- All categories
- Fruit
- Vegetables
- Salad & Herbs
- Milk, Eggs, Dairy
- Cheese
- Yoghurt
- Meat, Poultry, Fish
- Meat Alternatives
- Deli, Dips, Food To Go
- Bakery
- Pizza, Pasta, Ready Meals
- Desserts
- Ice Cream
- Frozen
- Crisps, Snacks, Biscuits
- Chocolate & Sweets
- Fruit Juice & Smoothies
- Water, Soft Drinks, Mixers
- Beer & Cider
- Wine & Sparkling
- Spirits & Premixed Drinks
- Cooking Sauces & Ingredients
- Tins & Cans
- Sugar, Flour, Baking
- Rice, Pasta, Pulses, Noodles
- Table Sauces & Condiments
- Tea, Coffee, Hot Drinks
- Cereal & Cereal Bars
- Jams, Honey, Spreads
- Baby
- Laundry, Cleaning, Household
- Pet
- Sexual Wellness
- Beauty & Toiletries
- Health Care
- Flowers
- Gifts, Parties, Toys
- Tobacco & Vaping
Save with Clubcard
Link or sign up now to save on your order
Save with Clubcard
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
£6.00£5.50 ClubcardTesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Dove Advanced Care Go Fresh Pomegranate 72h Antiperspirant Deodorant 150ml
£4.90£2.90 ClubcardOriginal Source Mint Shower Gel 250M
£2.25£1.60 ClubcardPringles Sour Cream & Onion Sharing Crisps 165g
165g · £16.67/kg£2.75£1.75 Clubcard (£10.61/kg)Tesco Gala Apple Minimum 5 Pack (C)
6pk · £0.35 each£2.10£1.85 Clubcard (£0.31 each)Tesco Seedless Grape Selection Pack 500G
500g · £4.80/kg£2.40£2.15 Clubcard (£4.30/kg)Zespri SunGold Kiwi 4 pack
4pk · £0.89 each£3.55£3.15 Clubcard (£0.79 each)Tesco Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70£1.45 Clubcard (£5.80/kg)Dove Men+Care Clean Comfort 72h Antiperspirant Deodorant 150ml
£4.90£2.90 ClubcardTesco British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardMini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g
6pk · £160.00/kg£3.20£2.25 Clubcard (£112.50/kg)Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G
450g · £6.33/kg£2.85£1.75 Clubcard (£3.89/kg)Tesco Finest 4 Signature Pork Sausages 440g
440g · £13.52/kg£5.95£4.45 Clubcard (£10.11/kg)Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Quorn Vegan Chicken Free Slices 100G
100g · £34.00/kg£3.40£3.00 Clubcard (£30.00/kg)Tesco Simply Smashed Avocado 100G
100g · £17.50/kg£1.75£1.50 Clubcard (£15.00/kg)Warburtons Tiger Bread Bloomer 600g
600g · £3.67/kg£2.20£2.00 Clubcard (£3.33/kg)Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g
65g · £29.23/kg£1.90£1.25 Clubcard (£19.23/kg)Kit Kat Chunky Milk Chocolate Bars Multipack 40g 4 Pack
4pk · £76.25/kg£3.05£2.25 Clubcard (£56.25/kg)
Fresh or your money back
Covered by our Freshness Promise
Tesco High Protein Jerk Chicken & Rice 400g
400g · £12.00/kg£4.80Tesco Finest Mac & Four Cheese 400g
400g · £15.00/kg£6.00Fage Total 0%Fat Greek Recipe Yogurt 450G
450g · £9.56/kg£4.30Tesco White Wine Scottish Mussels 500G
500g · £7.40/kg£3.70Tesco Chocolate Filled Crepes 6 pack
192g · £14.58/kg£2.80Tesco Chicken, Bacon & Stuffing Sandwich
1pk · £3.35 each£3.35Tesco Bangers & Mash 400G
400g · £11.00/kg£4.40Tesco Belgian Chocolate Profiteroles 12 Pack
12pk · £0.41 each£4.95Tesco Chicken Tikka Masala With Pilau Rice 400g
400g · £11.00/kg£4.40Tesco British Blue Stilton Cheese 220 G
220g · £17.73/kg£3.90Tesco Butternut Squash Each (C)
1pk · £1.85 each£1.85Tesco Spaghetti Bolognese 400G
400g · £11.00/kg£4.40Mini Babybel Original Cheese Snacks 6 x 20g
6pk · £160.00/kg£3.20£2.25 Clubcard (£112.50/kg)Tesco Finest 12 Pork Chipolata 375G
375g · £10.00/kg£3.75Tesco Grapes 110g (FOS)
110g · £17.27/kg£1.90Tesco Lean Pork Mince 5% Fat 500G
500g · £6.20/kg£3.10Dairylea Lunchers Ham n Cheese 65g
65g · £29.23/kg£1.90£1.25 Clubcard (£19.23/kg)Tesco Smoked Salmon 100g
100g · £47.50/kg£4.75£3.95 Clubcard (£39.50/kg)Tesco Leeks 320G
320g · £3.75/kg£1.20Tesco Sweet Vine Ripened Tomatoes 255G
255g · £6.47/kg£1.65Tesco Finest 2 Cod & Parsley Fishcakes 290G
290g · £14.83/kg£4.30Tesco British Extra Mature Grated Cheddar Cheese 250 G
250g · £11.60/kg£2.902 for £4.50 ClubcardTesco Flamegrilled Chicken Breast Chunks 80g
80g · £28.75/kg£2.30Philadelphia Light Low Fat Soft Cream Cheese Snacks 3 Pack 126G
126g · £21.83/kg£2.75Two Chicks Liquid Egg Whites 500 Ml
£4.65Tesco Pink Lady Apple Min 6 Pack (C)
5pk · £0.69 each£3.45Warburtons Tiger Bread Bloomer 600g
600g · £3.67/kg£2.20£2.00 Clubcard (£3.33/kg)Tesco BBQ Roast Chicken Breast Chunks 80g
80g · £28.75/kg£2.30Warburtons Wholemeal Medium Sliced Bread 400g
400g · £2.50/kg£1.00Tesco Fairtrade Organic Bananas 5 Pack
5pk · £0.40 each£2.00£1.80 Clubcard (£0.36 each)Tesco Pomegranate Seeds 80G
80g · £23.75/kg£1.90Tesco Chocolate Chip Brioche Rolls 8 Pack
8pk · £0.24 each£1.95Yeo Valley Organic Natural Yogurt 450G
450g · £6.33/kg£2.85£1.75 Clubcard (£3.89/kg)Daelmans Authentic Dutch Caramel Stroopwafels 8 Pack 230g
230g · £13.04/kg£3.00Nestle Rolo Dessert 2X65g
2pk · £36.15/kg£2.35£1.30 Clubcard (£20.00/kg)Dolmio Classics Rigatoni Bolognese Pasta Ready Meal 250g
250g · £16.20/kg£4.05Tesco Red Onions 3 Pack
3pk · £0.40 each£1.20Tesco Sweet Easy Peeler 600G (C)
600g · £2.83/kg£1.70Tesco Maris Piper Potatoes 1.25Kg (c)
1kg · £1.75/kg£1.75Tesco Ripe & Ready Avocados Twin Pack
2pk · £0.90 each£1.80Tesco Mixed Peppers 420G (C)
420g · £5.24/kg£2.20Tesco Spinach 250G
250g · £6.80/kg£1.70£1.45 Clubcard (£5.80/kg)Tesco Large Free Range Eggs 6 Pack
6pk · £0.41 each£2.45Tesco Conference Pear Minimum 4 Pack
4pk · £0.50 each£2.00Lemons Each
1pk · £0.45 each£0.45Tesco Finest All Butter Croissants 4 Pack
4pk · £0.84 each£3.35£2.75 Clubcard (£0.69 each)Tesco Bunched Spring Onions 100G (C)
100g · £7.00/kg£0.70Tesco Bird Eye Chillies (C) 25G
25g · £56.00/kg£1.40Kiwi Fruit Each (C)
1pk · £0.65 each£0.65Tesco Mash Potato 450g (c)
450g · £3.00/kg£1.353 for 2 ClubcardTesco Fresh Egg Custard Tarts 2 Pack
2pk · £0.53 each£1.05Tesco Little Gem 2 Pack (C)
2pk · £0.45 each£0.90Tesco Blueberries 150G
150g · £14.67/kg£2.20Tesco British Salted Block Butter 250G
250g · £8.00/kg£2.00Tesco Brown Onions 3 Pack
3pk · £0.35 each£1.05Tesco 0% Fat Greek Style Yogurt 500G
500g · £2.60/kg£1.30Tesco Express Baby Plum Tomatoes 300G
300g · £3.83/kg£1.15Tesco Chestnut Mushroom 250G
250g · £5.20/kg£1.30
Meal deals
£5.50 Meal Deal Clubcard Price £6 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Finest* Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£6.00£5.50 Clubcard£3.85 Meal Deal Clubcard Price £4.25 Meal Deal Regular Price
Selected Drink + Snack + Tesco Or Branded Sandwich, Wrap, Roll, Salad Or Sushi£4.25£3.85 ClubcardLA FAMIGLIA RANA Meal Deal for £6 Clubcard Price
Buy 1 Pasta, 1 Bread & 1 Sauce£6.00Unlock with ClubcardSTIR FRY Meal Deal for £3.50 Clubcard Price
Buy 1 Sauce, 1 Carb, & 1 Vegetable£3.50Unlock with ClubcardITSU Meal Deal for £7 Clubcard Price
Buy 1 Noodle, 1 Broth & 1 Gyoza£7.00Unlock with Clubcard