Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Addlestone

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

  • Going the extra mile

    This is an extended delivery order. Delivery times and fees may be higher.
  • Free delivery

    New users only. Min spend £10. Fees apply.

Save with Clubcard

See all
  • Aleyna Specialities Sea Salt and Rosemary Focaccia 75g

    75g · £32.67/kg
    £2.45
    £1.90 Clubcard (£25.33/kg)
  • Cadbury Fudge Treat Size Chocolate Bars Multipack 1 X 202g

    202g · £28.96/kg
    £5.85
    £3.90 Clubcard (£19.31/kg)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Pilgrims Choice Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 950G

    950g · £5.05/kg
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£3.42/kg)
  • Tesco Spanish Style Tortilla 500g

    500g · £7.70/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Health Extra Strong Fabric Plasters 20s

    20pk · £0.08 each
    £1.50
    £1.35 Clubcard (£0.07 each)
  • Vicks First Defence Cold Virus Blocker Nasal Spray 15ml

    £9.45
    £8.40 Clubcard
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)
  • Tesco Tempura Cauliflower Bites 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    3 for 2 Clubcard
  • WaterWipes 3 in 1 Sensitive+ Intimate Care Ultra XL 26 Wipes

    26pk · £0.18 each
    £4.60
    £3.60 Clubcard (£0.14 each)
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Jason's Superb Sprouted Grains Sourdough Bread 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Hovis Farmhouse Batch Wholemeal Bread with Oats 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
    £1.65 Clubcard (£2.06/kg)
  • Warburtons High Fibre 12 Pulses, Seeds and Grains Protein Power 500g

    500g · £4.90/kg
    £2.45
    £1.85 Clubcard (£3.70/kg)
  • Hershey's Cookies 'n' Creme Filled Crepes 6 Pack 192g

    192g · £14.06/kg
    £2.70
    £2.10 Clubcard (£10.94/kg)
  • L'Oreal Paris Elnett Extra Strong Hold Hairspray 400ml

    £10.85
    £8.85 Clubcard
  • L'Oreal Elvive Colour Protect Shampoo 250Ml

    £4.45
    2 for £6.40 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Mango & Lime Roast Chicken Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
  • THIS Fillet Steak 220G

    220g · £41.14/kg
    £9.05
  • GetPRO 25g Protein Yoghurt Pouch - Banana 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • HAZLEMERE Premium Beef Dripping 320g

    320g · £10.16/kg
    £3.25
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Tesco Organic British Chicken Thighs 500g

    500g · £19.80/kg
    £9.90
  • Tesco Egg Waffles 8 pack

    200g · £13.00/kg
    £2.60
  • Tesco Fully Loaded Korean Style Pulled Pork Pretzel Roll, Gherkins and Emmental Cheese

    1pk · £4.60 each
    £4.60
  • Tesco Finest Prosciutto Di Speck 100g

    100g · £34.50/kg
    £3.45
  • Tesco Pork Loin Steaks 1kg

    1kg · £7.25/kg
    £7.25
  • Tesco Steak Puff Pastry Pie 500G

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Eastman's Hot & Spicy Sliced Chicken 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • Tesco Beef Rump Steak 255G

    255g · £18.43/kg
    £4.70
  • Pizza Express BBQ Chicken & Red Onion Pizza 272g

    272g · £22.06/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£12.87/kg)
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £5.00/kg
    £2.90
  • PUREPOWER NUTRITION SLOW COOKED DICED STEAK WITH SPINACH COATED BABY POTATOES 400G

    400g · £14.63/kg
    £5.85
  • The Gym Kitchen High Protein Maple Pancakes 4 pack

    200g · £14.25/kg
    £2.85
  • Hovis Farmhouse Batch Wholemeal Bread with Oats 800g

    800g · £2.50/kg
    £2.00
    £1.65 Clubcard (£2.06/kg)
  • Tesco Leeks 500G

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Tesco Grated Pecorino Cheese 50G

    50g · £39.00/kg
    £1.95
  • Saint Agur Blue Cheese 150G

    150g · £30.00/kg
    £4.50
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Tesco Organic Blueberries 150G

    150g · £25.00/kg
    £3.75
  • Jason's Superb Sprouted Grains Sourdough Bread 450g

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £2.55 Clubcard (£5.67/kg)
  • Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • Pilgrims Choice Mature Cheddar Cheese 350 G

    350g · £16.00/kg
    £5.60
    £4.45 Clubcard (£12.71/kg)
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • St Ewe Free Range Rich Yolk Mixed Weight 10 Pack

    10pk · £0.55 each
    £5.50
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • BFree Gluten Free High Protein Wraps 4 x 42g (168g)

    4pk · £128.57/kg
    £5.40
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Finest Tomato Focaccia 170g

    £3.60
  • Tesco Blackberries 150G

    150g · £22.00/kg
    £3.30
  • Jason's Everyday Tiger Rolls with Sourdough 4 Pack

    320g · £6.88/kg
    £2.20
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 950G

    950g · £5.05/kg
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£3.42/kg)
  • Charlie Bigham's Moussaka 340G

    340g · £21.18/kg
    £7.20
  • Tesco Lean Pork Mince 5% Fat 500g

    500g · £6.20/kg
    £3.10
  • Tesco Spanish Style Tortilla 500g

    500g · £7.70/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Tesco Iceberg Lettuce Each

    1pk · £0.95 each
    £0.95
  • Tesco Baby Potatoes 1Kg

    1kg · £1.20/kg
    £1.20
  • Tesco Tempura Cauliflower Bites 200g

    200g · £19.25/kg
    £3.85
    3 for 2 Clubcard
  • Muller Rice Low Fat Dessert - Apple & Raspberry 6 x 170g

    6pk · £28.53/kg
    £4.85
    £4.00 Clubcard (£23.53/kg)
  • Hershey's Cookies 'n' Creme Filled Crepes 6 Pack 192g

    192g · £14.06/kg
    £2.70
    £2.10 Clubcard (£10.94/kg)
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
    £1.20 Clubcard (£1.20/kg)
  • Tesco Finest Sweet Pointed Peppers 180g

    180g · £12.50/kg
    £2.25
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • Tesco Wild Rocket 60G

    60g · £20.00/kg
    £1.20
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 1KG

    1kg · £8.00/kg
    £8.00
  • Tesco Chocolate Mega Loaf

    1pk · £2.85 each
    £2.85
  • Cathedral City Mature Cheddar Cheese 550 G

    550g · £12.91/kg
    £7.10
    £5.40 Clubcard (£9.82/kg)

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Addlestone

Your basket is empty

Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo