Berries
No.1 Speciality Raspberries 150g
150g · £25.33/kg£3.80Waitrose Raspberries 150g
150g · £20.00/kg£3.00Waitrose Blackberries 150g
150g · £23.33/kg£3.50Waitrose Strawberries 230g
230g · £13.04/kg£3.00No.1 Speciality Strawberries 227g
227g · £21.15/kg£4.80Waitrose Strawberries 400g
400g · £10.50/kg£4.20Duchy Organic Blueberries 125g
125g · £25.60/kg£3.20Waitrose Blueberries 500g
500g · £13.20/kg£6.60Waitrose Blueberries 300g
300g · £16.00/kg£4.80No. 1 Italian Gorgonzola DOP Piccante Blue Cheese Strength 6 200g
200g · £23.00/kg£4.60No.1 Speciality Blueberries 225g
225g · £21.11/kg£4.75Waitrose Raspberries 225g
225g · £20.00/kg£4.50Duchy Organic Raspberries 125g
125g · £28.80/kg£3.60Waitrose Mixed Berries 190g
190g · £19.47/kg£3.70Waitrose Blueberries 150g
150g · £17.67/kg£2.65
Bananas
Essential Fairtrade Bananas 5s
1pk · £1.20 each£1.20Waitrose Small Fairtrade Bananas 7s
1pk · £1.13 each25% off£1.13£1.50Duchy Organic Fairtrade Bananas 6s
1pk · £2.35 each£2.35
Citrus Fruit
Waitrose Large Oranges 6s
1pk · £4.45 each£4.45No.1 Ippolito Oranges Minimum 3
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Extra Large Oranges 4s
1pk · £4.45 each£4.45Essential Oranges 5s
1pk · £1.85 each10% off£1.85£2.05Waitrose Blush Oranges Minimum 4
1pk · £3.85 each2 for £4.80£3.85Sweet Sunrise Grapefruit 2Each
1pk · £1.80 each£1.80Duchy Organic Oranges Min 4
1pk · £2.90 each£2.90Essential Lemons 5s
1pk · £1.62 each15% off£1.62£1.90Duchy Organic Unwaxed Lemons 3s
1pk · £2.65 each£2.65Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 4s
1pk · £2.30 each£2.30Waitrose Loose Lemons each
1pk · £0.55 each£0.55Waitrose Loose Limes each
1pk · £0.34 each15% off£0.34£0.40Cooks' Ingredients Unwaxed Lemons 8s
1pk · £3.12 each20% off£3.12£3.90Waitrose Tangerines 600g
600g · £5.00/kg2 for £4.80£3.00Waitrose Seedless Easy Peelers 600g
600g · £5.33/kg2 for £4.80£3.20Waitrose Easy Peelers Box 1kg
1kg · £5.15/kg£5.15Essential Easy Peelers 600g
600g · £3.50/kg£2.10Waitrose Red Grapefruit Each
1pk · £0.85 each£0.85Essential Limes 5s 5s
1pk · £1.95 each£1.95Waitrose Queen Easy Peelers 600g
600g · £5.17/kg2 for £4.80£3.10Essential Mini Easy Peelers 500g
500g · £3.40/kg£1.70
Apples & Pears
Waitrose Royal Gala Apples 6s
1pk · £2.30 each£2.30Waitrose Royal Gala Apples 4s
1pk · £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Pink Lady Apples 6s
1pk · £3.60 each2 for £4.80£3.60Waitrose Pink Lady Apples 4s
1pk · £3.15 each£3.15Essential Mini Apples 6s
1pk · £1.20 each£1.20Waitrose British Egremont Russet Apples 5s
1pk · £3.10 each£3.10Waitrose British Cox Apples 4s
1pk · £2.70 each£2.70Waitrose British Cox Apples 6s
1pk · £2.40 each£2.40Waitrose Granny Smith Apples 6s
1pk · £2.39 each10% off£2.39£2.65Duchy Organic Gala Apples Min 4
1pk · £2.95 each£2.95Waitrose Jazz Apples 4s
1pk · £2.70 each10% off£2.70£3.00Waitrose Braeburn Apples minimum 5
1pk · £2.20 each£2.20Waitrose Jazz Apples Minimum 5
1pk · £3.20 each£3.20Waitrose Best of British Apples 4s
1pk · £2.70 each£2.70Waitrose Perfectly Ripe Conference Pear 4s
1pk · £3.10 each£3.10Husband Anniversary Pear each
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Conference Pears 4s
1pk · £3.00 each£3.00Duchy Organic Pears 4s
1pk · £3.50 each£3.50Waitrose Blush Pears 4s
1pk · £3.35 each£3.35Essential Pears 5s
1pk · £2.40 each£2.40Waitrose Perfectly Ripe Green Williams Pears 4s
1pk · £4.20 each£4.20
Grapes
Waitrose Seedless Grape Selection 400g
400g · £8.00/kg£3.20Waitrose Red Seedless Grapes 500g
500g · £6.00/kg2 for £4.80£3.00Waitrose Black Seedless Grapes 400g
400g · £8.50/kg2 for £4.80£3.40Waitrose Cotton Candy Grapes 400g
400g · £9.63/kg£3.85Waitrose Candy Seedless Grapes 400g
400g · £9.63/kg£3.85Duchy Organic Limited Selection Grapes 400g
400g · £8.40/kg20% off£3.36£4.20Waitrose Green Seedless Grapes 500g
500g · £6.00/kg2 for £4.80£3.00Waitrose Seedless Sable Grapes 400g
400g · £9.88/kg£3.95Waitrose Seedless Vitoria Grapes 400g
400g · £10.50/kg£4.20
Prepared Fruit
Waitrose Pineapple 275g
275g · £10.98/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Watermelon 300g
300g · £12.60/kg15% off£3.78£4.45Waitrose Melon Slices 280g
280g · £10.79/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Pomegranate 210g
210g · £17.38/kg£3.65Waitrose Pineapple 500g
500g · £8.08/kg15% off£4.04£4.75Waitrose Watermelon Fingers 600g
600g · £10.50/kg£6.30Waitrose Orange Melon Chunks 250g
250g · £12.08/kg15% off£3.02£3.55Waitrose Mango & Watermelon Fingers 300g
300g · £15.83/kg£4.75Dole Fruit in Jelly Mandarins 4x123g
492g · £4.88/kg20% off£2.40£3.00Waitrose Kiwi 120g
120g · £20.83/kg£2.50Waitrose Pink Lady Apple & Grapes 115g
115g · £21.74/kg£2.50GOOD TO GO Watermelon Chunks 120g
120g · £17.50/kg£2.10Waitrose Mango Chunks 450g
450g · £12.78/kg£5.75Waitrose Pomegranate 350g
350g · £13.57/kg£4.75Waitrose Berry Medley 230g
230g · £13.13/kg15% off£3.02£3.55GOOD TO GO Coconut Chunks 80g
80g · £23.75/kg£1.90Waitrose Classic Fruit Salad 310g
310g · £12.26/kg20% off£3.80£4.75Waitrose Pineapple, Melon and Mango Fingers 240g
240g · £17.50/kg£4.20GOOD TO GO Pineapple 120g
120g · £17.50/kg£2.10Waitrose Strawberry and Grape 115g
115g · £18.26/kg£2.10GOOD TO GO Mango 130g
130g · £16.15/kg£2.10GOOD TO GO Pomegranate Seeds 90g
90g · £23.33/kg£2.10Waitrose Rainbow Fruit Salad 285g
285g · £14.18/kg15% off£4.04£4.75GOOD TO GO Melon Chunks 120g
120g · £17.50/kg£2.10Essential Frozen Pineapple Chunks 500g
500g · £7.90/kg£3.95GOOD TO GO Pink Lady Apple Slices 80g
80g · £26.25/kg£2.10Waitrose Mango Chunks 280g
280g · £16.07/kg£4.50
Other Fruit
Waitrose Perfectly Ripe Diamond Blush Nectarines 4s
1pk · £4.80 each£4.80Waitrose Yellow Flesh Nectarines Min 4
1pk · £3.70 each£3.70Waitrose White Flesh Nectarines Min 4
1pk · £3.60 each£3.60Duchy Organic Plums 350g
350g · £9.71/kg£3.40£2.55 loyalty card (£7.29/kg)Waitrose Perfectly Ripe Amber Blush Peaches 4s
1pk · £4.80 each£4.80Waitrose Plums min 4
1pk · £3.10 each2 for £4.80£3.10Waitrose Peaches Min 4
1pk · £4.20 each£4.20Waitrose Perfectly Ripe Golden Kiwi 4s
1pk · £4.60 each2 for £6£4.60Waitrose Perfectly Ripe Large Solo Papaya Each
1pk · £3.66 each15% off£3.66£4.30Waitrose Perfectly Ripe Large Mango Each
1pk · £2.75 each£2.75Duchy Organic Gold Kiwi Fruit 4s
1pk · £4.75 each£4.75No.1 Speciality Mango Each
1pk · £4.50 each£4.50Waitrose Supersweet Medium Pineapple Each
1pk · £2.05 each£2.05£1.44 loyalty card (£1.44 each)Waitrose Perfectly Ripe Kiwi 4s
1pk · £3.40 each£3.40Waitrose Speciality Figs 200g
200g · £20.00/kg£4.00£3.00 loyalty card (£15.00/kg)Waitrose Passion Fruit 3s
1pk · £1.90 each£1.90Duchy Organic Kiwi Fruit 4s
1pk · £3.60 each£3.60Waitrose Cantaloupe Melon Each
1pk · £3.55 each£3.55Waitrose Honeydew Melon Each
1pk · £2.39 each10% off£2.39£2.65Waitrose Mini Watermelon Each
1pk · £4.25 each£4.25Essential Galia Melon Each
1pk · £2.75 each£2.75Waitrose Golden Blush Nectarines 4s
1pk · £4.80 each£4.80Essential Home Ripening Plums 400g
400g · £5.38/kg£2.15Frankie each
1pk · £8.40 each£8.40