Tinned Tomatoes & Puree
Asda Chopped Tomatoes 400g
400g · £1.75/kg£0.70ASDA Double Concentrate Tomato Puree 200g
200g · £5.00/kg£1.00Asda Passata 500g
500g · £2.50/kg£1.25
Baked Beans
Heinz Beans 415g
415g · £4.22/kg£1.75Heinz Beanz Fiery Chilli 390g
390g · £4.49/kg£1.75
Tinned Vegetables, Beans & Pulses
Asda Garden Peas in Water 290g
290g · £2.41/kg£0.70Green Giant Original Naturally Sweet Corn 198g
198g · £9.09/kg£1.80Asda Sun-Dried Tomatoes 280g
280g · £14.29/kg£4.00
Tinned Soup
Heinz Classic Cream of Chicken Soup 400g
400g · £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Cream of Tomato Soup 400g
400g · £5.25/kg3 for £4.65£2.10Heinz Mix & Match
1pk · £4.65 each£4.65Batchelors 4 Cream of Vegetable with Croutons Cup a Soup Sachets 122g
122g · £16.80/kg£2.05
Tinned Fish & Seafood
Asda Red Salmon 213g
213g · £20.42/kg£4.35John West Tuna Chunks in Sunflower Oil 4 x 132g
380g · £13.29/kg£5.05John West Tuna Chunks with a Little Spring Water 100g
300g · £16.50/kg£4.95John West Wild Pacific Red Salmon 213g
213g · £32.39/kg£6.90
Other Tinned & Pickled Food
Del Monte Fruit Cocktail in Juice 415g
415g · £3.61/kg£1.50Del Monte Peach Slices in Juice 415g
415g · £3.61/kg£1.50Spam Chopped Pork And Ham 340g
340g · £11.91/kg£4.05Wikinger 8 Hot Dogs 550g
550g · £5.09/kg£2.80ASDA Stuffed Cherry Peppers 150g
150g · £25.33/kg3 for £7£3.80