Berries
Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Blackberries 150G (C)
150g · £22.00/kg£3.30Tesco Raspberries 150G (C)
150g · £17.00/kg£2.55Tesco Strawberries 227G (C)
£2.60
Bananas
Banana Each (C)
1pk · £0.29 each£0.29
Citrus Fruit
Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g
600g · £4.50/kg£2.70Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Lemons 3Pack Express
3pk · £0.65 each£1.95Loose Oranges
1pk · £0.50 each£0.50
Apples & Pears
Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)
6pk · £0.35 each£2.10£1.85 Clubcard (£0.31 each)Miranda Apple 4 Pack
4pk · £1.06 each£4.25Large Pink Lady Apples (C) Loose Class 1
1pk · £0.65 each£0.65Tesco Conference Each (C)
1pk · £0.65 each£0.65Tesco Conference Pear Minimum 4 Pack
4pk · £0.50 each£2.00
Grapes
Tesco Red Seedless Grape Punnet (C)
500g · £4.80/kg£2.40Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G (C)
500g · £4.80/kg£2.40Tesco Grapes 110g (FOS)
110g · £17.27/kg£1.90
Prepared Fruit
Tesco Apple, Grape & Cheese 110g (FOS)
110g · £17.27/kg£1.90Tesco Pineapple Fingers 80G
80g · £12.50/kg£1.00Tesco Grape & Berry Medley 230G (FOS)
230g · £14.78/kg£3.40Tesco Pineapple Chunks 145G (FOS)
145g · £13.10/kg£1.90Tesco Tropical Tray 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Melon & Grapes 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Mango Chunks 120G (FOS)
120g · £15.83/kg£1.90Tesco Watermelon & Mango 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Watermelon 130G
130g · £14.62/kg£1.90Tesco Pomegranate Seeds 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Watermelon Fingers 80G
80g · £12.50/kg£1.00Tesco Pink Lady Apple Pot 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Pink Lady Apple & Grape Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Mango Chunks 250G (FOS)
250g · £12.40/kg£3.10TESCO Apple, Mango, Strawberry and Blueberry 210g
210g · £14.76/kg£3.10Tesco Apple & Strawberries 90g (FOS)
90g · £21.11/kg£1.90Tesco Apple and Peanut Butter Dip 110g
110g · £20.00/kg£2.20Tesco Melon, Kiwi & Strawberry 125g
125g · £15.20/kg£1.90Tesco Watermelon Wedges 550G
550g · £7.82/kg£4.30£3.50 Clubcard (£6.36/kg)Tesco Melon, Kiwi & Strawberry 250g (FOS)
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Cantaloupe Melon 130g
130g · £14.62/kg£1.90Tesco Kiwi Fruit Pot 100g
100g · £19.00/kg£1.90
Other Fruit
Tesco Perfectly Ripe White Flesh Nectarine 3 Pack
3pk · £1.17 each£3.50Kiwi Fruit Each (C)
1pk · £0.65 each£0.65Tesco Merry Marzipan Fruits 150g
150g · £30.67/kg£4.60