Skip to:ContentFooter
Deliveroo

Tesco Extra - Addlestone

Allergens and info

Shop by category

  • All categories
  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Save with Clubcard

    Link or sign up now to save on your order

Save with Clubcard

See all
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Branston Small Chunk Piccalilli 360g

    360g · £8.89/kg
    £3.20
    £2.75 Clubcard (£7.64/kg)
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
    £1.20 Clubcard (£1.20/kg)
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Fox's Fabulous Viennese Biscuit Selection 350G

    350g · £19.43/kg
    £6.80
    £5.85 Clubcard (£16.71/kg)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Light & Free Cherry Greek Style Fat Free Yoghurt 4x115g

    460g · £7.07/kg
    £3.25
    £2.60 Clubcard (£5.65/kg)
  • Tesco Finest Slow Cooked Pork Belly Burnt Ends in a Sweet Honey BBQ Pit Rub & Texas Style Tang Mop Glaze 410G

    410g · £32.93/kg
    £13.50
    £11.50 Clubcard (£28.05/kg)
  • Tesco Spanish Style Tortilla 500g

    500g · £7.70/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 950G

    950g · £5.05/kg
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£3.42/kg)
  • Properoni Classic Crumble 80g

    80g · £53.13/kg
    £4.25
    £3.75 Clubcard (£46.88/kg)
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Hershey's Cookies 'n' Creme Filled Crepes 6 Pack 192g

    192g · £14.06/kg
    £2.70
    £2.10 Clubcard (£10.94/kg)
  • Warburtons Brioche Burger Buns 4pk

    4pk · £0.81 each
    £3.25
    £2.60 Clubcard (£0.65 each)
  • NIVEA Cherry Shine Lip Balm 4.8g

    4g · £925.00/kg
    £3.70
    £2.70 Clubcard (£675.00/kg)
  • Garnier SkinActive Vitamin C Sheet Mask 28g

    28g · £160.71/kg
    £4.50
    £3.35 Clubcard (£119.64/kg)
  • Patak's Indian Flame Baked Plain Naan Breads 2 Pack

    2pk · £1.28 each
    £2.55
    £2.15 Clubcard (£1.08 each)
  • Yeo Valley Greek Style Natural Yogurt 950G

    950g · £6.11/kg
    £5.80
    £3.50 Clubcard (£3.68/kg)
  • Tesco Finest Whipped Feta & Tabbouleh 230g

    230g · £20.65/kg
    £4.75
    3 for £10 Clubcard

Fresh or your money back

Covered by our Freshness Promise

  • Tesco Mango & Lime Roast Chicken Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
  • Eastman's Hot & Spicy Sliced Chicken 240G

    240g · £9.17/kg
    £2.20
  • THIS Fillet Steak 220G

    220g · £41.14/kg
    £9.05
  • Tesco Strawberry Trifle 600G

    600g · £7.58/kg
    £4.55
  • GetPRO 25g Protein Yoghurt Pouch - Banana 200g

    200g · £10.25/kg
    £2.05
  • HAZLEMERE Premium Beef Dripping 320g

    320g · £10.16/kg
    £3.25
  • Tesco Fully Loaded Korean Style Pulled Pork Pretzel Roll, Gherkins and Emmental Cheese

    1pk · £4.60 each
    £4.60
  • Tesco Organic British Chicken Thighs 500g

    500g · £19.80/kg
    £9.90
  • Tesco Finest Prosciutto Di Speck 100g

    100g · £34.50/kg
    £3.45
  • Tesco Steak Puff Pastry Pie 500G

    500g · £11.10/kg
    £5.55
  • Tesco Pork Loin Steaks 1kg

    1kg · £7.25/kg
    £7.25
  • Happy Egg Co. Free Range Eggs 10 Mixed Weight

    10pk · £0.48 each
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£0.33 each)
  • Tesco Egg Waffles 8 pack

    200g · £13.00/kg
    £2.60
  • The Gym Kitchen High Protein Maple Pancakes 4 pack

    200g · £14.25/kg
    £2.85
  • Cadbury Dairy Milk Button & Chunk Desserts 4x75g

    4pk · £62.00/kg
    £4.65
  • PUREPOWER NUTRITION SLOW COOKED DICED STEAK WITH SPINACH COATED BABY POTATOES 400G

    400g · £14.63/kg
    £5.85
  • Tesco British Blue Stilton Cheese 220 G

    220g · £17.73/kg
    £3.90
  • Nightingale Farms Peppers 375G

    375g · £6.40/kg
    £2.40
  • Tesco Flame Grilled Chicken Breast Mini Fillets 170g

    170g · £27.06/kg
    £4.60
    £3.00 Clubcard (£17.65/kg)
  • Pizza Express BBQ Chicken & Red Onion Pizza 272g

    272g · £22.06/kg
    £6.00
    £3.50 Clubcard (£12.87/kg)
  • Tesco Grated Pecorino Cheese 50G

    50g · £39.00/kg
    £1.95
  • Tesco British Chicken Thighs 1Kg

    1kg · £3.95/kg
    £3.95
  • Jason's Recipe No 08 White Sourdough Ciabattin Bread 580g

    580g · £5.00/kg
    £2.90
  • Onken Fat Free Vanilla Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25
  • Tesco Coleslaw 500g

    500g · £3.90/kg
    £1.95
  • Tesco Tenderstem Broccoli 200G

    200g · £9.50/kg
    £1.90
  • Yeo Valley Greek Style Natural Yogurt 950G

    950g · £6.11/kg
    £5.80
    £3.50 Clubcard (£3.68/kg)
  • Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack

    6pk · £0.41 each
    £2.45
  • Tesco Mixed Sized Organic Eggs 6 Pack

    328g · £10.98/kg
    £3.60
    £3.05 Clubcard (£9.30/kg)
  • Hovis Seed Sensations Seven Seeds Sliced Bread 800g

    800g · £3.06/kg
    £2.45
  • Charlie Bigham's Thai Green Chicken Curry & Fragrant Rice 403g

    403g · £17.87/kg
    £7.20
  • Tesco Plain White Tortilla Wraps 8 Pack

    8pk · £0.20 each
    £1.60
  • BFree Gluten Free High Protein Wraps 4 x 42g (168g)

    4pk · £128.57/kg
    £5.40
  • Tesco Closed Cup Mushrooms 400G

    400g · £3.38/kg
    £1.35
    £1.10 Clubcard (£2.75/kg)
  • Tesco Baby Potatoes 1Kg

    1kg · £1.15/kg
    £1.15
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G

    450g · £6.33/kg
    £2.85
    £1.75 Clubcard (£3.89/kg)
  • Tesco Lean Pork Mince 5% Fat 500g

    500g · £6.20/kg
    £3.10
  • Tesco Leeks 500G

    500g · £3.40/kg
    £1.70
  • Tesco Finest Whipped Feta & Tabbouleh 230g

    230g · £20.65/kg
    £4.75
    3 for £10 Clubcard
  • Heinz Sandwich Spread 300G

    300g · £8.00/kg
    £2.40
  • Graham's Protein 30g Natural Cottage Cheese 200g

    200g · £11.75/kg
    £2.35
  • Tesco Spanish Style Tortilla 500g

    500g · £7.70/kg
    £3.85
    2 for £6.50 Clubcard
  • Britannia Finest Beef Dripping 250G

    250g · £6.20/kg
    £1.55
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 650G

    650g · £7.92/kg
    £5.15
  • Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg

    1kg · £1.60/kg
    £1.60
    £1.20 Clubcard (£1.20/kg)
  • Philadelphia Original Soft Cream Cheese Mini Tub 4 Pack 140G

    140g · £17.86/kg
    £2.50
  • Tesco Chocolate Sponge Puddings 2 Pack 210g

    2pk · £32.86/kg
    £3.45
  • Charlie Bigham's Moussaka 340G

    340g · £21.18/kg
    £7.20
  • Yeo Valley Organic Natural Yogurt 950G

    950g · £5.05/kg
    £4.80
    £3.25 Clubcard (£3.42/kg)
  • Tesco Chicken Caesar Wrap

    1pk · £3.35 each
    £3.35
  • Tesco Sweet Easy Peelers 600g

    600g · £2.83/kg
    £1.70
  • Hershey's Cookies 'n' Creme Filled Crepes 6 Pack 192g

    192g · £14.06/kg
    £2.70
    £2.10 Clubcard (£10.94/kg)
  • Tesco Sweet Potatoes 1Kg

    1kg · £1.40/kg
    £1.40
  • Tesco Baby Corn 130G

    130g · £10.77/kg
    £1.40
  • Tesco British Chicken Breast Fillets 1KG

    1kg · £8.00/kg
    £8.00
  • La Famiglia Rana Garlic & Mozzarella Gnocchi 280g

    280g · £12.32/kg
    £3.45
  • Onken Mango & Passion Fruit Yogurt 450G

    450g · £5.00/kg
    £2.25

Meal deals

View all (5)
  • £5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £6.00
    £5.50 Clubcard
  • £3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price

    Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi
    £4.25
    £3.85 Clubcard
  • WASABI DINE Meal Deal for £10 Clubcard Price

    Buy 1 Main, 1 Sauce & 1 Side
    £10.00
    Unlock with Clubcard
  • LA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price

    Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce
    £6.00
    Unlock with Clubcard
  • ITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price

    Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza
    £7.00
    Unlock with Clubcard

New

View all (4)
  • Rock Face Refined Antiperspirant Deodorant Refill 40G

    40g · £172.50/kg
    £6.90
  • Ombar Clementine & Almond chocolate bar 70g

    70g · £51.43/kg
    £3.60
  • Tesco Free From 4 Frangipane Mince Pies 200g

    200g · £17.00/kg
    £3.40
  • Wawel Tiki Taki Chocolates 330G

    330g · £19.24/kg
    £6.35

Shop by category

  • Fruit
  • Vegetables
  • Salad & Herbs
  • Milk, Eggs, Dairy
  • Cheese
  • Yoghurt
  • Meat, Poultry, Fish
  • Meat Alternatives
  • Deli, Dips, Food To Go
  • Bakery
  • Pizza, Pasta, Ready Meals
  • Desserts
  • Ice Cream
  • Frozen
  • Crisps, Snacks, Biscuits
  • Chocolate & Sweets
  • Fruit Juice & Smoothies
  • Water, Soft Drinks, Mixers
  • Beer & Cider
  • Wine & Sparkling
  • Spirits & Premixed Drinks
  • Cooking Sauces & Ingredients
  • Tins & Cans
  • Sugar, Flour, Baking
  • Rice, Pasta, Pulses, Noodles
  • Table Sauces & Condiments
  • Tea, Coffee, Hot Drinks
  • Cereal & Cereal Bars
  • Jams, Honey, Spreads
  • Baby
  • Laundry, Cleaning, Household
  • Pet
  • Sexual Wellness
  • Beauty & Toiletries
  • Health Care
  • Flowers
  • Gifts, Parties, Toys
  • Tobacco & Vaping
  • Tesco Extra - Addlestone

Your basket is empty

This place is currently closed. Check back during business hours to place an order.
Download Deliveroo in the App StoreDownload Deliveroo in the App Store

Products and services

  • Deliveroo Plus

  • Deliveroo for Work

  • Deliveroo Students

  • Deliveroo HOP

  • Gift cards

Browse

  • All brands

  • All cuisines

  • All deals and offers

  • All cities

Work with us

  • Rider

  • Restaurant

  • Grocery

  • Retail

  • Developer

  • Careers

Company

  • About us

  • Newsroom

  • Investors

  • Deliveroo Design

  • Deliveroo Engineering

  • FAQs

  • Contact

  • Terms and conditions

  • Privacy

  • Cookies

  • Modern Slavery Statement

  • Tax Strategy

  • Section 172 Statement

  • Public Authority Requests

  • Accessibility Statement

© 2026 Deliveroo