Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Express - Bromley High St

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g

    440g · £13.52/kg
    £5.95
    £4.45 Clubcard (£10.11/kg)
  • NIVEA MEN Black & White Original Anti-Perspirant Deodorant Spray 150ml

    £2.75
    £2.20 Clubcard
  • Quaker Oat So Simple Original Big Pack Porridge Sachets 22x27g

    594g · £11.28/kg
    £6.70
    £4.25 Clubcard (£7.15/kg)
  • Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)

    6pk · £0.35 each
    £2.10
    £1.85 Clubcard (£0.31 each)
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Tesco Milled Flax Seed Mix 175G

    175g · £13.71/kg
    £2.40
    £1.90 Clubcard (£10.86/kg)
  • Princes Tuna Chunks In Brine 4X145g

    4pk · £39.66/kg
    £5.75
    £4.75 Clubcard (£32.76/kg)
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170G

    170g · £17.06/kg
    £2.90
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Genius Gluten Free Brioche Style Burger Buns 2 Pack

    2pk · £1.30 each
    £2.60
    £2.20 Clubcard (£1.10 each)
  • M&M'S Minis Milk Chocolate Funsize 220g

    220g · £28.64/kg
    £6.30
    £4.35 Clubcard (£19.77/kg)
  • Haribo Share The Happy Fizzy & Fruit Gums 352G

    352g · £11.08/kg
    £3.90
    £2.35 Clubcard (£6.68/kg)
  • Marmite Cashews 110g

    110g · £40.91/kg
    £4.50
    £2.50 Clubcard (£22.73/kg)
  • Tesco Crispy Slices 350G (C)

    350g · £7.57/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Zespri SunGold Kiwi 4 pack

    4pk · £0.89 each
    £3.55
    £3.15 Clubcard (£0.79 each)
  • Tesco Granny Smith Apple 6 Pack

    5pk · £0.42 each
    £2.10
  • Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G

    500g · £4.80/kg
    £2.40
    £2.15 Clubcard (£4.30/kg)
  • Two Chicks Liquid Egg Whites 500 Ml

    £4.65
  • Quorn Vegan Smoky Ham Free Slice 100G

    100g · £34.00/kg
    £3.40
    £3.00 Clubcard (£30.00/kg)
  • Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack

    6pk · £0.35 each
    £2.10
  • Tesco Conference Each (C)

    1pk · £0.65 each
    £0.65
  • Tesco Shredded Iceberg 130g (c)

    130g · £5.00/kg
    £0.65
  • Tesco Roast Chicken Slices 180g

    180g · £25.56/kg
    £4.60
    £4.20 Clubcard (£23.33/kg)
  • Soreen Malt Loaf 2 Slices 45G

    45g · £28.89/kg
    £1.30
  • Tesco Coarse Farmhouse Pate 170g

    170g · £10.00/kg
    £1.70
  • Tesco Finest Super Seeded Sliced Farmhouse Loaf 800g

    800g · £2.88/kg
    £2.30
  • Tesco Lean Pork Mince 5% Fat 500G

    500g · £6.20/kg
    £3.10
  • Tesco Spicy Prawn Dragon Roll 165g

    165g · £20.61/kg
    £3.40
  • Lindahls Protein Pudding Chocolate 140G

    140g · £12.86/kg
    £1.80
  • Clover Original Spread 500G

    500g · £7.00/kg
    £3.50
    £2.65 Clubcard (£5.30/kg)
  • Tesco British Chicken Thighs 600G (C)

    600g · £5.50/kg
    £3.30
  • Tesco Soft White Hot Dog Rolls 6 Pack

    6pk · £0.18 each
    £1.10
  • Pukka All Steak Pie

    1pk · £2.75 each
    £2.75
    £2.45 Clubcard (£2.45 each)
  • St Pierre Sesame Seeds Brioche Burger Buns 4 Pack

    4pk · £0.99 each
    £3.95
  • Strings & Things, Meal Deal Cheestrings Twin Pack, 40g

    20g · £65.00/kg
    £1.30
  • Tesco 2 Garlic and Herb Chicken Kievs 270g (C)

    270g · £14.44/kg
    £3.90
  • Activia Vanilla Yoghurt & Honey Granola Breakfast Topper with Spoon 165g

    165g · £13.94/kg
    £2.30
  • Lindahls Kvarg - Raspberry 150g

    150g · £11.00/kg
    £1.65
  • Tesco British Diced Chicken Breast 400G

    400g · £12.88/kg
    £5.15
  • Tesco Chicken Drumsticks 600G

    600g · £5.58/kg
    £3.35
  • Tesco Fresh Egg Custard Tarts 2 Pack

    2pk · £0.53 each
    £1.05
  • Tesco Bangers & Mash 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco 4 Breaded Chicken Steaks 505g (C)

    505g · £10.40/kg
    £5.25
  • Tesco Mango Chunks 120G (FOS)

    120g · £15.83/kg
    £1.90
  • Tesco Southern Fried Chicken Wrap (C)

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Crosta & Mollica Stromboli Spicy Salami Sourdough Pizza 447g

    447g · £17.11/kg
    £7.65
  • Dolmio Classics Meatballs Fusilli Pasta Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Chicken & Bacon Pasta 300G

    300g · £10.67/kg
    £3.20
  • Ginsters Peppered Steak Slice 170G

    170g · £17.06/kg
    £2.90
    £2.25 Clubcard (£13.24/kg)
  • Dolmio Classics Rigatoni Bolognese Pasta Ready Meal 250g

    250g · £16.20/kg
    £4.05
  • Tesco Limited Edition Salt & Pepper Chicken Dragon Roll 167g

    167g · £20.36/kg
    £3.40
  • Higgidy Ham Hock & Cheddar Sausage Rolls x2 54g

    54g · £27.78/kg
    £1.50
  • T, Sweet & Sour Chicken & Egg Fried Rice 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Dine In Luxury Fish Pie 700g

    700g · £11.93/kg
    £8.35
  • Tesco Smoky Bacon Sarnie - Tangy Ketchup

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • La Famiglia Rana Prosciutto Crudo Cappelletti 250g

    250g · £13.80/kg
    £3.45
  • Tesco Deli Style Cheese & Pickle Sandwich

    1pk · £3.10 each
    £3.10
  • Fridge Raiders Southern Style Chicken Bites 45g

    45g · £30.00/kg
    £1.35
  • graham's THE family DAIRY Protein 25g Mango Passionfruit & Papaya Pouch 200G

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • Tesco Pickled Pink Slaw 140G

    140g · £14.64/kg
    £2.05
  • Genius Gluten Free Brioche Style Burger Buns 2 Pack

    2pk · £1.30 each
    £2.60
    £2.20 Clubcard (£1.10 each)
  • Higgidy Cheddar & Caramalised Onion Chutney Rolls x2 54g

    54g · £27.78/kg
    £1.50

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • STIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price

    Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable
    £3.50
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Express - Bromley High St

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo