Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Superstore - Barking

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    £7.00
    Clubcard
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Applewood Original Smoky Cheddar Cheese Bar 185g

    185g · £18.38/kg
    £3.40
    £2.90 Clubcard (£15.68/kg)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Everest Paneer Block Cheese 226G

    226g · £16.15/kg
    £3.65
    £2.35 Clubcard (£10.40/kg)
  • Pakeeza Ayran Lassi 1Kg

    1kg · £3.50/kg
    £3.50
    £2.90 Clubcard (£2.90/kg)
  • Tesco Spiced Chicken Pops with Hot Maple Dip 240g

    240g · £14.58/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • TESCO MAPLE & BOURBON Crackling GAMMON JOINT 1KG

    1kg · £14.25/kg
    £14.25
    £12.50 Clubcard (£12.50/kg)
  • TESCO 8 Golden Fish Finger with Mushy Peas 280g

    280g · £12.50/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard
  • Cadbury Milk Chocolate Caramel Mini Rolls Cakes 10 pack

    10pk · £0.52 each
    £5.15
    £3.50 Clubcard (£0.35 each)
  • Royal Spaghetti Bolognese 400G

    400g · £10.75/kg
    £4.30
    £3.80 Clubcard (£9.50/kg)
  • Tesco Mozzarella Sticks 12 Pack 180g

    180g · £10.28/kg
    £1.85
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 10 Satay Chicken Skewers 180g

    180g · £14.72/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Pork Cocktail Sausages 26 Pack 312g

    312g · £5.61/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco Sticky Chicken Kebabs 10 Pack 180g

    180g · £14.72/kg
    £2.65
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 12 Frozen Hot & Spicy Prawns 132G

    132g · £18.94/kg
    £2.50
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 8 Green Jalapeno Peppers Bites 160G

    160g · £10.94/kg
    £1.75
    3 for 2 Clubcard
  • Tesco 25 Boneless Chicken Selection 560G

    560g · £6.25/kg
    £3.50
    3 for 2 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Piri Piri Roast Chicken Slices 160g

    160g · £24.69/kg
    £3.95
  • Everest Paneer Block Cheese 226G

    226g · £16.15/kg
    £3.65
    £2.35 Clubcard (£10.40/kg)
  • Royal Spaghetti Bolognese 400G

    400g · £10.75/kg
    £4.30
    £3.80 Clubcard (£9.50/kg)
  • Tesco 2 Roast Cooked Chicken Breast Fillets 245 G

    245g · £19.80/kg
    £4.85
  • Graham's Protein 30g Natural Cottage Cheese 200g

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco Chicken Tikka Masala With Pilau Rice 400g

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Tomato & Mozzarella Pasta Bake 400G

    400g · £11.00/kg
    £4.40
  • Tesco Finest Pork Sausage Ragu With Pasta 400G

    400g · £15.00/kg
    £6.00
  • Tesco British Mild Cheddar Cheese 400G

    400g · £8.63/kg
    £3.45
  • Ski Smooth Strawberry & Raspberry Yogurt 4X120g

    4pk · £17.50/kg
    £2.10
  • Tesco Blueberries 250G

    250g · £11.60/kg
    £2.90
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Finest Cauliflower Cheese 350g

    350g · £10.71/kg
    £3.75
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese 280G

    280g · £14.11/kg
    £3.95
    £3.00 Clubcard (£10.71/kg)
  • Quorn Veggie Ham 100g

    100g · £29.50/kg
    £2.95
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco Finest Ribeye Steak 227G

    227g · £45.59/kg
    £10.35
  • Tesco Finest Parmigiano Reggiano 170 G

    170g · £31.76/kg
    £5.40
  • Tesco Italian Pecorino Cheese 170 G

    170g · £28.53/kg
    £4.85
  • Tesco Raspberries & Blueberries 200G

    200g · £19.25/kg
    £3.85
  • Jaffa Giant Galia Melon Each

    1pk · £3.85 each
    £3.85
  • Tesco Halloumi 225G

    225g · £10.44/kg
    £2.35
  • Pakeeza Ayran Lassi 1Kg

    1kg · £3.50/kg
    £3.50
    £2.90 Clubcard (£2.90/kg)
  • Tesco Smoked Back Bacon Rashers 2 x 10 600g

    2pk · £12.00/kg
    £3.60
  • Tesco Blueberries 500G

    500g · £10.90/kg
    £5.45
  • Tesco Large Free Range Eggs 12 Pack

    12pk · £0.33 each
    £3.95
  • Kerrygold Pure Irish Salted Butter 200g

    200g · £17.75/kg
    £3.55
  • Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G

    500g · £2.60/kg
    £1.30
  • Tesco 6 Chocolate Eclairs 160G

    160g · £18.13/kg
    £2.90
  • Tesco Baby Aubergines 350G

    350g · £9.00/kg
    £3.15
  • Tesco 6 Cheese & Onion Rolls 360g

    360g · £5.28/kg
    £1.90
  • Tesco Raspberries 250G

    250g · £17.00/kg
    £4.25
  • Tesco Fresh Cut Coriander 100G

    100g · £17.50/kg
    £1.75
  • Tesco Red Onions Pack 1Kg

    1kg · £1.35/kg
    £1.35
  • Najma Halal Sliced Chicken Breast 150G

    150g · £26.33/kg
    £3.95
  • Tesco Small Bananas 6 Pack

    6pk · £0.15 each
    £0.90
  • Tesco Finest Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £4.50/kg
    £2.70
    £1.75 Clubcard (£2.92/kg)
  • Tesco British Unsalted Butter 250G

    250g · £8.00/kg
    £2.00
  • Tesco Diced Beef 400G

    400g · £14.38/kg
    £5.75
  • Cully & Sully Smoked Haddock & Salmon Chowder Soup 400g

    400g · £7.00/kg
    £2.80
  • Biotiful Gut Health Kefir Milk Drink Original 500ml

    £2.90

Meal deals

  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Superstore - Barking

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo