Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Southwark

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Rajah Haldi Ground Turmeric 400G

    400g · £9.63/kg
    £3.85
    £3.20 Clubcard (£8.00/kg)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Tesco Health Faster Healing Hydrocolloid Dressings 5s

    5pk · £0.77 each
    £3.85
    £3.45 Clubcard (£0.69 each)
  • Bulldog Skincare Protective SPF15 Men's Face Moisturiser 100ml

    £12.00
    £9.75 Clubcard
  • Tesco Finest Shiitake Mushrooms 125g

    125g · £18.80/kg
    £2.35
    £2.10 Clubcard (£16.80/kg)
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Applewood Original Smoky Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
    £2.90 Clubcard (£15.68/kg)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Danone Skyr High Protein 0% Fat Natural Yoghurt 800g

    800g · £5.50/kg
    £4.40
    £3.30 Clubcard (£4.13/kg)
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Monday Haircare Volume Conditioner 350Ml

    £6.60
    £4.95 Clubcard
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Ashoka Mixed Pickle 500G

    500g · £4.90/kg
    £2.45
    £1.95 Clubcard (£3.90/kg)
  • Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml

    £4.90
    £2.90 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • Mr Muscle Platinum Bathroom Mandarin Orange 750Ml

    £3.40
    £3.05 Clubcard
  • Tesco Stuffed Peppers 320G

    320g · £8.59/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Fage Fruits Strawberry Strained Yoghurt 380g

    380g · £9.61/kg
    £3.65
    £3.00 Clubcard (£7.89/kg)
  • L'Oreal Elvive Colour Protect Shampoo 250Ml

    £4.45
    2 for £6.40 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Mattessons 4 Gourmet Hot Dogs Bourbon BBQ 280g

    280g · £13.21/kg
    £3.70
  • Tesco Pork Cocktail Sausages 70 Pack 560g

    560g · £6.61/kg
    £3.70
  • Oykos Temptations Blueberry Cheesecake Luxury Greek Style Yoghurt 2x110g

    2pk · £19.50/kg
    £1.95
  • Two Chicks Liquid Egg Whites 500 Ml

    £4.65
  • Juicy Marbles 2 Thick-Cut Fillet Plant Based Steaks 226g

    2pk · £90.71/kg
    £10.25
  • Tesco High Protein Natural Yogurt 500g

    500g · £5.60/kg
    £2.80
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 750g

    750g · £10.93/kg
    £8.20
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 250G

    250g · £11.80/kg
    £2.95
  • Alpro 15g High Protein Tropical Fruit Dairy Free Soya Yoghurt Alternative 200g

    200g · £10.00/kg
    £2.00
  • Tesco Blackberries 150G

    150g · £22.00/kg
    £3.30
  • Tesco Finest White Sourdough Loaf 400G

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Tesco Paneer Cheese 200G

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco Beef Steak Mince 15% Fat 500G

    500g · £11.40/kg
    £5.70
  • New York Bakery 5 Sourdough Bagels

    5pk · £0.49 each
    £2.45
    £1.60 Clubcard (£0.32 each)
  • Tesco Finest Quarter Pounders 454g

    454g · £15.20/kg
    £6.90
    £6.15 Clubcard (£13.55/kg)
  • Jason's Recipe No 09 Wholemeal Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £4.40/kg
    £2.55
  • Tesco Pork Belly Slices 500g

    500g · £9.60/kg
    £4.80
  • Tesco Finest Spanish Chorizo Ring 225G

    225g · £15.11/kg
    £3.40
  • Tesco Tenderstem Broccoli Spears 330G

    330g · £8.64/kg
    £2.85
  • Tesco Smoked Salmon 100g

    100g · £47.50/kg
    £4.75
    £3.95 Clubcard (£39.50/kg)
  • Tesco Strawberries 400G

    400g · £7.25/kg
    £2.90
  • Tesco Mini Turkey Breast Fillets 400G

    400g · £18.50/kg
    £7.40
  • Tesco British Chicken Thigh Fillets 600G

    600g · £11.83/kg
    £7.10
  • Yutaka Silken Tofu 308g

    308g · £9.09/kg
    £2.80
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • The Vegetarian Butcher What the Cluck 160g

    160g · £24.38/kg
    £3.90
  • Danone Skyr High Protein 0% Fat Natural Yoghurt 800g

    800g · £5.50/kg
    £4.40
    £3.30 Clubcard (£4.13/kg)
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Tesco Lean Beef Steak Mince 5% Fat 500g

    500g · £10.60/kg
    £5.30
  • Paw Patrol Slices 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • Fage Fruits Strawberry Strained Yoghurt 380g

    380g · £9.61/kg
    £3.65
    £3.00 Clubcard (£7.89/kg)
  • Tesco Finest Mortadella with Nocellara Olives 130g

    130g · £36.54/kg
    £4.75
    3 for £10 Clubcard
  • Tesco Stuffed Peppers 320G

    320g · £8.59/kg
    £2.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack

    6pk · £0.17 each
    £1.00
  • Tesco British Chicken Drumsticks 1Kg

    1kg · £2.65/kg
    £2.65
  • Tesco Double Gloucester Onion & Chives 200G

    200g · £17.00/kg
    £3.40
  • Tesco British Baby Chestnut Mushrooms 150g

    150g · £8.67/kg
    £1.30
  • Tesco Diced Beef 400G

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Tesco Baby Plum Tomatoes 300G

    300g · £3.83/kg
    £1.15
  • Tesco Finest Nduja 70G

    70g · £56.43/kg
    £3.95
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Chinese Leaf Each

    1pk · £1.90 each
    £1.90
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Tesco Chicken Caesar Salad 185G

    185g · £20.27/kg
    £3.75
  • Président French Brie Cheese 200g

    200g · £19.75/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£15.00/kg)
  • Tesco Garlic 4 Pack

    4pk · £0.24 each
    £0.95
  • Galbani Mozzarella Cucina Fresh Italian Soft Cheese 400 g

    £5.80

Meal deals

View all (4)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Southwark

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo