Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Morrisons - Canning Town Silvertown Way

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with More Card

    Earn points and save on your order. Link or sign up now.

Offers (2356)

  • 0

    McVities Pink Raspberry & Cream Digestives 232g

    232g · £12.07/kg

    2 for £3

    £2.80

  • 0

    Tresemme Shampoo Thermo Sculpt 400ml

    400ml · £15.75/L

    2 for £7

    £6.30

  • 0

    Hellmanns Chilli Charger Mayonnaise 430ml

    430ml · £9.77/L

    2 for £5

    £4.20

  • 0

    Sure For Men Active Dry Anti Perspirant Nonstop Deodorant 150ml

    150ml · £15.67/L

    £1.45 off

    £2.35

    £3.80

  • 0

    Sure For Men Invisible Ice Anti Perspirant 150ml

    150ml · £15.67/L

    £1.45 off

    £2.35

    £3.80

  • 0

    Sure Nonstop Bright Bouquet 150ml

    150ml · £15.67/L

    £1.45 off

    £2.35

    £3.80

  • 0

    Sure Nonstop Cotton Dry 150ml

    150ml · £15.67/L

    £1.45 off

    £2.35

    £3.80

  • 0

    Domestos Power 5 Lime Toilet Rim Block 50g

    50g · £36.00/kg

    2 for £2.25

    £1.80

  • 0

    Morrisons The Best Beef Ale & Roasted Onion Crisps 125g

    125g · £12.00/kg

    3 for £3

    £1.50

  • 0

    Pampers Scented Baby Wipes 52 pack

    52pk · £0.02 each

    £0.50 off

    £1.00

    £1.50

  • 0

    Radox Feel Moisturised Mood Boosting Shower Gel 450ml

    450ml · £4.89/L

    2 for £3

    £2.20

  • 0

    18 Mini Sausage Rolls 180g

    180g · £9.94/kg

    30% off

    £1.79

    £2.55

  • 0

    Arla Skyr Natural Icelandic Style Yogurt 450g

    450g · £4.76/kg

    30% off

    £2.14

    £3.05

  • 0

    Astonish Antibacterial Surface Cleaner Pomegranate & Raspberry

    750ml · £1.17/L

    30% off

    £0.88

    £1.25

  • 0

    Attack A Snak Ham And Cheese Wrap Kit 86g

    86g · £15.12/kg

    30% off

    £1.30

    £1.85

  • 0

    Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g

    99g · £10.61/kg

    30% off

    £1.05

    £1.50

  • 0

    Batchelors Pasta N Sauce Cheese Leek & Ham Flavour 99g

    99g · £10.30/kg

    30% off

    £1.02

    £1.45

  • 0

    Batchelors Super Noodles Chicken Flavour 90g

    90g · £11.67/kg

    30% off

    £1.05

    £1.50

  • 0

    Bens Original Basmati Rice 220g

    220g · £4.00/kg

    30% off

    £0.88

    £1.25

  • 0

    Biotiful Kefir Yogurt Original 350g

    350g · £4.80/kg

    30% off

    £1.68

    £2.40

  • View all (2356)

More Card prices

View all (166)
  • Morrisons The Best Nut & Seed Granola Cereal 500g

    500g · £7.20/kg
    £3.60
    £2.88 loyalty card (£5.76/kg)
  • Morrisons The Best Tomato & Mascarpone Stir Through Pasta Sauce 190g

    190g · £11.84/kg
    £2.25
    £1.58 loyalty card (£8.32/kg)
  • Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g

    125g · £10.40/kg
    £1.30
    £0.91 loyalty card (£7.28/kg)
  • Morrisons The Best Macaroni Cheese 400g

    400g · £10.50/kg
    £4.20
    £3.36 loyalty card (£8.40/kg)
  • Morrisons The Best Sea Salt & Vinegar Crisps 125g

    125g · £12.40/kg
    £1.55
    £1.09 loyalty card (£8.72/kg)
  • Morrisons The Best Mature Cheddar & Onion Crisps 125g

    125g · £10.80/kg
    £1.35
    £0.95 loyalty card (£7.60/kg)
  • Morrisons The Best Parma Ham 70g

    70g · £60.00/kg
    £4.20
    £2.94 loyalty card (£42.00/kg)
  • Morrisons The Best Butter Chicken Cooking Sauce 340g

    340g · £7.65/kg
    £2.60
    £1.82 loyalty card (£5.35/kg)
  • Morrisons The Best Buttermilk Pancakes 4pk

    4pk · £0.53 each
    £2.10
    £1.47 loyalty card (£0.37 each)
  • Morrisons The Best Rigatoni 500g

    500g · £5.20/kg
    £2.60
    £2.08 loyalty card (£4.16/kg)
  • Morrisons The Best Chocolate Cake 406g

    406g · £9.98/kg
    £4.05
    £2.84 loyalty card (£7.00/kg)
  • Morrisons The Best White Chocolate Cookies 200g

    200g · £15.00/kg
    £3.00
    £2.10 loyalty card (£10.50/kg)
  • Morrisons The Best Hot Honey Chilli Sauce 310G

    310g · £7.74/kg
    £2.40
    £1.68 loyalty card (£5.42/kg)
  • Veetee Heat & Eat Basmati Rice Pots 2x125g

    250g · £5.80/kg
    £1.45
    £1.16 loyalty card (£4.64/kg)
  • Morrisons Bbq Sauce 450g

    450g · £3.44/kg
    £1.55
    £1.24 loyalty card (£2.76/kg)
  • Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g

    500g · £2.40/kg
    £1.20
    £0.84 loyalty card (£1.68/kg)
  • Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g

    450g · £8.44/kg
    £3.80
    £2.66 loyalty card (£5.91/kg)
  • Morrisons Roast Chicken Slices 180g

    180g · £21.11/kg
    £3.80
    £2.66 loyalty card (£14.78/kg)
  • Morrisons Savers Lemons 4pk

    4pk · £0.28 each
    £1.10
    £0.77 loyalty card (£0.19 each)
  • Cadbury Milk Chocolate Fingers

    114g · £23.68/kg
    £2.70
    £1.89 loyalty card (£16.58/kg)

🌟 The Best 🌟

View all (82)
  • Morrisons The Best Beef Ale & Roasted Onion Crisps 125g

    125g · £12.00/kg
    3 for £3
    £1.50
  • Morrisons The Best Limited Edition Olive Oil 500ml

    500ml · £15.12/L
    10% off
    £7.56£8.40
  • Morrisons The Best Scotch Beef Quarter Pounder 454g

    454g · £11.41/kg
    10% off
    £5.18£5.75
  • Morrisons The Best Fruity Moroccan Couscous 220g

    220g · £12.68/kg
    10% off
    £2.79£3.10
  • Morrisons The Best Balsamic Vinegar Of Modena 250ml

    250ml · £29.16/L
    10% off
    £7.29£8.10
  • Morrisons The Best Epoisses

    125g · £31.68/kg
    10% off
    £3.96£4.40
  • Morrisons The Best Free From Triple Chocolate Cookies 150g

    150g · £21.67/kg
    2 for £3
    £3.25
  • Morrisons The Best Sea Salt & Black Pepper Crisps 125g

    125g · £12.00/kg
    3 for £3
    £1.50
  • Morrisons The Best Spinach & Ricotta Ravioli 250g

    250g · £15.12/kg
    10% off
    £3.78£4.20
  • Morrisons The Best Nut & Seed Granola Cereal 500g

    500g · £7.20/kg
    £3.60
    £2.88 loyalty card (£5.76/kg)
  • Morrisons The Best Cinco Lanzas 16 Months

    200g · £20.25/kg
    10% off
    £4.05£4.50
  • Morrisons The Best Lemon Drizzle Cake

    655g · £9.89/kg
    10% off
    £6.48£7.20
  • Morrisons The Best Red Pepper & Feta Deli Quiche 400g

    400g · £9.23/kg
    10% off
    £3.69£4.10
  • Morrisons The Best Large Lemon Tart

    418g · £10.98/kg
    10% off
    £4.59£5.10
  • Morrisons The Best Wholemeal Bread Rolls 4 pack

    4pk · £0.28 each
    30% off
    £1.12£1.60
  • Morrisons The Best Gruyere & Poppy Twists 100g

    100g · £20.80/kg
    20% off
    £2.08£2.60
  • Morrisons The Best Free From Chocolate Cake Bars 120g

    120g · £34.50/kg
    10% off
    £4.14£4.60
  • Morrisons The Best Whole Kalamata 200g

    200g · £13.50/kg
    10% off
    £2.70£3.00
  • The Best Roasted Almonds Nuts 150g

    150g · £17.13/kg
    10% off
    £2.57£2.85
  • Morrisons The Best Manchego Cheese 175g

    175g · £27.77/kg
    10% off
    £4.86£5.40

In Store Prices 🏷️🏷️

View all (66)
  • Lee Kum Kee Hoisin Sauce 210g

    210g · £9.67/kg
    10% off
    £2.03£2.25
  • Kohinoor Tikka Sauce 375g

    375g · £5.41/kg
    10% off
    £2.03£2.25
  • Morrisons Cod Liver Oil 500mg 120s

    120pk · £0.04 each
    10% off
    £4.86£5.40
  • Colgate Total Foaming Clean Medium Manual Toothbrush

    10% off
    £5.40£6.00
  • Blue Dragon Wide Wok Ready Noodles 300g

    300g · £5.70/kg
    10% off
    £1.71£1.90
  • Tate & Lyle Black Treacle 454g

    454g · £3.48/kg
    10% off
    £1.58£1.75
  • Fulfil White Choc Cookies & Cream 40g

    40g · £47.25/kg
    10% off
    £1.89£2.10
  • Morrisons Sports 3 In 1 Shampoo 300ml

    300ml · £3.90/L
    10% off
    £1.17£1.30
  • Prymat Garlic Powder Seasoning 20g

    20g · £20.50/kg
    10% off
    £0.41£0.45
  • Morrisons Pro Advanced Perfect Angle Replacement Brush Heads 4 Pack

    4pk · £2.25 each
    10% off
    £9.00£10.00
  • Palmers Cocoa Butter Formula Concentrated Cream 60g

    60g · £42.00/kg
    10% off
    £2.52£2.80
  • Jannis Sesame Bar

    70g · £14.14/kg
    10% off
    £0.99£1.10
  • John Frieda Frizz Ease Extra Strength Serum 50ml

    50ml · £180.00/L
    10% off
    £9.00£10.00
  • Morrisons Almonds 60g

    60g · £17.33/kg
    10% off
    £1.04£1.15
  • Pataks Chicken Tikka Masala 400g

    400g · £10.03/kg
    10% off
    £4.01£4.45
  • Morrisons Ironing Board Cover Universal

    10% off
    £5.40£6.00
  • Childs Farm Baby Moisturiser 200ml

    200ml · £27.00/L
    10% off
    £5.40£6.00
  • Elastoplast Sensitive Plasters 20 pack

    20pk · £0.13 each
    20% off
    £2.60£3.25
  • Nairns Marmite & Cheese Oatcakes 200g

    200g · £9.45/kg
    10% off
    £1.89£2.10
  • Morrisons King Prawns With A Sweet Chilli Dip

    10% off
    £2.03£2.25

Student Deals 📚

View all (55)
  • Miniature Potatoes 500g

    500g · £1.54/kg
    30% off
    £0.77£1.10
  • Morrisons Chocolate Sponge Puddings 2pk 210g

    210g · £10.33/kg
    30% off
    £2.17£3.10
  • Sweetcorn Cobs 2 pack

    2pk · £0.58 each
    30% off
    £1.16£1.65
  • Morrisons Milk Chocolate Rice Cakes 100g

    100g · £13.70/kg
    30% off
    £1.37£1.95
  • Morrisons Party Fairy Cakes 12pk

    12pk · £0.18 each
    30% off
    £2.10£3.00
  • Morrisons Cheese & Tomato Pasta Pot

    300g · £4.80/kg
    30% off
    £1.44£2.05
  • Indo Mie Instant Noodles mi Goreng 80g

    80g · £10.13/kg
    30% off
    £0.81£1.15
  • Regina Blitz Household Towel 2 Rolls

    2pk · £2.02 each
    30% off
    £4.03£5.75
  • Morrisons Non Bio Laundry Pods 21pk

    21pk · £0.11 each
    30% off
    £2.21£3.15
  • Morrisons Bath Sponge 2pk

    2pk · £0.56 each
    30% off
    £1.12£1.60
  • Morrisons The Best Beef Lasagne With Pancetta 400g

    400g · £7.45/kg
    30% off
    £2.98£4.25
  • Potato & Egg Salad 275g

    275g · £9.31/kg
    30% off
    £2.56£3.65
  • Morrisons The Best Spaghetti Bolognese 400g

    400g · £10.08/kg
    30% off
    £4.03£5.75
  • Batchelors Pasta N Sauce Cheese & Broccoli 99g

    99g · £10.61/kg
    30% off
    £1.05£1.50
  • KTC Chopped Tomatoes 400g

    400g · £1.50/kg
    30% off
    £0.60£0.85
  • Skyn Elite Condoms 10s

    10pk · £0.90 each
    30% off
    £8.96£12.80
  • The Best Mash Potato 400g

    400g · £4.30/kg
    30% off
    £1.72£2.45
  • Morrisons Cream of Tomato Soup 400g

    400g · £1.50/kg
    30% off
    £0.60£0.85
  • Morrisons Mexican Style Green Jalapenos 340g

    340g · £3.71/kg
    30% off
    £1.26£1.80
  • O C B Virgin Unbleached Slim & Filters

    30% off
    £1.30£1.85

McVities

View all (11)
  • McVities Milk Chocolate Hob Nob Biscuits 262g

    262g · £10.11/kg
    2 for £3
    £2.65
  • McVities White Chocolate Digestives 232g

    232g · £10.47/kg
    10% off
    £2.43£2.70
  • McVities Pink Raspberry & Cream Digestives 232g

    232g · £12.07/kg
    2 for £3
    £2.80
  • McVities Rich Tea Classic Biscuit 300g

    300g · £7.67/kg
    2 for £3
    £2.30
  • McVities Seriously Chocolate Chocolate Digestives 250g

    250g · £11.20/kg
    2 for £3
    £2.80
  • McVities Hobnobs Dark Choc 262g

    262g · £10.31/kg
    2 for £3
    £2.70
  • McVities Ginger Nuts Biscuits 250g

    250g · £6.84/kg
    10% off
    £1.71£1.90
  • McVities Digestives Milk Chocolate Biscuits 266g

    266g · £9.14/kg
    10% off
    £2.43£2.70
  • McVities Hob Nobs Original 255g

    255g · £7.45/kg
    2 for £3
    £1.90
  • McVities White Hobnobs Biscuits 232g

    232g · £11.64/kg
    2 for £3
    £2.70
  • McVities Jaffa Digestives 250g

    250g · £11.00/kg
    2 for £3
    £2.75

Back To Routine

View all (92)
  • Morrisons From Our Deli Honey Roast Ham 125g

    125g · £17.12/kg
    30% off
    £2.14£3.05
  • Morrisons Sweet Chilli Chicken Slices 160g

    160g · £15.75/kg
    30% off
    £2.52£3.60
  • Pineapple 300g

    300g · £5.97/kg
    30% off
    £1.79£2.55
  • Morrisons Pink Lady Apples Tray 4 pack

    4pk · £0.45 each
    30% off
    £1.79£2.55
  • Morrisons Fat Free Natural Yogurt 500g

    500g · £1.96/kg
    30% off
    £0.98£1.40
  • Morrisons Fat Free Greek Style Yogurt 500g

    500g · £2.40/kg
    £1.20
    £0.84 loyalty card (£1.68/kg)
  • Morrisons From Our Deli Yorkshire Ham 125g

    125g · £17.12/kg
    30% off
    £2.14£3.05
  • Gingerbread Person

    30% off
    £1.05£1.50
  • Walkers Monster Munch Pickled Onion Crisps 6 x 20g

    120g · £15.75/kg
    30% off
    £1.89£2.70
  • Fage Total 5% Fat Strained Yoghurt 450g

    450g · £8.44/kg
    £3.80
    £2.66 loyalty card (£5.91/kg)
  • Morrisons The Best Lightly Salted Crisps 125g

    125g · £10.40/kg
    £1.30
    £0.91 loyalty card (£7.28/kg)
  • Morrisons Roast Chicken Slices 180g

    180g · £21.11/kg
    £3.80
    £2.66 loyalty card (£14.78/kg)
  • Morrisons Savers Lemons 4pk

    4pk · £0.28 each
    £1.10
    £0.77 loyalty card (£0.19 each)
  • Morrisons Croissants 6 pack

    6pk · £0.26 each
    30% off
    £1.54£2.20
  • Morrisons Wafer Thin Honey Cured Ham 170g

    170g · £7.24/kg
    30% off
    £1.23£1.75
  • Walkers Wotsits Giants Cheese Crisps Snacks 130g

    130g · £16.46/kg
    30% off
    £2.14£3.05
  • Morrisons British Thinly Sliced Honey Roast Ham 120g

    120g · £14.33/kg
    30% off
    £1.72£2.45
  • Morrisons British Thinly Sliced Cooked Ham 120g

    120g · £14.00/kg
    30% off
    £1.68£2.40
  • Cadbury Milk Chocolate Fingers

    114g · £23.68/kg
    £2.70
    £1.89 loyalty card (£16.58/kg)
  • Mini Babybel Original Cheese 6x20g

    120g · £17.50/kg
    30% off
    £2.10£3.00

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Morrisons - Canning Town Silvertown Way

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo