Tomatoes & Peppers
Tesco Mixed Peppers 420G (C)
420g · £5.24/kg£2.20Tesco Loose Red Peppers(C)
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.83/kg£1.15Tesco Organic Tomatoes On The Vine 400G
400g · £7.75/kg£3.10Tesco Salad Tomatoes 360G (C)
360g · £2.78/kg£1.00Tesco Finest Baby Tomatoes 220G
220g · £11.59/kg£2.55
Cucumbers
Cucumber Whole Each (C)
1pk · £1.00 each£1.00Popits Bite-Sized Cucumbers 180g
180g · £11.94/kg£2.15
Avocados
Tesco Ripe & Ready Avocado (C)
1pk · £0.85 each£0.85Tesco Ripe & Ready Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Tesco Ready to Eat Large Avocado Each
1pk · £1.35 each£1.35
Onions & Leeks
Tesco Red Onions 3 Pack
3pk · £0.40 each£1.20Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.35 each£1.05Tesco Leeks 320G
320g · £3.75/kg£1.20Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)
100g · £7.00/kg£0.70
Potatoes
Tesco All Rounder Potatoes 1.25kg
1kg · £1.45/kg£1.45Tesco Baking Potatoes 4 Pack
4pk · £0.23 each£0.90Tesco Baby Potatoes 750G
750g · £1.13/kg£0.85Tesco Mini Roaster Potatoes 1kg (C)
1kg · £1.20/kg£1.20Tesco Sweet Potatoes 1Kg (C)
1kg · £1.40/kg£1.40
Garlic, Ginger, Herbs, Spices
Tesco Flat Leaf Parsley 15G (C)
15g · £66.67/kg£1.00Tesco Basil 15G
15g · £60.00/kg£0.90Tesco Mint 15G (C)
15g · £66.67/kg£1.00Tesco Coriander 15G (C)
15g · £66.67/kg£1.00Tesco Red Chillies 60G
60g · £9.17/kg£0.55Tesco Bird Eye Chillies (C) 25G
25g · £56.00/kg£1.40Tesco Large Loose Garlic (c)
1pk · £0.60 each£0.60
Prepared Vegetables
Tesco Large Vegetable Stir Fry 570g (C)
570g · £4.82/kg£2.75Tesco Cauliflower & Broccoli Florets 320g Express
320g · £3.91/kg£1.25Tesco Mediterranean Style Roasting Vegetables 400g
400g · £6.88/kg£2.75Tesco Carrot & Houmous 100g
100g · £13.00/kg£1.30Tesco Cooked Beetroot Vacuum Pack 300G (C)
300g · £4.50/kg£1.35Tesco Carrot Cauliflower And Brocc 300G
300g · £6.67/kg£2.003 for 2 ClubcardTesco Pepper Stir Fry 320g EXP
320g · £7.03/kg£2.25Tesco Mixed Vegetables 225G (C)
250g · £8.80/kg£2.203 for 2 ClubcardTesco Beansprout & Vegetable Stir Fry 320g (EXP)
320g · £7.03/kg£2.25Love Radish Trimmed Radish 180g
180g · £7.50/kg£1.35
Broccoli & Cauliflower
Tesco Tenderstem Broccoli 200G
200g · £9.50/kg£1.90Tesco Broccoli 375G
375g · £2.53/kg£0.95Tesco Cauliflower Each
1pk · £1.40 each£1.40
Mushrooms
Tesco Closed Cup Mushrooms 300G (C)
300g · £3.33/kg£1.00Tesco Chestnut Mushroom 250G
250g · £5.20/kg£1.30
Carrots & Root Vegetables
Tesco Mini Carrot 320G
320g · £5.47/kg£1.753 for 2 ClubcardTesco Chantenay Carrots 400g
400g · £2.88/kg£1.15Tesco Carrot 500G (C)
500g · £1.20/kg£0.60Tesco Swede Each (C)
1pk · £0.75 each£0.75
Other Vegetables
Tesco Asparagus Tips 125G
125g · £22.00/kg£2.75Tesco Baby Corn 130G
130g · £10.77/kg£1.40Tesco Celery Sticks 250G
250g · £4.80/kg£1.20Tesco Butternut Squash Each (C)
1pk · £1.85 each£1.85Tesco Express Green Beans 220G
220g · £5.45/kg£1.20Tesco Munchkin Pumpkin Each
1pk · £0.75 each£0.75Tesco Courgettes 500G (C)
500g · £3.40/kg£1.70Tesco Peeled Baby Brussels Sprouts (C) 160g
160g · £7.81/kg£1.25Tesco Pumpkin Each (C)
1pk · £1.20 each£1.20Tesco Aubergine Each 250G (C)
250g · £4.40/kg£1.10Tesco Sweetheart Cabbage (C)
1pk · £0.90 each£0.90Tesco Sweetcorn Cobettes 4 Pack
4pk · £0.43 each£1.70Tesco Kale 180G (C)
180g · £5.56/kg£1.00