Custard, Cream & Jelly Desserts
Waitrose 2 Chocolate Eclairs 2s
1pk · £2.70 each£2.70Waitrose Raspberry Trifle 135g
135g · £20.74/kg£2.80Waitrose Raspberry Jelly 175g
175g · £12.00/kg£2.10Bonne Maman Creme Caramel Dessert 4x100g
400g · £10.00/kg£4.00Waitrose 2 Tiramisu 2x90g
180g · £15.00/kg£2.70No.1 2 Tiramisu Pots 2x80g
160g · £37.50/kg£6.00Hartley's Jelly Strawberry 135g
135g · £11.11/kg£1.50Hartley's Raspberry Jelly 135g
135g · £11.11/kg£1.50No. 1 Madagascan Vanilla Fresh Custard 500g
500g · £7.60/kg£3.80Ambrosia Devon Custard Can 400g
400g · £6.13/kg2 for £2.80£2.45Ambrosia Devon Custard Dessert Pots 4x120g
480g · £8.02/kg£3.85Ambrosia Light Custard Can 400g
400g · £6.13/kg2 for £2.80£2.45
Sponge Puddings
Gü Chocolate Melting Middle 2x90g
180g · £28.33/kg£5.10No.1 Sticky Toffee Pudding 2x115g
230g · £26.09/kg£6.00Waitrose 2 Sticky Toffee Puddings 2x115g
230g · £15.65/kg£3.60No.1 Sticky Toffee Pudding 400g
400g · £18.00/kg£7.20£5.76 loyalty card (£14.40/kg)Waitrose Sticky Toffee Pudding 450g
450g · £12.00/kg£5.40
Cheesecakes
Gu Zillionaire's Cheesecake 2x84.5g
169g · £22.66/kg25% off£3.83£5.10Waitrose Belgian Chocolate Cheesecake 475g
475g · £12.53/kg£5.95Gü Spanish Lemon Cheesecakes 2x85g
170g · £30.00/kg£5.10
Chilled Desserts
Gü Dark Chocolate Mousses with Ganache 2x70g
140g · £27.36/kg25% off£3.83£5.10Sushi Daily 2 Chocolate Mochi each
1pk · £3.55 each£3.55Bonne Maman Baba au Rhum Dessert 2x140g
280g · £14.29/kg£4.00Ambrosia Rice Pudding Dessert Pots 4x120g
480g · £7.00/kg15% off£3.36£3.95Waitrose Chocolate Mousse 100g
100g · £16.00/kg£1.60Bonne Maman Chocolate Mousse Dessert 4x70g
280g · £16.96/kg£4.75Bonne Maman Strawberry Mousse Dessert 4x70g
280g · £16.96/kg£4.75Nestlé Aero Milk Choc Bubbly Mousse 4x59g
236g · £10.59/kg£2.50Bonne Maman Apricot Compote 600g
600g · £11.83/kg£7.10
Cakes
Waitrose Banana Loaf Cake Each
1pk · £3.35 each£3.35Waitrose Carrot Cake each
1pk · £5.15 each£5.15£4.12 loyalty card (£4.12 each)Waitrose Genoa Cake each
1pk · £3.55 each£3.55No.1 Iced Fruit Cake Bar 400g
500g · £13.20/kg£6.60£5.28 loyalty card (£10.56/kg)
Crumbles, Pies & Tarts
No.1 Sicilian Lemon Tart 530g
530g · £16.98/kg£9.00No.1 Morello Cherry & Almond Tart 390g
390g · £23.08/kg£9.00£7.20 loyalty card (£18.46/kg)Waitrose 4 Cherry Bakewell Tarts 4s
1pk · £3.60 each£3.60No.1 Apple Crumble Danish Tart 470g
470g · £19.15/kg£9.00Mr Kipling 4 Birthday Cake Tarts 4s
4pk · £0.75 each£3.00Waitrose 2 Apple & Cream Turnovers 2s
1pk · £3.00 each£3.00Waitrose 2 Bramley Apple Crumbles 250g
250g · £14.40/kg£3.60Waitrose 2 Rhubarb Crumbles 250g
250g · £14.40/kg£3.60
Canned Desserts
Rachel's Organic Divine Rice Pudding 2x150g
300g · £9.33/kg£2.80Ambrosia Rice Pudding Can 400g
400g · £6.13/kg2 for £2.80£2.45