Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Co-op - Long Lane

Allergens and info

Delivery unavailable to your location

Matches in-store prices

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Co-op Membership

    Save on your order. Link or sign up now.

Offers (763)

  • 0

    Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L

    2 for £4

    £3.25

  • 0

    Cravendale Filtered Fresh Whole Milk 2L

    2L · £1.63/L

    2 for £4

    £3.25

  • 0

    Arla BOB Skimmed Milk 2L Tastes like Semi Skimmed

    2L · £1.50/L

    2 for £4

    £3.00

  • 0

    Asahi Super Dry Lager Beer Bottle 620ml

    620ml · £7.82/L

    3 for £9

    £4.85

  • 0

    San Miguel Especial 620ml

    620ml · £7.18/L

    3 for £9

    £4.45

  • 0

    Staropramen Premium Czech Lager Bottle 660ml

    660ml · £6.82/L

    3 for £9

    £4.50

  • 0

    Co-op Chilean Sauvignon Blanc 75CL

    75cl · £11.27/L

    2 for £12

    £8.45

  • 0

    Co-op Australian Lime Tree Chardonnay 75CL

    75cl · £11.27/L

    2 for £12

    £8.45

  • 0

    Co-op Lime Tree Merlot 75cl

    75cl · £11.27/L

    2 for £12

    £8.45

  • 0

    Big Milk Whole Milk for Big Kids Aged 1+ 2L

    2L · £1.58/L

    2 for £4

    £3.15

  • 0

    Birra Moretti Lager Beer Single Bottle 660ml

    660ml · £6.82/L

    3 for £9

    £4.50

  • 0

    Desperados Tequila Lager Beer Bottle 650ml

    650ml · £8.00/L

    3 for £9

    £5.20

  • 0

    Heineken Lager Beer Single Bottle 650ml

    650ml · £6.62/L

    3 for £9

    £4.30

  • 0

    Co-op Limetree Australia Cabernet Sauvignon 75cl

    75cl · £11.27/L

    2 for £12

    £8.45

  • 0

    Pom-Bear Original Multipack Crisps 6x13g

    6pk · £0.29 each

    £1 off

    £1.75

    £2.75

  • 0

    Diet Coke 2L

    2L · £1.45/L

    2 for £3.60

    £2.90

  • 0

    Diet Coke No Caffeine 2L

    2L · £1.45/L

    2 for £3.60

    £2.90

  • 0

    Coca Cola Zero Sugar Cherry Float 2LTR

    2L · £1.58/L

    2 for £3.60

    £3.15

  • 0

    Estrella Damm Premium Lager Beer Bottle 660ml

    660ml · £7.35/L

    3 for £9

    £4.85

  • 0

    Tyskie Beer Single Bottle 650ml

    650ml · £7.23/L

    3 for £9

    £4.70

  • View all (763)

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Co-op Seedless Mixed Grapes 500g

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • Co-op 4 Pink Lady Apples

    4pk · £0.71 each
    £2.85
  • Co-op British Chicken Breast Fillets 580G

    580g · £9.22/kg
    2 for £8.90
    £5.35
  • Co-op Strawberries

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Co-op Irresistible Extra Mature Cheddar Slices 160G

    160g · £21.25/kg
    £3.40
  • Co-op British Chicken Thigh Fillets 500G

    500g · £11.40/kg
    2 for £8.90
    £5.70
  • Co-op Chicken & Sweetcorn Sandwich

    1pk · £2.75 each
    £2.75
  • Co-op Hot & Spicy Chicken Mini Fillets 305g

    305g · £16.07/kg
    £4.90
  • Co-op Mini Watermelon

    1pk · £2.95 each
    £2.95
  • Co-op Chilled Stonebaked Double Pepperoni Pizza 327g

    327g · £13.15/kg
    £4.30
  • Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 250G

    250g · £17.20/kg
    £4.30
  • Co-op Strawberry Trifle 600G

    600g · £6.83/kg
    £4.10
  • Co-op Irresistible Chicken & King Prawn Paella 400g

    400g · £14.75/kg
    £5.90
  • Co-op White Potatoes

    1.5kg · £0.93/kg
    £1.40
  • Co-op Irresistible Wood Fired Prosciutto Cotto, Garlic Mushroom & Mascarpone 491g

    491g · £13.24/kg
    £6.50
    £4.00 loyalty card (£8.15/kg)
  • Warburtons 4 Sliced Brioche Burger Buns

    4pk · £0.56 each
    £0.70 off
    £2.25£2.95
  • Co-op Raspberries 150g

    150g · £18.00/kg
    £2.70
  • Co-op British Beef Rump Steak 227g

    227g · £22.47/kg
    £5.10
    £3.96 loyalty card (£17.44/kg)
  • Anchor Salted Butter 200g

    200g · £15.50/kg
    £3.10
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 165g

    165g · £16.67/kg
    £2.75
  • Co-op Irresistible Cumberland Sausages 400G

    400g · £10.13/kg
    2 for £6.50
    £4.05
  • Co-op Korean Style Beef & Rice 400g

    400g · £12.25/kg
    2 for £7.10
    £4.90
  • Co-op Diced Chicken Breast

    400g · £12.50/kg
    £5.00
  • Co-op Coleslaw 300g

    300g · £5.17/kg
    £1.55
  • Warburtons Sliced Sandwich Rolls 6S

    6pk · £0.25 each
    £1.50
  • Co-op Irresistible Strawberries

    227g · £17.84/kg
    2 for £6.55
    £4.05
  • Co-op Irresistible Thick Cut Honey Roast Ham 120G

    120g · £35.00/kg
    2 for £6.70
    £4.20
  • Cathedral City Sandwich Slices Mature Cheddar 150g

    150g · £22.00/kg
    £3.30
  • Co-op 4 Jam Ball Doughnut

    4pk · £0.34 each
    £1.35
  • Co-op Spaghetti & Meatballs 400g

    400g · £11.13/kg
    2 for £7.10
    £4.45
  • Co-op Potato Salad 300g

    300g · £5.17/kg
    £1.55
  • Le Rustique Jean Verrier Fromager Camembert 250g

    250g · £11.20/kg
    £0.90 off
    £2.80£3.70

Co-op Member Prices

View all (126)
  • Co-op Basmati Rice 1kg

    1kg · £2.00/kg
    £2.00
    £1.20 loyalty card (£1.20/kg)
  • Co-op Pure Canadian Maple Syrup 250g

    250g · £21.40/kg
    £5.35
    £3.21 loyalty card (£12.84/kg)
  • Co-op Tagliatelle Pasta 300g

    300g · £6.33/kg
    £1.90
    £1.14 loyalty card (£3.80/kg)
  • Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    £2.31 loyalty card (£11.55/kg)
  • Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g

    250g · £7.00/kg
    £1.75
    £1.05 loyalty card (£4.20/kg)
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Co-op Pineapple & Mango

    110g · £14.55/kg
    £1.60
    £0.96 loyalty card (£8.73/kg)
  • Co-op Cherry Tomatoes 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
    £0.84 loyalty card (£2.80/kg)
  • Co-op Egg Noodles 275g

    275g · £4.73/kg
    £1.30
    £0.82 loyalty card (£2.98/kg)
  • Co-op Frozen Stonebaked Four Cheese 330g

    330g · £6.36/kg
    £2.10
    £1.26 loyalty card (£3.82/kg)
  • Co-op Custard 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
    £0.72 loyalty card (£1.80/kg)
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
    £0.66 loyalty card (£3.67/kg)
  • Co-op Apple Juice 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£1.69/L)
  • Heinz Tomato Ketchup 460g

    460g · £8.48/kg
    £3.90
    £2.34 loyalty card (£5.09/kg)
  • Co-op Bacon Rasher Crisps 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
    £0.80 loyalty card (£5.33/kg)
  • Co-op British Fresh Chicken Thighs 600G

    600g · £6.00/kg
    £3.60
    £2.16 loyalty card (£3.60/kg)
  • The Happy Egg Co. Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.53 each
    £3.15
    £1.95 loyalty card (£0.33 each)
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
    £1.86 loyalty card (£8.09/kg)
  • Coca Cola Zero Sugar 4X330ML

    4pk · £2.50/L
    £3.30
    £1.98 loyalty card (£1.50/L)
  • Co-op Microwave Rice Long Grain 250g

    250g · £3.40/kg
    £0.85
    £0.51 loyalty card (£2.04/kg)

Meal deals

View all (4)
  • Exclusive: Sandwich Filler + Bread Rolls

    £1.80
  • Fresh Pasta + Sauce + Flatbread

    £5.00
  • Lunch Meal Deal

    £5.00
  • Premium Lunch Meal Deal

    £6.50

Member Thursdays 🥦🍝🍅

View all (28)
  • Co-op Basmati Rice 1kg

    1kg · £2.00/kg
    £2.00
    £1.20 loyalty card (£1.20/kg)
  • Co-op Pure Canadian Maple Syrup 250g

    250g · £21.40/kg
    £5.35
    £3.21 loyalty card (£12.84/kg)
  • Co-op Tagliatelle Pasta 300g

    300g · £6.33/kg
    £1.90
    £1.14 loyalty card (£3.80/kg)
  • Co-op Fairtrade Italian Style Ground Coffee 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    £2.31 loyalty card (£11.55/kg)
  • Co-op 99 Blend Fairtrade Tea 80 Tea Bags 250g

    250g · £7.00/kg
    £1.75
    £1.05 loyalty card (£4.20/kg)
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Co-op Pineapple & Mango

    110g · £14.55/kg
    £1.60
    £0.96 loyalty card (£8.73/kg)
  • Co-op Cherry Tomatoes 300g

    300g · £4.67/kg
    £1.40
    £0.84 loyalty card (£2.80/kg)
  • Co-op Egg Noodles 275g

    275g · £4.73/kg
    £1.30
    £0.82 loyalty card (£2.98/kg)
  • Co-op Frozen Stonebaked Four Cheese 330g

    330g · £6.36/kg
    £2.10
    £1.26 loyalty card (£3.82/kg)
  • Co-op Custard 400g

    400g · £3.00/kg
    £1.20
    £0.72 loyalty card (£1.80/kg)
  • Co-op Lightly Salted Tortilla Chips 180g

    180g · £6.11/kg
    £1.10
    £0.66 loyalty card (£3.67/kg)
  • Co-op Apple Juice 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.69 loyalty card (£1.69/L)
  • Heinz Tomato Ketchup 460g

    460g · £8.48/kg
    £3.90
    £2.34 loyalty card (£5.09/kg)
  • Co-op Bacon Rasher Crisps 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
    £0.80 loyalty card (£5.33/kg)
  • Co-op British Fresh Chicken Thighs 600G

    600g · £6.00/kg
    £3.60
    £2.16 loyalty card (£3.60/kg)
  • The Happy Egg Co. Free Range, 6 Large Eggs

    6pk · £0.53 each
    £3.15
    £1.95 loyalty card (£0.33 each)
  • Doritos Chilli Heatwave 140G

    140g · £12.14/kg
    £0.70 off
    £1.70£2.40
  • Co-op British Breaded Chicken Goujons 230g

    230g · £13.48/kg
    £3.10
    £1.86 loyalty card (£8.09/kg)
  • Coca Cola Zero Sugar 4X330ML

    4pk · £2.50/L
    £3.30
    £1.98 loyalty card (£1.50/L)

Top Picks 🌟

View all (4)
  • Cravendale Filtered Fresh Semi Skimmed Milk 2L Fresher for Longer

    2L · £1.63/L
    2 for £4
    £3.25
  • Curry in a hurry

    £0.00
  • Surf 3 in 1 Laundry Washing Detergent Capsules Tropical Lily 26 washes

    26pk · £0.24 each
    £1.50 off
    £6.20£7.70
  • 7UP Zero Sugar 2 Litres

    2L · £1.03/L
    £0.65 off
    £2.05£2.70

Halloween: Trick or Treat 🎃🍬👻

View all (23)
  • Co-op Seasonal Mixed Squash

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Co-op 4 Haunted House Brownies

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Co-op 2 Trick or Treat Cupcakes

    2pk · £0.68 each
    £1.35
  • Co-op 5 Monster Mash Cookies

    1pk · £1.90 each
    2 for £3
    £1.90
  • McVitie's 5 Jaffaween Spine - Chillin' Cherry Flavour Cake Bars

    5pk · £0.22 each
    £1.10
  • Mr Kipling 8 Fiendish Fancies

    8pk · £0.38 each
    £3.00
  • Mr Kipling 6 Terrifying Toffee Whirls

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Cadbury 4 Pumpkin Patch Cakes

    4pk · £0.89 each
    £3.55
  • Cadbury 5 Mini Bonfire Logs Honeycomb Flavour

    5pk · £0.49 each
    £2.45
  • Mr Kipling 6 Toffee Apple Pies

    6pk · £0.46 each
    £2.75
  • Mr Kipling 6 Chocolate & Orange Slices

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Co-op 4 Spooky Sour Slime Doughnuts

    1pk · £2.20 each
    2 for £3
    £2.20
  • McVitie's Jaffa Original Cake Bar Multipack 5 x 26.2g, 131g

    5pk · £0.22 each
    £1.10
  • Twix Caramel & Chocolate Bars (13x Funsize Bars)

    275g · £12.00/kg
    £3.30
  • Celebrations Milk Chocolate Tub 500g

    500g · £12.10/kg
    £6.05
  • M&M's Minis Chocolate Funsize Bags 11 x 20g

    220g · £15.00/kg
    £3.30
  • Co-op Gruesome Gummies 130g

    130g · £7.31/kg
    £0.95
  • Co-op Frightfully Fizzy Worms 130g

    130g · £7.31/kg
    £0.95
  • Maltesers Multipack Chocolate Funsize 11x18g Bags

    214.5g · £15.38/kg
    £3.30
  • Swizzels Mummy Mix 340g

    340g · £8.09/kg
    £2.75

Halloween Party Food & Drink 🕷️🍸🪩

View all (32)
  • Co-op Crinkle Cut Oven Chips 750g

    750g · £3.20/kg
    £2.40
  • Co-op Diet Indian Tonic Water 1L

    1L · £0.70/L
    £0.70
    £0.49 loyalty card (£0.49/L)
  • Co-op Seasonal Mixed Squash

    1pk · £1.25 each
    £1.25
  • Co-op 4 Haunted House Brownies

    4pk · £0.83 each
    £3.30
  • Co-op 5 Monster Mash Cookies

    1pk · £1.90 each
    2 for £3
    £1.90
  • Mr Kipling 8 Fiendish Fancies

    8pk · £0.38 each
    £3.00
  • Mr Kipling 6 Terrifying Toffee Whirls

    6pk · £0.30 each
    £1.80
  • Cadbury 4 Pumpkin Patch Cakes

    4pk · £0.89 each
    £3.55
  • Co-op 4 Spooky Sour Slime Doughnuts

    1pk · £2.20 each
    2 for £3
    £2.20
  • Co-op Cheesy Monster Jaws 100g

    100g · £14.00/kg
    £1.40
  • Co-op Cranberry Juice Drink 1L

    1L · £2.30/L
    £2.30
    £1.19 loyalty card (£1.19/L)
  • Co-op Irresistible Chianti

    75cl · £19.87/L
    £14.90
  • Co-op Irresistible Solo Dry Rosé 75cl

    75cl · £17.60/L
    £13.20
  • BuzzBallz Berry Cherry Limeade 200ml

    200ml · £30.00/L
    £6.00
  • Pepsi 2 litres

    2L · £1.55/L
    £3.10
  • Scream 5 Cookies & Cream Flavour Mini Loaves 150g

    150g · £9.00/kg
    £1.35
  • Coca Cola Zero Sugar Cherry Float 2LTR

    2L · £1.58/L
    2 for £3.60
    £3.15
  • Casillero del Diablo Merlot 75cl

    75cl · £12.33/L
    £9.25
  • Casillero del Diablo Chardonnay 75cl

    75cl · £12.33/L
    £9.25
  • San Miguel Especial Premium Lager 4 x 568ml

    4pk · £4.40/L
    £10.00

Cosy Nights In 🍿🍕🍫

View all (41)
  • Co-op Irresistible Hand Cooked Lightly Sea Salted Crisps 150g

    150g · £12.67/kg
    £1.90
  • Co-op Plain White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Cadbury Drinking Hot Chocolate Cocoa Powder Tin 250g

    250g · £14.80/kg
    £3.70
  • Co-op Chilled Stonebaked Double Pepperoni Pizza 327g

    327g · £13.15/kg
    £4.30
  • Co-op Self Raising White Flour 1.5kg

    1.5kg · £0.63/kg
    £0.95
    £0.70 loyalty card (£0.47/kg)
  • Co-op Fairtrade Demerara Sugar 500g

    500g · £4.00/kg
    £2.00
  • Co-op Chilled Irresistible Margherita Pizza 250G

    250g · £17.20/kg
    £4.30
  • Häagen-Dazs Salted Caramel Ice Cream 460ml

    460ml · £9.89/L
    £2.30 off
    £4.55£6.85
  • Co-op Sweet & Salted Popcorn 100g

    100g · £12.50/kg
    £1.25
    £0.75 loyalty card (£7.50/kg)
  • Co-op Irresistible Strawberries

    227g · £17.84/kg
    2 for £6.55
    £4.05
  • Co-op Strawberries

    227g · £13.00/kg
    £2.95
  • Co-op Limited Edition Stonebaked American Hot 354g

    444g · £9.68/kg
    £4.30
  • Co-op Irresistible Chicken Jalfrezi with Pilau Rice 380g

    380g · £15.53/kg
    £5.90
  • Co-op Irresistible Butter Chicken with Pilau Rice 380g

    380g · £15.53/kg
    £5.90
  • Co-op Salted Caramel Pretzel Mini Bites 220g (10 x 22g)

    10pk · £15.40/L
    £3.85
  • Häagen-Dazs Belgian Chocolate Ice Cream 400g

    460ml · £9.35/L
    £4.30
  • Häagen-Dazs Limited Edition Caramel Waffle Ice Cream 351g

    420ml · £10.24/L
    £4.30
  • Co-op Treat Chocolate & Caramel Crispy Bites

    1pk · £4.10 each
    £4.10
  • Mr Kipling 4 Birthday Cake Tarts

    4pk · £0.36 each
    £0.75 off
    £1.45£2.20
  • Co-op 6 Merry Mince Pies

    6pk · £0.28 each
    £1.65

Student Shop 🍜🎓🥫

View all (49)
  • Co-op White Toastie Bread Loaf 800G

    800g · £1.13/kg
    £0.90
  • Co-op Irresistible Belgian Milk Chocolate Cookies

    1pk · £2.20 each
    £2.20
  • Co-op Irresistible Fruit Granola

    1pk · £2.20 each
    £2.20
  • Kronenbourg 1664 Biere Beer Lager 4x440ml Cans

    4pk · £3.78/L
    £1 off
    £6.65£7.65
  • Fresh Pasta + Sauce + Flatbread

    £5.00
  • Peroni Nastro Azzurro Lager Beer Bottles 4 x 330ml

    4pk · £6.48/L
    £1.75 off
    £8.55£10.30
  • Corona Extra Bottles 10 x 330ml

    10pk · £5.64/L
    £18.60
  • Cruzcampo Sevilla Beer Cans 10 x 440ml

    10pk · £3.33/L
    £14.65
  • Strongbow Dark Fruit Cider Cans 4 x 440ml

    4pk · £4.80/L
    £8.45
  • Thatchers Gold Somerset Cider Cans 10 x 440ml

    10pk · £3.64/L
    £16.00
  • Corona Extra 4 x 440ml

    4pk · £4.40/L
    £1.25 off
    £7.75£9.00
  • Guinness Draught In Can 4x440ml

    4pk · £4.94/L
    £8.70
  • Inch's Medium Apple Cider 440ml

    4pk · £3.78/L
    £6.65
  • Kopparberg Premium Cider Mixed Fruit Cans 4 x 330ml

    4pk · £6.59/L
    £8.70
  • Kellogg's Crunchy Nut 460g

    460g · £9.57/kg
    £4.40
  • Co-op Porridge Oats 500g

    500g · £1.90/kg
    £0.95
  • Haribo Tangfastics Sweets Sharing Bag 175g

    175g · £6.86/kg
    £0.25 off
    £1.20£1.45
  • Rowntree's Fruit Pastilles Vegan Friendly Sweets Sharing Bag 143g

    143g · £12.94/kg
    £1.85
  • Schwartz Garlic Granules 50g

    50g · £49.00/kg
    £2.45
  • Co-op Pure Vegetable Oil 1 Litre

    1L · £2.35/L
    £2.35
    £1.49 loyalty card (£1.49/L)

Fairtrade Fortnight 🍫🍌🍷

View all (30)
  • Co-op Fairtrade Baby Plum Tomatoes 225g

    225g · £7.11/kg
    £1.60
  • Co-op Irresistible Pinot Noir Wine 75cl

    75cl · £15.33/L
    £11.50
  • Co-op Fairtrade 99 160 Tea Bags

    500g · £6.00/kg
    £3.00
  • Co-op Fairtrade Decaffeinated 99 Blend 80 Tea Bags 250g

    250g · £9.60/kg
    £2.40
  • Co-op Fairtrade Rich Roast Instant Coffee 100g

    100g · £30.50/kg
    £3.05
  • Co-op Fairtrade Bananas

    5pk · £0.26 each
    £1.30
  • Co-op Irresistible Chocolate for Change 45% Cocoa Dark Milk Chocolate 100g

    100g · £30.50/kg
    £3.05
    £2.55 loyalty card (£25.50/kg)
  • Maltesers Whilte Chocolate & Honeycomb Pouch 74g

    74g · £26.35/kg
    £0.45 off
    £1.95£2.40
  • Co-op Fairtrade Chardonnay Wine 75cl

    75cl · £11.73/L
    £8.80
  • Co-op Irresistible Single Origin Peruvian Fairtrade Roast & Ground Coffee 200g

    200g · £23.25/kg
    £4.65
    £4.15 loyalty card (£20.75/kg)
  • Co-op Premium Roses

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Co-op Fairtrade Roses

    1pk · £6.05 each
    £6.05
  • Co-op Gift Bouquet

    1pk · £6.60 each
    £6.60
  • Co-op Florist Bright & Blissful Bouquet

    1pk · £8.80 each
    £8.80
  • Co-op Fairtrade Elegance Bouquet

    1pk · £11.00 each
    £11.00
  • Pacha Del Fuego Merlot 75cl

    75cl · £15.33/L
    £11.50
  • Unknown Chenin Blanc 1.5 Litre

    1.5L · £10.37/L
    £15.55
  • Stormhoek Shiraz 75cl

    75cl · £7.13/L
    £5.35
  • Unknown Sauvignon Blanc 750ml

    75cl · £12.60/L
    £9.45
  • Stormhoek Sauvignon Blanc 75cl

    75cl · £7.13/L
    £5.35

Freezer Faves 🍨🍟

View all (26)
  • Birds Eye Petits Pois 545g

    545g · £6.42/kg
    3 for £7
    £3.50
  • Linda McCartney's 6 Vegetarian Sausages 270g

    270g · £11.11/kg
    3 for £7
    £3.00
  • Linda McCartney's 2 Vegetarian Mozzarella 1/4 lb Burgers 227g

    227g · £13.22/kg
    3 for £7
    £3.00
  • Birds Eye 2 Crispy Chicken in Tempura Batter 170g

    170g · £20.29/kg
    3 for £7
    £3.45
  • Aunt Bessie's Crispy & Fluffy Roasties 600g

    600g · £5.25/kg
    3 for £7
    £3.15
  • McCain Air Fryer Deep Ridge Crinkle 750g

    750g · £5.00/kg
    3 for £7
    £3.75
  • McCain Smiles 454g

    454g · £7.05/kg
    3 for £7
    £3.20
  • Birds Eye 2 Chicken Quarter Pounders 227g

    227g · £14.98/kg
    3 for £7
    £3.40
  • Birds Eye 2 Battered Fish Fillets 200g

    200g · £14.50/kg
    3 for £7
    £2.90
  • Goodfella's Pepperoni Stonebaked Thin 332g

    332g · £10.99/kg
    3 for £7
    £3.65
  • Goodfella's Margherita Stonebaked Thin 334g

    334g · £10.93/kg
    3 for £7
    £3.65
  • Birds Eye 2 Southern Fried Chicken in Breadcrumbs 180g

    180g · £19.17/kg
    £3.45
  • Aunt Bessie's 10 Glorious Golden Yorkshire Puddings 190g

    190g · £15.53/kg
    3 for £7
    £2.95
  • Birds Eye 4 Chicken Burgers 200G

    200g · £15.75/kg
    3 for £7
    £3.15
  • Birds Eye 6 Chunky Fish Fingers 360G

    360g · £12.36/kg
    3 for £7
    £4.45
  • McCain Hash Browns 625G

    625g · £5.12/kg
    £3.20
  • McCain Home Chips Crinkle 1kg

    1kg · £3.75/kg
    3 for £7
    £3.75
  • McCain Home Chips Straight 1kg

    1kg · £3.75/kg
    3 for £7
    £3.75
  • McCain Lightly Spiced Wedges 650g

    650g · £4.92/kg
    3 for £7
    £3.20
  • Birds Eye Garden Peas 800g

    800g · £3.94/kg
    3 for £7
    £3.15

Store Price Match 🥦

View all (55)
  • Warburtons Toastie Thick Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
    £1.40 loyalty card (£1.75/kg)
  • Co-op All Butter Curved Croissants 194G

    194g · £8.51/kg
    £1.65
  • Co-op Soave Wine 75cl

    75cl · £7.13/L
    £5.35
  • Co-op Broccoli

    1pk · £0.90 each
    £0.90
    £0.80 loyalty card (£0.80 each)
  • Co-op Natural Mineral Water Still 2 Litre

    2L · £0.43/L
    £0.85
  • Co-op Onions 3 Pack

    3pk · £0.37 each
    £1.10
    £0.95 loyalty card (£0.32 each)
  • Co-op Soft White Bathroom Tissue 4 Rolls 2-Ply

    4pk · £0.56 each
    £2.25
  • Warburtons Medium Sliced Soft White Bread 800g

    800g · £1.94/kg
    £1.55
  • Warburtons Batch Original Seeded Bread 800g

    800g · £2.75/kg
    £2.20
  • Co-op Strawberry Fizzy Laces 65G

    65g · £10.00/kg
    £0.65
  • Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread Loaf 400G

    400g · £3.00/kg
    £1.20
  • Warburtons Farmhouse Soft Bread 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
  • Warburtons Danish Lighter White Bread 400g

    400g · £3.63/kg
    £1.45
  • Heinz Nature Creamed Porridge 120G

    120g · £9.58/kg
    £1.15
  • Heinz Nature Cheesy Tomato Pasta 120G

    120g · £9.58/kg
    £1.15
  • Warburtons Original Seeded Batch Bread 400g

    400g · £3.50/kg
    £1.40
  • Organix Melty Carrot Puffs Organic Baby Finger Food Snack 20g

    20g · £37.50/kg
    £0.75
  • Co-op Wholemeal Farmhouse Bread 400G

    400g · £2.50/kg
    £1.00
  • Aptamil Growing Up Milk Drink 200ML

    200ml · £7.75/L
    £1.55
  • Warburtons Soft Tiger Bloomer 600g

    600g · £3.25/kg
    £1.95

Sandwiches, Wraps & Soups 🥪

View all (20)
  • Premium Lunch Meal Deal

    £6.50
  • Lunch Meal Deal

    £5.00
  • Co-op Mexican Style Bean & Cheese Wrap

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Mango and Passionfruit Yoghurt with Granola

    230g · £11.30/kg
    £2.60
  • Co-op Roast Chicken Salad Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Ham & Cheese Sub Roll with Mustard Mayo

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Coop Salmon & Tuna Sushi Pack

    115g · £32.17/kg
    £3.70
  • Co-op Southern Fried Chicken & Gherkin Sub

    1pk · £4.50 each
    £4.50
  • Yo! Veggie Selection 226g

    226g · £21.02/kg
    £4.75
  • Yo! Chicken Katsu Dragon Rolls 209g

    209g · £26.32/kg
    £5.50
  • Holy Moly Guacamole & Chips 77G

    76g · £25.66/kg
    £1.95
  • Co-op Prawn Mayo Sandwich

    1pk · £3.45 each
    £3.45
  • Co-op Cheese & Red Onion Sandwich

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Co-op Chicken & Bacon Caesar Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Chicken & Bacon Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Southern Fried Chicken Wrap

    1pk · £3.90 each
    £3.90
  • Co-op Irresistible Aberdeen Angus Steak Grab Bag EACH

    1pk · £4.95 each
    £4.95
  • Co-op All Day Breakfast Sandwich

    1pk · £3.75 each
    £3.75
  • Co-op Chicken Mayo Sandwich

    1pk · £2.75 each
    £2.75
  • Co-op Creamy Leek & Potato Soup 600g

    600g · £4.00/kg
    £2.40

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Co-op - Long Lane

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo