Tinned Tomatoes & Puree
Mutti Finely Chopped Tomatoes 400g
400g · £5.38/kg£2.15£1.60 Clubcard (£4.00/kg)Mutti Double Concentrate Tomato Puree 130g
130g · £17.31/kg£2.25Mutti Peeled Whole Plum Tomatoes 400g
400g · £5.38/kg£2.15£1.60 Clubcard (£4.00/kg)Mutti Tomato Passata 400g
400g · £7.50/kg£3.00Mutti Finely Chopped Tomatoes 4x400g
4pk · £2.13 each£8.50
Baked Beans
Heinz No Added Sugar Beanz 415g
415g · £4.46/kg£1.85Heinz Beanz With Richmond Pork Sausages 415g
415g · £6.27/kg£2.60Heinz Baked Beans In Tomato Sauce 4X415g
415g · £10.48/kg£4.35Heinz Beanz In Tomato Sauce 415G
415g · £4.46/kg£1.85
Tinned Vegetables, Beans & Pulses
John West Light Lunch Mediterranean Style Tuna Salad 220G
220g · £13.18/kg£2.90£2.40 Clubcard (£10.91/kg)Old El Paso Refried Beans 435G
435g · £7.24/kg£3.15£2.25 Clubcard (£5.17/kg)Napolina Red Kidney Beans In Water 400G
400g · £3.00/kg£1.20Napolina Chickpeas In Water 400g
400g · £3.00/kg£1.20Green Giant Original Sweet Corn 198G
198g · £6.57/kg£1.30Tesco Sun Dried Tomatoes 285G
285g · £12.63/kg£3.60
Tinned Soup
Heinz Big Soup - Chicken & Veg 400g
400g · £7.00/kg£2.80Heinz Cream Of Tomato Soup 4 X 400G
400g · £12.13/kg£4.85Heinz Vegetable Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Chicken Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Heinz Cream Of Tomato Soup 400G
400g · £4.75/kg£1.90Batchelors Cup A Soup Creamy Potato & Leek 4 Pack 107G
107g · £19.16/kg£2.05Heinz Cream Of Tomato Cup Soup 4 Pack 88G
22g · £88.64/kg£1.95
Tinned Fish & Seafood
Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Princes Tuna Chunks In Brine 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Tesco Tuna Chunks In Spring Water 145G
145g · £4.83/kg£0.70John West Red Salmon 213G
213g · £34.74/kg£7.40Tesco Skinless Boneless Scottish Mackerel In Tomato Sauce 125G
125g · £13.20/kg£1.65Tesco Finest Cantabrian Anchovy Fillets in Oil 50g
50g · £41.00/kg£2.05Princes Tuna Chunks In Spring Water 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)GLENRYCK SARDINES IN TOMATO SAUCE 120G
120g · £8.75/kg£1.05Alva Sardines in Sunflower Oil 120g
120g · £8.75/kg£1.05
Other Tinned & Pickled Food
Mrs Elswood Sandwich Slices Cucumbers 540G
540g · £6.39/kg£3.45Princes Corned Beef 340G
340g · £15.44/kg£5.25Wikinger 8 Hot Dogs 550G
550g · £5.45/kg£3.00£2.55 Clubcard (£4.64/kg)Spam Chopped Pork And Ham 340G
340g · £13.97/kg£4.75Blue Dragon Coconut Milk 400Ml
£3.70Heinz Spaghetti Hoops In Tomato Sauce 400G
400g · £4.00/kg£1.60Heinz Ravioli In Tomato Sauce 400G
400g · £6.50/kg£2.60Baxters Sliced Beets In Vinegar 567G
567g · £6.26/kg£3.55£2.90 Clubcard (£5.11/kg)Aleyna Roasted Red Peppers 480G
480g · £6.04/kg£2.90Tesco Capers 190G
190g · £14.21/kg£2.70Old El Paso Sliced Green Jalapenos 215G
215g · £11.86/kg£2.55£2.10 Clubcard (£9.77/kg)Del Monte Fruit Cocktail In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65Nature's Finest Pineapple In Juice 400G
400g · £6.00/kg£2.40Nature's Finest Peach In Juice 400G
400g · £6.00/kg£2.40Nature's Finest Mandarin In Juice 390G
390g · £6.15/kg£2.40Del Monte Pear Halves In Juice 415G
415g · £3.98/kg£1.65Tesco Finest Sweet & Fiery Beetroot 180G
180g · £10.83/kg£1.95