Tomatoes & Peppers
Tesco Cherry Tomatoes 300G
300g · £4.33/kg£1.30Tesco Classic Round Tomatoes 6 Pack
6pk · £0.17 each£1.00Tesco Finest Piccobella Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardTesco Tomatoes On The Vine 500G
500g · £3.60/kg£1.80Tesco Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.67/kg£1.10Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G
255g · £6.08/kg£1.55Tesco Finest Sugarbelle Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.552 for £4 ClubcardNightingale Farms Peppers 375G
375g · £6.40/kg£2.40Tesco Sweet Peppers 500G
500g · £4.60/kg£2.30Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g
180g · £12.50/kg£2.25
Cucumbers
Tesco Whole Cucumber Each
1pk · £1.00 each£1.00
Avocados
Tesco Ripe & Ready Avocado
1pk · £0.85 each£0.85Tesco Perfectly Ripe Avocados Twin Pack
2pk · £0.88 each£1.75Tesco Finest GEM Avocado Twin Pack
2pk · £1.98 each£3.95
Onions & Leeks
Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.33 each£1.00Tesco Red Onions 3 Pack
3pk · £0.37 each£1.10Tesco Organic Brown Onions 750G
750g · £2.93/kg£2.20Tesco Shallots Onions 400G
400g · £4.38/kg£1.75£1.50 Clubcard (£3.75/kg)Tesco Brown Onions 1Kg
1kg · £1.10/kg£1.10£0.95 Clubcard (£0.95/kg)Tesco Finest Extra Large Brown Onions 2 Pack
2pk · £1.00 each£2.00Tesco Leeks 500G
500g · £3.40/kg£1.70Tesco Organic Leeks 400G
400g · £6.63/kg£2.65Tesco Organic Spring Onions 100G
100g · £15.00/kg£1.50Tesco Large Spring Onions Bunched 130G
130g · £10.77/kg£1.40Tesco Bunched Spring Onions 100G
100g · £7.00/kg£0.70£0.60 Clubcard (£6.00/kg)
Potatoes
Tesco Baking Potatoes 4 Pack
4pk · £0.21 each£0.85Tesco Organic Baby Potatoes 750G
750g · £2.73/kg£2.05Tesco Organic White Potatoes 1.5Kg
1kg · £2.45/kg£2.45Tesco Finest All-Rounder Pots 1.75Kg
1kg · £3.00/kg£3.00Tesco Baby Potatoes 1Kg
1kg · £1.15/kg£1.15Tesco Finest Nemo Potatoes 2kg
2kg · £1.45/kg£2.90Tesco King Edward Potatoes 2kg
2kg · £1.15/kg£2.30Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg
1kg · £1.45/kg£1.45Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg (c)
1kg · £1.60/kg£1.60Tesco Finest Baby Potatoes 750G (C)
750g · £2.07/kg£1.55Tesco Sweet Potatoes 1Kg (C)
1kg · £1.40/kg£1.40Tesco Finest Jacket Potatoes 4 Pack
4pk · £0.55 each£2.20
Garlic, Ginger, Herbs, Spices
Tesco Organic Garlic 3 Pack
3pk · £0.42 each£1.25Tesco Large Loose Garlic (c)
1pk · £0.60 each£0.60Tesco Fresh Cut Dill 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Mint 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Basil 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Thyme 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Flat Leaf Parsley 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Coriander 30G
30g · £20.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Rosemary 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Fresh Cut Chives 20G
20g · £30.00/kg£0.60Tesco Mixed Chillies 65G
65g · £8.46/kg£0.55Tesco Rocket Chillies 250G
250g · £9.60/kg£2.40
Prepared Vegetables
Tesco Carrot Batons Snack Pack 80g
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Chantenay Carrot and Baby Parsnip 350g
350g · £5.86/kg£2.05Tesco Sliced Red Onion 180G
180g · £7.22/kg£1.303 for 2 ClubcardTesco Pepper Stir Fry 320g EXP
320g · £7.03/kg£2.25Tesco Carrot & Houmous 100g
100g · £13.00/kg£1.30Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G
300g · £6.67/kg£2.003 for 2 ClubcardTesco Mixed Vegetables 225G (C)
250g · £8.80/kg£2.203 for 2 Clubcard
Broccoli & Cauliflower
Tesco Broccoli 375G
375g · £2.53/kg£0.95Tesco Asparagus & Tenderstem Broccoli 190G
190g · £14.74/kg£2.803 for 2 ClubcardTesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90Tesco Tenderstem Broccoli Tips 120G
120g · £17.92/kg£2.15Tesco Organic Broccoli 335G
335g · £5.82/kg£1.95Tesco Cauliflower Each
1pk · £1.40 each£1.40
Mushrooms
Tesco Organic Chestnut Mushrooms 250 G
250g · £10.40/kg£2.60£2.15 Clubcard (£8.60/kg)Tesco Closed Cup Mushrooms 400G
400g · £3.38/kg£1.35£1.10 Clubcard (£2.75/kg)Tesco Large Flat Mushrooms 250G
250g · £6.60/kg£1.65Tesco Chestnut Mushroom 250G
250g · £5.40/kg£1.35
Carrots & Root Vegetables
Tesco Mini Carrot 320G
320g · £5.47/kg£1.753 for 2 ClubcardTesco Organic Carrots 700G
700g · £2.21/kg£1.55£1.35 Clubcard (£1.93/kg)Tesco Imperator Carrot 450G
450g · £5.11/kg£2.30£1.90 Clubcard (£4.22/kg)Tesco Carrot 500G (C)
500g · £0.90/kg£0.45Tesco Cassava EACH
1pk · £2.80 each£2.80Love Beets No Vinegar Beetroot Pouch 280g
280g · £6.61/kg£1.85Tesco Cooked Beetroot 500g
500g · £2.40/kg£1.20Tesco Radish Pack 240G
240g · £2.92/kg£0.70Love Beets Cooked Beetroot 250G
250g · £5.00/kg£1.25Tesco Organic Beetroot 450g
450g · £7.00/kg£3.15Tesco Swede Each (C)
1pk · £0.75 each£0.75
Other Vegetables
Tesco Asparagus 180G
180g · £11.67/kg£2.10Tesco Okra 175G
175g · £13.71/kg£2.40Tesco Celery Sticks 250G
250g · £4.40/kg£1.10£0.95 Clubcard (£3.80/kg)Tesco Celery
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Organic Celery
1pk · £1.80 each£1.80Tesco Sugarsnap Peas 180g
180g · £12.22/kg£2.20Tesco Green Beans 220G
220g · £5.68/kg£1.25Tesco Finest Extra Fine Beans 200G
200g · £11.00/kg£2.20£1.90 Clubcard (£9.50/kg)Tesco Mangetout 180g
180g · £11.67/kg£2.10Tesco Butternut Squash Each (C)
1pk · £1.85 each£1.85Tesco Baby Corn 130G
130g · £10.77/kg£1.40Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack
4pk · £0.43 each£1.70Tesco Autumnal Squash
1pk · £1.95 each£1.95Tesco Sweetheart Cabbage (C)
1pk · £0.90 each£0.90Tesco White Cabbage Each
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Red Cabbage Each
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Aubergine Each 250G (C)
250g · £4.40/kg£1.10Tesco Chayote EACH
1pk · £1.25 each£1.25Tesco Pak Choi 250G
250g · £8.40/kg£2.10Tesco Beansprouts 300G (C)
300g · £3.33/kg£1.00Tesco Organic Curly Kale 200G
200g · £14.25/kg£2.85Tesco Kale 180G (C)
180g · £5.56/kg£1.00Tesco Baby Aubergines 350G
350g · £9.00/kg£3.15