- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Save with Clubcard
£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
£4.25£3.85 ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
£3.50ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
£7.00ClubcardTesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)
6pk · £0.35 each£2.10£1.85 Clubcard (£0.31 each)Zespri SunGold Kiwi 4 pack
4pk · £0.89 each£3.55£3.15 Clubcard (£0.79 each)Tesco Finest Purple Sprouting Broccoli 200g
200g · £15.25/kg£3.05£2.55 Clubcard (£12.75/kg)Tesco Finest Shiitake Mushrooms 125g
125g · £18.80/kg£2.35£2.10 Clubcard (£16.80/kg)Tesco Mini Carrot 320G
320g · £5.47/kg£1.753 for 2 ClubcardTesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack
328g · £10.98/kg£3.60£3.05 Clubcard (£9.30/kg)Bertolli Original Spread 450G
450g · £9.00/kg£4.05£3.60 Clubcard (£8.00/kg)Tesco Edam Cheese 10 Slice 250G
250g · £12.60/kg£3.152 for £4.50 ClubcardPrésident French Brie Cheese 200g
200g · £19.75/kg£3.95£3.00 Clubcard (£15.00/kg)Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G
450g · £6.33/kg£2.85£1.75 Clubcard (£3.89/kg)Yorkshire Provender Roast Chicken & Vegetables Soup 560g
560g · £7.59/kg£4.25£3.80 Clubcard (£6.79/kg)Warburtons Soft Wholemeal Pitta Breads 4 Pack
4pk · £0.41 each£1.65£1.50 Clubcard (£0.38 each)Graze Chilli & Lime Nut Crunch 120g
120g · £30.83/kg£3.70£2.95 Clubcard (£24.58/kg)Princes Tuna Chunks In Sunflower Oil 4X145g
4pk · £39.66/kg£5.75£4.75 Clubcard (£32.76/kg)Kenco Millicano Americano Instant Coffee 90g
90g · £105.56/kg£9.50£4.55 Clubcard (£50.56/kg)Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)Graze Cocoa and Sea Salt Honey Nut Crunch 110g
110g · £33.64/kg£3.70£2.95 Clubcard (£26.82/kg)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Charlie Bigham's Chicken Tikka & Rice 805G
805g · £14.60/kg£11.75Clarence Court Brown Medium Free Range Eggs 6 Pack
6pk · £0.72 each£4.30Tesco Finest Salt Beef Brisket 90g
90g · £52.22/kg£4.70Lurpak Slightly Salted Spreadable Blend of Butter and Rapeseed Oil 400g
400g · £13.50/kg£5.40£4.25 Clubcard (£10.63/kg)Tesco Mixed Peppers 420G (C)
420g · £5.24/kg£2.20Tesco Finest Smoked Dry Cure Streaky Bacon 240G
240g · £19.58/kg£4.70Tesco Finest Chocolate Cake 6 Servings
1pk · £5.25 each£5.25Tesco Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70Tesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90Yorkshire Provender Roast Chicken & Vegetables Soup 560g
560g · £7.59/kg£4.25£3.80 Clubcard (£6.79/kg)Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g
180g · £12.50/kg£2.25Tesco Ripe & Ready Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Tesco British Unsalted Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Tesco Smooth Smoked Salmon Pate 100g
100g · £21.50/kg£2.15Tesco British Chicken Thighs 600G (C)
600g · £5.50/kg£3.30Tesco Finest Green Grapes Seedless 500g (C)
500g · £7.10/kg£3.55Tesco Edam Cheese 10 Slice 250G
250g · £12.60/kg£3.152 for £4.50 ClubcardWarburtons Soft Wholemeal Pitta Breads 4 Pack
4pk · £0.41 each£1.65£1.50 Clubcard (£0.38 each)Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack
328g · £10.98/kg£3.60£3.05 Clubcard (£9.30/kg)Tesco Finest Smoked Dry Cure Back Bacon 8 Pack 240G
240g · £19.58/kg£4.70Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20New York Bakery Co Sesame Bagels 5 Pack
5pk · £0.45 each£2.25Zespri SunGold Kiwi 4 pack
4pk · £0.89 each£3.55£3.15 Clubcard (£0.79 each)The Collective Suckies Strawberry Kids Yoghurt Pouch 90g
90g · £14.44/kg£1.30Bertolli Original Spread 450G
450g · £9.00/kg£4.05£3.60 Clubcard (£8.00/kg)Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g
600g · £4.50/kg£2.70Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G
450g · £6.33/kg£2.85£1.75 Clubcard (£3.89/kg)McVitie's Toasting Waffles 8 Pack
200g · £11.50/kg£2.30Tesco British Corned Beef 110g
110g · £22.27/kg£2.45Stork Original Baking Spread 500G
500g · £6.50/kg£3.25Cucumber Whole Each (C)
1pk · £1.00 each£1.00Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Flora Buttery Spread with Natural Ingredients 450G
450g · £6.44/kg£2.90Tesco Finest Unsmoked Dry Cure Back Bacon 8 Pack 240G
240g · £19.58/kg£4.70Tesco Smoked Back Bacon Rashers 300G
300g · £5.50/kg£1.65Tesco Finest Purple Sprouting Broccoli 200g
200g · £15.25/kg£3.05£2.55 Clubcard (£12.75/kg)Tesco Free Range Eggs Medium 6 Pack
6pk · £0.33 each£2.00Tesco Large Vegetable Stir Fry 570g (C)
570g · £4.82/kg£2.75Warburtons Original Farmhouse 800g
800g · £2.38/kg£1.90Tesco Sweet Potatoes 1Kg (C)
1kg · £1.40/kg£1.40Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G
255g · £5.69/kg£1.45Ambrosia Rice Pudding 150G
150g · £8.33/kg£1.25Graham's The Family Dairy Protein 25G Strawberry Pack 200G
200g · £8.00/kg£1.60Tesco Hot Cross Buns 6 pack
6pk · £0.22 each£1.30Warburtons Toastie Thick and Small Sliced White Bread 400g
400g · £2.50/kg£1.00Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)
100g · £7.00/kg£0.70Tesco Cooked Beetroot Vacuum Pack 300G (C)
300g · £3.83/kg£1.15
Meal deals
£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable£3.50Unlock with ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard