- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with My Waitrose
Save on your order. Link or sign up now.
Free delivery
New users only. Min spend £10. Fees apply.
Offers (634)
My Waitrose
Waitrose Supersweet Medium Pineapple Each
1pk · £2.05 each£2.05£1.44 loyalty card (£1.44 each)Kerrygold Pure Irish Salted Butter 200g
200g · £17.75/kg£3.55£2.49 loyalty card (£12.45/kg)Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £15.00/kg£6.00£3.90 loyalty card (£9.75/kg)The Tofoo Co. Naked Tofu XL 450g
450g · £9.89/kg£4.45£3.34 loyalty card (£7.42/kg)Waitrose Grated Mozzarella Cheese Strength 1 250g
250g · £13.60/kg£3.40£2.55 loyalty card (£10.20/kg)Babybel Original Mini Lunchbox Snack Cheese 6x20g
120g · £25.83/kg£3.10£2.33 loyalty card (£19.42/kg)Duchy Organic Greek Feta Cheese Strength 3 200g
200g · £19.00/kg£3.80£3.04 loyalty card (£15.20/kg)Yeo Valley Organic Kefir Natural Yogurt 350g
350g · £7.14/kg£2.50£1.75 loyalty card (£5.00/kg)Tims Dairy Vanilla Greek Style Yogurt 450g
450g · £6.67/kg£3.00£2.10 loyalty card (£4.67/kg)No.1 British Free Range 6 Pork Sausages 400g
400g · £15.75/kg£6.30£4.73 loyalty card (£11.83/kg)Waitrose British Native Breed Beef Mince 12% Fat 500g
500g · £14.40/kg£7.20£5.40 loyalty card (£10.80/kg)Cauldron Moroccan Spiced Falafel Bites 180g
180g · £18.06/kg£3.25£2.44 loyalty card (£13.56/kg)Waitrose Steak & Ale Pie 200g
200g · £19.00/kg£3.80£2.85 loyalty card (£14.25/kg)Gressingham Half Aromatic Crispy Duck 540g
540g · £21.11/kg£11.40£8.55 loyalty card (£15.83/kg)Higgidy Cypriot Halloumi & Hot Honey Rolls 160g
160g · £26.25/kg£4.20£3.15 loyalty card (£19.69/kg)Jason's Sourdough The Great White 450g
450g · £8.00/kg£3.60£3.06 loyalty card (£6.80/kg)Pagen Gifflar Cinnamon Rolls 260g
260g · £10.77/kg£2.80£2.10 loyalty card (£8.08/kg)Waitrose 4 All Butter Sultana Scones 4s
1pk · £2.50 each£2.50£2.00 loyalty card (£2.00 each)Waitrose Chicken & Mushroom Pie 200g
200g · £19.00/kg£3.80£2.85 loyalty card (£14.25/kg)Waitrose Mini Cornflake Cluster Bites 200g
200g · £24.00/kg£4.80£4.08 loyalty card (£20.40/kg)
Recently Added Products 👀
Waitrose Banana Loaf Cake Each
1pk · £3.35 each£3.35Waitrose Red Romano Peppers 180g
180g · £11.94/kg£2.15Waitrose Perfectly Ripe Kiwi 4s
1pk · £3.40 each£3.40Waitrose Free Range Pork Belly Slices 500g
500g · £11.56/kg25% off£5.78£7.70Waitrose Blueberry Muffins 4s
1pk · £2.40 each£2.40Waitrose 4 Triple Belgian Chocolate Cookies 4s
1pk · £2.90 each£2.90Tony's Chocolonely Everything Bar 180g
180g · £18.67/kg30% off£3.36£4.80Waitrose 4 Belgian Chocolate Shortbreads 4s
1pk · £2.90 each£2.90DASH Water Sparkling Raspberry 500ml
500ml · £5.40/L£2.70Charlie Bigham's Butter Chicken & Pilau Rice Curry for 2 812g
812g · £14.72/kg£11.95Taiko Spicy Prawn Dragon Rolls 203g
203g · £28.57/kg£5.80
New Lower Prices 👇
Waitrose Large British Blacktail Free Range Eggs 12s
1pk · £4.51 each15% off£4.51£5.30Waitrose Slower Reared Chicken Wings 475g
475g · £3.79/kg25% off£1.80£2.40Essential Houmous 200g
200g · £5.85/kg40% off£1.17£1.95Waitrose Soft White Toastie Thick Sliced Bread 800g
800g · £1.25/kg20% off£1.00£1.25Essential Sweetcorn 195g
160g · £4.19/kg30% off£0.67£0.95Essential Limes 5s 5s
1pk · £1.66 each15% off£1.66£1.95Essential Easy Peelers 600g
600g · £3.15/kg10% off£1.89£2.10Essential Tortilla Chips Salted 200g
200g · £5.20/kg20% off£1.04£1.30Waitrose Trimmed Leeks 400g
400g · £3.68/kg33% off£1.47£2.20Essential Iceberg Lettuce 250g
250g · £4.00/kg20% off£1.00£1.25Essential Salad Mixed 100g
100g · £14.50/kg£1.45Essential Oval Paracetamol Tablets 16s
1pk · £0.54 each40% off£0.54£0.90RestrictedWaitrose Sweet Kingdom Orange Mini Carrots 340g
340g · £5.38/kg15% off£1.83£2.15Essential Custard Creams 150g
150g · £2.93/kg20% off£0.44£0.55Essential Round Ibuprofen Tablets 16s
1pk · £0.54 each40% off£0.54£0.90RestrictedWaitrose Conference Pears 4s
1pk · £2.40 each20% off£2.40£3.00Essential Pure Orange Juice 1litre
1L · £1.50/L25% off£1.50£2.00Essential Malted Milk Biscuits 200g
200g · £3.00/kg25% off£0.60£0.80Essential Bourbon Creams Biscuits 400g
400g · £2.88/kg£1.15Essential Sunflower Oil 1litre
1L · £1.94/L33% off£1.94£2.90
Bake of the Week ⭐
Tate & Lyle Fairtrade Icing Sugar 500g
500g · £4.20/kg£2.10Waitrose Eggs British Blacktail Free Range 6s
1pk · £2.80 each£2.80Essential Salted Dairy Butter 250g
250g · £9.60/kg£2.40Essential Unsalted Dairy Butter 250g
250g · £9.60/kg£2.40Duchy Organic British Free Range Medium Eggs 6s
1pk · £3.70 each£3.70British Soured Cream 150ml
150ml · £7.33/L£1.10Elmlea Vegetarian Double Cream Alternative 270ml
270ml · £7.33/L10% off£1.98£2.20Essential Free Range Single Cream Small 150ml
150ml · £8.00/L£1.20Essential Plain White Flour 1.5kg
1.5kg · £0.67/kg£1.00Cooks' Ingredients Bicarbonate of Soda 180g
180g · £10.00/kg£1.80Waitrose Belgian Dark Chocolate 72% 180g
180g · £23.33/kg£4.20Waitrose Walnut Pieces 200g
200g · £18.50/kg£3.70Bonne Maman Raspberry Conserve 370g
370g · £12.97/kg£4.80Waitrose Fairtrade Golden Caster Sugar 1kg
1kg · £3.60/kg£3.60Nescafé Gold Blend Espresso Instant Coffee 95g
95g · £55.05/kg33% off£5.23£7.80Cooks' Ingredients Belgian Dark Chocolate 180g
180g · £23.33/kg£4.20Waitrose 75 Cupcake Cases 75s
1pk · £2.20 each£2.20Lyle's Black Treacle 454g
454g · £5.29/kg£2.40Dr. Oetker Rainbow Decorating Icing 102g
102g · £37.25/kg£3.80Philadelphia Original Family Pack 280g
280g · £9.11/kg25% off£2.55£3.40
The Organic Shop 🥦
Duchy Organic Fairtrade Bananas 6s
1pk · £2.35 each£2.35Duchy Organic British Free Range Eggs Large 6s
1pk · £4.20 each£4.20Duchy Organic Salad Cucumber each
1pk · £1.80 each£1.80Duchy Organic Houmous 200g
200g · £9.60/kg20% off£1.92£2.40Duchy Organic Raw King Prawns 150g
150g · £33.00/kg25% off£4.95£6.60Duchy Organic British Free Range Medium Eggs 6s
1pk · £3.70 each£3.70Duchy Organic Semi-Skimmed Milk 2 pints 1.136litre
1.14L · £2.16/L£2.45Duchy Organic Finely Sliced Roast Ham 90g
90g · £45.33/kg20% off£4.08£5.10Duchy Organic 12 British Beef Meatballs 300g
300g · £20.00/kg£6.00Duchy Organic Pure Clear Honey 340g
340g · £13.24/kg£4.50
Back to Routine 🎒
Waitrose Seedless Easy Peelers 600g
600g · £5.33/kg2 for £4.80£3.20Waitrose British Finely Sliced Ham 115g
115g · £34.78/kg£4.00Philadelphia Original Soft Cheese 165g
165g · £16.97/kg£2.80Innocent Kids Strawberries, Raspberries & Apples Fruit Smoothies 4x150ml
600ml · £4.93/L35% off£2.96£4.55Cheestrings Strings & Things Lunchbox Snack Cheese 160g
160g · £23.75/kg£3.80Activia Strawberry Gut Health Yogurts 4x115g
460g · £5.33/kg30% off£2.45£3.50Innocent Kids Oranges, Mangoes & Pineapples Fruit Smoothies 4x150ml
600ml · £4.93/L35% off£2.96£4.55Forest Feast Preda Mango 100g
100g · £47.00/kg£4.70Fitzgeralds Multiseed & Cereal Bagel Slims 6s
1pk · £2.65 each£2.65Bonne Maman 7 Madeleine Cakes 175g
175g · £22.86/kg£4.00BEAR Yo Yos Strawberry 5s
5pk · £0.47 each35% off£2.34£3.60Waitrose 4 Buttermilk Pancakes 4s
1pk · £2.35 each£2.35Nestlé KitKat 2 Finger Original 8 Bars 8x20.7g
165.6g · £18.12/kg£3.00McCoy's The Classics Ridge Cut 6x25g
150g · £19.67/kg£2.95Bonne Maman 7 Madeleine Cakes with Milk Chocolate 210g
210g · £19.05/kg£4.00Quaker Oat So Simple Golden Syrup Porridge Pot 57g 57g
57g · £29.82/kg3 for £3.60£1.70Actimel Immunity Multifruit Live Yogurt Drinks Large Pack 12x100g
1.2kg · £3.50/kg30% off£4.20£6.00Activia Cherry No Added Sugar Gut Health Yogurt Multipack 4x115g
460g · £5.33/kg30% off£2.45£3.50BEAR Gently Baked Mango 100g
100g · £37.00/kg£3.70McVitie's Club Orange Biscuit Bars Multipack 154g
154g · £16.23/kg£2.50
Picky Bits 😍
Waitrose MSC Cantabrian Anchovies 145g
145g · £33.10/kg3 for £10.80£4.80Waitrose Sweet Potato Falafels 192g
192g · £25.00/kg3 for £10.80£4.80Waitrose Greek Grilled Halkidiki Olives 150g
150g · £32.00/kg3 for £10.80£4.80Waitrose Popcorn Chicken with BBQ Sauce Dip 200g
200g · £22.50/kg3 for £10.80£4.50Waitrose Smoky Scamorza Cheese Arancini 200g
200g · £24.00/kg3 for £10.80£4.80Waitrose Spanish Style Tapas Selection 180g
180g · £30.00/kg3 for £10.80£5.40Waitrose Sweetcorn Fritters 150g
150g · £30.00/kg3 for £10.80£4.50No.1 Labneh Tzatziki Sharing Dip 300g
300g · £20.00/kg£6.00
Snacks😋
Cadbury Dairy Milk Giant Buttons Chocolate Bag 100g
100g · £15.60/kg35% off£1.56£2.40Tyrrells Furrows Sea Salted Crisps 150g
150g · £16.53/kg25% off£2.48£3.30Bahlsen PiCK UP! Milk Chocolate Biscuits 5x28g
140g · £12.50/kg30% off£1.75£2.50Maltesers Chocolate More To Share Pouch 158g
158g · £31.96/kg£5.05Waitrose All Butter Cheddar Cheese Twists 125g
125g · £16.56/kg10% off£2.07£2.30Hula Hoops Original 6x24g
144g · £15.35/kg25% off£2.21£2.95Candy Kittens Wild Strawberry 140g
140g · £15.36/kg35% off£2.15£3.30Cadbury Twirl Bites Chocolate Bag 100g
100g · £15.60/kg35% off£1.56£2.40Proper Chips Lentil Chips Sea Salt 85g
85g · £24.24/kg25% off£2.06£2.75Tyrrells Furrows Salt & Vinegar Crisps 150g
150g · £16.53/kg25% off£2.48£3.30Walkers Baked Crisps Quavers Cheese Multipack Crisps 6x16g
96g · £21.88/kg30% off£2.10£3.00Hula Hoops BBQ Beef 6x24g
144g · £15.35/kg25% off£2.21£2.95Cadbury Dairy Milk Caramel Nibbles Chocolate Bag 100g
100g · £15.60/kg35% off£1.56£2.40Popchips Barbeque 85g
85g · £22.71/kg30% off£1.93£2.75Proper Chips Lentil Chips Barbecue 85g
85g · £24.24/kg25% off£2.06£2.75Kettle Chips Sweet Chilli 130g
130g · £16.00/kg35% off£2.08£3.20Candy Kittens Sour Watermelon 140g
140g · £15.36/kg35% off£2.15£3.30Maryland Cookies Chocolate Chip 200g
200g · £5.90/kg50% off£1.18£2.35Kettle Chips Sea Salt & Balsamic Vinegar 130g
130g · £16.00/kg35% off£2.08£3.20Kettle Chips Lightly Salted 130g
130g · £16.00/kg35% off£2.08£3.20
Meal deals
Stir Fry Dine In
Pick up noodles or rice + meat or tofu + stir fry veg + sauce for just £10. Perfect for speedy midweek meals!£10.00No.1 Food Lovers' Dine In for 2 😍
Choose 1 main + 1 side + 1 starter or dessert£18.00Lunch Meal Deal 🥪
Choose 1 Main + 1 Side + 1 Drink£6.50
Bundles
Curry night is on 🥘
£0.00Curry night 😛
£0.00