g · £17.00/kg
    £2.55
  • Tesco 2 Chilli, Lime & Ginger Sea Bass Fillets 205g

    205g · £34.88/kg
    £7.15
  • Tesco Chicken Thighs 2Kg

    2kg · £3.73/kg
    £7.45
    £6.70 Clubcard (£3.35/kg)
  • Cathedral City Plant Based Mature Cheddar Cheese Flavour Vegan Grated 150g

    150g · £22.00/kg
    £3.30
    2 for £4.50 Clubcard
  • Tesco Lamb Chops 300G

    300g · £23.67/kg
    £7.10
  • Tesco Italian Salami Selection Platter 120G

    120g · £33.33/kg
    £4.00
  • Tesco Breaded Chicken Goujons 270g

    270g · £11.48/kg
    £3.10
  • ELSINORE BLACK LUMPFISH CAVIAR 100G

    100g · £57.00/kg
    £5.70
  • Tesco Chicken Drumsticks 2Kg

    2kg · £2.90/kg
    £5.80
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Southern Fried Chicken Breast Fillets 350g

    350g · £13.14/kg
    £4.60
  • Tesco Chicken Breast Mini Fillets 650g

    650g · £10.77/kg
    £7.00
    £6.15 Clubcard (£9.46/kg)
  • Tesco Large Chicken Fillet Pack 1.6Kg

    1kg · £12.10/kg
    £12.10
    £11.00 Clubcard (£11.00/kg)
  • Tesco Beef Ribeye Steak 227G

    227g · £38.55/kg
    £8.75
  • Tesco Small Bananas 6 Pack

    6pk · £0.15 each
    £0.90
  • Tesco Finest Lemon Crispy Chicken Schnitzel 355g

    355g · £24.37/kg
    £8.65
    £6.40 Clubcard (£18.03/kg)
  • Zespri SunGold Kiwi 4pk

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.05 Clubcard (£0.76 each)
  • Rosedene Farms Strawberries 227G

    227g · £8.81/kg
    £2.00
  • Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack

    4pk · £0.84 each
    £3.35
    £2.75 Clubcard (£0.69 each)
  • Tesco Red Seedless Grapes 500G

    £2.40
    £2.15 Clubcard
  • Cheestrings Original 8Pk Cheese Snacks 160G

    8pk · £180.00/kg
    £3.60
  • Tesco Chicken & Chorizo Fresh Tortelloni 300g

    300g · £9.00/kg
    £2.70
  • Hovis Soft White Medium Sliced Bread 800g

    800g · £1.75/kg
    £1.40
  • The Collective Suckies Peach Apricot Yogurt 90G

    90g · £14.44/kg
    £1.30
  • Tesco Southern Fried Chicken Goujons 270g

    270g · £11.48/kg
    £3.10
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Tesco Little Gem Lettuce Twin Pack

    2pk · £0.45 each
    £0.90
  • Tesco Asparagus Tips 125G

    125g · £22.00/kg
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£19.60/kg)
  • Tesco Diced Beef 400G

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Tesco 2 Gammon Steaks with BBQ Glaze 300g

    300g · £23.50/kg
    £7.05
    £5.95 Clubcard (£19.83/kg)
  • Tesco Finest Pink Lady Apple 4 Pack

    4pk · £0.95 each
    £3.80
    £3.20 Clubcard (£0.80 each)
  • Cathedral City Chicken & Bacon Pasta Bake 400g

    400g · £13.13/kg
    £5.25
    £4.70 Clubcard (£11.75/kg)
  • Tesco Garlic & Herb Chicken Kievs 375g

    375g · £15.73/kg
    £5.90
  • Tesco 2 Garlic and Herb Chicken Kievs 270g

    270g · £14.44/kg
    £3.90
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Philadelphia Garlic & Herbs Soft Cream Cheese 165G

    165g · £17.27/kg
    £2.85
  • Cotton Candy Seedless Grapes 400g

    400g · £7.75/kg
    £3.10
  • Tesco Mixed Leaf Salad 120G

    120g · £12.92/kg
    £1.55
  • Tesco Wafer Thin Roast Chicken Slices 125g

    125g · £12.80/kg
    £1.60
  • Tesco Mashed Potato 450G

    450g · £3.00/kg
    £1.35
  • ProActiv Spread - Buttery Taste 250g

    250g · £14.40/kg
    £3.60
    £3.10 Clubcard (£12.40/kg)

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Caterham

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo