Skip to:ContentFooter
Deliveroo
  • Offers
    Offers
  • Meal Deals
    Meal Deals
  • Grab and Go Snacks
    Grab and Go Snacks
  • In Store Prices
    In Store Prices
  • Autumn is here
    Autumn is here
  • Mornings Made Better
    Mornings Made Better
  • Freshers Week
    Freshers Week
  • Why Wait For Christmas?
    Why Wait For Christmas?
  • Save 25% on Selected Taste The Difference
    Save 25% on Selected Taste The Difference
  • Dine In Like You're Dining Out
    Dine In Like You're Dining Out
  • Fruit
    Fruit
  • Vegetables
    Vegetables
  • Salad & Herbs
    Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
    Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
    Cheese
  • Yoghurt
    Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
    Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
    Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
    Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
    Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
    Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
    Desserts
  • Ice Cream
    Ice Cream
  • Frozen
    Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
    Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
    Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
    Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
    Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
    Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
    Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
    Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
    Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
    Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
    Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
    Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
    Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
    Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
    Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
    Jams, Honey, Spreads
  • Baby
    Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
    Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
    Pet
  • Sexual Wellness
    Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
    Beauty & Toiletries
  • Health Care
    Health Care
  • Flowers
    Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
    Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
    Tobacco & Vaping

Cough, Cold & Flu

  • Strepsils Extra Triple Action Blackcurrant Lozenges 24 Lozenges

    24pk · £0.32 each
    £7.70
  • Lockets Honey & Lemon Cough Sweet Menthol Lozenges 41g

    41g · £26.83/kg
    £1.10
  • Strepsils Honey & Lemon Lozenges x36 for Sore Throat

    36pk · £0.17 each
    £6.00
  • Halls Soothers Blackcurrant Lozenge 45g

    45g · £22.22/kg
    £1.00
  • Jakemans Throat & Chest Soothing Menthol Lozenges 73g

    73g · £17.12/kg
    £1.25
  • Halls Original 32g

    9pk · £31.25/kg
    £1.00
  • Buttercup Bronchostop Cough Pastilles 40 Pastilles

    40pk · £0.29 each
    £11.55
  • Ultra Chloraseptic Anaesthetic Throat Spray Original Menthol Flavour 15ml

    15ml · £463.33/L
    £6.95
  • Vicks VapoRub, Relief of Cough Cold and Flu like Symptoms, Jar 100g

    100g · £74.00/kg
    £7.40
  • Otrivine Blocked Nose Relief Decongestant Nasal Spray 10ml

    10ml · £555.00/L
    £5.55
  • Sudafed Sinus Max Strength Capsules x16

    16pk · £0.40 each
    £6.40
    Restricted
  • Vicks First Defence Cold Virus Blocker Nasal Spray Bottle 15ml

    15ml · £586.67/L
    £8.80
  • Vicks Inhaler fast acting medicine for blocked nose relief Stick

    1pk · £3.30 each
    £3.30
  • Sudafed Blocked Nose Spray Congestion Relief Lasts Up to 10 Hours 15ml

    15ml · £426.67/L
    £6.40
  • Olbas Oil Inhalant Decongestant 12ml

    12ml · £437.50/L
    £5.25
  • Covonia Dry & Tickly Cough Linctus 150ml

    150ml · £40.33/L
    £6.05
  • Benylin Children's Dry Cough & Sore Throat Syrup 125ml

    125ml · £47.20/L
    £5.90
  • Benylin Chesty Coughs Non Drowsy Syrup 150ml

    150ml · £48.00/L
    £7.20
  • Buttercup Bronchostop Cough Syrup 120ml

    120ml · £73.33/L
    £8.80
  • Lemsip Max Cold & Flu Blackcurrant 10 Sachets

    10pk · £0.74 each
    £7.40
    Restricted
  • Lemsip Max Cold & Flu Lemon 10 Sachets

    10pk · £0.74 each
    £7.40
    Restricted
  • Lemsip Max Day & Night Cold & Flu Relief Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.46 each
    £7.40
    Restricted
  • Beechams Cold & Flu All in One Liquid, with Paracetamol, 160ml

    160ml · £37.50/L
    £6.00
    Restricted
  • Sainsbury's + Healthcare Max Strength Cold & Flu Day & Night Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.16 each
    £2.50
    Restricted
  • Lemsip Max Cold & Flu 16 Capsules

    16pk · £0.38 each
    £6.00
    Restricted
  • Beechams Max Strength Capsules, Cold & Flu Relief with Paracetamol, 16s

    16pk · £0.45 each
    £7.25
    Restricted
  • Sainsbury's + Healthcare Max Strength Cold & Flu Relief Lemon Flavour 10 Sachets

    10pk · £0.33 each
    £3.30
    Restricted
  • Lemsip Cold & Flu Lemon 10 Sachets

    10pk · £0.54 each
    £5.40
    Restricted

Pain Relief

  • Nurofen Express Pain Relief 200mg Liquid Capsules x16

    16pk · £0.31 each
    £5.00
    Restricted
  • Panadol Extra Advance Tablets 16s, 500mg Paracetamol and 65mg Caffeine Tablets. For Pain Relief.

    16pk · £0.26 each
    £4.15
    Restricted
  • Nurofen 200mg Tablets 16 Tablets

    16pk · £0.16 each
    £2.55
    Restricted
  • Sainsbury's Healthcare Paracetamol 500mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.05 each
    £0.85
    Restricted
  • Bell's Healthcare 16 Ibuprofen 200mg Coated Tablets

    16pk · £0.06 each
    £0.90
    Restricted
  • Bell's Healthcare Paracetamol 500mg 16 Tablets

    16pk · £0.04 each
    £0.60
    Restricted
  • Anadin Extra Aspirin, Paracetamol, & Caffeine Caplets, 16s

    16pk · £0.19 each
    £3.00
    Restricted
  • Sainsbury's + Healthcare Ibuprofen 200mg Capsules 16 Capsules

    16pk · £0.07 each
    £1.10
    Restricted
  • Nuromol Dual Action Pain Relief 200mg/500mg 16 Tablets

    16pk · £0.41 each
    £6.60
    Restricted
  • Panadol Extra Soluble Paracetamol Tablets 500mg 24s

    24pk · £0.27 each
    £6.50
    Restricted
  • Sainsbury's Aspirin 300mg Tablets 16 Tablets

    16pk · £0.03 each
    £0.55
    Restricted
  • Nurofen Migraine Pain Caplets, Pack of 12

    12pk · £0.38 each
    £4.50
    Restricted
  • Nuromol Dual Action Pain Relief 200mg/500mg 12 Tablets

    12pk · £0.45 each
    £5.45
    Restricted
  • Alka-Seltzer 20 XS Double Action Pain Relief Effervescent Tablets

    20pk · £0.35 each
    £6.90
    Restricted
  • Bonjela Adult Ulcer Sugar Free Gel, 15g

    15g · £490.00/kg
    £7.35
  • Zovirax Cold Sore Treatment Cream, Tube 2g

    2g · £4,525.00/kg
    £9.05
  • Voltarol Joint & Back Pain Relief 2.32% Gel 50g

    50g · £281.00/kg
    £14.05

Pharmacy

  • Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test (Self-Testing) 5 Tests

    5pk · £2.00 each
    £10.00
  • Hedrin Once Spray Gel 100ml

    100ml · £144.50/L
    £14.45
  • Sainsbury's + Healthcare Cystitis Relief 4g Granules for Oral Solution Cranberry Flavour x 6

    6pk · £0.54 each
    £3.25
  • Nytol Herbal Simply Sleep One-A-Night 21 Tablets

    21pk · £0.44 each
    £9.20
    Restricted
  • Canesten Thrush Combi Pessary & External Cream 500g

    10g · £1,920.00/kg
    £19.20
  • Vagisil Fast Relief Medicated Creme 30g

    30g · £223.33/kg
    £6.70

Digestive Health

  • Imodium Instants For On The Go Diarrhoea Relief Tablets x6

    6pk · £1.09 each
    £6.55
  • Sainsbury's Healthcare Anti-Diarrhoea Instants 2mg Orodispersible 6 Tablets

    6pk · £0.38 each
    £2.25
  • Dulcolax Adult 20 Tablets

    20pk · £0.21 each
    £4.10
  • Fybogel Hi-Fibre Orange Ispaghula Husk Fibre Drink 10 Sachets

    10pk · £0.71 each
    £7.05
  • Gaviscon Double Action Mint Flavour 24 Chewable Tablets

    24pk · £0.31 each
    £7.50
  • Nexium Control Heartburn & Indigestion Tablets, 7

    7pk · £1.18 each
    £8.25
  • Gaviscon Double Action Heartburn & Indigestion Liquid Mint Flavour 150ml

    150ml · £57.67/L
    £8.65
  • Anusol Cream for hemorrhoids and piles treatment 23g

    23g · £258.70/kg
    £5.95
  • Gaviscon Double Action Mixed Berries Flavour 24 Chewable Tablets

    24pk · £0.31 each
    £7.50
  • Rennie Spearmint 24 Chewable Tablets

    24pk · £0.17 each
    £4.10
  • Rennie Peppermint 24 Chewable Tablets

    24pk · £0.17 each
    £4.10
  • Senokot 7.5mg Tablets Adult Senna Fruit 20 Tablets

    20pk · £0.24 each
    £4.75
  • Liquid IV Hydration Multiplier* Passion Fruit Electrolyte Powder Mix Food Supplement 3 sachets

    16g · £409.38/kg
    £6.55
  • Liquid IV Hydration Multiplier* Passion Fruit Electrolyte Powder Mix Food Supplement 6 sachets

    96g · £122.92/kg
    £11.80
  • Science in Sport Hydro Lemon + Electrolyte 20 x 4.2g

    20pk · £100.00/kg
    £8.40
  • Diacare Oral Electrolyte Solution for Children & Adults Orange Flavour 6x6.5g

    6pk · £1.15 each
    £6.90

Allergy & Hayfever

  • Piriteze Children’s Hayfever & Allergy Syrup 2 years+, 70ml

    70ml · £105.00/L
    £7.35
  • Sainsbury's Hayfever & Allergy Relief x30

    30pk · £0.11 each
    £3.35
  • Piriteze Hayfever & Allergy Antihistamine Tablets, 30s

    30pk · £0.40 each
    £12.00
  • Optrex Hayfever Relief 2% w/v Eye Drops Sodium Cromoglicate 10ml

    10ml · £890.00/L
    £8.90
  • Piriteze Hayfever & Allergy Antihistamine Tablets, 14s

    14pk · £0.50 each
    £7.00
  • Beconase Hayfever Relief for Adults 0.05% Nasal Spray

    100pk · £442.50/L
    £8.85
  • Sainsbury's Hayfever Loratadine One a Day Tablets 30

    30pk · £0.11 each
    £3.35

Sexual Health & Wellness

  • Clearblue Pregnancy Test Digital with Weeks Indicator, 2 Digital Tests

    2pk · £8.98 each
    £17.95
  • Skyn Original Natural Feeling 10 Non-Latex Condoms

    10pk · £1.24 each
    £12.35
  • Durex Play Silicone Based Perfect Glide Lubricant Gel 50ml

    50ml · £258.00/L
    £12.90
  • Durex Extra Safe 12 Condoms

    12pk · £1.13 each
    £13.50
  • Durex Thin Feel 6 Condoms

    6pk · £1.46 each
    £8.75
  • Durex Intense Orgasmic Gel 10ml

    10ml · £600.00/L
    £6.00
  • Mates UltraSensitive 14 Condoms

    14pk · £0.56 each
    £7.85

Vitamins & Supplements

  • Optimum Nutrition Gold Standard Pre-Workout Shot Mixed Berry 60ml

    60ml · £40.00/L
    £2.40
  • Berocca 15 Natural Orange Flavour Effervescent Tablets

    15pk · £0.52 each
    £7.75
  • Ultra Vitamin D 1000 IU Optimum Level 96 Mini Tablets

    96pk · £0.06 each
    £5.50
    Restricted
  • Berocca Energy Release Natural Blackcurrant Flavour Food Supplement 45 Effervescent Tablets

    15pk · £0.43 each
    £6.50
  • Sainsbury's 20 Health Matters Immunity Vitamin C Orange Flavour Effervescent 1000mg

    20pk · £0.08 each
    £1.65

Eye & Ear Care

  • Sainsbury's Health Matters All-In-One Contact Lens Solution 250ml

    250ml · £20.00/L
    £5.00
  • Optrex Moisturising Eye Drops 10ml

    10ml · £660.00/L
    £6.60
  • Sainsbury's Everyday Health Dry Eyes Eye Drops 10ml

    10ml · £330.00/L
    £3.30
  • Optrex Itchy Eyes Soothing Eye Drops 10ml

    10ml · £660.00/L
    £6.60

First Aid

  • Dettol Original Liquid Antiseptic Disinfectant for First Aid 500ml

    500ml · £10.80/L
    £5.40
  • Savlon Antiseptic Cream 30g

    30g · £106.67/kg
    £3.20
  • Sainsbury's Fabric Dark Plasters Assorted x40

    40pk · £0.04 each
    £1.65
  • Elastoplast Extra Flexible Cut to Size Fabric Plaster

    1pk · £4.10 each
    £4.10
  • Compeed Medium 6 Blister Plasters

    6pk · £1.18 each
    £7.05
  • Elastoplast Fabric 40 Plasters

    40pk · £0.09 each
    £3.50
  • Elastoplast Water Resistant Plastic Plasters (40 Pcs)

    40pk · £0.09 each
    £3.50

Foot Care

  • Scholl Advance Athlete's Foot Cream Anti-Fungal 15g

    15g · £496.67/kg
    £7.45
  • Bazuka Extra Strength Treatment Gel 6g

    6g · £2,058.33/kg
    £12.35
  • Canesten Athlete's Foot 1% w/w Cream 30g

    30g · £246.67/kg
    £7.40

Incontinence

  • TENA Discreet Normal Incontinence Pads x 12

    12pk · £0.28 each
    £3.30
  • TENA lights Long Liner 20 pack

    20pk · £0.14 each
    £2.75
  • TENA Incontinence Pants Protect+ Super Large 12 Pack

    12pk · £1.28 each
    £15.40
  • Always Discreet Incontinence Pads Women Long 10 Count

    10pk · £0.31 each
    £3.05
  • View Flowers

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo