Berries
Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco Strawberries 227G (C)
£2.60Tesco Blackberries 150G (C)
150g · £22.00/kg£3.30Tesco Raspberries 150G (C)
150g · £17.00/kg£2.55
Bananas
Tesco Ripe Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90Tesco Small Bananas 6 Pack
6pk · £0.15 each£0.90Tesco Plantain EACH
1pk · £1.05 each£1.05Banana Each (C)
1pk · £0.29 each£0.29Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Ripen At Home Bananas 5 Pack
5pk · £0.18 each£0.90
Citrus Fruit
Tesco Lemons 4 Pack
4pk · £0.49 each£1.95£1.70 Clubcard (£0.43 each)Tesco Limes Minimum 5 Pack
5pk · £0.27 each£1.35Limes Each
1pk · £0.30 each£0.30Tesco Sweet Easy Peeler 600G (C)
600g · £2.83/kg£1.70Tesco Sweet & Easy Peel Clementines 600g
600g · £4.50/kg£2.70Tesco Oranges Each
1pk · £0.50 each£0.50Jaffa ALIZZA Fruit 2 Pack
2pk · £1.15 each£2.30Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Tesco Organic Unwaxed Oranges
4pk · £0.71 each£2.85Jaffa Easy Peelers 600g
600g · £5.25/kg£3.15Tesco Red Grapefruit
1pk · £0.60 each£0.60Tesco Orange Minimum 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.50 Clubcard (£0.30 each)Jaffa Orange Minimum 4 Pack (C)
5pk · £0.63 each£3.15Jaffa Jumbo Orange Minimum 4 Pack
4pk · £0.79 each£3.15
Apples & Pears
Rosedene Farms Small Apple 6 Pack
6pk · £0.21 each£1.25Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)
5pk · £0.69 each£3.45Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)
6pk · £0.35 each£2.10£1.85 Clubcard (£0.31 each)Tesco Granny Smith Apple 6 Pack
5pk · £0.42 each£2.10Parrs Toffee Apple with Caramelised biscuit Crumb Topping
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs White Chocolate Coated Apple with Rainbow sugar crunch
1pk · £1.60 each£1.60£1.20 Clubcard (£1.20 each)Parrs Toffee Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Milk Chocolate Decorated Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Parrs Milk Chocolate Retro Apples Each
1pk · £1.50 each£1.50£1.10 Clubcard (£1.10 each)Rosedene Farms Small Pear Pack 550G
550g · £2.55/kg£1.40Tesco Conference Pear Minimum 4 Pack
4pk · £0.50 each£2.00
Grapes
Tesco Red Seedless Grapes 500G
£2.40£2.15 ClubcardTesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Green Seedless Grapes Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Tesco Finest Green Grapes Seedless 500G
500g · £7.10/kg£3.55Tesco Grapes 110g (FOS)
110g · £17.27/kg£1.90
Prepared Fruit
Tesco Melon Medley 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Fruit, Cheese & Crackers Snack Pack 150g
150g · £29.33/kg£4.40TESCO Apple, Mango, Strawberry and Blueberry 210g
210g · £14.76/kg£3.10Tesco Grapes & Strawberries 115G
115g · £16.52/kg£1.90Tesco Rainbow Fruit Platter 200g
200g · £18.00/kg£3.60Tesco Apple & Grape Snack Pack 80G
80g · £6.88/kg£0.55Tesco Pink Lady Apple And Grape Snack Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Coconut 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Watermelon Wedges 550G
550g · £7.82/kg£4.30£3.50 Clubcard (£6.36/kg)Tesco Melon Fingers 80g
80g · £12.50/kg£1.00Tesco Finest Sugarloaf Pineapple 220g
220g · £12.50/kg£2.75Tesco Watermelon & Mango 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Melon Slices 450G
450g · £6.89/kg£3.10Tesco Pomegranate Seeds 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Tropical Tray 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Melon & Grapes 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Pineapple Chunks 145G
145g · £13.10/kg£1.90Tesco Watermelon 130G
130g · £14.62/kg£1.90Tesco Mango Chunks 120G (FOS)
120g · £15.83/kg£1.90Tesco Grape & Berry Medley 230G (FOS)
230g · £13.04/kg£3.00Tesco Pineapple Chunks 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Mango & Passion Fruit Pot 250g
250g · £15.60/kg£3.90Tesco Mango Chunks 250G (FOS)
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Pink Lady Apple Pot 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Mango 450G
450g · £10.78/kg£4.85Tesco Apple, Grape & Cheese 110g (FOS)
110g · £17.27/kg£1.90Tesco Pink Lady Apple & Grape Pot 100G
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Grape & Berry Medley 230G
230g · £13.48/kg£3.10Tesco Pineapple Chunks 300G (FOS)
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Apple, Grape & Cheese Snack Pack 110g
110g · £17.27/kg£1.90Tesco Apple Snack Pack 80G
80g · £6.88/kg£0.55TESCO Pomegranate 200g
200g · £14.25/kg£2.85Tesco Melon, Kiwi & Strawberry 250g (FOS)
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Melon, Kiwi & Strawberry 125g
125g · £15.20/kg£1.90Tesco Pineapple Fingers 80G
80g · £12.50/kg£1.00Tesco Cantaloupe Melon 130g
130g · £14.62/kg£1.90Tesco Pineapple Chunks 145G (FOS)
145g · £13.10/kg£1.90Tesco Mango 250G
250g · £12.40/kg£3.10Tesco Kiwi Fruit Pot 100g
100g · £19.00/kg£1.90Tesco Pineapple 450g
450g · £8.22/kg£3.70Tesco Large Fruit Platter 350G
350g · £11.57/kg£4.05Tesco Watermelon Chunks 300G
300g · £10.33/kg£3.10Tesco Apple & Strawberries 90g (FOS)
90g · £21.11/kg£1.90Tesco Apple With Peanut Butter Dip 110G
110g · £21.36/kg£2.35Tesco Mango Chunks 120G
120g · £15.83/kg£1.90Tesco Apple and Peanut Butter Dip 110g
110g · £20.00/kg£2.20TESCO Orange Segements 140g
140g · £16.79/kg£2.35Tesco Pink Lady Apple Slices 350G
350g · £10.43/kg£3.65Tesco Watermelon 600g
600g · £9.25/kg£5.55TESCO Pomegranate 350g
350g · £13.00/kg£4.55
Other Fruit
Tesco Plums 400G
400g · £5.38/kg£2.15Suntrail Farms Nectarines Minimum 4
4pk · £0.61 each£2.45Tesco Perfectly Ripe Plums 325G
325g · £10.62/kg£3.45Tesco Watermelon
1pk · £4.70 each£4.70Tesco Honeydew Melon
1pk · £1.95 each£1.95£1.75 Clubcard (£1.75 each)Tesco Pineapple
1pk · £1.20 each£1.20Tesco Ripen at Home Kiwi Fruit 6 Pack
6pk · £0.25 each£1.50Tesco Passion Fruit 3 Pack
3pk · £0.55 each£1.65Tesco Perfectly Ripe Mango
1pk · £1.10 each£1.10Tesco Figs Minimum 3 Pack
3pk · £0.93 each£2.80£1.80 Clubcard (£0.60 each)