Cough, Cold & Flu
Covonia Dry & Tickly Cough Linctus 150ml
150ml · £42.33/L£6.35Benylin Chesty Coughs Non-drowsy 150ml
150ml · £48.00/L£7.20Beechams Max Strength All In One Capsules 16's
16pk · £0.29 each£2.75 off£4.70£7.45RestrictedBeechams All In One Liquid 160ml
160ml · £40.31/L£6.45RestrictedLemsip Max Cold & Flu Lemon 10 sachets
10pk · £0.79 each£7.85RestrictedLemsip Max Cold & Flu Capsules 16's
16pk · £0.40 each£6.40RestrictedLemsip Max Cold & Flu Blackcurrant 10 sachets
10pk · £0.77 each£7.70RestrictedLemsip Max Day & Night Capsules 16's
16pk · £0.49 each£7.85RestrictedSudafed Blocked Nose Nasal Spray
15ml · £446.67/L£6.70Vicks VapoRub 50g
50g · £88.00/kg£4.40Vicks Inhaler
1pk · £3.75 each£3.75Halls Soothers Blackcurrant 45g
45g · £25.56/kg£1.15Halls Cherry 32g
32g · £31.25/kg£1.00Vicks Menthol Vapo Drops 42g
42g · £38.10/kg£1.60
Pain Relief
Galpharm Paracetamol 500mg Tablets 16's
16pk · £0.05 each£0.75RestrictedGalpharm Ibuprofen 200mg Caplets 16's
16pk · £0.05 each£0.80RestrictedNurofen Tablets 16's
16pk · £0.15 each£2.40RestrictedPanadol Extra Advance 16's
65mg · £70,000.00/kg£4.55RestrictedNurofen Express Capsules 16's
16pk · £0.34 each£5.45RestrictedNuromol Dual Action Tablets 12's
12pk · £0.44 each£5.30Restricted
Digestive Health
Gaviscon Double Action Mint 150ml
150ml · £58.67/L£8.80Gaviscon Double Action Tablets Mint 24's
24pk · £0.34 each£8.20Rennie Peppermint 24's
24pk · £0.16 each£3.90Imodium Instants
6pk · £1.16 each£6.95
Allergy & Hayfever
Benadryl Allergy Relief Capsules 12's
12pk · £0.60 each£7.25Piriteze Allergy Tablets 14's
14pk · £0.55 each£7.70Optrex Hayfever Relief Eye Drops 10ml
10ml · £760.00/L£7.60
Sexual Health & Wellness
Clearblue Digital Pregnancy Test
1pk · £16.75 each£16.75
Eye & Ear Care
Optrex Itchy Eyes 10ml
10ml · £660.00/L£6.60
First Aid
Savlon Antiseptic Cream 100g
100g · £50.50/kg£5.05Elastoplast Water Resistant Plasters 40's
40pk · £0.09 each£3.65
Incontinence
Always Discreet Long 10's
10pk · £0.31 each£3.05